Myom v děloze. Máte zkušenost?

rolincova
6. lis 2007

Tak jsem v pátek byla na ultrazvuku břicha, a tam mi zjisili jen náhodou, že mám v nejuzší části, která vede do dělohy myom 3,5cm velký. A že to může být i příčina proč mi nelze otěhotnět. Hlavně mě zaráží to, že jsem teď byla každý měsíc na ultrazvuku, naposledy 17.10. a nikdo mi to nezjistil... Takže ve středu přecházím k novému lékaři a jsem z toho docela špatná. Máte s tím někdo zkušenosti? Díky dáda

terinda
17. led 2012

@koolombina ahoj, jestli se chceš radu odborníka, obrať se na Dr. Máru. http://www.myomy.cz/
Byla jsem u něj na konzultaci, doporučil mi operaci, kterou sám provedl. A poté se mi podařilo otěhotnět.
Předtím skoro 3 roky ne. 😉

koolombina
19. led 2012

Ahoj holky, tomu nebudete věřit. Šla jsem včera na vyšetření k dr. márovi (chtěla jsem vědět názor jiného odborníka) a ten mi řekl, že tam žádný myom nevidí....nějaký výrůstek tam sice je, ale myom to není, a žádné komplikace bych mít do budoucna neměla. Byla to zpráva k nezaplacení. Ten můj doktor mě docela slušně vyděsil...zhodnotil prostě ten nález nesprávně.

terinda
19. led 2012

@koolombina Super, gratuluju. Jinak ten tvůj dr. není asi moc dobrý, když tohle nepozná 😕

ined77
20. lis 2014

Dobrý den maminky,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Děložní myom https://www.modrykonik.cz/delozni-myom/.
Budu moc ráda, pokud vyšetříte chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti s děložními myomy. Bránily Vám v početí, dělaly problémy v těhotenství nebo při porodu atp.?
Vaše rady, tipy a zkušenosti jistě ocení i ostatní maminky, kterým byl třeba právě v těchto dnech děložní myom zjištěn a ony hledají dostupné informace.

Předem Vám velice děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o cenné zkušenosti a informace 🙂.

Krásný den všem a ještě jednou velké díky 🙂,
Denisa.

@koolombina @kacca7 @terinda @leandre @renko74 @elana @mikulka @campi @martinka24 @strouzek ... a další 🙂.

petulinek1976
13. dub 2015

@renko74ahojky,mám též myom o velikosti 3,5 cm,přesně nevím kde leží, lékař mi to sdělil,ale byla jsem tak vynervovaná, že jsem si to nezapamatovala.Gynekolog mi předepsal vitamín B, THIAMIN,který užívám 1x denně.Když jsem si ho vyzvedávala v Roudnici v nemocnici,tak jsem tam narazila na příjemnou Mgr. a ta mi poradila, nabídla homeopatika, mám dojem ATHUJA, beru je 3x denně po dvou tabletách ještě k tomu vitamínu.Pevně se snažím věřit, že mi to pomůže a na příští prohlídce, kterou absolvuji za 14 dní (po jednom měsíci) mi lékař sdělí, že myom se zmenšuje a nebo v lepším případě vymizel.Moc bych si to přála.Na netu jsem také četla,že je problém s otěhotněním,když jsou myomy.Rok se snažím a nedaří se.Tak uvidím, sázím na léky, které jsou na přírodní bázi abych se vyhla operaci.Ale jak říkám,musí tomu člověk věřit,pak to nějaké účinky může mít, takhle mi to sama řekla Mgr.Přeji příjemný den a držím palečky ať se Vám to podaří 🙂

saryk9
4. lis 2015

Ahoj holky,
tak už přes půl roku vím taky o myomu na zadní stěně dělohy. Jsem z toho trochu v rozpacích....vše začalo tím, že jsem v únoru prodělala zamlklé těhotenství. Při kontrole po revizi dělohy mi gyn. myom oběvil- má cca 4x4cm. První otázka byla.....jak to, že to nezjistili při revizi? Mohli mi ho vzít.....prý tomu asi nevěnovali pozornost 😒 Chodím po 3 měsících na kontrolu, myom neroste, problémy nemám. Snažím se teď znovu otěhotnět a doufám, že to půjde hladce. Gyn. mi na poslední kontrole řekl, že tomu dáme rok, kdybych neotěhotněla, budeme to řešit. Že by do toho teď nešťoural....ufff, no rok na těhu snad čekat nebudeme, je mi 27, v září jsem se vdala....mimčo by už bylo fajn.

lenakal
4. lis 2015

@saryk9 Ahoj,
mam taky myom a 4mesicni holcicku,myom jsem mela yz pred otehotnenim,ze zacatku tehotenstvi jsem slabe krvacela,doktor to pricital tomu,ze myom ma tendenci vypuzovat vse ostatni,taky trochu vice roste,nicmene kvuli nemu jsem musela na cisarsky rez,protoze byl v porodnich cestach a mohl by byt prekazkou u porodu,ted se taky porad sleduje a zatim neroste.

mrazulkav
4. lis 2015

@saryk9 mě teď přesně taky zjistili myom po kontrole po revizi :( Ale prý to určitě nebyla příčina potratu a nebrání to dalšímu těhotenství. Řekli tedy počkat tak 3-4 cykly a pak možno zkoušet znovu... moje doktorka mi dokonce řekla, že pokud by se stalo dřív, nic hrozného se neděje... takže čekám do pondělka, jestli budu dělat test nebo ne...

lussycat
16. pro 2015

Ahoj, stalo se Vám některé, že z Vás samovolně "vypadl" myom? Měla jsem tento měsíc podezřele dlouhou menstruaci a a včera ze mně najednou vyšel takový "chuchvalec" (pardon za ten popis). Nejdřív mě napadl potrat, ale těhu testy sněhobílé a ani žádné příznaky..

lenakal
16. pro 2015

@lussycat to se mi zdá nepravepodobne

lussycat
16. pro 2015

@lenakal Nepravděpodobné to asi je, ale jinak nevím, co to mohlo být. Žádná sražená krev to nebyla, mělo to strukturu jako nějaký kus tkáně.. A plod to nebyl docela určitě.

lenakal
17. pro 2015

Urco se objednej k doktorovi, ten ti to řekne

lussycat
17. pro 2015

@lenakal Vtipné je, že k doktorce jsem přišla a dokonce jí "to" přinesla zabalené do kapesníčku ukázat. Hodila to do koše s tím, že to je nejspíš potrat, nebo cysta, která prošla vaječníkem a že si tím nemám lámat hlavu. Pro zajímavost ale, že mi vezmou krev na hcg. Udělala mi ultrazvuk a v děloze nic podezřelého neobjevila. No a dnes jsem tam volala a hcg samozřejmě negativní..a když jsem koukala na obrázky, jak vypadá cysta, tak ta to nebyla ani náhodou!! Já nechci dělat z komára velblouda, asi to nic nebezpečného nebylo, dokonce jsem už přestala špinit. Jen mě dost překvapil ten přístup doktorky, že jí přijde normální, když takhle z někoho vypadne 2 cm kousek čehosi a ani nemá potřebu řešit, co to je 🙂 Ale jinak díky za reakci, i když už se asi nedozvím, co to bylo. 😕

atekram42
17. pro 2015

@lussycat Mohl to být větší kus děložní sliznice, to se může stát.

lenakal
17. pro 2015

No to bych asi zmenila doktorku😕jinak bych se asi take priklanela k tomu,ze to muze byt ten kousek delozni sliznice

arien_black
22. pro 2015

mně diagnostikovali myom při prvním ultrazvuku v 11tt. Nikdy jsem žádné větší problémy neměla, takže mě dr. nikdy na ultrazvuk neposlala. Otěhotněla jsem asi 5 měsíců po vysazení HA. Měla jsem rizikové těhu, ale kromě občasné bolesti naštěstí žádné problémy. Myom byl porodní překážkou, takže jsem měla plánovaný CS. Při něm mi myom odstranili - nakonec měl téměř 10 cm v průměru. Po porodu jsem ale hodně krvácela, takže jsem musela na revizi. Pak už to bylo ok. Teď jsem půl roku od porodu a břicho mě občas stále bolí... podle ultrazvuku by ale mělo být všechno v pořádku. Za dva roky bychom chtěli druhé dítě, tak doufám, že nebudou žádné problémy 🙂

magdalenax
23. pro 2015

Děvčata, já mám poslední počet myomů 9. Nevím kolik z nich je zvenčí, a tím je nelze operovat. Počkám na další kontrolu. Zatím jsou v klidu.

accissej
29. únor 2016

ahojky holky, máte někdo velký subserozní myom? já mám myom již 12 let, byla jsem i s ním těhotná, odrodila normálně ale za poslední 4 roky mi ze 4cm vyrostl na 12 cm. mám ho na děloze (subserozní), jsem štíhá, tak si ho nahmatám, je vidět boule přes břicho, ale na operaci se mi nechce, už jsem vyzkoušela spousty věcí ale zatím bez úspěchu. Pomohlo vám někdy něco na zmenšení? díky ..

zanetacechova
16. lis 2016

@terinda
@terinda dobrý den prosím vás vyste byla na operaci z myom a poradíte mi děkuji pěkně Čechova

terinda
16. lis 2016

@zanetacechova ano, co potřebujete? 😉

zanetacechova
17. lis 2016

@terinda vyste měla myom a byla ste na operaci a jak vám to udělali mě řekli že to nejde operovat

terinda
17. lis 2016

@zanetacechova doporučuju probrat to s dr. Márou - odborník na myomy.
www.myomy.cz

Já právě nevěděla, jestli mám jít a on mi operaci doporučil a sám zařídil.
Ovšem konzultaci jsem si musela zaplatit.
Byla u něj i má kamarádka, a té naopak operaci nedoporučil, myom měla malý a bezvýznamný. Já jich měla více, rostly a nemohla jsem otěhotnět.

terinda
17. lis 2016

Dělal mi to laparoskopicky, cca 4 dirky do břicha. Po 3 měsících byla kontrolní laparoskopie, odstranil mi endometriózu.
Nesmělo se těhotnět půl roku, pak už to šlo jako po másle 🙂

zanetacechova
17. lis 2016

aha jaho má jen jeden asi 2.5cm

babanci
28. lis 2016

@lussycat Ne, není to možné. Je to nezhoubný útvar ve svalovině. Žiji s myomy už hodně let a už s nimi i dožiji a když jsem ještě menstruovala, měla jsem silnější menstruaci a právě se mi dělo toto, ten, jak píšeš, chuchvalec.

kamcaajirka
7. únor 2017

ahojky, je mi 25 let a v listopadu mi našel doktor myom na přední straně děložní. Myslím si, že se mi tam objevil z prodělané kyretáže v lednu. Minulý týden jsem zjistila, že jsem opět těhotná, tentokrát pozitivní test je mnohem pozitivnější než minul těhotenství, které dopadlo zamlklým potratem v 11. tt, takže jdu v pondělí na prohlídku.
Máte zkušenosti s myomem na přední straně děložní při těhotenství, jsou nějaká rizika a nebezpečí?

arien_black
7. únor 2017

@kamcaajirka neboj se nic... poměrně dost žen ho má a ničemu nevadí. Záleží jak bude velký a kam se během těhotenství posune (s tím, jak roste děloha) V prvním trimestru navíc myomy rychle rostou, pak se růst většinou zastaví. Přiznávám, že moje gynekoložka z toho měla trochu obavy a poslala mě celkem brzy na rizikové. Jezdila jsem pak do rizikové poradny do nemocnice, kontroly co cca 3 týdny. Nakonec jsem měla plánovaný CS, protože myom se posunul dolů a byla to překážka v porodních cestách.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
arien_black
7. únor 2017

@ttm pravda, břicho mě taky pobolívalo. Brala jsem celkem brzy magnézko, abych neměla křeče. Jinak s porodem je to dost individuální a taky záleží na doktorech. Někteří v tom nevidí problém a nechali by to i na normální porod, někteří říkali, že jedině císař... záleží na velikosti a poloze, noo.
Nakonec mi doktor řekl, že by u přirozeného porodu záleželo, jestli se do porodních cest dřív dostane hlava dítěte, nebo se tam natlačí myom... takže než riskovat akutního císaře, domluvili jsme se na plánovaném 🙂 při něm mi myom i odstranili.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz