Na laparoskopii nic nezjištěno, ale miminko se nedaří

ivekr
30. říj 2012

Dobrý den,
necelé 3 roky se snažíme o miminko a minulý týden 22.10. jsem byla na laparo. Dávala jsem do toho takové naděje, že tam určitě bude nějaký srůst, kvůli kterému se nedaří. Ale po operaci mi řekli, že jsem zcela v pořádku a žádný "problém" nebyl objeven. Stalo se to taky někomu? a našli nakonec //? Doktor říkal, že mi teď po laparo udělá 3x IUI (2pokusy už mám za sebou) a když se nezadaří tak umělé oplodnění.

mat_ova
30. lis 2012

@ivekr Ahoj, á měla laparo minulý týden...snažíme se přes rok, mám po velkém zánětu jen jeden vaječník a vejcovod, tak se předpokládalo,ž e to nejde kvůli cyst a srůstů....ale ejhle, zjistilo s,e že je všechno průchodné.
Ale pro změnu zjistili, že mám asi 5mm ložisko endometriózy, což prý možná může být jeden z důvodů, proč to nešlo...více zatím envím a docela mě to trápí ☹

vendy01
4. pro 2012

Ahoj, jsem na tom úplně stejně... Snažíme se už přes 3 roky. Nejdřív jsem tomu nechávala volný průběh (jedno dítko máme, tak jsme na to tak netlačili), ale už je to dost dlouho. Na laparce jsem byla v červnu a taky mi nic nenašli. Na jednu stranu jsem ráda, ale kdyby příčina byla a odstranila se, bylo by to třeba jednodušší. Máme za sebou 2x IUI. Po novém roce se chystáme dát se do dalšího boje. Vám moc držím palce!!!! Jednou nám to musí vyjít!!! 😵 😵 😵

copinka
11. pro 2012

Ahoj no tak já prodělala laparku před 4 roky a žádný problém nebyl objeven a za 3 měsíce se zadařilo a ted jsem prodělala laparku včéra a opět nic nezjištěno no tak doufám že se opět podaří za těch čtvrt roku 🙂

vendsy
12. pro 2012

Ahoj holky, mě dělali laparo ani né před měsícem, původně měli podezření na endometriózu ale výsledky z histologie to naštěstí vyvrátili, byla to obyčejná cysta. Moje doktorka mi říkala, že to mohlo být tím jak jsem v květnu přišla o malý a hormony se zbláznili. Teď musíme tři měsíce čekat a potom na to chceme zase vlítnout tak uvidím jestli to půjde nebo ne, všem přeji aby se brzy zadařilo 😉

anulaa
3. led 2013

@ivekr Ahoj, na laparoskopii a hysteroskopii jsem byla na konci listopadu a taky mi nic nenašli. Postup máme zhruba stejný, taky teď jdu na IUI, celkově třetí, po laparce první. Ale prý je to po laparce pěkně profouklé, tak snad se nám brzy zadaří...

ivekr
autor
4. led 2013

@anulaa ahojíky, moc děkuju. Tobě také držím pěsti štěstí 🙂 . Mě dnes má přijít MS, tak jsem nervozní. Už mám od laparo druhý pokus IUI. a jestli tento nevýjde, tak další cyklus nastupuju do CAR Jihlava a budeme to řešit už radikálněji.

anulaa
4. led 2013

@ivekr Aha, takže ti inseminace dělal přímo tvůj gynekolog? My právě chodíme i na to IUI do CAR. Zítra jdeme na ten třetí pokus 🙂 Moc přeju, ať už nedorazí ;)

ivekr
autor
4. led 2013

@anulaa ano jen on, a stojí mě to jen 30Kč (mám akorát clostilbegyt, pak pregnyl mí píchne, pak IUI a pak proveru) žádné jiné léky zatím neřešíme. a asi to na mě nepůsobí. V CAR doufám, že udělají nějaká vyšetření a nějaké jiné léky....a nebo pak IVF.

anulaa
4. led 2013

@ivekr Tak my v CAR platíme taky jen 30ti korunové poplatky při ultrazvucích a samotné IUI a pak léky, které ale bereš i ty (Pregnyl a pak Duphaston/Utrogestan/Proveru a tento cyklus mám teda i Clostil). Bohužel mi Clostil zabral úplně opačně než měl a folikuly se mi po něm moc netvoří, resp. vytvořil se mi jen jeden 14 mm, což je mnohem méně, než mívám bez Clostilu, navíc se mi tam udělala i cysta. Ale každopádně v CAR vyšetřili spermio partnera a mně udělali hormonální profil + nakonec i laparoskopii a hysteroskopii s "profukem" vejcovodů. Ani spermio vám nenechal nikde udělat? To je prý začátek dle mé gynekoložky.

ivekr
autor
4. led 2013

@anulaa no manželovi se jen při tom IUI podíval do mirkoskopu, zda se hýbou a říkal, že jsou normo. ale nějaké detailní vyšetření udělat nenechal. No já mám zítra dostat MS, tak jsem jak na trní. Dnes mě tak zvláštně pobolívá břicho, tak bych si přála aby to nebylo z důvodu blížící se MS. Vždy si říkám, že už to nebudu řešit, že MS buď příjde nebo ne (stejně to neovlivním) ale 2-3 dny před jejím příchodem začnu bláznit, nervit a stresovat

anulaa
4. led 2013

@ivekr Tak to by vám v CARu určitě udělali, ale třeba k tomu ani nedojde, protože nebude potřeba.. Já teda nervím vždycky už od ovulace, pořád počítám a myslím na to... A přitom jsem "srabík" si třeba udělat test, vždycky čekám až na odběr krve.

ivekr
autor
4. led 2013

@anulaa já si chtěla test dělat už ve středu, ale říkám to je ještě brzo (i když člověk tu čte, jak se někomu ukáže duch už 7-10 DPO).....ale ještě jsem ho neudělala, taky jsem srabík a na krvi jsem nikdy nebyla, protože vždy MS dorazila....jednou dokonce až 36 dní cyklu, test byl negativní a nakonec ta mrcha dorazila. Takže už předem jsem v hlavě "zklamaná" že to stejně zase nevyšlo,ale to doufání je tam veliký. A jak dlouho už se snažíte? Nidky by mě nenapadlo, že je to takto složité. To by člověk ušetřil ty roky za antikoncepce 😀

anulaa
4. led 2013

@ivekr Jj, tohle znám - doma mám samozřejmě testy nakoupené, protože každý měsíc si říkám, že tak den, dva před očekávanou ms si jej udělám, ale vždycky to odložím o den, pak o další 🙂 a pak už mi berou v CARu krev. Možná kdybych si ten test udělala, tak si ušetřím zklamání, když mi doktorka rutinně oznamuje, že tam nic není. Vždycky moc věřím, ale zároveň jakoby tuším, že zase nic.. Snažíme se právě už dlouho, od června 2011, takže rok a půl a je to někdy už vážně na bednu. Takže jsem právě "doufala", že by laparka třeba mohla odhalit nějakou příčinu, ale zase nic.. A přesně - kdybych si radši peníza za antikoncepci užila jinak, ale kdo to mohl tušit co 🙂

ivekr
autor
4. led 2013

@anulaa my se snažíme od března 2010 - za 3 měsíce už 3 roky a to teď teprve začíná být na palici. Vím že se ti to zdá rok a půl jako věčnost, ale když se přiznám, tak s naším snažením mi to příjde jako krátká doba 😅 . ale určo se zadaří, pořád si říkám, že jsme ještě nevyčerpali všechny možnosti, že je to furt tak jakoby přirozeně akorát je to jak sexovat na lůžku u doktora 😀 .
NOo když si vzpomenu, jak jsem se děsila, jestli mi antik.zabere a když mi to nepřišlo na den tak jsem byla vyklepaná 😀 a moje máma říká: kdybych tušila, jak se s tím natrápíte, tak by mi dnes zpětně ani nevadilo, kdyby si přichlá zbouchnutá už v 18 😀

anulaa
4. led 2013

Tak to je pro mě zatím nepředstavitelná doba. I ten rok a půl je tááák dlouhý, když si vezmu, co všechno už jsme za tu dobu s manželem vyzkoušeli - bylinky, různé gely, kila vitaminů a minerálů, co se člověk napočítá dní v cyklu, a co hlavně nesnáším je to načasované milování, to je fakt hrůza - když chcem, nemůžem a když bychom měli, tak se nám třeba zrovna nechce :D Do toho ještě započítat tu inseminaci a všechno to sloučit, je někdy věda pro medvěda fakt 🙂 Popravdě já osobně už té IUI nevěřím tolik jako před tím půl rokem a spíš si říkám, jestli to nezkoušet chvíli zase bez pomoci, teď jsem se dočetla o účincích macy, a když nic, tak jít pak na IVF. Jenže to je dost finančně náročné a i na psychiku to je zabíračka a nevím, jestli bych to zvládla. Takže zkusíme ještě tu inseminaci, třeba nám to zítra konečně vyjde - tobě nepřijde ms a mně se zadaří při IUI 🙂

ivekr
autor
7. únor 2013

@anulaa ahojíky, jéjda já si všimla že si tu písala až teď, mě se to nezobrazilo jako upomínka, že tu mám zprávu. Jinak jsme byli v tom SANUSU a manželovi dopadlo špatně spermio, takže to může být příčina....tak se tu 3 roky snažíme jak magoři, můj gyndař tvrdí pod mikrokopem, že je manže v pohodě a na důkladnějším spermiu je to dost špatný.......a co se u vás změnilo za ten měsíc?