Mykóza. Co vám pomohlo? Jak dlouho jste ji měly?

janikula
20. kvě 2012

Ahoj, hledám rady, jak se nejlépe zbavit mykozy, co vám pomohlo, jak rychle se vám ji podařilo vyléčit? Zatím se snažíme, takže není v ohrožení miminko, ale mám MS, a tak tablety či čípky prý nelze tedy zavádět. Mám alespoň krém clotrimazol na potírání a nějaké lactobacily na polykání na podporu, ale zdá se mi, že to ustupuje pomalu.
díky

chcememimi
20. kvě 2012

@janikula tak pockej po ms, to bude nej a,kup si rosalgin nebo delozni cipky, ty jsou skvele..ja to mam hodne casto a to mi pomaha

schnek
20. kvě 2012

za mě Lactacyd na omývání, pak používám BioGaia probiotický kapky - přímo aplikuju. Věc, která mi s mykozama pomohla nejvíc, je menstruační kalíšek. Od tý doby, co ho mám, se o mě pokusila párkrát a zahnala jsem ji těma kapkama (asi 2 aplikace - během odpoledne byl pokoj) a Lactacydem 😉

chcememimi
20. kvě 2012

@schnek to slysim po prve...me taky capla dnes pres noc, jenze se snaxime o mimi a uz mam po ovu,tak mam steasny strach, aby se to tim nejak nepokazilo...mam silene bolesti bricha a dost husty vytok, kdyz to tak musim napsat....jen nvm zda k tomu patri i paleni prsou a navaly horka....:(

schnek
20. kvě 2012

@chcememimi máš po ovu nebo máš MS?

chcememimi
20. kvě 2012

@schnek mam po ovu...ms az 2.6.

eficenka
20. kvě 2012

@janikula počkala bych po MS a koupila si v lékárně borax-glycerinové globule....
Já měla na začátku těhu šíleně rozjetou mykózu - oteklé, svědění....
A po 3 dnech nebylo ani vidu, dobrala jsem 6 globulí a do teď se znovu neobjevila
http://www.lekynainternetu.cz/p/globulus-cum-na...
mohou se v těhotenství a zatím vždy na 100% všem pomohli...

kauculacek
20. kvě 2012

Přijde mi, že je to takovej nekonečnej boj, bohužel 😒
Velmi rádo se to vrací, opakuje a otravuje.. Já se toho za posledních pár let nadobro zatím nezbavila ☹

janikula
autor
20. kvě 2012

Já ji právě hrozně dlouho neměla, jen na podzim na začátku těhotenství (které ale naknec nedopadlo 😒 ). No a teď se mi to objevilo zas, trochu jsem to přehnala s čokoládou, tak se domnívám, že to bylo z toho + hormony (užívala jsem clostík).
První dny jsem neužívala žádné léky, protože jsem nevěděla, zda nejsem těhotná a pak přišla ms, tak další komplikace při léčbě. Už to ustupuje, potřebuju se toho rychle zbavit, než se začnem zase snažit o miminko 😨

janikula
autor
20. kvě 2012

Tak jsem byla v lékárně, koupila jsem lactacyd femina plus a nabídli mi gynopevaryl, tak snad to zabere. Čípky se mají dávat až po ms, ale přes noc ji už skoro nemám, tak to asi prubnu, chci se toho co nejdřív zbavit, abych byla fit na další snaženíčko 😉

beruska24.9.
20. kvě 2012

@janikula - také na to hodně trpím a gynopevaryl čípky mi zabraly vždy. dokonce jsem je jeden čas měla vždy koupeny doma, abych v případě potřeby hned použila 😉

janikula
autor
20. kvě 2012

@beruska24.9. tak to jsem ráda, že máš s nimi dobrou zkušenost. Jsem vždycky nerozhodná, co vybrat....

beruska24.9.
20. kvě 2012

@janikula - asi jako se vším to bude člověk od člověka. přeji, ať je brzy vše v pořádku a hlavně, ať se to pokud možno nevrací 😉
ještě takové obecné rady, které jsem dostala - umývat co nejméně (tzn. jednou denně osprchovat, jinak zbytečně nemýt, smývají se ty ´´dobré bakterie´´ 😀 či jak to napsat), raději sprchovat než koupat v napuštěné vaně, pokud možno vyhýbat se koupání v rybnících a veřejných koupalištích.
netuším, zda toho bylo víc, tohle si pamatuji a od doby, co jsem to začala dodržovat, se to už neopakuje tak často (ťuk, ťuk).

janikula
autor
20. kvě 2012

@beruska24.9. díky za rady. Já na to trpívala dřív, teď 1x na podzim při těhu a teď znova před MS. První dny jsem používala jogurt, aspoň to zchladilo, zklidnilo to pálení a svědění

beruska24.9.
20. kvě 2012

@janikula - jogurt neznám (tedy použití 😀 ). teď mě napadla ještě jedna obdržená rada - nosit prodyšné, nejlépe bavlněné, spodní prádlo.

janikula
autor
20. kvě 2012

bílý jogurt s kulturama...jako první pomoc dobrý 😉

schnek
20. kvě 2012

@chcememimi jé, já jsem zeptala jak trubka, promiň 😅 jsem si vás pomotala se zakladatelkou... a to už se ani nemůžu vymlouvat na vykojenej mozek 😅 😉 😀

fakt kdo na to trpí (taky jsem trpívala), vřele doporučuju kalíšek, od tý doby mám klídek (a není to jenom moje zkušenost, že mykozy zmizely). Nebo výměnu jednorázových vložek za látkové. Ale za mě kalíšek jednoznačně vede 😉

chcememimi
21. kvě 2012

@schnek to je v poradku 🙂 no ja nvm zda cekat jestli to vyslo nebo neco koupit..

joygiorgo
21. kvě 2012

ja jsem si pomohla chlazenym jogurtem, juuu, to byla uleva

camelinka
21. kvě 2012

me mykozy trapily roky a nezabiralo nic, az na toto http://lekarnamodrahvezda.cz/zbozi/multi-acidop... , od te doby mam pokoj 🙂

consti
23. kvě 2012

Tak já dnes byla na vyšetření s cystou a doktor mi oznámil, že mám mykózu. Holky, jak se mykóza projevuje? Mě totiž nic nesvědí, nepozoruji žádný extra výtok (výtok mám v podstatě pořád a vždy testy v pohodě). Nikdy jsme na to navíc netrpěla, mohla jsme se koupal kdekoliv a nikdy žádný rpoblém...Může doktor poznat mykózu jen při klasickém vyšetření (žádné stěry apod.)?? Fakt nevím, jestli to nějak přeléčovat, když mi nic není. Zvlášť když půjdu brzy na operaci, tak do sebe nechci rvát nějaké prášky 😅 😝 . navíc mi řekl, že mám říct své doktorce, ať mi na to něco napíše a volně prodejné léky rovnou zavrhl.

chcememimi
24. kvě 2012

@consti jako gynekolozce?

consti
24. kvě 2012

@chcememimi Ano, gynekoložce. Ale asi koupím jen něco v lékárně, fakt mi nic není 😅 .

slundo
24. kvě 2012

zatím dbej na dostatečnou hygienu, dobrý je lactacyd ( jsou různé druhy ) a po ms kup čípky. Mně vždy pomohly čípky gyntyma. Rosalgin je taky dobrý. A nosit volnější prádlo, pokud možno ne rifle když je teplo. Ale během MS je to náročnějčí se mykozy zbavit. Jinak consti....moje gynekoložka je naopak na nervy, když k ní chodí ženský s každým zasvěděním když si v lékarně mohou koupit účinné léky. Pokud se to za 2-3 dny nezlepší, je potřeba ke gynekologovi zajít , ale léky ve volným prodeji bych nezatracovala 🙂 Co lékař, to jiný názor a pak si vyberte 😀

janinka1984
5. čer 2012

Ahojky vřele doporučuji odvar z kontryhelu a řebříčku....udělej si sedací koupel.A taky samozdřejmě pití kontryhelového čaje s řebříčkem.Pomůže to na 100%.Já vše trhám na louce 🙂

terezet
5. čer 2012

Ahoj, nejlepší, co může být, je koupit si Gynopevaryl - kombi pack, tam je krém i čípky, krém si na svědění můžeš dát i při MS, když zrovna moc nekrvácíš, hlavně je i pro partnera - tu mykózu si můžete předávat navzájem, až na to, že chlapi to necítí, a pak - dostatečná hygiena, bavlněné prádlo, ihned po sprše před spaním si (nejlépe vleže) dej čípek, pořádně namaž a tři noci opakuj... Mně to pomohlo dvakrát, když se mi mykóza zhoršila po atb a od té doby mám naprostý klid...

andulka444
22. čer 2012

Já mám vyzkoušené Laktobacily Imunit, poradila mi to známá a opravdu mám ted klid..mykozy mě trápily každé léto..hrůza. Laktobacily beru ted pořád jako prevenci a je to super..Mám vyšší imunitu celkově..zkus to..

skipysek
2. črc 2012

ahoj, trpěla jsem na mykozy od svých šestnácti let asi šest let, našla jsem si gynekoložku která mi nechala udělat vakcíny, které jsem dostávala skoro tři měsíce a už skoro rok mám pokoj. Mykozy jsem měla skoro každý měsíc.

ddanda
2. črc 2012

@terezet jj, souhlasím s tebou. Mám taky dobrou zkušenost s Gynopevarilem. Vždycky mi pomohl. Teď používám denně mycí gel na intimní hygienu a mám pokoj.

lukava
19. bře 2013

@camelinka ahoj, tenkrát jsi tady dávala nějaký odkaz, link už nefunguje, co ti pomohlo? candibene, gynopevaryl, to je vždy jen dočasné řešení, pomohla ti třeba probiotika?

camelinka
19. bře 2013

@lukava ahojky, jediny co mi zabralo na trvalo je tohle http://www.001shop.cz/MULTI-ACIDOPHILUS, uz to vic jak 2 roky neberu a mam pokoj