Myomy a endometrióza dohromady. Jak se to léčí?

norisek
22. říj 2009

ahoj,
chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti ohledně problémů s otěhotněním při "diagnoze" myomy a endometrioza. Zajímaly by mě Vaše zkušenosti s léčbou. Mám pocit, že doktoři spíše experimentují ☹ Jsem po 1. neúspěšném IVF, v září jsem byla na operaci, kde mi zjistili endometriozu a dělohu mám od myomů jak košík brambor. Ale dutina děložní jě díky Bohu v pořádku. Teď mám pozastavený cyklus na 3 měsíce a pak chtějí přejít rovnou na stimulaci k dalšímu IVF. díky

terinda
10. lis 2009

norisek - ty další myomy ti teda vyrostly po té operaci? Za jak dlouho asi? 😨

No, doufala jsem, že by nás tu mohla některá povzbudit, ale jsme v sekci snažilky, pravda 😉

norisek
autor
18. lis 2009

terinda: mrchy vyrostly do 3 let...Ale objevily se už po roce. Jinak čekám teď z pojišťovny na lázně. Doufám, že je schválí a já se dám trochu dokupy před dalším IVF 🙂

terinda
18. lis 2009

norisek - hodně štěstí s lázněma a dalším IVF 🙂

consti
18. lis 2009

Ahoj kočky. Tak já mám myom 4cm 😝 . Asi před rokem měl 3cm a docela dlouho tuto velikost držel, teď zase malinko povyrostl. Snažíme se o mimčo, tak jsem byla na ultrazvuku a doktor mi navrhl operaci. Nevím, jak se rozhodnout, dle bývalého doktora je myom umístěn tak, že by neměl vadit...Operace se bojím díky rizikům, která by mohla nastat 😝 😅 . Jdu dočíst diskuzi. Jinak bych měla mít vše ostatní snad v pořádku, folíky mám dokonce na obou vaječnících a dost velké, takže ovu by probíhat měla, přesto se nedaří 😔 .

renko74
18. lis 2009

Ahoj consti. Já taky nevím, jestli jít na operaci či ne. Hodně ženských je nadšených z přístupu dr. Máry-určitě jsi o něm četla. Když jsem to konzultovala se svým lékařem, tak mě varoval, že měl pacientku, která šla na embolizaci u dr. Máry a nedopadlo to prý dobře. Já mám myomy intramurálně, čili prosrůstající stěnou dělohy a vzadu, kvůli umístění mi operaci nedoporučil žádný z doktorů, se kterýma jsem to na ultrazvuku probírala. Ale snad se to řeší případ od případu. Ještě před půl rokem mi říkali, že mám myom jeden, najednou mám dva a každý skoro 4 cm. Kdybych věděla, z čeho ty mrchy rostou...o dítěti už začínám pochybovat, ztrácím odvahu.

consti
18. lis 2009

renko já bych ho měla mít v zadní stěně...Ten doktor, co mi doporučoval operaci neví o tom, že se snažíme. Byla jsem na ultrazvuku v nemocnici, žádanku mi vypsal můj doktor. O panu doktoru Márovi jsem slyšela, kdysi jsem s ním můj problém konzultovala a říkal, že by to nemělo vadit v otěhotnění, ale byla to jen mailová komunikace. Jak dlouho se snažíte? My tomu dáváme volný průběh asi rok 😔 .

terinda
18. lis 2009

renko, jak dobře to nedopadlo? 😕
Někteří doktoři rádi uvádějí špatné příklady, ale o těch s dobrých koncem se nemluví.
Rostoucí myom může být dost problém...

consti, jestli jsi ochotná obětovat dva tácy, tak jdi na konzultaci k Márovi. Není to tak, že by doporučoval operaci každé...

Tu na koníku jsem našla maminu, která úspěšně potom otěhotněla a donosila mimi. Těhotenství měla v pohodě, jen šla na císaře. Tak z toho čerpám já naději 😉

renko74
19. lis 2009

Jo, i dr. Mára říká, že většina těhotenství s myomy končí dobře nebo císařským porodem. Ale taky je tu asi 20% pravděpodobnost ztráty těhotenství kolem 20. týdne nebo předčasný porod. Prý záleží na tom, kde se vajíčko uhnízdí a na uložení placenty. A taky na tom, jestli bude děloha dráždivá a oslabená a vyvolá to předčasné kontrakce. Prostě je to sázka do loterie. V nemocnici mě vždycky uklidňují "prosím vás, takových ženských s daleko většími myomy jsme tu měli a všechny porodily..." na druhé straně mi řeknou, že nikdo nezaručí, že to dítě donosím. Já vím, i normální těhotenství nemusí dopadnout dobře. Je to vždycky náhoda a štěstí.

terinda
19. lis 2009

Přesně tak renko, ani statistika nemyomových těhulek není stoprocentně pozitivní 😉
Taky jsou případy opačné, kdy to kvůli myomům nedopadlo dobře....

terinda
22. lis 2009

Halo halo?
Myomky, pojďte to probrat 😉

alca26
22. lis 2009

Ahojky, já mám problém s endomet. a tu mi také odoperoval i mudr. Mára. 😉

terinda
22. lis 2009

ahoj alca, a kdy se můžete začít snažit? Asi hned, ne?
To ti odstranil během laparky? 😉

linka
22. lis 2009

ahojte,aj ja som jedna z myomiek 😉

alca26
22. lis 2009

Já uz byla na laparce květnu, pak mi dali pulroční léčbu antikoncepci, která mi ted zkončila, tak se budem snazit

terinda
22. lis 2009

alčo, my taky máme půlroku a jak linka? 😉

linka
22. lis 2009

my už dva roky 😉

alca26
22. lis 2009

jako léčbu???a pak se můzete snazit?

terinda
22. lis 2009

linka, máš dva roky po operaci? Jak dlouho jste měli mít pauzu? Neudělaly se nové myomy? Měla jsi taky brát antiko?

Mně o antiko nikdy nic neříkal, nechci ji brát 😉

alca26
22. lis 2009

musela jsem podstoupit hormon. léčbu, takze bud antikoncepci nebo injekci...takze radeji antikoncepci na pul roku, branou v kuse..

linka
22. lis 2009

teri-po operácii sme mali pauzu 3 mesiace,nové myomi sa neurobili,antiko som nemala brať,ale hneď po operácii som brala prednison asi dva týždne 😉

terinda
22. lis 2009

alca, asi kvůli té endom. ta antikoncepce 😉

linka, je vidět, že všude je jiný postup, v Praze u Apolináře doporučují delší pauzu a ještě navrhují laparoskopii po 3 měsících po operaci 😉

linka
22. lis 2009

mne už laparku nenahrhli,ale prefuk,tak zbieram odvahu 😅

alca26
22. lis 2009

terinda, jo jo ta antikoncepce byla kvuli endošce, po laparo jsem nesmela mit pul roku menstr. aby se vse pokud možno vyhojilo, a neudělaly se další ložiška endošky.

terinda
22. lis 2009

linka neboj, je to pro dobrý účel 🙂

alca, ta endom. je svinstvo. Mě do zprávy napsali, že byla nalezena drobná ložiska endometriozy, po další laparce jsem zvědavá na výsledky 😒

alca26
22. lis 2009

terinda. presne tak, nejhorší na tom je, že se ti vrací, no já měla nález 6cm v prumeru...takze fakt des, ale dle zpravy a dle dr, to vypalili uplne vse...... byla jsem na ult a nic, tak uvidime jak na dalsim, no ted budu takto hlidana.....

alca26
22. lis 2009

Linka... opravdu take jsem se bala laparoskopie, protoze to byla moje prvni operace a vubec navsteva nemocnice, a vsechno probehlo ok, a co se týče péče tak u Apolináře maximální spokojenost. 🙂

terinda
22. lis 2009

alca, ono se všechno vrací, myomy se taky můžou udělat znovu 😒
snad už to bude dobrý 😉

terinda
22. lis 2009

Jsem ráda, že je nás víc 😉

alca26
22. lis 2009

to doufám.... ted uz jen do dítko 🙂
terinda.. a ty uz nejaké dítko más? 🙂

linka
22. lis 2009

žienky a vy sa ako dlho snažíte? 🙂