Může se myom z dělohy ztratit?

petulenka77
13. led 2012

Ahoj holky.maminy.... Jsem po revizi a ukončení těhu bylo z důvodu velkého myomu, který mi dr. našel na počátku těhotenství. Velikost 6x4cm. Upozornil mě, na to, že plod nemusí přežít, což se stalo. Bohužel je to už má druhá revize, miminko jsem tentokrát hodně oplakala, nebot to byl už 14tt. Myom hodně porostl, až na 8x6 cm, což jsme viděli na velkém UTZ s doktorem i s manželem. Byl na přední stěně dělohy, prorostený v ní - intramurální.
Doktor, co dělal revizi v nemocnici mi řekl, že mám ještě přujít na kontrolu, protože něco v děloze zůstalo ( což jsme se dívali UTZ), píchl mi injekci na zavinování dělohy a já šla den na to domů.
Tento týden jsem byla na kontrole a v děloze už nic není, je čistá...ale..chtěla jsem se zeptat, zda se myom trošku nezmenšil..a on je holky pryč! Nic tam není, doktor na to hleděl sám, že žádná uzlina, myom..prostě je to pryč, Tak co to bylo?????? Nebo může tak sám zmizet???? Příští týden jdu ke svému gyn. na kontrolu, tak jsem zvědavá co řekne a uvidí. Chtěla jsem jet i na kontrolu do Prahy k dr. co se zabývá myomy..tak ted nevím.
U...prokousaly jste se až sem to je slov, že? poradte...budu ráda..miminko si tak moc ještě přeju. ( Doma mám 2letou dcerku, těhu i porod bezprobl.)

jabluncanka
13. led 2012

Mymomy se vytváří na hormonálním podkladu,takže možné to je...Mně kdysi na myom pomohly kapky Regular od MUDr.Jonáše...a nejen na myom,ale i na PCO...
Hlavu vzhůru!! 😵

tygrous
13. led 2012

Ja měla před 1.těhu taky myom, 4x3cm, v těhu naštěstí nijak nevadil, i když se zvětšil, jak děloha rostla...no a při kotrole rok po porodu myom nikde nebyl a není😉 Přesně jak píše jabluncanka - souvisí to s hormony a po porodu nebo po ukončení těhu hladiny hormonů prudce klesnou a myom se tak může ztratit...😉

lussycat
16. pro 2015

Ahoj, je to už starší diskuze, ale pro zajímavost - ze mě včera myom zřejmě normálně vypadl s menstruací. Byl docela velký, nechápu, jak mohl projít děložním čípkem. 🙂 Btw. těhotná jsem určitě nebyla, to bylo první, co mě napadlo. Ale všechny testy byly negativní. A podle obrázků na googlu to byl ten myom..

klea81
8. zář 2018

Ano, může zmizet, není to časté, ale mě taky zmizel 😉myom je touha po dítěti

madre1
8. zář 2018

Já mám vrostlý myom v děloze od 2. porodu, který jsem prodělala ve 30. letech a podle gynekologa je to v tomto věku normální. Myom ze začátku měřil nec. 3 cm a pak se každého půl roku zvětšil a dr. mě začal vyhrožovat hysterektomií, dokud není tak velký, aby to nešlo vaginálně. Nakonec jsem to pozdržela 3. těhotenstvím, díky kterému sice nezmizel, ale zmenšil se a přestal růst. Nevýhodou bylo neotočení plodu do správné polohy a následná sekce. Jinak mi to jiné potíže nezpůsobuje - jako bolesti a nepravidelnou MS 🙂
@petulenka77 , jak to u Vás nakonec dopadlo?

andelka
8. zář 2018

Já jsem měla poslední roky problémy, krvácení po sexu,přitom na kontroly chodím a nic. Našel se tedy asi před 2 lety malý myom,a vřídek na čípku ( ale ten prý byl intaktni,nekrvacel při podráždění). Před rokem jsem otěhotněla, těhotenství skončilo v 18 tt zamlkle, prošla jsem vyvolávaným porodem a revizí. A ejhle,od konce šestinedělí sexuju,dokonce jsem znova těhotná ve 20 tt a ani jednou jsem nezaspinila,nezakrvacela. Něco se muselo stát,že už žádné problémy nejsou. Je možné že se to spravilo díky tomu potratu a revizi. O myomu nový Dr nemluvil,že by tam byl.

babanci
21. pro 2018

Mě se ztratil, ovšem trvalo do delší čas a pomohla jsem mu bylinkama.

saminomimino
22. pro 2018

A nevyskrably ho kyretou při revizi?a nešlo jen o hematom a ne myom?

zpohledumuze
Odpověď byla odstraněná
Zobraz