Může nepravidelná menstruace ovlivňovat početí?

petruna
1. únor 2007

Může nějak nepravidelná menstruace ovlivňovat početí ? Asi se ptám hloupě a v první řadě mě pošlete ke gynekologovi, ale dřív než se tam dokopu bych ráda věděla, jaké máte zkušenosti s nepravidelnou menstruací. Já jí měla nepravidelnou skoro vždy...Jeden čas i pravidelně jednou za 2 měsíce, pak jsem brala prášky, které už od srpna neberu, tak nevím, jestli to mám teď nepravidelný v souvislosti s vysazením prášků. Srpen už je přecejen dávno pryč. Teď jsem to nedostala cca měsíc a pořád nic, těhotná bych být neměla, chráníme se a žádné příznaky těhotenství nepozoruju. Díky za jakékoliv rady a zkušenosti.

vecernice
17. pro 2009

beru - slaba MS muze dle meho Dr. znamenat, ze treba neroste delozni sliznice. to je totiz to hlavni, co se behem MS vyplavuje (vajicko samo o sobe je miniaturni). bez sliznice se otehotnet neda. ale fakt zalezi, kdo z nas co oznaci pojmem slaba 😉 jinak sliznici ti muze zjistit doktor vnitrnim utz, jinak ne.

beru3nek
17. pro 2009

Marti: krásný vánoční dáreček🙂, tak ať je vše o.k.
Taky jsem slyšela něco o tom, že to může být anavoluční, ale můj dr. se zatím nevzrušuje, když jsem tam byla, tak se zeptal akorát, jestli jsem si dělala test, a kdyby se nám nepodařilo těhu do jara, tak mám přijít. To mi přijde dost dlouho, na to, kdyby nebylo něco v pořádku, tak nevím. A to jsem si říkala, jaká to bude brnkačka do toho vlítnout hned první cyklus, jo jo 😖

beru3nek
17. pro 2009

kdyby člověk tušil, co je HA za jedíky, tak se na to vybodnul už dávno 😉

beru3nek
17. pro 2009

laurinka 22:díky za info, aspoň vím, že s tím mám začít něco dělat hned 😅

laurinka.22
18. pro 2009

beru: určitě, já to fakt neřešila a pořád si říkala, že je to ok........dokonce i podle teplot jsem si myslela, že mám ovu, protože mi to wunschkinder vyznačoval......takže zlatý doktor, jestli se nám mimčo povedlo, tak mu budu snad líbat ruce..........jsem si právě říkala, že kdyby to nechtěl řešit, okamžitě si hledám jiného dr. a on sám od sebe naštěstí se tím chtěl zabývat.....
a co se týče MS, tu jsem měla slabou, jen asi tři čtyři dny a na ten mini tampon....

ceeruti
18. pro 2009

Ahojky,
tak ja neměla MS od května 2009,nijak jsem to neřešila,brala jsem dlouho hormony,tak jsem si po porodu chtěla dat od všeho pokoj.První těhu je po několika letech po IVF a ač jsem nemestruovala,výsledek mam v pasu 😀
Takže nehazet flintu do žita 😀

ryangi
18. pro 2009

Tak zběžně jsem dočetla toto téma. Vesměs tu jste všechny s delšími cykly atd atd. Ale řešil někdo po prvním díťátku kratší pauzy mezi jednotlivými cykly?? Já to mám tak že když byl malý rok a přestala jsem kojit mám MS cca za 14 - 16dní, a dlouho cca 7 -15dní. Můj dr. mi nasadil Proveru 15den cyklu 2x1 po dobu deseti dnů tak teď čekáme jak to bude. Chtěli bychom pro malou sourozence, tak uvidíme jak mi zaberou léky a jestli se to srovnalo prý by ty dva měsíce měli stačit tak jsem na to zvěddavá. 😉

boobinka
30. srp 2010

Holky, obnovuji tema... nevim kam dotaz zaradit.
Poslednich par mesicu me trapi delka menstruacniho cyklu. Mela jsem pravidelnou menstruaci vzdy 28DC, pred dvemi mesici jsem dostala MS 26DC, pote 25DC a nyni jsem 27DC a MS nikde. Tehotna se vubec necitim a ani MS priznaky nic. Je tohle duvod pro konzultaci s lekarem nebo jednam ukvapene? 😕

holesov
2. zář 2010

Tak já se přidávám,MS jsem měla pravydelné,brala jsem antikoncepci carazette,ta mi nedělala dobře jelikož jsem u ní MS měla nepravydelnou,pan doktor mi tedy antikoncepci změnil na lunafem,tam jsem měla měsíčky v květmu po vysazení délka měsíčku byla 7 dní,červen jsem jen dva dny špinila,červenec 4 dny měs.,srpen jsem měla na začátku měs.4 dny a tedka ke konci srpna jsem to dostala znova a mám to 5 den,,,trošku mě bolí i bradavky,,,nevíte čím to muže být??? 😉

pipinka
2. únor 2011

ahoj holky, co s nepravidelnou menstruací?Otěhotnět nejde a nejde a ani po hormonech mi nepřijde

mikilina
24. únor 2011

ahoj, ženy, také se hlásím do klubu, nepravidelnou menstruaci máme v rodině a od patnácti jsem brala HA na srovnání. Jsou to asi tři roky, co jsem HA vysadila, protože jsem se detoxikovala přípravky Joalis. Od vysazení jsem to nedostala, nezabral ani Joalis produkt Regular, chodila jsem i na moksování a na lávové kameny, na doporučení léčitelky jsem jedla červenou řepu, ředkev, zázvor, blablabla. Bez účinku. Takže jsem se k HA vrátila, abych měla klid a hlavně jsem tenkrát nechtěla otěhotnět. To se právě teď změnilo. Opět jsem vysadila HA, dostavila se pouze následující menstruace a od té doby nic. Snažíme se s přítelem o mimi, tak doufám, že to vyjde i bez rozhánění nějakou léčbou.....

gesipa
31. bře 2011

ahojte baby, som tu nová, potreboala by som poradiť. Mám hrozne dlhé cykly raz je to 37 dní, potom 49 dním, vôbec neviem kedy mám ovulku a či vôbec ju mám ☹ . Podla hlienu a bolesti vo vaječníkoch mi vychádza že by mala byť ovulácia na 14-15 DC, ale je možné že mám potom luteálnu fázu takú dlhú??

maky83
11. dub 2011

Ahojte, tak mám taky nepravidelný menzes, začalo se to ted prodlužovat postupně..o mimčo se snažíme asi 4 měsíce a nic☹..dneska 13.Dc jsem byla u Dr. a folikul mám největší kolem 9mm(měl by být kolem 2O a roste prý 1 až 2mm za den), takže o víkendu budu testovat jestli bude vůbec ovulace...je to běh na dlouho trať a musíme vydržet!všem přeji pevné nervy🙂

tess318
25. črc 2011

Ahoj mám pár dotazú které mi nedají spát...Jemi 16 a s přítelem jsme spolu už několikrát spali ale..bez ochrany.. sice si vždycky dával pozor ale co když . Naposledy jsme spolu spali 9.7 a poslední menstruace mi skončila 6.7.a pak jsem od 11-21.7 odjela na tábor a 20.7 jsem to zase dostala...múže to i přesto znamenat že jsem těhotná?..děkuju za odpověd 😎

wendelinek
11. říj 2011

Zdravím děvčata, právě jsem se chtěla zeptat, protože mám taky nepravidelný cyklus, jestli to vadí, že to nedostanu třeba vůbec? nechci to řešit žádnýmy prášky, spíš přírodními preparáty. Myslíte, že když nebudu mít MS a nepůjdu k doktorovi, že si koleduju? 🙂 díky za odpověď.

gecko
11. říj 2011

@wendelinek Ahoj Wendy, řeším právě obdobnou situaci. Menstruaci jsem minulý měsíc dostala díky nasazeným homeopatikům. Teď je nemám a menstruace stagnuje. Řeším to přírodními preparáty k očištění organismu a jater a k navození pravidelné menstruace. K doktorovi jít nechci, minulý rok, při stejných obtížích řešil mé obtíže (znovu)nasazením HA, které bych se chtěla vyhnout. Zatím mě to tedy moc neznepokojuje, asi si tělo samo řekne, kdy je v rovnováze a funguje tak, jak jmá.

gecko
11. říj 2011

@maky83 Pevné nervy přeji, určitě to bude vyžadovat čas, nicméně pevně věřím, že vše bude završeno očekávaným miminkem.

gecko
11. říj 2011

@mikilina Zkus to bez léků, dej na doporučení, mě zabraly homeopatika a taky určitě velkou roli hraje psychika. Připrav se, že to může trvat déle. Znám ve svém okolí páry, kteří byli oba zcela zdrávi a miminko na sebe nechalo čekat přes 3 roky. Tím nechci říct nebo Tě děsit, že se to bude týkat i Tebe s přítelem/manželem.

gecko
11. říj 2011

@petruna tělu chvíli potrvá, než se vyrovná hladina hormonů. Zkus si pomoct přírodními "léky": hlvaně klid a žádný stres, nejsi sama , co má rozhozený cyklus (přikládám to HA), dále čaje, bichemickou sůl pro očistu těla a jater, homeopatika. Já sama mám s homeopatiky velmi dobrou zkušenost.

gecko
11. říj 2011

@petruna Taky souhlasím se @zuzina73: menstruace nemá co dělat s ovulací. Mám tolik příběhů z okolí, kdy ženy otěhotněly i "bez menstruace", ovulace u nich probíhala bez ohledu na absenci menstruace. Taky jsme na to koukala a popravdě, mě to uklidnilo a už se nepovažuji za "nemocnou" .

gecko
11. říj 2011

@ka.te1 Zkus přímo čaj Nepravidelná menstruace do léčitele Bohumila Jukla, stojí 58,-Kč. http://www.jukl.cz/nepravidelna-menstruace/d-70...

gecko
11. říj 2011

@alzbeta.hod : Ali, mám ve svém blízkém okolí 2 maminky, které otěhotněly, i když nemenstruovaly vůbec. Ovulace sice probíhá v rámci ženského menstruačního cyklu, ale zároveň probíhá i když žena ve svém menstruačním cyklu prakticky nemenstruuje. Pokud ovulace neprobíhá, to určí jistě lékař.

alzbeta.hod
11. říj 2011

@gecko teď trochu nevím na co jste ragovala ale to nevadí... nevím co jsem psala. Já měla nepravidelnou MS a ovulaci jsem nepoznala nikdy. Za to teď po porodu ji poznám vždy.

andelka
12. říj 2011

No ovulace s MS co dělat má, pokud má jít o normální zdravý cyklus, přece jen je potřeba aby se vytvořila sliznice a pak se odloučila. ale je pravda, že taky mám dvě kamarádky, které měly po vysazení velké problémy, MS jednou za 3 měsíce, během té doby ovulace opravdu nebyla. Ale obě otěhotněly při první ovulaci, která se tělu po dlouhé době povedla, takže další MS už nepřišla.
Taky jsem měla nepravidelné cykly, pomohly bylinky. Po porodu jsem teda měla MS jen tři, ale cykly pravidelné, tak jsem zvědavá co po druhém porodu. Na bolesti MS, kterými jsem většinou trpěla bez HA, asi půjdu zase přírodně, léky moc nemusím. Sice přírodně to trvává dýl, ale zas je to šetrnější.

wendelinek
26. říj 2011

@gecko Ahojky a můžu se zeptat, jaké preparáty to jsou a kdo ti je poradil? chtěla bych je vyzkoušet, tak teď už řeším jinou věc. Poprvé co jsem vysadila prášky jsem to dostala a ten další měsíc ne, tak jsem čekala, jestli se to opozdilo a jelikož chodím na laser, tak jsem si musela udělat těhot.test, než jsem tam šla a vyšel mi pozitivní, tak jsem docela hleděla 🙂 takže teď musím čekat 14 dní, než půjdu na gyndu, to jsou ale nervy.... 🙂

gecko
26. říj 2011

@wendelinek : Pokud jsi těhotná, tak gratuluji a přeji, ať je vše v pořádku!
Ohled¨ně přírodních preparátů: Poprvé jsem užila dvakrát homeopatické kuličky přímo od homeopata a biocheickou sůl Natrium Sulphuricum-pro detoxikaci oragnismu a hlavně jater od HA. Podruhé jsem si teď v září objednala z webu léčitele p. Jukla čaj Nepravidelná menstruace a homeopatické kapky Jeřabina, na celkové pročištění organismu jsem ještě pila pitnou rašelinu a menstruace do týdne přišla.

wendelinek
26. říj 2011

@gecko Tak děkuji za rady, určitě vyzkouším, hezký den 🙂

pipinka
27. říj 2011

přidávám se k vám s nepravidelnou menstruací. ms jsem měla naposled 18.9, od té doby nic. Byla jsem už od té doby dvakrát u doktorky a ona mi ani neudělala ultrazvuk a řekla mi, že sed nesmím tolik upínat na touhu po dítěti. 😠 Jsem upnutám to ano,ale na druhou stranu se chci jistit. Co kdyby tam přece jen něco byla a já bych mimískovi neúmyslně ublížila? 😕 Přístup lékařky mě velice překvapit a rozčílil. Nyní přestupuji k jinému doktorovi a poté co jsem mu vše řekla mi nařídil klidový režim a mám přijít za 14dní,aby bylo něco vidět kdyby to přece jen vyšlo.Bolí mě prsa, občas mě píchne v podbřišku a o nevolnostech ani nemluvím.

ruzenkaa
27. lis 2011

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli můžu otěhotnet i když MS není pravidelná? MS dostnu jen po vyvolavačce naposled jsem mela MS 12.10.2011 a ted zase nic z pritelem jsem mela nechraněný sex 22.11.2011 myslíte že můžu otěhotnet miminko by jsme moc chtěli děkuji za rady 😵

jenkines
28. lis 2011

Ahoj holky teď ste mi docela vyrazily dech s přítelem by sme chtěli mimčo ale jelikož mám nepravidelné Ms tak sme se ani nesnažily že by to mohlo vyjít netušila jsem že ovulace není spojena sw MS tak teď budu doufat že nám to snad vyjde co nejdříve......máte s tím někdo dálší zkušenosti že ty dvě věci nejsou spolu spojené?? že se dá otěhotnět i bez MS???? 😒