Může nepravidelná menstruace ovlivňovat početí?

petruna
1. únor 2007

Může nějak nepravidelná menstruace ovlivňovat početí ? Asi se ptám hloupě a v první řadě mě pošlete ke gynekologovi, ale dřív než se tam dokopu bych ráda věděla, jaké máte zkušenosti s nepravidelnou menstruací. Já jí měla nepravidelnou skoro vždy...Jeden čas i pravidelně jednou za 2 měsíce, pak jsem brala prášky, které už od srpna neberu, tak nevím, jestli to mám teď nepravidelný v souvislosti s vysazením prášků. Srpen už je přecejen dávno pryč. Teď jsem to nedostala cca měsíc a pořád nic, těhotná bych být neměla, chráníme se a žádné příznaky těhotenství nepozoruju. Díky za jakékoliv rady a zkušenosti.

alzbeta.hod
8. črc 2009

já na to beru hormony ale fakt žádný zázrak

lichtakova
8. črc 2009

Alzbeta, já jsem taky dostala Proveru, tak jsem zvědavá
Ale myslím, že se dá otěhotnět i tak 😉

alzbeta.hod
8. črc 2009

Díky za podporu. Já měla Proveru 1,5roku a nic. Navíc jsem po ní přibrala a měla jsem pocuchaný nervy a žaludek. Teď mám čípky Utrogestan

eliska_v
8. črc 2009

lichtakova: Jj, to jsem taky slyšela, ale už bych chtěla mít aspoňpravidelný cyklus , protože jsem z tohohle dost nervózní!!

alzbeta.hod
8. črc 2009

jo já taky. Taky mi zatím postačí mít to pravidelně ale to jsem měla jen při HA. Jinak ani před ní ani po ní.

lichtakova
8. črc 2009

alzbeta, to samé já, teď budu mít zase proveru, tak jsem teda zvědavá-doufám, že to na mě nebude mít takové účinky 😖

anoli
8. črc 2009

No to jsem teda zvědavá, co dá mě, když tak poslouchám, že to moc nepomáhá... Ach jo, že já tu HA vůbec strkala do huby!!! 😠

foogy
8. črc 2009

holky, já beru Proveru už skoro rok a mrcha se mi fakt zlepšila a to o hoodně a chodila pravidelně jako kdybych měla HA. A nepřibrala jsem, dokonce se mi za ten rok podařil shodit 10 kg. Takže další případ, že na každého funguje něco jiného.

anoli
8. črc 2009

foogy, děkuju, jsem trošku klidnější, když vím, že na někoho to působí dobře 😉

lajla
8. črc 2009

ahojik..ja mam MS nepravidelnou ani nevim jak 😝 😝 😝 cely zivot jsem skoro brala prasky...takze vubec nevim jake mam cykly..tricet, ctyricet, nekdy vubec, a posledne jsem ted nakonec otehotnela po agolutinu, injekci na MS..nekdy 50DC..ale skoncilo to v 6tt..mam neco pres tyden po revizi..takze si myslim, ze otehotnet bez pravidelne ms jde ..akorat se vzdy typuje kdy je ovu 😒 😒 😒

anoli
8. črc 2009

Tak jsem teď byla na wc a konečně jsem to dostala!!! 🙂 Jsem ráda, ale přesto, nevím, zda se nemám k MUDr. objednat, protože první přírodní ms přišla o týden dýl, druhá ms přišla o 10 dnů dýl... pořád se zpožďuje... 😒 Teď teda nevím, jestli to mám nechat být a ještě vyčkat nebo se k doktorce stejně vydat. Co byste mi poradili vy?

foogy
8. črc 2009

anoli - super, že přišla. Já bych kvůli tomu spešl k mudr nechodila, spíš bych mu to řekla při preventivce.

des
8. črc 2009

Tak já po vysazení HA (8 let), první 28 dní anovulační, druhý 88 dní (ovulace někdy 79. DC), třetí cyklus ovulace 33.DC a jsem v tom, takže odpověď na otázku je ano, ovšem jak už se tu zmiňovalo, záleží na ovulaci a mám dojem, že právě nepravidelný cyklus může znamenat právě anovulaci...nejlepší je měřit bazální teplotu, pak víte na čem jste. Můj lékař tvrdí, že nepravidelné cykly vůbec s vysazením nesouvisí a do těhu průkazky mi ostentativně napsal "anovulace" 🙂 Vsadím boty, že až se menses po porodu vrátí, poběží jak hodinky!

anoli: no vzhledem k mým zkušenostem mi týden zpoždění připadá jako dost krátká doba🙂 Ale je to stejně na tobě, jak budeš trpělivá. Já doporučuju měřit bazálku a když zjistíš, že ovulace neprobíhá, tak to teprve řešit.

andelka
8. črc 2009

anoli: Prosím tě nestresuj se. Po vysazení HA žádné "přišla dýl" neexistuje, protože není z čeho vycházet. Holt máš teď třeba delší cykly, ale pořád v normě. Buď se ještě zkrátí samy, nebo ustálí na delší hodnotě. Zatím si nic jiného nepřipouštěj, ať si nezaděláš na problémy ze stresu. 😉

anoli
8. črc 2009

foogy, jo jo jsem moc ráda, že přišla! 😀 Víc, než kdy jindy!!!
des, gratuluju k těhu! Ani jsem si nevšimla, že jsi otěhotněla, až teď! 😉
andelko, děkuju a budu se snažit nic si z toho nedělat. 😉

alzbeta.hod
9. črc 2009

foogy: to je pravda na každého to působí jinak. Mě zkrátila provera cykly na zpoždění 2týdnů ale prej to nestačí. Ten rok braní na mě nijak nepůsobil. Brala jsem proveru 5dní po 2 tabletkách ale nepomohlo to a tak mi to dal na 10dní. A během tří měsíců jsem měla 7kg nahoře a zvracela jsem při každém braní. Tak mi dal utrogestan ale asi mám prostě po hormonech větší chuť k jídlu protože mi přibyly další 3kg 😅

lajla
9. črc 2009

byla jsem dneska na kontrole u dr..a u toho mi rekl, ze dlouhe cykly vetsinou znamenaji, ze je snizeny hormon zluteho teliska, ktery udrzuje tehu do 12tt a tim samozrejme vetsi riziko potratu..samo to neplati u vsech, ale vetsinou to tak je..coz bylo u me..takze kdyby se mi nasadil duhpaston, tak jsem furt tehotna...pry priste uz budeme vedet...
jinak pry MS by se nemala zpozdovovat o vice nez 5-7 dni..pokud chceme otehotnet....

alzbeta.hod
10. črc 2009

jo to jsem taky slyšela že týden je tak maximum

lichtakova
10. črc 2009

ahoj holky, co je nového? 🙂

alisek
10. črc 2009

Ahoj holky, řeším teď úplně stejný problém jako zakladatelka diskuze. Ms mám docela nepravidelnou a chtěli bychom se už začít snažit o mimčo trochu vědecky 🙂 podle ovulace, jenže nevím jak si ji mám vypočítat když každý cyklus je jinak dlouhý.
leden-únor 19dní
únor-březen 35dní
březen-duben 35 dní
duben-květen 22dní
květen-červen 36dní

Mám nakoupený ovulační testy ale nevim jesli v mím případě se dají použít.Píšou tam že se má vít z období 3až4 cyklů ten s nemenším počtem dnů, jenže u mě převažuje spíš s tím větším počtem. nejspíš si začnu měřit bazální teplotu, protože se ted otestuju, vyhodim 5 testů a stejně se netrefim a 4stovky jsou vyhozený. 😠

andelka
10. črc 2009

alisek: vítej v klubu 😅 Taky mám cykly každý pes jiná ves, v rozmezí 30-43 dní, takže trefovat se do ovulky bude asi dost sranda. Měření bazálky je bezva, ale na ovulku tě dopředu neupozorní. Testy většinou fungují, ale měly by se používat pravidelně několikrát po sobě, než se ovulka na nich potvrdí a to v případě, že nemáš tucha, kdy asi bude, se hooodně prodraží. Asi jediný způsob jak poznat, že jsi v plodném období a tudíž blízko ovulaci je sledovat hlen. Já to taky jinak nepoznám, jen změnou hlenu. A je to zadarmo a použitelné v každém individuálním cyklu. 🙂

lichtakova
13. črc 2009

Ahoj hoky, tak co, jak se vám nepravidelně daří? Nějaké novinky? Já teda musím říct, že tahle ms po Agl. je teda divná, moc to neodpovídá normálnímu krvácení.

lena27
13. črc 2009

myslím, že vypočtění ovulace je fakt problém. já to neřeším, buď se to povede nebo ne.měřit si bazální teplotu nemůžu, jelikož vstávám několikrát v noci k malýmu a ráno chce okamžitě čůrat 😝 . a jak už jsem tu jednou psala, ovulace může být opravdu kdykoli. já jsem toho důkazem, otěhotněla jsem až 6 týdnů od ms. akorád jak se něvědělo kdy jsem měla ovulaci, chodila jsem ze začátku každé 2 týdny na ultrazvuk, kde mi určili termín porodu.

d.vokablondyna
14. črc 2009

Ahojte už je to přesně půl roku co řeším stejný problém jako vy s tím že nemám pravidelnou menstruaci a že by jsme si přali dítě s přítelem 😠 ,už se začínám bát zda vůbec otěhotním.Menstruaci jsem neměla i třeba 3 měsíce a tak jsem si myslela že to už vyšlo ale nic byla jsem zklamaná a tak když ji nedostanu třeba jenom měsíc tak si naději žádnou nedělám.Když jsem přestala brát HA tak to bude za chvíli rok co ji neberu tak jsem si myslela že by to už mohlo vyjít.A ani jsem ji nebrala tak dlouho brala jsem ji asi tak cca 2 roky a ted už ji neberu pomalu rok.A pravidelnou menstruaci nemam od té doby co jsem to vysadila.A tak se začínám bát že budu mít někdy mimčo.Jinak jsem si musela chodit na injekci abych menstruaci dostala ☹ vůbec.Ted jsem ji zase měsíc neměla a musela jsem opět jít za doktorkou na injekci a teď čekám kdy to dostanu a jinak těhotná jsem nebyla ani jednou dělala jsem si testy i když jim nevěřím ale i u doktorky jsem byla a nic vážně nevím čím to je a trápí mě to.Máte někdo stejnou zkušenost?nebo nějakou radu?děkuji Vám 🙂

lichtakova
14. črc 2009

Ahoj, na to bohužel asi moc rada není, jsme na tom všeck ypodobně, jeiné, co trochu uklidňuje mě, že se s tím dá taky otěhotnět a nepravidelný cyklus má kdekdo...tak uvidíme, já jsem ji měla nepravidelnou i před HA, na to jsem ji původně dostala, tak čekám, jestli se to buď upraví nebo že se zadaří 😉

lena27
15. črc 2009

holky, mě doktor říkal, že pokud nedostanu ms do 2 týdnů od ms jak má být (tzn. do 6týdnů od ms), tak mám přijít na vyvolávačku. a pokud by to bylo několikrát za sebou, tak bych dostala nějaké léky na srovnání. určitě nečekejte dlouho. pokud čekáte 3 měsíce na ms tak se akorát ubíráte o čas kdy se můžete snažit.
já teď měla po vysazení ms 2x jak má být tak jsem zvědavá co bude dál

lichtakova
15. črc 2009

Leni, já měla první měsíc, tak jsem se radovala, že je to ok, teď nic-takže nejdřív doufání, že by to mohlo být, ale pak jsme taky mazala, přesně jak říkáš, nechci čekat a radši ať se něco děje nebo je to apsoň pod kontrolou

anoli
15. črc 2009

Teda docela jste mě nahlodali... ale zatím ještě počkám. Jsem ale rozhodnutá, že pokud ms přijde opět o něco dýl (první cyklus 35 dní, druhý 37 dní), tak se objednám k Dr. Třeba mi na to opravdu dá nějaké vitamíny nebo léky. 😉
To je docela síla, kolik nás je s nepravidelnou ms, co? ☹

lena27
15. črc 2009

jak jsem to počítala tak normální cyklus by měl být 28 dní + dávají toleranci 14 dní, takže pokud do 42 dní nedostanete ms, hned k doktorovi

lichtakova
17. črc 2009

taky si myslím, že pokud je to takhle delší dobu, není na co čekat 😒