Může nepravidelná menstruace ovlivňovat početí?

petruna
1. únor 2007

Může nějak nepravidelná menstruace ovlivňovat početí ? Asi se ptám hloupě a v první řadě mě pošlete ke gynekologovi, ale dřív než se tam dokopu bych ráda věděla, jaké máte zkušenosti s nepravidelnou menstruací. Já jí měla nepravidelnou skoro vždy...Jeden čas i pravidelně jednou za 2 měsíce, pak jsem brala prášky, které už od srpna neberu, tak nevím, jestli to mám teď nepravidelný v souvislosti s vysazením prášků. Srpen už je přecejen dávno pryč. Teď jsem to nedostala cca měsíc a pořád nic, těhotná bych být neměla, chráníme se a žádné příznaky těhotenství nepozoruju. Díky za jakékoliv rady a zkušenosti.

jabluncanka
28. lis 2011

@ruzenkaa Zkus se podívat na CENAP...třeba tam dostaneš odpověď...

andelka
30. lis 2011

Na otěhotnění je hlavní, jestli dochází k ovulaci, pokud ano, tak to jde. Ovulka může být i při nepravidelných cyklech, jen je prostě pokaždé jindy. Pokud ale žena nemenstruuje bez vyvolávačky, tak pak problém je a je potřeba cyklus hormonálně upravit, aby k ovulaci docházelo. Většinou se dělá u Dr hormonální profil, aby se zjistila hladina hormonů a našel případný problém. Za nepravidelnou MS může být cokoliv. Pokud delší dobu chodí MS nepravidelně sama od sebe (řekněme rozdíl 14dní, ne že dojde jednou za 3měsíce) a k ovulce prokazatelně dochází, tak to není až tak problém k řešení, stačí sexovat ve správnou dobu a nechat to na přírodě.
Mně osobně cyklus zpravidelnil drmek obecný, posunula se mi ovulka na rozumnou dobu a tím se cykly zkrátily a zpravidelnily. Samozřejmě bych mohla otěhotnět i bez tohoto zásahu (ovulka byla vždycky, a luteální fáze taky byla dost dlouhá), ale dělala jsem to z jiného důvodu, hlavně mě to prostě štvalo.

apollo11
30. lis 2011

@andelka Hmm, zajimave.. s tim drmkem, nevis nahodou, jestli neupravuje i prilis kratky cyklus? 😅 Doporučil Ti to doktor nebo jsi ho zacala uzivat sama?

andelka
30. lis 2011

@apollo11 doktor ne, ten by mě hnal na hormony. Našla jsem si to na netu. No, měl by cyklus komplexně upravovat, takže by fungoval možná i na tohle, ale nemám vyzkoušeno. co vím od holek, tak to používaly spíš na srovnání cyklu, když byl moc dlouhý nebo nepravidelný.
Vyrobila jsem si svoji tinkturu, recept jsem našla tady a stejný mi řekli i v bylinkářství.
Krátký cyklus je vopruz, ale při snažení se hodí 😀

apollo11
30. lis 2011

@andelka Dik, zkusim si o tom neco zjistit. Neni to nejak hrozny problem, ale subjektivne mi to vadi 😉

apollo11
30. lis 2011

@andelka Mozna jo, ja jsem otehotnela hned po skonceni ms, ovulace nevim kdy byla (asi tedy brzy po tom), ale ziskala jsem pocit, ze moc neplodnych dni mi nezbyva 😀

andelka
30. lis 2011

@apollo11 no to je fakt, jen ty od ovu do MS v podstatě. Mě to taky štvalo subjektivně, že zas těch potenciálně plodných dnů na začátku cyklu bylo až příliš mnoho.

ruzenkaa
30. lis 2011

Dříve jsem brala antikoncepci po vysazeni uz jsem zacala mit problemi take je mozne ze jsem si to zavinila sama ja na prášky jsem lempl a taky jsem si jednou vzala antikoncepci druhý den zas ne a od te doby ms mam nepravidelnou, a co bych dala za to mit ms aspon za 3 mesice ale me se ms nedostavý treba rok. ☹

jenkines
6. pro 2011

Holky a za jak dlouho se vám povedlo otěhotnět???

ellionor
6. pro 2011

Ahojte. Tak máme s manželom za sebou 6 mesiacov "experimentovania" a mimi stále nikde. Prvá MS sa dostavila presne po mesiaci a ďalšie už neprišli. V prvom rade som zmenila doktora, pretože doktorka, ku ktorej som chodila, bola strašne neochotná.... Napoprvé som dostala vyvolávačku, ktorá zabrala, ale ďalší mesiac sa zase nič nedialo, tak mi Dr predpísal Orgametril na vyvolanie, ktorý zabral, ale tretí deň MS mi vyšiel na víkend, takže mi nemohol urobiť komplexné vyšetrenie, tak stále čakám, momentálne zase užívam orgametril, na ultrazvuku mi ešte zistil, že sliznica je nízko a ovulace neprebieha, tak mám v šuplíku odložený ešte Closilbegyt na vyvolanie ovu, ale musím ešte počkať na 4. deň MS, tak som zvedavá....
Inak som si sama "naordinovala" kyselinu listovú od Elasti-Q a bilinný regeneračný prípravok Gynex 😉

maximka33
8. srp 2012

holky, připojuji se. moje ms kolísá mezi 30 a 40 dny, dokonce jsem zjistila, že jeden vaječník je pomalejší a druhý rychlejší o 5 dní i co se týče ovulace. aspoň podle bolestí v podbříšku a ovulačních testů se zdá, že ovulace je. 3x jsem otěhotněla, takže i přes nepravidelnou ms to jde. s tím donošením je to horší 😔 😔 😔 te´d jsem to dostala o 6 dní dříve, vůbec nevím proč.. jinak prý mám sklon k syndromu polycystyckých vaječníků, což hodně souvisí s nepravidelným cyklem..

kellysha
27. srp 2012

Ahoj holky.
Chci se zeptat,mám nepravidelnou MS 28-35 , nikdy v životě jsem nebarala HA..snažíme se už pár měsíců..poprvé vždy 12DC a pak každý 2dny a pořád nic..máte nějakou radu,kdy začít zkoušet? děkuji 😉

bubla87
3. zář 2012

Holky, prosím, poraďte mi! MS mám dost nepravidelnou, Jednou o den dřív, pak zas o dva dny pozděj..teď mám zpoždějí 5 den, jsem z toho docela nervózní, test vychází negativně, ale nevm, zda to není tím, že jsem měla třeba ovu později a tím pádem bych mohla být těhotná krátce a proto se to na testu neobjevuje..Před ms mě vždycky hrozně bolí prsa, cca tak týden, teď mě začali pobolívat, ale je to úplně nic, břicho už mě bolí 10 den, je to třeba čtvrt hodinky a pak zas nic☹

werunqa
3. zář 2012

ja mam nepravidelnou MS uz nekolik let-kvuli problemum se stitnou zlazou a na poceti to nemelo zadny vliv 😉

werunqa
3. zář 2012

@bubla87
Ja to tak mela kdyz jsem otehotnela-prave kvuli tomu, ze jsem MS mela nepravidelne-tak jsem myslela, ze ji dostanu-bolely me prsa a podbrisek nekolik dni.Kdyz jsem si udelala test, tak byl negativni...ubehlo par dnu a MS porad nikde-ale bolest prsou a podbrisku zustavala.
Rikala jsem si, ze to uz neni snad mozny a udelala druhej test a byly tam vyrazne // 😉
Drzim place 🙂

bubla87
3. zář 2012

@werunqa tak uvidíme, kolik tomu mám dát času? než udělám další..já si stejně myslím, že to dostanu, každej měsíc šílím, testuju a stejně nic..☹

werunqa
3. zář 2012

@bubla87
ja nikdy nesilela ani netestovala..ja si delala test 4.zari a nic a pak 7. zari a byly tam //

verunek7
4. zář 2012

@werunqa a pamatuješ si který den cyklu to bylo ? jak dlouho po vynechání MS se ti ukázaly ty dvě // ?

werunqa
4. zář 2012

@verunek7
Posledni menstruaci jsem mela na dovolene v Madarsku od 4-8 srpna..myslim 10.8. jsme prijeli domu a to jsme sexovali 😉 -podle me doslo k oplodneni 11.8.ale podle doktora az nekdy kolem 17.8.-coz je taky mozny-pac jsme byli na oslave Zlate svatby pritelovych prarodicu a trosku jsme se tam picli a pak sexovali 😀
Jinak dalsi MS jsem cekala prave kolem toho 4.9.-ale kvuli zdrav.problemum jsem to mela pokazde uplne jinak-ale to uz se nedostavila 🙂

verunek7
4. zář 2012

@werunqa děkuji moc za odpověd...já to mám právě taky tak 🙂 první den poslední MS je 4.8. cyklus mám většinou +-30 dní (někdy příjde MS už 29 den někdy až 31) takže se tak nějak v tom neorientuji...ale podle počtu měla MS dojit včera což je ten 31DC...a nic..dnes taky nic,ale test dnes ráno negativní...no počkám ještě do čtvrtku ráno a pak udělám než půjdu na gyndu 🙂

skorepka
4. zář 2012

ja ji mam 23-26 nevim kdy jsem predesle mesice mela ovulku, ale vim tu posledni 12DC, podle mne to je +- 2dny

skorepka
4. zář 2012

jo a ja pocala zatim vzdy kdy jsem chtela mimi, ted se jen modlim aby vse bylo v poradku. Ale nepravidelna ms ani OVU dle mne nema vliv na poceti - pokud nemas naky problem 😉

werunqa
4. zář 2012

@verunek7
drzim palce 😉

verunek7
4. zář 2012

@werunqa děkuji...sama jsem na to zvědavá...je fakt že teď je vše úplně jiné než předešlé měsíce...je mi zle,citím se stále unaveně,podrážděně a mám naběhle prsa a bolí bradavky :/ a ještě od včerejška pozoruji suchou kůži,hlavně kolem očí :/ tak uvidíme zda něco z toho je kvůli případného těhu nebo je v tom jiný problem....

werunqa
4. zář 2012

@verunek7
Vypada to, ze by to mohlo byt ono 😉

verunek7
5. zář 2012

@werunqa no nevím nevím,začala jsem dnes odpo špinit..tak uvidím zda se to roujede nebo ne 🙂

werunqa
5. zář 2012
bajana
5. zář 2012

@kellysha ahoj, 12DC uz moze byt neskoro, skus sledovat plodny hlien a merat si bazalnu teplotu - ked moja dr. zistila, ze hormony su OK, kazala mi to robit, aby som zistila, ci a kedy ovulujem.....neverila som tomu, ale meranie krasne ukazuje rozdiel v predovulacnej a poovulacnej teplote, rozdiel je tam aj 0,4 stupna....ja mam cykly 24-28 dni (niekedy sa mi ta dlzka strieda pravidelne - hlavne v zime, akoby to jednemu vajecniku trvalo inak ako druhemu 🙂 a ovu cca 12DC....kamoska otehotnela hned po MS, este sa ani poriadne nesnazili, tiez mala ovulku ovela skor ako na 14 den

kellysha
10. zář 2012

@bajana Ahoj..tak 28.8. jsem měla pohlavní styk..5.9. jsem špinila asi tak 2-3hod a pak nic..v neděli 9.9. jsem zase špinila,ale pak zase nic..dnes 10.9. jsem myslela,že už jsem MS dostala naplno,protože se objevilo krvácení,ale k večeru už zase jen špinění,tak uvidim,jestli to zase zmizí,nebo se to rozjede..nikdy mi to takhle neblblo..jsem objednaná na 18.8. na odběr krve na přítomnost HCG..TT mi vychází negativně..tak se trochu obávám,abych neměla nějaký problém..ale pořád trochu doufám,že je to z důvodu těhu.. 🙂

julineckas
5. lis 2012

Ahoj holky,kdo mi poradi jak otehotnet.ja mela v 2008 mimodelozni a to s byvalim manzelem,ted mam druheho jsem s nim 2 roky a nikdy jsme nejak o mimi nesnazili-nemam antikoncepci..ale az ted je to druhy mesic jsme na to vlitli a meli sex pravidelne kazdy den..myslela jsem ze mam dobre vypocitane plodnaky a nic..pak mi prisla ms..ale uz po 26 dnech no a pak jsem zacala pocitat vsechny ms a zjistila ze mam nepravidelnou menstruaci,takzety plodne dny asi nebyli dobre vypocitane..zjistila jsem totiz ze nekdy ji mam 25 den jindy zase 26,2 i 28. tak jsem z toho blba..jak si mam teda sakra vypocitat plodnaky??