Nemám ovulaci. Jak se to řeší?

petrunkava
14. lis 2011

všechny zdravím ..chtěla jsem se zeptat zda někdo nemá stejný problém nebo mi poradí ..snažíme se o mimi 8 měsícu a když se pořád nedařilo tak jsem si zakoupila ovu testy a zjistila jsem že zřejmě žádnou ovulaci nemám ☹..muj doktor má 3 týdny dovolenou tak jsem se chtěla poradit aspon tady protože jsem opravdu hodně smutná..nemáte někdo tuhle zkušenost,jak se to řeší? doufám že není vše ztraceno 😨...děkuji ta rady

boruuvka
14. lis 2011

@petrunkava zkus si začít měřit bazální teplotu a sledovat "plodný hlen".

bobbule09
15. lis 2011

@petrunkava já nemám ovulaci taky. Doktorka mi řekla, ať si měřím bazální teplotu aspoň 3 měsíce a pak příjdu. Bohužel byla teplota stále stejná, tak mě poslala do centra asistované reprodukce na umělé oplodnění. Bohužel ani to se nám nepodařilo a neotěhotněla jsem. Na další pokus nám chybí finance, tak máme smůlu 😢

petrunkava
autor
15. lis 2011

vždyt existuje spousta léku na vyvolání ovulace,to ti doktorka nezkusila něco dát?? to bych asi paní doktorku vyměnila..jinak já nemám moc zkušeností tak nemužu radit ,ale držím pěsti aby nám to všem dřív nebo později vyšlo..

petrunkava
autor
15. lis 2011

boruuvka:jo jo to určo vyzkouším..jen si musím přečíst jak se to přesně provádí 🙂 .. myslela jsem že ten ovu test bude v pohodě,nečekala jsem že se mi ovulace vubec neobjeví ☹ ..díky za radu

boruuvka
15. lis 2011

petrunkava: každé ráno když se probudíš (nejlépe v podobný čas) než vylezeš z postele strčíš si (nejlépe digitální) teploměr přímo do "dirky" 🙂 a změříš. A to každý den a začíná se hned po skončení menstruace a končí se v den další menstruace. Vznikne ti grafová křivka, která by měla mít v první části nežší hodnoty a v druhé části vyšší. A v době toho teplotního zlomu je ovulace. Pokud by si měla hodnoty pořád v jedné úrovni, tak ovulace nebyla.

bobbule09
16. lis 2011

@petrunkava ale jo, změnila jsem doktora a ten mi zkusil nasadit clostilbegyt a duphaston i utrogestan, ale moje tělo prostě nereaguje. Jede si dál po svém 😢

petrunkava
autor
16. lis 2011

@boruuvka díky za radu,počkám až mi zkončí mrcha a pak hura na měření 🙂 ..snad to bude k něčemu platný ..jinak v pondělí konečně začíná ordinovat muj gynekolog tak ho určo poprosím o pomoc,třeba taky pomuže 😅

petrunkava
autor
16. lis 2011

@bobbule09 to je mi vážně hrozně líto 😕 ...asi vím jak ti je..já přišla o mimi v 6 měsíci..roštěp páteře..taky neskutečná hruza..a tet se nedaří tak nevim co se zase bude dít..moc bych ti přála aby vše dopadlo a povedlo se ..

bobbule09
18. lis 2011

@petrunkava díky moc, je to dost těžké. Roky přibývají a pořád se nic nedaří. Nemůžu sehnat práci, takže nejsou peníze a navíc mě zlobí záda a kyčle, takže chodím na rehabku a elektroléčbu. Někdy už mám všeho plné zuby 😢

petrunkava
autor
21. lis 2011

já bejt tebou tak zkusím kineziologiji,ikdyž tomu třeba nevěříš,já taky nevěřila a pak jse to vyzkoušela a byla jsem nezkutečně nadšená,,měla jsem psychyku uplně v háji,nedostatek peněz a otěhotnět mi taky nešlo..takže nervy v háji a radost ze života na bodu mrazu ☹ ..pak jsem začla slýchávat o konezioložce,ja to pomáhá a td tak jsem to vyzkoušela a nevěřila jsem tomu jak moc mi pomohla a to jsem na tyhle věci vubec nevěřila ..nevím odkud si,kdybys chtěla dala bych kontakt na tu paní,je fakt užasná 😨slyšela jsem dost případu z mého okolí že neotěhotněli ani po umělém oplodnění a tahle paní jim pomohla.. sama tam tět du po druhé tak uvidím..jediné co vím na určitě že mi neskutešně srovnala psychyku a na spoustu věcí se dívám jinak..a to jse tam byla jednou.. a nebud smutná,uvidíš bude líp !!!!!!!!!!!

bobbule09
22. lis 2011

@petrunkava díky moc za povzbuzení. Zkusím se kouknout, jestli tady máme nějakou kinezioložku a zajít k ní. Ještě jsem o tom nic neslyšela 😕

petrunkava
autor
29. lis 2011

držím palce aby to dopadlo dobře 😉 ..už si nějakou kinezioložku našla?

bobbule09
29. lis 2011

@petrunkava nenašla, nejbližší je až v Brně. U nás není nikdo 😒

leeena_4
5. pro 2011

@petrunkava ahoj, já ovulaci taky nemám, mám PCO. U mě se to řešilo nejdříve úravou cyklu (nechodila mi ani ms), tak léky na ovulaci a když ty nezabrali, tak injekce na ovulaci a inseminace. Možností je spoustu, nebuď smutná 😉

dlabinecka
5. pro 2011

@petrunkava J8 ovulaci taky neměla, měla jsem PCO ,jako @leeena_4 , nepomohly léky na "vyvolání" ovulace, a šla jsem na drilling vaječníků(laparoskopicky) a za měsíc jsem byla těhotná. Nu, a ted už mám broučky dva -bráška přišel nečekaně a od přírody 😉

petrunkava
autor
7. pro 2011

@leeena_4 já vím ale je to fakt na zbláznění,u doktora jsem byla a řekl mi že ovulaci nemusím mít každý měsíc,mám prej bejt trpělivá..udělal mu ultrazvuk a řekl že je vše o.k..snažíme se 8 měsícu a mě to příjde dlouho ☹..tet to mám dostat 22.12 tak se uplně bojím až to příjde že budu mít zkažené vánoce 😒..chjo..

petrunkava
autor
7. pro 2011

@dlabinecka tak to je paráda když se zadaří 🙂 ,no budeme doufat že se vše uklidní a zadaří se..

dlabinecka
7. pro 2011

@petrunkava Já bych tlačila na dr.,at Tě zkoukne. Ovulace se nechá zjistit pomocí UTZ 😉 Mě taky dr. řekl, že někdy tu ovulaci mít můžu, ale taky třeba jednou za pět let, že... V tomhle je dobrý doktor naprosto zásadní. Pokud máš pravidelnou MS, tak je to o to jednodušší.

leeena_4
7. pro 2011

@petrunkava jasně, já tě chápu, jsi přesně v té fázi, kdy to trvá už moc dlouho na to, aby byl člověk v pohodě a moc krátce na to, aby si člověk vytvořil nadhled. Tohle jsem měla před rokem touhle dobou. Jestli tě trápí, že to trvá dlouho, zkus se objednat do CARu, co ti poradí 😉

petrunkava
autor
7. pro 2011

@leeena_4 no to je přesně ono..myslíš že není brzo se objednávat do CARu ? aby mě neposlalali do háje 😠 .. nevím asi to zkusím ..

petrunkava
autor
7. pro 2011

@dlabinecka no pořád mě přesvědčuje že se vubec nic neděje,že je ještě brzo něco řešit..ale já už jsem z toho fakt špatná ☹ ..mám strach že budeme mít nějakej větší problém a bude po mimískovi ☹ ..

monivo
7. pro 2011

@petrunkava už to tu holky zmínily. Říká se tomu Syndrom polycystických ovarií (PCOS). Domnívám se, že dobrý gynekolog by si s tím mohl poradit. A pokud ne, řešila bych to pomocí nějakého Centra asistované reprodukce. Nevim, odkud přesně jsi, okres Hradec Králové široký pojem, ale v tvém okolí se jistě nějaký CAR najde. A když ne, tak do Prahy to není daleko. Tam doporučuji Gennet. Máme odtamtud dceru a v lednu tam jdeme pro sourozence 😉 Ale u nás byl problém v manželovi. A mimochodem, nedělala bych závěry jen na základě ovu testů. Přijdou mi dost nepřesné. Já osobně ovulaci trochu poznám - mám klasické příznaky - čirý hustý hlen a pobolívání na vaječnících. Ale je to asi hodně individuální. Každopádně, kdyby se nedařilo dál, tak doporučuji vyšetřit i partnera, v dnešní době je bohužel čím dál více případů neplodnosti na straně muže. My jsme vyšetření partnera podstoupili po 6ti měsících snažení a jsem za to ráda, protože se zjistilo, že manžel má poškozené a málo spermií. Tenkrát mi moje gyndr dala pro manžela doporučení na klasickou sexuologii, kde doktor manželovi provedl základní spermiogram a bohužel to poté v CARu potvrdili.
Držím palce, aby se Ti podařilo brzy otěhotnět 😉

leeena_4
8. pro 2011

@petrunkava jestli je brzo nebo ne záleží jen na vás 😉
@monivo PCO mám a většina gynekoogů (i těch dobrých si s tím neporadí). Hlavně si neporadí s tou těžší formou, kde nazabírají hormony v pilulkách a je třeba injekce a ty dávají jen v CARu. 😉 Ale s tím spermiogramem naprosto souhlasím 😉

mufinka26
8. pro 2011

Ahoj já taky nemám ovulaci, tak sme z manželem navštívyly CAR státní, takže to bylo i finančně za hubičku. pomohly nám během půl roku a ted je ze mě konečně těhulka 🙂 udělaly mi tam veškerá vyšetření, manželovi spermijo, které dopadlo na jedničku 😉 jakmile zjistily, že moje tělo nereaguje ani na clostík, šlo všechno rychle. 🙂

bobbule09
8. pro 2011

@mufinka26 co to znamená za hubičku? Nás to vyšlo na 25 tisíc 😖 A těhule stejně nejsem ☹

mufinka26
8. pro 2011

@bobbule09 nás ty čtyři transféry vyšli na 9000 a to jen proto, že ty KETy nehradí pojištovna 😉 takže jeden KET stál 3000kč kdyby nám to vyšlo hnedka na ten 1.transfér tak sme to měli zadarmo, jo a ještě sme vlastně platily 2500 za to zamražení

mufinka26
8. pro 2011

@bobbule09 chodily sme do státního caru v Praze

bobbule09
8. pro 2011

@mufinka26 aha, tak my jsme měli jen jedno IVF, z toho se mimčo nepovedlo a na zamražení nám bohužel nezbylo nic ☹

mufinka26
8. pro 2011

@bobbule09 to je mi líto ☹ , mi měly naštěstí po 1. IVF pak ještě pět mrazáčků a nechávaly sme až na jeden pokus zavádět jedno. až ten poslední brouček se chytil

bobbule09
8. pro 2011

@mufinka26 no nám to bohužel nevyšlo 😢 Mražáčky nemáme a na další IVF nejsou finance 😢