Mykózy a možnost otěhotnění. Máte tipy, rady?

nadad
25. črc 2007

Ahoj holky, napadlo mě založit nové téma. Je tu někdo z Vás, kdo trpí opakovanými mykózami a snaží se o mimi? 🙂 Máte nějaké rady nebo tipy, jak tomu předejít?

claire
26. črc 2007

Karlo, tak asi záleží, jak se momentálně cítíš. Kdybych se svíjela bolestí a řvala bolestí jak u toho močáku, tak by mně asi jakýkoliv blok opustil. A ber to tak, že tě čekají ještě horší "intimní prohlídky" až budeš třeba v porodnici
A jestli vydržíš do pondělí, nebo kdy se ti vrací tvá lékařka, tím líp. Držím palce.

karla6
26. črc 2007

Holky, díky. Brusinky mám doma, tak začnu hned.
Kdybych řvala bolestí, tak už jsem v nemocnici. Spíš je to pro mě nepříjemné.
Ještě dnes dám na vaše rady, já s tím zkušeností moc nemám. Dám vám pak vědět, co zabralo.

grej
26. črc 2007

NO Karlo, to ti teda jako ženský nezávidím. Mít blok z gynekologa... A to jsi jako měla vždycky nebo to máš z nějakýho nešetrnýho dokotora?
Mimochodem - koukala jsem, jaký jsi udělala pěkný tabulky na snažení🙂 Je nás tady docela dost, co? 😉

karla6
26. črc 2007

Grej, asi to mám díky jednomu konkrétnímu doktorovi. Teď už se nechám prohlížet jen od ženy. Dokonce i v nemocnici při revizi jsem na to měla štěstí, na skvělou doktorku.

Ty tabulky jsem původně začala dělat jen pro sebe, abych si nějak zkusila statisticky zaznamenat, jaké procento holek tady ze snažilek otěhotní. Chtěla jsem dát dokupy tak 100 holek. No, už jich mám víc jak 200, protože když jsem to zveřejnila, začaly se mi hlásit další, které chtěly zapsat. Ale už to nijak nevyhledávám a dávám tam už jen ty, co mi napíší do IP.
Dnes sem jen "písám" během práce, ale musím si dát čas a zas tyto zveřejněné aktualizovat se změnama, teré mám u sebe v PC. Těhulky se množí 🙂 díkybohu. 🙂

grej
26. črc 2007

Ty jo - 200 holek... To už je fakt hodně🙂

Je hrozný, jak přístup jednoho doktora dokáže ženu poznamenat na celý život:( Ach jo:-/ řekla bych, že být lékařem je poslání a ne práce a občas proto nechápu, proč někteří lidi tohle povolání vůbec dělaj...

betty
26. črc 2007

Ahoj holky,
přesně vím, co cítíme a jak jste z toho už zoufalé.Prodělala jsem několik let, kdy jsem měla měsíc co měsíc problémy s kvasinkama.Každý měsíc u doktora,až jsem si říkala,že si musí myslet, že střídám hodně partnery až to na mě přenáší.Musím přiznat, že různé čípky a masti na zavádění (teď nevím názvy), my vůbec nepomáhaly.
A tak jsem změnila,co šlo 😕 .Prádlo jen bavlněné,žehlím z obou stran. Jinak pouze sprchování,vana tak jednou za měsíc.Intimní místa myju pouze čistou vodou, žádná mýdla ani gely.Dokonce jsem jednu dobu používala gel na intimní partie a ještě se to zhoršilo.A sám doktor mi řekl, že může i vadit,když si ve sprše budu mít vlasy, že šampon se může dostat až na intimní místa.Tak jsem si hlavu při sprchování nemyla.
Vůbec už nepoužívám tampony (vysušovaly),pouze vložky. Dál jsem omezila vložky a volné prádlo (ne být celý den narvaná v džínách o číslo menší 🙂
Po styku se musím umýt, ale zase jen vodou. Jím mléčné výrobky tak jednou za dva dny, denně to prý není dobré (rada zdravotní sestřičky).
Taky jsem vysadila antikoncepci, která mi (dle mého názoru) ke kvasinkám hodně pomohla. A výsledek? Nemám kvasinky již 13. měsíců. Jsem fakt šťastná. I Vám přeju hodně štěstí 😉

achina
26. črc 2007

Holky,pomaha nekomu Tantum Rosa? Mne to vzdycky pomuze jednou a podruhe se mi zanet poradne rozjede. Co to je za "chytry" lek? Jinak mne hodne pomaha Clotrimazol, je ted volne prodejny v tube, ale neni k nemu ta zavadeci tycka,tak jsem si ji schovala a ted me v krizi vzdycky zachrani. Jinak doktori jsou kapitola sama pro sebe. ☹ Ordinace v ruzove zahrade je totalni utopie. Naposledy mi doktor vynadal, ze jsem ten den asi 15. s tim samym problemem!

Karlo, jsem taky primo z UH. Bude mi 29. Zatim ale mezi snazilky nepatrim..

karla6
27. črc 2007

Achino, určitě se vídáme, taky jsem přímo z UH. Je mi 35 a chodím k MUDr. Hrabcové - jsem s ní velmi spokojená.
Ke snažilkám patřím až teď od srpna, pokud budu v pořádku.

Včera jsem nasadila ty brusinky a koupila ten Fermalac. Doma jsem zjistila, že jsou tam takové tablety v tom plastovém obalu, co se zavádí dovnitř a aplikátor. Tak jsem to večer zavedla, ale ráno mě dost překvapilo (vypadla ze mě), že z té tablety se do mě velice nic nedostalo. Byla na jedné straně rozleptaná, ale obsah v ní skoro celý zůstal. Kde dělám chybu?
Jo, a ještě jsem začala brát tu chlorelu, jak tu někdo psal.
No, a v pondělí už se snad dovolám k Dr.

ljd
27. črc 2007

Holky taky jsem měla ten samý problém skoro dva roky mě trápily mykózy....vystřídaa jsem tři doktory, protože až ten poslední s tím začal konečně něco dělat 😒
Taky jsem přestala úplně jíst sladké a cokoliv co obsahovalo cukr skoro na půl roku, nosila jsem bavlněné prádlo, používala prášky pro miminka, nepoužívala jsem aviváže, v žádném případě tampóny, jenom sprchování, žádné sprchové gely nebo mýdla na intimní místa, nosila jsem pouze volné kalhoty nebo sukně, nekoupalal jsem se v žádném bazéně nebo přírodní nádrži, nechodila do sauny, vysadila jsem antikoncepci...no prostě hrozný teror, ale už jsem si řekla, že pro to udělám naprosto všechno, protože to bylo neskutečně dlouho a už hrozně otravné...Dokonce mi jedna kamarádka poradila octosolnou lázeň, která světe div se, opravdu pomohla, nevěřila jsem tomu, ale kdykoliv teď mám jenom sebemenší náznak tak si dám zmiňovanou lázeň a po mykóze se slehne zem....
No a už 10 měsíců jsem bez jakýchkoliv náznaků mykózy, normálně dělám a jím všechno co jsem si skoro půl roku až rok odpírala až na antikoncepci, kterou neberu a zatím jsem se toho asi konečně zbavila 😉 🙂
Tak holky přeju ať se toho brzy zbavíte a je vám už jen fajn 😉

karla6
27. črc 2007

ljd, octosolná lázeň? To jako dáš do vody ocet a sůl? A v jakém asi poměru? A jak dlouho si v tom posedíš?

ljd
27. črc 2007

Napustím si vanu, dám do ní 2 lžíce soli a 2 lžíce octu a posedím dokud se mě chce nebo je voda teplá 😉 🙂 A pak se stačí už jenom vodou osprchnout a hned je líp...teda aspoň mě to fakt zabírá...

karla6
27. črc 2007

Díky moc, to vyzkouším, zní to dobře.

grej
27. črc 2007

Achino - tantum rosa mám doma, občas jsem ho preventivně zkoušela, ale žádný extra účinek to teda na mě nemělo... I když doktorky to hrozně podporují...

Karlo - to je zvláštní... mě se to vždycky rozpustí dokonale, jen je nevýhoda, že to pak z tebe ráno trošku leze a někdy i během dopoledne, ale už je to jen ta bílá hmota, ne celý prášek... zavedla sis to dostatečně hluboko? Chce to zastrčit ten aplikátor úplně celý dovnitř...

Ljd - octosolnou lázeň? A jak se to prosím připravuje a užívá?

macc
27. črc 2007

ljd: také by mě zajímalo co to je za lázeň a kolik se tam má čeho dát, to zní jednoduše, bylo by fajn, kdyby nám to všem pomáhalo 🙂
Jinak já octem zabíjím doma mravence, a daří se 😀

ljd
27. črc 2007

Už jsem vysvětlovala postup o příspěk výše...ono totiž sůl a ocet tvoří přirozené Ph, které má být v pochvě a tím se vlastně dopomáhá pochvě a bakteriím v pochvě aby se vypořádala s těmi špatnými přemnoženými bakteriemi...teda aspoň tak mi to bylo vysvětlené...ale samozřejmě nepomůže jedna lázeň, je jich potřeba opakovat, tak dvakrát nebo třikrát týdně ...no doufám, že to pomůže a nebudete mi tady potom nadávat 😕 ale ublížit to určitě nemůže... 😉

grej
27. črc 2007

To je super tip Ljd...díky moc🙂 Určo to vyzkouším...
Hele a té vody tam dáš jen tak málo, aby sis tam mohla sednout nebo prostě klasické napuštění celé vany? Jde mi o poměr, víš?

ljd
27. črc 2007

Klasické napuštění vany, prostě si udělám takovou lázeň pro celé tělo 😉

ljd
27. črc 2007

Ale když se budete během těchot lázní sprchovat, tak pouze čistou vodou, aby se poševní prostředí nenarušovalo nějakýma gelama, a sprcháčama a tak...já jsem to tak dělala, ale samozřejmě to nemusí fungovat pro všechny 😉

grej
27. črc 2007

Supr - díky moc ljd!!

susik77
27. črc 2007

Ahojte, ja som mala mykozy chronicke-uz nej. 8 rokov, potom som objavila Femigel-obsahuje cajovnikovy olej. Ked som si ho davala asi 3 dni po sebe pred tim, ako som sla na gynekol., tak som mala kvasinky negativne-tak zatial je to najucinnejsie, co som objavila. Klasic. tabl. na zavadzanie ani na uzivanie mi nepomohli...
Myslim, ze tie mykozy nebrania otehotneniu ani nie su nebezpecne v tehu pre plod...
Inak, v tehotenstve sa mi to zlepsilo, ale mozno aj preto, ze kvoli zvysenemu tehot.vytoku sme pri sexe pouzivali ochranu, takze sme si to vzajomne neprenasali...
Este mam osvedcene tek. intim. mydlo Lactacid

ljd
27. črc 2007

susik: Femigel jsem taky vyzkoušela, ale pomohl vždycky jenom na chvilku a pak se to zase vrátilo...a mýdlo Lactacid používám pořád, protože už jiné sprcháče ani nepoužívám, kdyby náhodou, a když jsme někde kde se nemůžu sprchnout tak používám i kapesníčky Lactacid, ale to všechno jsem začal používat, až po vyléčení a odeznění toho nejhoršího ...

grej
27. črc 2007

Jojo, Lactacid můžu taky jen doporučit. Výborná věc 😉
Mě zas Femigel vůbec nepomáhá. Asi je to individuální a na každou znás zabírá něco jinýho...

ljd
27. črc 2007

Přesně tak každé tělo reaguje naprosto na něco jiného...všechno co se týká těla a léčby je hrozně individuální záležitost...

laura.
27. črc 2007

claire: myslím, na netu najdeš prodejce a lékárny, kde chlorelu dostaneš, nejlepší je ale čistá chlorela ne žádné tablety s chlorelou... 🙂

karla6
27. črc 2007

Chlorelu prodává i jedna má známá, takže to mám ulehčené. Včera jsem jí brnkla a přivezla mi to. Dá se to najít i na netu, je to 1800 tablet za 1575,- Kč.

grej
27. črc 2007

Karlo - teď jsem koukala na net a teda to dávkování mě opravdu dostalo. 3 x denně 4 - 6 tablet? To jako celkem třeba i 18 tablet? Není to moc? Bereš to taky takhle moc?

karla6
27. črc 2007

Grej, já už jsem na řasy zvyklá, předtím jsem brala spirulinu (to je česká řasa). Tím, že mám teď tenhle problém a chci ho co nejrychleji vyřešit, tak beru první 3 dny 50 tablet 3 x denně. Ale lidem, co nejsou zvyklí, tak tohle opravdu nedoporučuju. Pak snížím dávku na 10 tablet 3 x denně a pokud bych otěhotněla, tak budu brát jen 5 tablet 3 x denně.
Je to jen přírodní řasa, např. Japonci a další přímořské národy její doplňování a množství vůbec neřeší, protože ji mají denně na jídelníčku v přirozeném stavu.
U nás se doporučuje max. 20 tablet na dospělého člověka denně, ale záleží to na tom, jak jsi na tyhle přírodní doplňky starvy zvyklá a jakou s nimi máš zkušenost.
Na těch řasách, které beru teď tak mi vadí jen majitel firmy, který to sem dováží a distribuuje, protože ho osobně znám a vím, že o zdraví lidí mu vůbec nejde a dost mi vadí způsob distribuce, s těmi dealery se u jejich firmy zachází dost drsně. Ale to je jejich problém, dělají to proto, že na každém balení mají 50% provizi. Vím to, protože mě na to taky lanařili.

Ale na řasy samotné dost dám, ten produkt za ty lidi ve vedení nemůže a pořád vychází finančně dost dobře v porovnání s ostatními výrobky.

Jo, četla jsem příspěvky výše; tu tobolku jsem si zavedla, jak to nejdál tím aplikátorem šlo (zapadl do mě skoro celý) a už jsem po zavedení zůstala ležet na zádech (doporučuje se 20 min. po zavedení).

grej
27. črc 2007

150 tablet denně?????? Teda tak to jsi dobrá... Já mám problémy do sebe dostat jednou denně večer tak 4 mini tabletky😀

Ale docela se mi to líbí. Připadá mi to takový přírodní... Jenže já jsem hrozná. Koupim si všechno co mě napadne a pak se mi to doma válí. Jako ta věc na močový měchýř. Už ani nevím kolik to stálo, ale nejlevnější to nebylo. Napila jsem se 2x a stojí mi to doma ve skříňce 😉 No ale problémy s močákem nemám, tak to asi nepotřebuju. Ale schovám to, člověk nikdy neví 😉

Tak to ti asi neporadím Karli s tou toboulkou... možná jí zkus nejdřív trochu navlhčit a pak zavést... Třeba se to rozmočí líp...

karla6
27. črc 2007

Grej, možná jsem to tu ani neměla psát. Pokud si nasadí tuto dávku někdo, kdo na to není postupně připravený, tak to s ním může pěkně zamávat. Může dostat průjem, nafouknout se mu břicho a vypouštět větry jako o závod a může ho bolet hlava. Je to proto, že to ta střeva opravdu čistí a organismus se tím detoxikuje.

S těmi nedoužívanými vitamíny a doplňky stravy to znám. 😀 Taky mám zásoby. 😀

Dobře, zkusím večer navlhčit a zítra uvidíme.

nadad
autor
27. črc 2007

Ahoj Grej a ostatní. Tak jsem se konečně dostala na tyto stránky- píšu z práce a někdy to bývá pořád seklý a pomalý 😠
Grej- femigel na mě taky skoro vůbec nezabírá. Když už cítím, že to zase přichází- zabere mi na chvilku Fermalac- třeba na půl dne, ale pak se to stejně rozjede ☹
V úterý jsem si dala Canesten a je to lepší, tak na doktorku kašlu. Lítám tam taky pořád a nedokáže poradit.Přemýšlím, že ji změním.
Holky, nezjistily jste někdo, kde se dá sehnat zelený jíl, na očistu střeva? Ptala jsem se v lékárně, ale nemají ho a ni ho nedostávají.

Karlo- asi sis ten Fermalac blbě zavedla. Tableta se má rozpustit. Také se mi stává, že ze mě pak teče ještě půlku dalšího dne 🙂
Ty tvoje řasy by mohly být na pod. principu jako ten zelený jíl, viď? Pozoruješ u sebe nějaký účinky, když je bereš?