Může nepravidelná menstruace ovlivňovat početí?

petruna
1. únor 2007

Může nějak nepravidelná menstruace ovlivňovat početí ? Asi se ptám hloupě a v první řadě mě pošlete ke gynekologovi, ale dřív než se tam dokopu bych ráda věděla, jaké máte zkušenosti s nepravidelnou menstruací. Já jí měla nepravidelnou skoro vždy...Jeden čas i pravidelně jednou za 2 měsíce, pak jsem brala prášky, které už od srpna neberu, tak nevím, jestli to mám teď nepravidelný v souvislosti s vysazením prášků. Srpen už je přecejen dávno pryč. Teď jsem to nedostala cca měsíc a pořád nic, těhotná bych být neměla, chráníme se a žádné příznaky těhotenství nepozoruju. Díky za jakékoliv rady a zkušenosti.

leniik1
2. únor 2007

Ahojky u mě to bylo tak že jsem otěhotněla s údivem dva dny po ms což mě teda šokovalo ale bylo to tak a náramně se nám zadařilo rovnou na dvojčátka 😀 Můj cyklus je jinak šíleně nepravidelný takže čekat ovulaci uprostřed cyklu tak s tím bych daleko nedošla.. 😉

mmmk
2. únor 2007

Pridavam se do klubu 😀 V zari jsem vysadila HA, prvni 2 MS prisly pravidelne (az jsem koukala), pak nic, gynekologicky zanet a ted je to 2 mesice, MS nikde, ale podle krve nejsem ani tehotna 😠 Navic podle ovutestu neni ani ovulace. BT nemerim. Pristi tyden mam termin u doktorky, tak uz to hodlam nejak resit (jinak nez vyvolavackou), protoze se mi teda jako nechce rok cekat. Nic to nevyresi 😅

januskaababoo
2. únor 2007

Brala jsem dlouho HA, mesicky pravidelne, pak se mi to zacalo nepravidelnit, takze jsem prestala brat v kvetnu06, dvakrat mi to prislo asi o tyden pozdeji, a pak uz se to neukazalo vubec 🙂 a za chvilku rodim...ten cas tak neuprosne leti... 😨

zuzina73
2. únor 2007

petrunka : Ahojky !! 🙂 Já se nedavno od svého dr. dozvěděla, že menstruace nemá co se týká času nic společného s ovulací 😲 . Když je nepravidelný menzes, nemusí bý nepravidelná ovulace a naopak. Nebo může být nepravidelné oboje 😠 . Každopádně co se těhotenství týká, samozřejmě záleží na ovulaci. Tak si to přeber, já ve svých 33 letech koukala na toho mého doktora jak blázen 😀

len
2. únor 2007

Já teda s nepravidelnou MS zkušenost nemám, ale nemyslím, že by to mělo otěhotnění jakkoli bránit, pokud dochází k ovulaci 🙂 Akorát se pak holt hůř stanovuje termín početí, ale to už je problém doktorů a ne váš 😉

mmmk
2. únor 2007

Len, jak by se tedy odplavilo vajicko, kdyby nebyla MS? To je divne, ja jsem presvedcena, ze v takovych tech 4 MS za rok zadna ovu nebyla 😖
Da se i u nepravidelneho cyklu zjisit ovulace merenim BT?

len
2. únor 2007

Mmmk, v podstatě jsou dvě možnosti - buď je opravdu celý cyklus anovulační (potom se samozřejmě otěhotnět nedá), nebo je ovulace výrazně posunutá, třeba až nějaký 40.-50.DC, zkusím najít pár takových cyklů, které k otěhotnění vedly. Měření BT je v tomhle případě asi ideální řešení, pokud na to máš trpělivost. Ovutesty jsou fajn, ale pokud absolutně netušíš, jestli a kdy by měla ovu přijít, utratíš za ně majlant. Pravidelné sledování lékařem je samozřejmě jedině dobré.

len
2. únor 2007

Pár cyklů, kdy došlo k velice opožděné ovulaci, a skončily nakonec těhotenstvím 🙂
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/628...
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/585...
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/508...
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/471...
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/466...
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/417...
Čímž teda netvrdím, že takhle dlouhé cykly jsou OK, ale že pokud dojde k ovulaci (byť opožděné), otěhotnět se určitě dá 🙂

mmmk
2. únor 2007

A to je normalni, ze ta teplota tak strasne skace? 😲

len
2. únor 2007

No, někomu holt skáče víc... Ale myslím, že třeba ten poslední je naprosto OK, krásný grafík bez velkých výkyvů, akorát ta ovulace se "trochu" opozdila, no 😀 Ale hlavní je ten výsledek 😉

mobina
2. únor 2007

mmmk taky patřím k nepravidelným cyklovačkám 😀 co se týče toho odplavování vajíčka, tak jsem jednou vznesla dotaz v nějaké poradně. Bylo mi řečeno, že vajíčko se prostě vstřebá. K tomu ms opravdu nepotřebuje. Jinak já po anovulačním cyklu pouze špiním, po ovulačním mám klasickou silnou MS. Za posledních 8 cyklů, byla ovulace pouze dvakrát a kupodivu v půlce cyklu 😕

mmmk
2. únor 2007

Mobi, jak dlouho se snazis? Uz se lecis nebo cekas? Me prijde zbytecny cekat, kdyz nejspis ovu nemam a doktori by mi tedy mohli udelat hormonalni profil. Nicmene mi ten lenoch, ke kteremu v CR chodim (resp. chodila), rekl, ze jsem mlada a nevidi duvod, proc to tak dva tri nenechat byt, treba se to srovna!!! Myslela jsem, ze to se mnou asi svihne 😅

altoja
3. únor 2007

Ahojky, tak já se můžu taky "pochlubit" nepravidelným cyklem ale až po prvním těhotenství, před ním to bylo v pohodě. Teď když jsem těhotná podruhé, vůbec nevím, kdy jsem otěhotněla, ale ono je to celkem jedno, hlavně, že tam v bříšku mám to naše zlatíčko 🙂
Přeji všem snažilkám co nejbližší těho! 😉

tlap.ka
13. únor 2007

ahoj,tak i já se řadím mezi ty, které mají nepravidelnou menstruaci. V září jsem vysadila antikoncepci a od té doby mám menstruaci po 35,40 a dokonce i po 46dnech. Nemáte nějaký "zaručený" babský recept na její srovnání? Nechci se zatím cpát práškama.Chceme se začít snažit o mimčo,tak jsem zvědavá,jak to půjde.

martulinka
14. únor 2007

mmmmk bylas u toho doktora? co ti řekl?

taky mě to čeká - ale až v pondělí. nyní jsem už 3 měsíc bez MS. tak sem zvědavá co mi řekne.

ka.te1
14. únor 2007

Já jsem v listopadu vysadila po 5ti letech HAK, MS přišli do 5ti dní a od té doby nic. Už jsem byla i u doktora na injekci (je to cca 8 dní) a pořád nic. Už z toho mám pěknou depku ☹ Doktor říkal, že pokud MS nenaskočí, tak budeme brát krev na hladinu hormonů.
Zajímalo by mě taky nějaké vaše nápady na přírodní "vyvolání" MS....např. čaje? Jaké? Zatím piju kontryhelový čaj.

zanetik
14. únor 2007

Asi vám moc neporadím,ale vím že babské rády byly červené víno (možno i svařák) a teplá vana. Já to teď zkoušela když mi ve středu po týdením zpoždění MS nedorazila a dr. říkal, že mám nízkou sliznici, že jen tak nepříjde, tak jsem si udělala svařáka teplou sprchu (vanu nemáme) a v pátek dorazila, ale jestli to bylo tím nebo by přišla i bez toho to nevím 😉

martulinka
14. únor 2007

hmmm dobrej tip. v pondělí jdu k doktorovi a když u něj nepochodím, tak zkusím tvojí variantu. svařák i teplou sprchu mám ráda.

kacka2
15. únor 2007

Mě doktorka na srovnání cyklu doporučila FEM Formula, tak nevim, zatim to moc nezabralo,doted jsem jen jednou spinila, což by mohlo odpovídat co píše Mobina, že to byl anovulační cyklus.

rezetka
30. pro 2007

Já zkoušela na zpožděnou MS i citron a nevím, nevím, moc to nepomohlo.
Prý kontryhel nebo Femigard 😉

shaarka
8. zář 2008

caute baby,
tak som tu nova 🙂
pred vyse mesiacom som vysadila HAK. mam anovulacny cyklus, menzes raz za cas, ak vobec (ani poriadne neviem, lebo HAK som brala par rokov). teraz som dostala menzes po 31 dnoch, prvdepodobne ako zotrvacnost po HAK... merala som si BT, pred menzes som mala nizku, cize k ovulacii nedochadza.
teraz chodim na krv, kvoli hormonalnemu profilu.
co ma caka? neviete mi poradit, ako sa bezne postupuje v mojom pripade? na co sa mam pripravit a kto z vas ma podobnu skusenost?
dik...

formanova
3. čer 2009

Ahojky potřebovala bych poradit už dva měsíce se s přítelem snažíme o miminko oba moc po něm toužíme. Já si hlídám plodné dny a kupuju si ovulační test před měsícem jsem si test dělala a vyšli mi dvě silný čárky akorát jsem měla ovulaci a dva dny před ovulací jsme s přítelem na to vlítli a nic. Může to být tím že mám nepravidelnou menstruaci?

smardik
3. čer 2009

já měla nepravidelnou menstruaci vždyck, někdy po 14 dnech a někdy po 60 dnech, jen když jsem brala HA tak v pohodě a po vysazení jak se tomu chtělo. Syn se nám povedl po měsíci, ted čekáme druhé a to na první pokus 🙂

andelka
3. čer 2009

formanova: Ovulační testy by měly odhalit nastávající ovulaci i při nepravidelném cyklu, protože ony fungují aktuálně. A jak moc nepravidelný cyklus máš? A nic si nedělej z toho, že jste se trefili do doby ovulace a nezadařilo se, ono i když byste se trefili přesně do těch 24h, kdy je vajíčko schopné oplodnění, tak šance na úspěch je asi 40%, ne 100%. Tak nevěš hlavu a užívejte si dál. 😉

lena27
7. črc 2009

pokud jsem nebrala prášky vždy jsem to měla nepravidelné a chodila na vyvolávačky.a otěhotněla jsem 6 týden po menstruaci

lichtakova
8. črc 2009

Ahoj
lena, tak to je super a aspoň nějaké dobré vyhlídky pro nás ostatní, já jsem taky měla v pubertě nepravidelný cyklus a užívala jsem Proveru, pak HA, to bylo v pohodě, teď jsme před 2 měs. vysadili, první ms v pohodě, ale druhá nedorazila, takže mi dr. dal inj. na vyvoální a opět Proveru od 17.DC na 10dní na podporu žlutého tělíska, tak doufám, že by se nám taky mohlo podařit...achjo, co nejdřív 😉

eliska_v
8. črc 2009

Ahojky holky.
Já jsem vysadila HA už nakonci února a první dva měsíce jsem měla normálně cyklus 28, tak jsem doufala , že bude vše OK, ale pak další měsíce to bylo 31, 32 a teď 41, ale doktor mi řekl, že je možné, když se mi ten cyklus takto protáhnul, ž eje možné, že jsem prodělala mikropotrat, ale to se mi nezdá,ale to je jedno! Jsem zvědavá na tenhle měsíc jak dopadne!! 😉

lichtakova
8. črc 2009

Eli, to bych řekla, že jsi ještě celkem v toleranci, a i kdybys prodělal mikropotrat, tak bych řekal, že co do dalšího snažení je to skoro lepší, prý když potratíš, jako když pohnojíš, že už si to tělo pamatuje a další těhotenství je snazší. Ale to čekání na ms je blbý 😖

alzbeta.hod
8. črc 2009

ahojky připojuji se a tak se chci hned zeptat, podařilo se někomu otěhotnět přes nepravidelnou ms?

anoli
8. črc 2009

Ahoj holky, tak koukám, že nejsem zdaleka sama, kdo má problémy s nepravidelnou ms po vysazení HA... 😖 Ta "první" přišla s týdenním zpožděním a teď mi měla 29.6. přijít druhá "přírodní" ms, ale nic... test jsem zkoušela v pátek a byl negativní... asi se teda budu muset objednat k MUDr. ... 😒