Nemám ovulaci. Jak se to řeší?

petrunkava
14. lis 2011

všechny zdravím ..chtěla jsem se zeptat zda někdo nemá stejný problém nebo mi poradí ..snažíme se o mimi 8 měsícu a když se pořád nedařilo tak jsem si zakoupila ovu testy a zjistila jsem že zřejmě žádnou ovulaci nemám ☹..muj doktor má 3 týdny dovolenou tak jsem se chtěla poradit aspon tady protože jsem opravdu hodně smutná..nemáte někdo tuhle zkušenost,jak se to řeší? doufám že není vše ztraceno 😨...děkuji ta rady

dlabinecka
8. pro 2011

@petrunkava NA tenhle problém ani nepotřebuješ CAR, ale stačí dobrý gynekolog. POkud si myslíš, že nějaký problém je, tak se seber a jdi k jinému doktorovi, není na co čekat. A jak to máš teda s MS, chodí nechodí?

dlabinecka
8. pro 2011

@leeena_4 No, já měla PCo, hormony nezabraly a můjdoktor si s tím poradil bez větších problémů....

bobbule09
8. pro 2011

@dlabinecka tak to máš štěstí na doktora. Já už jsem jich vystřídala za život několik a stejně mi žádný z nich nepomohl ☹

dlabinecka
8. pro 2011

@bobbule09 Ano, to mám. Odkud jsi? U mě to doktor vyřešil opravdu rychle a rázně...

leeena_4
8. pro 2011

@dlabinecka neříkám, že není doktor, co si s tím neporadí. Znám osobně další 2 holky s PCO a z koníka spoustu dalších bohužel jen malá část z nich vyřešila svůj problém se svým obvodním gyndr. Jestli ty jo, tak super 😉 🙂

dlabinecka
8. pro 2011

@leeena_4 jo takhle.. mě to docela zaráží, protože mi to řešení nepřijde zase až tak náročné...

leeena_4
8. pro 2011

@dlabinecka mě to taky zaráží! taky si říkám, že to není tak těžké. Ale můj tyndař (jinak fakt super) mě nechtěl ani poslat na endokrinologii, to jsem musela sama a v caru mi třeba ani nechtěli dát metformin. Ono je možná odrazuje to, že PCO může mít více příčin a je třeba se po nich pídit. Nevím. Já jsem si většinu info o PCO musela zjistit sama, od doktorů jsem se toho moc nedozvěděla.

dlabinecka
8. pro 2011

to je smutné.. ale příčin? příčina nemusí být taky žádná! můj dr. příčinu vůbec neřešil, řešil jen to, aby mi vaječníky fungovaly...

leeena_4
8. pro 2011

@dlabinecka to je taky ono, může to být testosteronem, IR, obezitou, ale taky ani jedním z toho. Já jsem si všimla, že jsou dva způsoby léčby, které doktoři volí: - obejít PCO a otěhotnět (tou jsem se vydala já), a druhá - zjistit příčinu PCO a snažit se ho léčit ( na dlouho a někdy to nastartuje ovulku, někdy ne).

dlabinecka
8. pro 2011

@leeena_4 ale zjistit příčinu? to je střelba naslepo!! zkusíš jednu věc-vyjde x nevyjde, tak další... a můj příklad? otěhotněla jsem po léčbě, pak jsem nic neřešila a najednou těhotná znovu -PCO zjevně zmizelo!! tak jaká mohla být příčina? prostě hormony....

leeena_4
8. pro 2011

@dlabinecka Ono se říká, že po porodu se PCO může ztratit. Je to každopádně složité 😀

dlabinecka
8. pro 2011

@leeena_4 Jo, říká a já to fakt můžu potvrdit 😅 Podle mě jsou to prostě hormony, které těhotenstvím a porodem a šestinedělím projdou šílenou bouří. Takže jde o to srovnat hormony, když to nejde, tak se do toho holt musí zasáhnout mechanicky. Jako hubnout, pak nejíst tohle, pak tamto - to je fakt na hoooodně dlouho...

petrunkava
autor
9. pro 2011

no když to tak čtu jde mi z toho hlava kolemm 😨 ..objednáme se do CARu a pak se uvidí..nemáte někdo zkušenost z nějakým centrem blízko HK? DÍKY

bobbule09
9. pro 2011

@dlabinecka já jsem z Jižní Moravy. První dítě jsem počala ani nevím jak, žádné PCO jsem ani neznala a po porodu se mi to všechno převrátilo nějak blbě a teď nemůžu otěhotnět. Doktor mi řekl, že nevidí důvod, proč bych neotěhotněla, když už jedno dítě mám. Že ta ovulace tam prostě někdy asi být musí, jen asi není pravidelná, třeba jednou za půl roku 😒

dlabinecka
9. pro 2011

@bobbule09 Aha. Tak to je ale docela blbý doktor. Já to mám přesně naopak, takže porod určitě může všechny hormony převrátit. fakt bych hledala jiného doktora ☹

bobbule09
9. pro 2011

@dlabinecka nejhorší je, že tohle je asi tak nejlepší doktor z těch, co tu máme. NO co nadělám, asi mi to není dané a budu mít jenom jedno dítě. Pořád lepší, než nemít žádné 🙂

petrunkava
autor
9. pro 2011

@bobbule09 přesně tohle říká i muj doktor..když se to povedlo jednou,povede se to i po druhý,ale já tomu taky nevěřím..jinak už jsem se objednala do CARu takže jsem na to fakt zvědavá..musim to začít řešit sama protože uj doktor to prostě nehodlá řešit a já nebudu čekat ,ovulaci jsem neměla pul roku a to už je docela dlouhá doba podle mě ,ale je zajímavé že MS mám pravidelnou ..no uvidíme co se z toho zase vyklube 😒 ...

dlabinecka
9. pro 2011

@bobbule09 nesmysl!! Hledej, hledej! Musí ti někdo pomoct! Mě taky pomohli!!!

bobbule09
12. pro 2011

@petrunkava já mám MS taky pravidelně, dokonce až moc často, ale ovulku nemám nikdy. Prostě v caru mi řekli, že přirozeně to nepůjde, jedině IVF, takže mám smůlu. Na to prostě nemáme peníze, tak asi mimčo nebude 😒

mufinka26
12. pro 2011

@bobbule09 tak zkus státní CAR, tam je to přijatelný cenou. klasický IVF bez KETů nás vyšlo na cca 4800 😉 ( je v tom zamražení embrijí, co byly navíc a já potřebovala větší dávky hormonů, než proplácí pojištovna) KETy pak byly za 3000 jeden 😉

bobbule09
12. pro 2011

@mufinka26 já jsem myslela, že u nás ani žádný státní car není 😕 Tady na JIžní Moravě jsou ty možnosti menší 😖

petrunkava
autor
12. pro 2011

@bobbule09 neboj,to dopadne 🙂 ...já jdu do CARu 6 ledna tak uvidím co mi poradí..

melis7
13. pro 2011

@bobbule09 a so zkusit nějakou alternativní medicínu,když ani ta klasická nejde.Mám kamarádku co takhle otěhotněla.Nebo psycholožku,píšou,že to taky pomáhá.

bobbule09
13. pro 2011

@melis7 už jsem podnikla určité kroky, ještě zkusím léčitele. Nechám se prostě překvapit. Nezávazně na sobě mi dvě kartářky předpověděly ještě holčičku, tak se jí snad opravdu ještě dočkám 😔

melis7
15. pro 2011

@bobbule09 Držím palce.S těmi léčiteli dobře vybirej,ať to nejsou vyhozené peníze.Kdyžtak já jednoho dobrého znám,když by jsi chtěla,tak mi napiš do IP soukromou zprávu.Ať to klapne.Mel

maximka33
5. srp 2012

ahoj holky, přidávám se k vám. snažíme se o dítě už dost dlouho. na jaře to vyšlo, ale pak bohužel samovolný potrat. od té doby běžný cyklus. ale v posledních dvou cyklech necítím žádné příznaky ovulace. dřív mě pravidelně píchalo v podbříšku kolem 20. dne (mívám delší cyklus). naše první dítě se povedlo až 27. den cyklu, takže i to naznačuje možné problémy s PCO. léčila jsem se na nepravidelný cyklus s duphastonem, asi po půl roce jsem otěhotněla. ale stále jsem cítila příznaky ovulace. a teď nic. tak vůbec nevím, co s tím. moje doktorka je moc fajn, ale ovulaci mi nikdy nesledovala. obávám se, že bez ovulace se přirozeného početí nedočkám..
@bobbule09 jak jsi na tom ty?

maximka33
7. srp 2012

@petrunkava ahojky, můžu se zeptat, jak se ti to povedlo, nakonec ovulace byla? díky.

bobbule09
7. srp 2012

@maximka33 tak včera vyšetření na průchodnost vejcovodů, vše v pořádku, ale nebylo to moc příjemné 😖
No mám to za sebou 😵
Takže nevím, proč vlastně normálně neotěhotním. Ovulka občas proběhne, trubky mám taky průchodné a spermio není úplně katastrofální. Tak to mi hlava nebere 😕

maximka33
7. srp 2012

@bobbule09 tak to máte podobné jak my. nic se nenašlo, je to v hlavě.. otěhotním, ale 2x jsem to nedotáhla do konce.. ale někdy je to tak, že si ti dva nesednou, že třeba s jiným partnerem to jde snadněji. doufám, že to není váš případ.

maximka33
7. srp 2012

@bobbule09 dobře, že to máš za sebou a nemusíš na další operaci. ovulaci si hlídáte jo? ještě jsem slyšela, že ženské se zakloněnou dělohou potřebují polohy zezadu.