Mykózy a možnost otěhotnění. Máte tipy, rady?

nadad
25. črc 2007

Ahoj holky, napadlo mě založit nové téma. Je tu někdo z Vás, kdo trpí opakovanými mykózami a snaží se o mimi? 🙂 Máte nějaké rady nebo tipy, jak tomu předejít?

nadad
autor
27. črc 2007

Achino - Tantum Rosa mi nepobohl nikdy, jenom na chvilku zklidnil pálení a svědění a pak šup- a příznaky byly zpátky. Mám to ještě doma a vůbec už výplachy neprovádím.

nadad
autor
27. črc 2007

ljd-ta octosolná lázeň- nejsem zvyklá se vůbec koupat, je možné naředit si to jenom do lavoru a posedět chvilku v něm? Pokud ano, jaké dávkování do malého množství vody by si doporučila? 🙂

nadad
autor
27. črc 2007

karlo- ty tvoje tabulky jsou vážně super 🙂 🙂
Můžeš tam přidat i mě- už se snažím od října a pořád nic 😒 Mylsela jsem, že se to povedlo teď v Chorvatsku, byla tam dobrá nálada, vůbec jsem na snažilkování nemyslela, ale zase asi nic- už začínám špinit- což je u mě normálka před každým příchodem mrchy ☹

karla6
27. črc 2007

Nadad, jo, ta řasa funguje podobně. V Uherském Hradišti jde ten zelený jíl koupit bez problémů ve Vodní ulici, taky jsem ho měla. Má tam bylinkářství léčitel Evžen Brhel, ale to je ti asi prd platné, určitě bydlíš dál.
Já jsem spokojenější s tou řasou (jakoukoli, nemám vyhraněný druh ani výrobce).
Vždycky, když ji začnu bo přestávce brát, tak se mi zlepší (někdy po přechodném zhoršení) pleť a hlavně to poznám na vlasech - úplně omládnou. Myslím, že je to tím, že prostě čistí ta střeva.

karla6
27. črc 2007

Nadad jasné. 🙂 Jo, a těhotenské příznaky jsou skoro stejné jako premenstruační. 😉 Takže bych flintu do žita vůbec neházela.

nadad
autor
27. črc 2007

Karla:Takže se to dá koupit v bylinkářství? Jsem z Prahy a jedno tady u práce mám za rohem, tak tam vyrazím a zkusím to sehnat. Jak se říká, vyzkoušet se má všechno. Už bych se těch kvasinek jednou KONEČNĚ chtěla zbavit!!!

Díky za podporu, ale myslím si, že mrcha stejně přijde. Prsa mě bolí úplně šíleně(jako vždy ) a špinění je záruka toho, že to můžu čekat ☹
Ty řasy kupuješ také v bylinkářství nebo přes internet?

karla6
27. črc 2007

Ty řasy beru od kámošky, která dělá pro tu firmu přímo dealerku, oni mají jen tento mlm druh prodeje (pyramida, něco jako herbalife). Ale různé druhy řas jdou koupit i u těch léčitelů nebo v bylinkářstvích.
Předtím jsem si tu spirulinu kupovala normálně v tom bylinkářství.

grej
27. črc 2007

NO tak já si ty řasy asi taky pořídím... Mám i dost zažívací potíže, tak mi to určitě udělá dobře po všech stránkách🙂

nadad
autor
27. črc 2007

Taky si je určitě koupím- zažívací potíže mám neustále- a hlavně to pozoruju, když přijdou kvasinky- to mám pořádnou zácpu 🙂

Myslím si, že na tom něco je- pokud řasy detoxikují a čistí střeva, tak by se určitě mykózy měly snížit nebo úplně vyléčit. Už jsem četla několik článků, že je to problém celého organismu a ne pouze gyn.

grej
27. črc 2007

Jojo Nadad. Zkus mrknou na začátek téhle diskuze. Psala tam holčina, která se kvasinek zbavila po tom, co si totálně vyčistila tělo nějakým zeleným jílem. Že se to všechno tvoří ve střevech a pak to dělá problémy a i tam dole. Že když se úplně vyčistíš, tak to bude zas dobrý🙂

karla6
27. črc 2007

Jo, holky, vzpoměla jsem si, že před lety jsem brala schindeleho minerály a prodávali tam i ten zelený jíl, jak o něm píšete, je to tady: http://www.kosmetika-potravinove-doplnky-minera...

Ale prý je to hnusné na chuť a kdo to nesnese, tak je lepší to brát v tobolkách (to jsem měla já z toho bylinkářství).

Já teď zůstanu u těch řas, experimentů bylo dost.

nadad
autor
27. črc 2007

grej- ty máš dobrý zkušenosti s mens. kalíškem? U mě se kvasinky většinou hlásí tak týden před menstruací. měla bych ho taky zkusit?

grej
27. črc 2007

Nadad - jojo, mooncup je výborná věc... Mě se teda hlásily kvasinky nějak bez ohledu na MS cyklus, ale přesto jsem to chtěla zkusit. Všude jsem totiž slyšela, jak tampony nejsou dobrý, že se ty kvasinky v tom množí, vysušuje to sliznici a tak...
No pořídila jsem ho a už bych neměnila. Vůbec ho necítím, ušetřím a celkově je to super. Fakt se mi to potom zlepšilo. Pošlu ti do IP odkazy jestli chceš...

nadad
autor
27. črc 2007

Grej- určitě mi ty odkazy pošli, mrknu na to. Já teda přestala asi před 1/2 rokem tampóny úplně používat, před tím jsem je používala místo vložek několik let- nesnáším ten pocit s vložkou. Ale kvůli problémům jsem teď na vložkách a moc velkou radost z toho nemám. Je to otrava ☹

grej
27. črc 2007

Nadad - nějaký odkazy jsem ti poslala.
No já právě taky vložky nesnáším. Jsem z nich hned hrozně opruzená... Vložku si beru maximálně na noc, když léčím mykozu a čípky "tečou" ven...

nadad
autor
27. črc 2007

Grej, díky moc za odkazy, hned se na to podívám 🙂

karla6
30. črc 2007

Takže holky, infekci jsem zažehnala. Nakonec jsem to zvládla za pomocí té chlorely a octovo-solných koupelí. Ale ty jsem si nedělala tak často, neměla jsem na to tolik času. Před každým sprchováním (bez chemikálií) jsem si udělala do misky octovo-solný roztok a po sprše jsem se tím ze spodu opláchla. Zabralo to perfektně a rychle.

grej
30. črc 2007

Tak to jsem ráda, že ti ty octo-solný koupele zabraly... supr! Příště to taky vyzkouším🙂

nadad
autor
30. črc 2007

karlo- jaký si dala poměr do tý misky? 🙂

karla6
30. črc 2007

Nadad, já to nijak neodměřuju, je to taková malá miska na saláty, šupnu tam špetku soli a cvrnknu tam trošku octu z lahve. Já su v tomto taková lajdačka na to odměřování. 😒

ljd
30. črc 2007

Karla tak to je super že dalšímu pokusnému králíčkovi moje octo-solné koupele dopomohly k léčbě mykózy... 😀 😉

karla6
30. črc 2007

ljd, fakt moc dík, ani nevíš, jaká je to úleva. 😀

...asi vlastně víš. 😀

ljd
31. črc 2007

Jo právě že vím karla a proto jsem moooc ráda, že to pomohlo další zoufalé dušičce 😉 🙂

anelka
8. srp 2007

Ahoj holky, taky patrim mezi "stastlivce", kteri uz roky ziji ve spolecnosti candidy. Porad masticky a prasky a masticky a vyplachy a bobule... stejne vsechno vydrzi max 14 dnu. Problem je, ze kvasinky (vetsinou Candida Albicans) se v naproste vetsine siri ze streva a v pripade casteho opakovani jsou schopne zaneradit cely organismus. Candida ma svuj vlastni zivotni cyklus. Prorusta strevem, v prubehu zivota a niceni a vysoce toxicky odpad, ktery se pak porusenou strevni stenou dostava dal do organismu. U chronickych mykoz je dulezite, aby se lecily dlouhodobe a to jeste alespon 3-6 mesicu po vymizeni priznaku. Je dulezite uzivat i leky, ktere nepusobi jen lokalne. Polykaji a pusobi temer okamzite (napr. Sporanox). Lecbu opakovat a preventivne uzivat napr. pri podavani antibiotik. K tomu je relativne dulezita dieta. Alespon v prvnich trech tydnech (vynechani cukru temer v jakekoli podobe, bile mouky, konzerv, uzenin.... misto toho jist hodne citronu, grapu, kyseleho zeli, kiwi, kyselych jablek, probiotika ...) a pak dodrzovat alespon zakladni pravidla zdrave vyzivy. Vybornym pomocnikem je kyselina kaprylova. Dost tezko se shani, ale da se vetsinou objednat v lekarne. Je to potravinovy doplnek, schopny vymlatit kvasinky jiz za sest dni. Mela by se jist min. 3 tydny a pak zavest nejakou udrzovaci davku, cca na tri mesice. Z mrtvych kvasinek zase vznika toxicky odpad, takze je vhodne dodavat telu neco na ocistu organismu a podporu jater. Napriklad caj Cervene Lapacho nebo cistou stavu z listu Aloe Vera. Koupit pripravky s lactobacilem + nektere dalsi kmeny, aby se obnovila rovnovaha. Zni to silene, ale kdyz si na netu prectete, co vsechno muze takova premnozena houba zpusobit, neni to ve srovnani zase tak hrozne. Navic ta sladka odmena, kdy nas konecne nic nekouse :o)))) Moc preji, aby vam to pomohlo.

grej
8. srp 2007

Anelka - to si taky myslím. Ze hlavní problém je ve střevech.
Teď se chystám na vyšetření tlustýho střeva a doufám, že se to nějak spraví.

Ten lék - Sporanox - to je jen na předpis? Doktorka mi nikdy žádný orální léky nepředepsala ani nenabídla...
Kyselina kaprylová - budu to muset vyzkoušet-)

Mimochodem - už na mě zase leze mykoza, takže jdu zkoušet octo-solný koupele...

p_avlina
8. srp 2007

Ahoj holky, jsme v teto diskusi prvne, ale dost jsme tady toho dozvedela. Taky trpim na mykozy. Ted jsem 14 dni po revizi a zase citim svedeni chjo ☹ Koukala jsem na ten zelený jíl a kyselinu kaprylovou ... vubec nevim zda bych to ted mohla uzivat, ale snad ano 🙂 Jinak me dost pomohli kapky Albisan ... aplikuje se to na tampon a nekolikrat denne se meni. Nadchlo me to hlavne tim, ze by to bylo pohodlne a pomohlo to. Pred tim jsem toho vyzkousela taky mnoho an zavadeni, ale pak jsem musela nosit vlozku nebo intimku :-/

grej
8. srp 2007

Pavli - tak Albisan jsem zkoušela taky. Ze začátku pomáhal. Bylo to i dobrý, že jsem si to dala na tampon a mohla do vany bez toho, abych to tam cpala "nasucho". ALe moje tělo si na všechno hrozně brzy zvykne, takže mi to pak přestalo pomáhat☹

karla6
8. srp 2007

Ahoj holky, nevím to ještě jistě, ale asi jsem těhula. Pokud ano, tak jsem otěhotněla těsně po kvasinkách a vám vděčím za to, že jsem se jich včas zbavila.
http://www.fertilityfriend.com/home/193753 a tři dny už mi vychází slabá druhá čárka na testu.
Ještě pár dnů počkám, než tomu uvěřím, ale pokud tohle vyšlo, tak se stanu živým důkazem, že kvasinky početí nezabrání.
Pořád se po sprše omývám octovo-solným roztokem.

p_avlina
8. srp 2007

Tak to Karlo drzim pesti, at Ti to potvrdi i doktor 😉

Jinak nevite, kde bych poridila ten zeleny jil? Grej, ty jsi z Prahy, vid? Nevis, prosim? Dekuju. Me ten Albisan, ted taky uz nepomahal ☹ Ale ze zacatku, to bylo neco jako zazrak 🙂)

Jo, jsem byla dneska na kontrole u gyn., tak jsem dostala Clotrimazol.

karla6
8. srp 2007

Pavli, k Dr se tak brzo nechystá, dřív jak za 3tt mi stejně nic neřekne (zkušenost z minula - prohlédla mě a řekla, že mám přijít za 3 týdny).

K čemu slouží ten Clotrimazol? To je něco jako progesteron?