Myomy a endometrióza dohromady. Jak se to léčí?

norisek
22. říj 2009

ahoj,
chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti ohledně problémů s otěhotněním při "diagnoze" myomy a endometrioza. Zajímaly by mě Vaše zkušenosti s léčbou. Mám pocit, že doktoři spíše experimentují ☹ Jsem po 1. neúspěšném IVF, v září jsem byla na operaci, kde mi zjistili endometriozu a dělohu mám od myomů jak košík brambor. Ale dutina děložní jě díky Bohu v pořádku. Teď mám pozastavený cyklus na 3 měsíce a pak chtějí přejít rovnou na stimulaci k dalšímu IVF. díky

alca26
22. lis 2009

linka..vlastne se začínáme snazit od ted 🙂))) cekam na ms..

linka
22. lis 2009

alci a pred tým ste sa nesnažili?

terinda
22. lis 2009

alco nemám .. zatím 😉

Snažíme se od dubna 2008 a začnem zase v dubnu 2010 😅

alca26
22. lis 2009

ne ne predtim ne

consti
22. lis 2009

Ahoj, tak my se snažíme rok 😔 .

terinda
22. lis 2009

Consti, to ještě jde 😉

Ale vím, že je čekání na hlavu 😒

consti
22. lis 2009

terinda já vím, ale přecejen to kolem mě těhulí jedna radost. Většina kamarádek, příbuzné, pár se jich začalo snažit chvíli po nás a už mají své broučky u sebe a my ho ještě nemáme ani na cestě 😅 😔 . Ale věřím, že jednou se to zlomí 😉.
Držím pěsti, ať vám to vyjde co nejrychleji 😵 !

terinda
22. lis 2009

Consti, jsem na tom úplně stejně, holt si musíme počkat 😉 Všechny kamarádky mého věku mají děti, některé čekají druhé apod...

renko74
27. lis 2009

Hezký den holky, tak jsem si ze zoufalství koupila nějakou čínskou medicínu - jmenuje se to Zeď devíti draků🙂. Prý je to na ochranu děložní sliznice a snižuje riziko vzniku myomů (ale co když už mám dva myomy?🙂. Nemáte s tím někdo zkušenost? Klasické léky na to nejsou, kamarádka co prodává čínskou medicínu (na Hluboké máme i klilniku a několik doktorů), tak na to nedá dopustit. Jenže je to 300 Kč za 100 tablet a denně se má brát 12 tablet.

renko74
27. lis 2009

Tak ještě k tomu nový poznatek - chutná a to smrdí jako kvasnice. Osobně si myslím něco o placebo efektu🙂

irafa
27. lis 2009

ahojte
tak vas du doufam aspon malinko podpořit
sem už skoro na konci těhu čekam 4 miminko a druhe v pořadi s dvěma myomy tak vam chci dat naději že lze potěhotnět i s dvěma myomy
mam je taky na zadni straně dělohy a byly ve vellikosti letos v lednu 3,8 a 3,6 cm břiško je větčši než u jinych maminek a to hlavně v začatku těhu ted už se to ztrati v tomhle tydnu
myomy sem měla před 3 těhu ale nevim jak velke o toto miminko je pravda sme se pokoušeli cele tři roky než se zadařilo mě vymyzeli měsičky po brani depo provery což byla antiko injekčně jednou za ztři měsice ale bylo to fajn nerostli tim že sem neměla menzes ale nechtělo se mi to vratit do normalu takže hormonalni lečba na tři měsice a pak sem konečně do roka po hormonalnni lečbě otěhu

consti
27. lis 2009

irafa ahoj 😉 .
Díky moc za povzbuzení, to jsme tu potřebovaly.
Jinak já mám po návštěvě doktora a myom sice mám, ale prý ničemu nebrání, taky je v zadní stěně a má 4cm. Operaci mi nedoporučil. Prolaktin mám v pořádku a ovu u mě probíhá. Prý u mě rozhodně nevidí problém, proč bych nemohla otěhotnět 😅 . Zatím mi navrhl to, že mi další cyklus píchne Pregnyl a budeme mít povinné snažení a uvidíme 😵 ! Pokud to nevyjde, tak si pak nechám vypsat žádanku pro manžela na spermio 😉.

renko74
27. lis 2009

Ahoj irafa, páni! Mám hroznou radost, to se dobře poslouchá takové zprávy. To posílí, díky. Zadní myomy sice ničemu nebrání, na druhou stranu nikdo prý neví, jak se děloha zachová, jeslti nepřijdou předčasné kontrakce a stahy dělohy. Můj gynďař také mluvil otom, že by mi na tři měsíce dal antikoncepci, ale upřímně nevím na co - zmenšuje myomy? Antikoncepci stejně ale normálně nesmím - měla jsem trombozu. Teď jsem zvědavá na tu čínskou medicínu, jestli něčemu pomůže.

irafa
27. lis 2009

hm renko a co ta gepo - provera ta je nizkohormonalni mě uplně vymyzeli měsičky a tak se ty mrchy myomy neměli čim živit ale pak teda byl ten problem že se mi zas nechtěli spustit ale vyřešili me to tak že mi nasadil antiko cilest a pak se mi to upravilo mě taky operaci nedoporučili mam myomy už 15 let a i ja tenkrat řikala že at mi to teda vemou že dvě děti mam jeeejeeejj ještě že měli rozum a neposlechli mě kdepak by mě napadlo že zatoužim mit ještě dvě děti a to sem po klukovi řikala že je posledni ne že bych měla těžkej porod to jen tak jako že mam splněno a hle bylo mi 37 let a ja měla tak nastartovane biologicke hodiny a tikali jako o zavod ale museli sme si 3 roky počkat než se zadařilo ale vyšlo to a to je hlavni lidi si tu sice tukaj na čelo jako že v mem věku že si nedame pokoj atd ale to je jen naše věc a basta žejo holky?????????
stahy mam dřiv to je pravda ale drži to zaplat pambuch doře a beru na to magnezko tak se to da nejhorši je to večer to je mazec že kolikrat koukam na hodinky jak často je mam jestli naaaahodou nebudem startovat a uhanet do porodky
ale ted už si myslim že sme snad za vodou že i kdyby tak snad už to bude dobry žejo ????????

irafa
27. lis 2009

jo ja tu depo-proveru brala proto že je nizkohormonalni mam křečaky tak proto že je prej šetrnějši
budu se na vas koukat a podporovat to by v tom byl čert aby se některe nezadařilo tedy vlastně zadařilo že jo
a vite co ja va,m sem hodim par bacilkuuuuuuuuu jo a skuste si je pochytat dokud nějake těhu bacilky mam tak vam je trada virtualně dammmmmmm
těhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuubaciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllleeeeekkkkkkkkkkkkkkkk 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

renko74
27. lis 2009

díky za všechny! depo proveru neznám, nikdy jsem to neřešila. Teď musím nejdřív na hematologii a pak se uvidí. Teď mám za sebou druhou menstruaci po revizi dělohy (zamlklý potrat v 8. tt), takže mimčo miniimálně v březnu - taky chci, až bude po chřipkovém období. Ale je možné, že opět otěhotním až na dovolené v létě, to je taková moje tradice🙂. Pokud ovšem se mi podaří přesvědčit manžela. Moje matka a rodina taky kouká, že už máme dva kluky téměř v pubertě, že v dnešní době krize a propouštění chci něco takového riskovat...no jo. Já si zas říkám,že člověk nikdy neví, jaké příjemné změny ho čekají a dítě se moc oddalovat nedá.Jsem ale na vážkách...to jo.

irafa
27. lis 2009

to ja taky byla a taky jak to budu zvladat si taky ted řikam ale až ten malej uzliček budu držet v naruči tak to vše opadne ty obavy
a taky se nam podařilo zadařit v době mejch narozenin zroovna my i vyšli plodny dny
a už sem to i vzdavala ani sem už nevěřila že se zadaři a ono ejhle a bylo tak se taky na to moc neupinej a třeba to ted vyjde ja tě i obdivuji ja bych se asi do dalšiho bala kvuli těm neuspěchum ja toto nikdy neprožila a asi bych neměla silu pak bych se šileně bala jak to vše dopadne a i tak sem se bala jestli vše bude ok byla sem i na amniocenteze a to ti byli nervy fuj sem rada že už to vše mam za sebou a ted už jen vydržet minimalně aspon těch 14 dni a pak porodit a doufam že i tento porod budu mit tak fajn jako ty tři před timto sem dycky řikala že púdu rodit klido i za někoho ale ted mam i trochu strach jestli to pujde dobře njn už nejsem nejmladši mam čtyři kkřižky ale neni to prvni tak doufam že to pujde jako před 9 lety u Jirky to byl fofr

terinda
27. lis 2009

Ahoj renko, mně doktor doporučil Indonal, tak ho beru 😉

bernicka
7. únor 2014

Ahoj holky, chci vás pozvat do skupiny o endometrióze. Pokud vás tato nemoc trápí, pojďme si o ní popovídat a sdílet navzájem své zkušenosti: https://www.modrykonik.sk/group/5856/

hankamisa
5. črc 2014

ahojky. čeká mě odstranění myomu 27mm na přední stěně děložní zasahujícího do sliznice. jak vám myom odstranovaly ,laparoskopicky nebo hysteroskopií? ten myom vám vyřízly nebo jak ho odstranily? měli jste pak to místo šité -stehy? prý to bude ambulantně a za 3h mě pustí domů. za jak dlouho jste se mohly snažit o mimi?