Mykózy a možnost otěhotnění. Máte tipy, rady?

nadad
25. črc 2007

Ahoj holky, napadlo mě založit nové téma. Je tu někdo z Vás, kdo trpí opakovanými mykózami a snaží se o mimi? 🙂 Máte nějaké rady nebo tipy, jak tomu předejít?

p_avlina
8. srp 2007

no jasny, asi by na UZ nebylo nic videt ...
Clotrimazol je na kvasinky na zavadeni, ale v tehotenstvi se to nesmi, tak jsme zvedava jestlit to pomuze, jinak jdu asi vyzkouset tu octoslanou lazen 🙂)

grej
9. srp 2007

Karlo! Graguluju!!! Držím pěsti ať je vše OK!

Pavli - já jsem sice z Prahy, ale taky nevím, kde sehnat jíl... V téhle diskuzi někde na začátku dávala Karla odkaz na internet kde se to dá sehnat /aspoň teda myslím/.
Já včera zapomněla vyzkoušet tu octovou lázeń, jsem trumpeta. Musím až dnes... Zavedla jsem zatím jen Fermalac Vaginal, tak uvidíme, jestli to aspoň trochu zabere...

p_avlina
9. srp 2007

Hm, ja ho taky nasla jen na internetu ... ptala jsem se v lekarne a koukali na me jak z jara 😀 Ja si vzdycky vymyslim nejakiu novinku, ktera se v lekarne sehnat neda 🙂 Napr. na ten Albisan jsem se ptala vsude mozne a jde koupit jen v Krakovske ul. na Vaclavaku :-/
Tak at Ti ta kúpel pomuze 😉

grej
9. srp 2007

A jak pomohla ta lázeň tobě? Cítíš nějaký zlepšení?

Já kupovala Albisan od své kosmetičky. Byla nějaká dealerka té firmy. Už ani nevím od koho to bylo.. Od Hádka?

Já se chystám koupit ty zelený řasy...

karla6
9. srp 2007

Holky ten jíl mají spíš v takových těch bylinkářstvích, u nás máme hned dvě, kde to prodávají a jsme malé město. V lékárně jsem to neviděla.

Grej, ty řasy beru pořád, jen jsem snížila množství, abych nic nepokazila. Teď beru tu chlorelu, ale byla jsem spokojená i se spirulinou.

p_avlina
9. srp 2007

Ja tu koupel nezkousela, docela se toho bojim ☹

Ja zkusim ten jil, nejdriv ocistim telo a pak bych pokracovala necim jako je ta kyselinakaprylova (tusim, ze se tak jmenovala) nebo nejake lactobacili. Ty uz jsem zkousela driv, ale nemeli zadny vliv a navic jak museli byt v lednici, tak jsem je obcas zapomnela vzit na vikend sebou :-/ Takze mam tak dve baleni nacate ruzne po lednicich 🙂)

karla6
9. srp 2007

Pavli, té koupele se vůbec neboj, pokud si napustíš vanu vody a dáš do ní 2 lžíce octa a 2 lžíce soli, je to tak málo koncentrované, že ti to nemůže ublížit.

Já jsem se tak kvasinek zbavila a doteď nepoužívám žádná mýdla, po sprchování se zespodu opláchnu trochou vody s kapkou octa a špetkou soli, co mám nachystané v misce (to už neoplachuju ani moc neutírám) a mám úplný klid, žádné svědění, prostě nic.

p_avlina
9. srp 2007

Tak ja to vyzkousim, jen mam ted setinedeli, kdy bych se nemela koupat ☹ tak az potom ... Zalezi na druhu octa? Mam vinny a jablecny 🙂

grej
9. srp 2007

Dnes do té koupele jdu. Teda jen jako opláchnutí jako Karla. Ale já se mýdlem umýt musím... Nemůžu jen tak opláchnout vodou... KOr když teď beru na noc čípky, který ze mě lezou ještě celý den 😖 Udělám to jako ty Karli - špetku soli a cáknout octa...

Lactobacily taky beru. Normálně jeden denně. Když mám mykozu tak zvyšuju na dva až tři denně. Ale taky nevím žádný rozdíl...

karla6
9. srp 2007

Grej já jsem nasadila (po několika jiných pokusech) ty řasy (v tom o hoooodně zvýšeném množství po 3 první dny), octo-solné koupele a svačila jsem lacaluty a různé jogurtové nápoje s lactobacily, úplně vysadila rafinovaný cukr. Tak do 4 dnů jsem měla úplně po příznacích.

p_avlina
9. srp 2007

Karlo, s tim cukrem Ti zavidim ... ja jsem hodne na sladky a vubec nemam silu, se ho vzdat 😠

grej
9. srp 2007

Karlo to vypadá, že se ti asi nestihla ta mykoza pořádně rozjet. Já i kdybych teď dělala cokoli, tak jinak než čípkama a krémem už to nevyléčím. U mě je to rychlovka. Jeden den cítím, že by možná mohlo přijít a druhý den už je to rozjeté na plno☹
Aktivii piju každý den, tak snad s těma koupelema to zabere🙂

nadad
autor
9. srp 2007

Ahoj holky, na ten zelený jíl jsem se taky ptala v lékárně, ale nemají ho. Neměli ho ani v bylinkářství, které mám u práce. Tak jsem si ho objednala na internetu - www.elixirzdravi.com- ale zatím mi nepřišel.
Grej-co je přesně ten Albisan? Ještě jsem o tom neslyšela.
Karlo-předem gartuluji!!! Dodáváš mi optimismus, že i přes mykózu se dá otěhotnět. Někdy mám takovou depku, že to nejde kvůli tomu, i když mi to doktorka vyvrací.

p_avlina
9. srp 2007

Nadad: http://www.001shop.cz/Albisan tady je odkaz na ten Albisan

grej
9. srp 2007

Nadad - no taky se bojím, že mi tam ty mykozy udělaly rotyku a teď se tam miminku kvůli tomu nechce☹

Albisan je takový bylinkový olejíček. Kape se na tampon nebo do sedací koupele. Nemůžu si ale vzpomenout, od jakého je to výrobce. Ještě bych měla mít zbytek doma, tak se ti zkusím podívat...

karla6
9. srp 2007

Nadad, já zatím jen doufám, že to vyšlo. A četla jsem, že kvasinková infekce nevadí ani v těhotenství. Horší jsou záněty.

Grej, já jsem se těma lázněma (no, spíš oplachama, já se moc nekoupu) zbavila i hemeroidu, který už mě trápil několik týdnů. 🙂

grej
9. srp 2007

Tak to je supr Karlo🙂 Mě teda zjistily hemeroidy vnitřní, ale třeba to taky pomůže...
Tak dnes večer už do toho nastopro jdu!

petrolejka
9. srp 2007

Grej, co pomohlo na kvasinky mně - Podchytila jsem to teda hned v počáteční fázi a stačila léčba 4 dny a jsem jak rybička. Snad se nevrátí. Takže: 1x přes den vývar z řepíku (stačí pytlíkovej čaj) a tím si omýt dirku, dezinfikuje to a působí protizánětlivě, při sprchování používat hygienické mýdlo pro ženy(je jich na trhu víc) a na noc vychytávka: na slipovku nanést tak lžičku jogurtu a rozetřít + já si odvážně tyčinkou na uši trošku nanesla i přímo do dirky. Jogurt by měl být bílý s živými kulturami bez želatiny, mně se osvědčila "Dobrá máma". Vyhnula jsem se doktorce, chemickým práškům či čípkům a navíc ten vychlazenej jogurt je učiněnej balzám.
Ale já na to normálně netrpím, takže to byla nárazovka. Vy, jak koukám máte i pár jiných receptů, tak kdyby se mi to zas objevilo, tak zkusím i ty koupele podle vás. 😀

ljd
9. srp 2007

Tak vidím, že se moje octo-solné koupele a oplachy ujaly 😀 to jsem ráda, že jsem trochu mohla pomoct 😉 nejlepší je to opravdu kombinovat tak jak píše Karla, pak to zabírá mnohem ryhcleji a účiněji... 😉

nadad
autor
9. srp 2007

Zkusím albisan koupit a vyzkouším ho. Akorát ho nechci dávat na tampón. Budou stačit pouze sedací koupele?

grej
9. srp 2007

Petrolejka - díky za tip. Já teda jogurt už na rady kamarádek taky zkoušela, bohužel to na mě nezbralo. Zkoušela jsem Hollandii - ten má vyloženě několik miliard živých bakterií...
Ale můžu to zkusit znovu, člověk nikdy neví, jestli si to tělíčko nerozmyslí a znovu to na něj nezabere 😉

Nadad - no já nevím, já ty koupele nikdy nezkoušela...Ani nevím, jestli to na ty koupele vůbec je. Myslela jsem že jo, ale v tom odkazu, co sem hodila p_avlina, to nepíšou.. Na ten tapmon je to asi opravdu nejlepší.

p_avlina
9. srp 2007

U toho Albisanu jsem se o koupelych nedocetla ☹ Uskodi to snad nemuze, ale otazka je, zda to taky pomuze. Jeste jsem se docetla, ze se to muze nakapat na vlozku, ja si zavadela tampony teda a kdyz jsem mela svedeni, tak potrit i venku, ale docela to palilo, tak si neumi predstavit, ze bych to tam mela s intimkou treba cely den ☹

p_avlina
9. srp 2007

Tak jsem koukala po tom zelenem jilu ☹ Na obyc lekarnu jsem zanevrela, tam to urcite sehnat nepujde a co koukam pres internet, tak vsude chteji postovne 80,- Kc a vys ... coz mi za jednu krabicku v hodnote 123,-Kc prijde neumerene ☹ Kdyby jste prosim, nekdo prisel na to, kde s eto da koupit v kamenem obchode, bud rada za jakekoliv info. Jsem v Praze ☹

nadad
autor
9. srp 2007

P_avlina- jsem taky z Prahy a ten zelený jíl jsem v žádné lékárně zatím neobjevila. Prý ho ani neobjednávají. Nenašla jsem ho ani v bylinkářství. Před chvilkou jsem si ho objednala přes internet.
Také budu ráda za nějaké tipy v Praze, kde se to dá koupit. Nevím, jestli na tu očistnou kúru bude stačit jedno balení.

grej
9. srp 2007

Nadad - ty sis koupila tablety nebo nějkaý prášek? Já jsem koukala na ten tvůj odkaz a je tam několik druhů, ale nepoznám co je co...
Raději bych tablety, na přípravu nápojů jsem nějak líná 🙄 😅

lucinecka
9. srp 2007

Ahoj holky, prosila bych vás o radu. Dnes jsem byla u dr s mykozou a dostala jsem tabletky a mastičku, Clotrimazol, ale zarazilo mě na příbalovém letáku, že "v těhotenství (obzvlášť během prvních tří měsíců) musí být pro užívání přípravku zvlášť závažné důvody." Tak teď nevím, jestli to mám vůbec brát. Sice si říkám, že mi to předepsala doktorka, tak asi věděla že může (řekla jsem jí že se snažíme o mimi). Jenže já přeci pár dní po ovu nemůžu vědět, jestli náhodou nejsem těhotná. A kdybych byla, vajíčko asi teď putuje vejcovodem do dělohy. Může to nějak uškodit? Myslíte, že mám tabletky i mastičku užívat, nebo raději pro jistotu ne? Co byste dělaly na mém místě? Moc děkuji za rady 😉

nadad
autor
9. srp 2007

grej- je to zelený jíl- prášek. Koukala jsem, že to mají i na www.lekarna.cz
- také ten prášek a mají tam i tu kyselinu kaprylovou v tabletách, ale ta je celkem drahá. Zkusím nejdříve ten jíl a pokud to pročistí organismus, tak pak třeba tu kyselinu. Spíš věřím nápoji, než tabletám. Hlavně, tablet už beru docela dost- každý den laktobacily, brusinky a celaskon 😉 tak se aspoň něčeho napiju🙂 Ale jak říká karla- bude to asi pěknej hnus 🙂

karla6
9. srp 2007

Holky, znám jednoho báječného léčitele z Prahy, má obchůdek s názvem DRUID, v Baranově ul.6 v Praze 3, blízko metra Flora, najdete to na http://www.symed.cz/. V tom obchůdku jsem byla, s panem Sychrou (majitelem obchůdku) jsem si zašla na kávu, je to člověk, který je opravdu nadšenec.
Většinou mu tam prodávají mladé holky, ale jde se domluvit a dát si tam schůzku přímo s ním.
Myslím, že by vám ten jíl sehnal, je to jen o domluvě. Kdybych nechtěla zachovat svoji anonymitu, tak bych ho od sebe nechala pozdravovat (ale stejně si pořád dopisujeme... 😀 ). Pokud mu řeknete, že vám to doporučila "nějaká pětatřicítka" z Uherského Hradiště, bude určitě vědět.

nadad
autor
9. srp 2007

lucinetka- také jsem několikrát navštívila doktorku s mykózou po ovulaci. Clotrimazol mi sice nedávala, ale měla jsem jiné léky. Ptala jsem se, jestli to nevadí, když můžu být pár dní těhu- a prý to neva. Do období příchodu menstruace se nic neděje a nemá to vliv na těhotenství. Až v období, kdy máš dostat mrchu a nedostaneš jí a potvrdí se ti těhu, tak bych si na to dala pozor. Neboj, klidně to do té doby můžeš užívat 🙂

karla6
9. srp 2007

Jo, Ing Sychra je teda hlavně léčitel koní 😀 , ale dělá i léčebné masáže lidem a tak. 🙂 Ten obchůdek má zaměřený právě na přírodní léčbu lidí. 🙂