Nemůžu otěhotnět kvůli nadváze. Je tu někdo takový?

prdecek
6. říj 2008

ahojky,
možná už tu nějáký podobný témata jsou, ale přesto jsem chtěla založit nové, protože v těch jiných tématech už to mají rozjeté a já teprve začínám.
Mám fakt velkou nadváhu a je to asi jediný problém, který mi brání v otěhotnění, proto s tím chci něco už vážně udělat!

Je tu ještě některá další co by chtěla vyměnit břicho za bříško??? 🙂

alca31
8. říj 2008

Ahoj, zkuste www.stob.cz. Chodila jsem na jejich kurzy snižování váhy v lednu až březnu a zhubla jsem 7 kg a už jsem je nenabrala. Doporučuji. 🙂

anneta
9. říj 2008

Holky, tak já bych potřebovala dát dolů 13kilo co mi zůstalo po těhotentví. Malá má 7 měsíců a dolů nic nejde ☹ a taky jsem z těch co ovoce nemusí a teď už se snažíme o druhé mimi, tak jsem zvědavá kdy to zhodím 🙂 Každopádně teď je pro mně důležitější zase vyměnit břicho za bříško a pak to budu řešit 🙂

andelka
10. říj 2008

Holky, fakt jste mě navnadily. 😉 Mně doktorka při preventivce říkala, že jsem ok, ale že by mi slušelo mít tak o 3 či 4 klila méně. Já bych sice řekla, že tak minimálně o 10, ideálně 15, ale každé bude dobré, že?
Jinak já studuju, takže taky sedím převážně na zadku, auto nemám, ale jezdím hodně MHD a vlakem. Aspoň že na tu zastávku musím vždycky dojít. No a pak takové to běhání po městě.
Díky tomu, že měl manžel loni v práci soutěž, kdy byli rozdělení do týmů, dostali krokoměry a pak se vyhodnocoval výsledek, zkouším teď cvičně, kolik toho přes den nachodím. A je fakt, že když se mi to zdá málo, tak se snažím třeba vystoupit dřív a dojít domů pěšky, nebo do obchodu místo busem taky pěšky a tak.
Na sport moc nejsem, nebaví mě to, samotnou už vůbec ne. Chci začít doma aspoň cvičit Pilates, dostala jsem DVD.
Můj problém není asi ani tak v tom, že bych jedla moc nebo moc špatně, ale spíš v tom, že jím dost nepravidelně, ne často a mám ráda sladké. No a neumím moc zdravě vařit.
Zeleninu mám docela ráda, ale moc často ji nejím, tak jednou denně, třeba na večeři salát ze všeho možného. Mívám doma mrkev, papriky, ředkvičky, rajčata a nějaký salát vždycky. Ovoci moc nedám, když tak jabka, pomeranče, banány, to doma vždycky je.
Třeba dneska jsem snídala dva plátky pohankového chleba (něco jak Knuspi) s Lučinou a jedno menší jabko. Jenže teď jsem si zas dala 2 polomáčené sušenky a obědvat budu 3 malé sladké knedlíky s tvarohem. Takže to zas budu muset vyvážit nějakou zdravou lehkou večeří.
Problém taky je, že jsem zvyklá na něco sladkého k odpolední kávě. Tak se aspoň snažím kupovat malá balení, jakože když jeden kus, tak ať je to malé.
Poslední dobou se začínám zaměřovat na nové potraviny. Takže už jsem zkoušela kuskus, čevenou čočku, pohanku, kukuřičné těstoviny, večer zobám semínka..
Chtěla bych shodit (hlavně ozdravit životní styl), abych byla ok před početím mimča, abych nemusela po porodu hodně shazovat. Mám trochu problém s pozdní ovulací a krátkou luteální fází a obávám se, že na vině můžou být moje kila navíc.

prdecek
autor
11. říj 2008

ahojik andělka,
já si přečetla na netu právě jeden článek a docela mě to zhrozilo, že s obezitou můžou být spojený velký komplikace v těhu i s početím, tak sem se rozhodla, že s tím musím něco udělat!!!

andelka
11. říj 2008

No, když je prý žena silnější, tak má v těle víc nějakého hormonu (teď bych kecala, kdybych řekla, že vím kterého na 100%), který zpomaluje činnost vaječníků a nějak blokuje hormon žlutého tělíska, který pak špatně funguje a má třeba krátkou luteální fázi, takže se sliznice začne odlučovat dřív, než se mimi stačí uchytit, nebo je sliznice málo vysoká, takže to mimi není vyživované a jde pryč.
Já mám tedy LF 11 dní, ale už ke konci jeden den špiním, no a při cyklech 29-35 dní jsem měla ovu zatím 19-24DC. Mým vaječníkům příprava na ovui trvá dost dlouho. Já sice nejsem vyloženě obézní, ale nadváhu mám dost. A chtěla bych být pěkná těhulka s bříškem. 😉

shaarka
11. říj 2008

andelka
tak ja by som do toho isla s tebou...
napriklad vcera som zjedla 2 pagace (neviem, ako to je cesky), par keksikov z velkeho balenia kolonada, mala som kavu s mliekom a cukrom, na obed vareny kalerab s vajcom a syrom a k nemu tie polystyrenove chlebiky. doma som si uvarila zemiakovu kasu s prazenou cibulkou.
nezda sa mi to nejako vela, aj ked mozno prazena cibulka a syr mali kopu tukov, ale zas nie je to tak kazdy den. inak jem vela zeleniny.
a co z toho?
nic. treba sa hybat, ale ako pises, mne sa nielenze nechce, ale fakt ani netusim co. plavanie je nepohodlne, behat ma nikto nedonuti, dokonca byvam v centre, tak ani nie je kde, a mozem cvicit na orbitreku - ale to mi vydrzalo tak 2 tyzdne, bola to desna nuda... to ako mam 30 min. vydrzat? pozeravala som pri tom telku, ale fakt som len posuvala hodinky, nech je tych 30 min .za mnou 😀 😀 😀

inneska
11. říj 2008

ahojte holky....

medzi vás patrím aj ja...po pôrode mi zostalo asi 13kg a po smrti synčeka sa zo stresu na mňa nalepilo daľších 5...tak že by som mala aj ja so sebou niečo urobiť...

som začala veľa ovocia(jablká, hrozno), ovocné šťavy(spomínané jablká, hrozno, mrkva, pomaranče) odšťavujem si doma, žiadne sladké(iba občas) a hlavne nejesť po 17, samo že pijem aj more čistej vody(neperlivá minerálka), nesladené čaje(ked tak trochu medu) a kafé si zamozrejme dám, to si neodpustím(ale s polovičnou dávkou cukru)....praktizujem 3 deň, tak som zvedavá, aký bude výsledok, budem informovať...

držím palčeky všetkým...nech kilá ubúdajú 😉

andelka
11. říj 2008

shaarka: Tak to máme stejný problém. Já taky nejím moc, ani vyloženě nezdravě, ale jíst opravdu redukčně, to nevím, jestli bych vydržela. Myslím si, že člověk déle vydrží a víc v pohodě, když si řekne, že vlastně nedrží žádnou dietu, ale že se jen snaží jíst lépe a zdravěji. Já orbitrek ani rotoped nemám, plavat bych chodila ráda, ale bojím se, že bych to odnesla nachlazením, posilovny mě nebaví a cvičení se u nás musí zamlouvat dopředu a časy mi moc nesedí. No, budu muset vymyslet něco, co by se dalo. V zimě budu chodit bruslit, ale co na podzim, to nevím. 😒
inneska: To je mi líto, že jsi měla tak moc špatné období, ale určitě bude zas lépe a snažení se povede. Informuj nás, jak ti to jde. 🙂

ajty
11. říj 2008

Ahojte baby,
ak mozem z vlastnej skusenosti...minuly rok som pomocou 90 dnovej diety zhodila 16kg...potom este 6kg...potom som zmenila pracu, kde som zacala sediet...bez pohybu..a napriek tomu ze som si davala obrovsky pozor kila isli hore....
chodila som na nejake konzultacie o vyzive..boli to veci o ktorych viem vsetko, a presa som to v praxi nevedela nejako aplikovat....
A tak som konecne nasla sposob ako zdravo chudnut...
bolo mi povedane....80% vahy tvori strava...len 20% cvicenie...tym nechcem povedat ze cvicit netreba, to vobec nie, len ze vsetko so vsetkym suvisi 😉 😉
takze ako na to...jem 5x denne.
prve tri tyzdne som nejedla ovocie, ani prilohy, ani strukoviny ani sladku zeleninu.
Tj: ranajky tmave pecivo s maslom, sunkou a paprikou, desiata: biely jogurt activia, obed: kuracie mäso a salat, olovrant: acidko, vecera: bud syr so zeleninou alebo masko so zeleninou, alebo polievka.

potom som si pridala na desiatu ovocie...ovocie len doobeda...ma vela cukru, ale ten sa stiha spalit ak sa zje doobeda...potom som si pridala sladku zeleninu (mrkva, zlta a cervena paprika, kukurica a pod....)

postupne budem pridavat ryzu, zemiaky, cestoviny strukoviny.

stravujem sa takto 9tyzdnou....mam dole 9kg...a to som absolvovala svadbu, vratane kolacov, cokolady a pod.... a tiez 2tyzdnova svadobna cesta s alkoholom, kolami a kadejakou stravou....

cvicim 2x tyzdenne....

kila idu dole, clovek sa citi lahko, stale je najedeny, neciti hlad..a telo si zvykne na to, pytat si kazde 3 hodiny nieco zjest.

drzim Vam palce...ja chcem este stiahnut 20kg...dufam ze sa mi to podari do konca buduceho roka....a medzitym aspon jedno male bejby 😀

inneska
11. říj 2008

andelka...ono to obdobie ešte v podstate stále trvá, pretože sú to 2 mesiace čo sa to stalo a stále je to čerstvé...preto som aj rozhodla niečo so sebou spraviť, dať sa dokopy, pretože sa snažíme o druhé, aby sme mali opäť z čoho tešiť...

shaarka
11. říj 2008

inneska, viem, ze to sem nepatri, ale... co sa stalo?
je mi to velmi luto a prajem ti vela sily do dalsieho zivota. 😵

co sa tyka cvicenia, tak presne tak, ako pise andelka, ja na to nie som a neviem si vlastne ani nic vybrat...
a inak pozor na to ovocie! neodporuca sa... ja ho ani nejako moc nemam rada, skor som na slane, na zeleninu so syrom, mliecne veci a tak. 😀

inneska
11. říj 2008

ďakujem shaarka...stalo sa to, že mal Paťko na srdiečku vrodenú vadu, na ktorú mu doktori neprišli(bola vraj ťažko odhaliteľná)...v priebehu poobedia nám odišiel - začali mu postupne zlyhávať orgány(srdiečko, dýchanie, mozog nebol dokrvovaný)ked naposledy zaplakal a zavrel očká, mala som ho v náručí...bolo to strašné a neprajem to nikomu.... 😔

shaarka
12. říj 2008

😢 😢 😢 😢 😢 strasne krasny chlapcek. nevravim, ze viem, ake to bolo pre vas tazke, ale ked si vynasobim tisicom, to, co prave citim, tak mozno sa aspon spolovice priblizim...
******************

inneska
12. říj 2008

ďakujem shaarka...bol fakt zlatý a úžasný...ako každé bábätko...

úspešne sa mi darí dodržiavať zásady, ktoré som si dala....len nemám váhu, že by som sa priebežne vážila 😖 odvážim sa vždy u svokry...tak som zvedavá...

ostatné, ako sa darí?? chcem počuť same pozitívne infošky.... 🙂

korenka
12. říj 2008

ahojte,môžem sa pridať?mám tiež poriadnu nadváhu,20 kg naviac!!!pred tým som to nemusela až tak riešiť,mala som omnoho viac pohybu,cvičila som 3x do týždňa,aj doma som mala vždy veľa práce,chodila som veľa von,na prechádzky.............až v posledných 2 rokoch som sa zmenila,vidala,podlie,cvičiť sa mi už tak moc nechce a strava??????????No pred tým varievala mama a keď mi to nesedelo,tak som si navarila iné,alebo som si vybrala z jedla dačo a pridala kopu zeleniny,po cvičení som šla rovno do sprchy a spať.............ale teraz?...no,to sa poriadne zmenilo,som rada doma,s manželom radi varíme spolu,smejeme sa,sme šťastní,keď dovaríme a potom vychutnávame,ale takto to nemôže ísť do nekonečna!!!
Už som 2x potratila,po roku aj pol sa snažíme znovu o bábo,na jar som schudla 7 kg,potom ešte v lete 3 kg a to som udržala ,však cez leto nepotrebuješ veľa zjesť,no nie?Mala som aj veľa pohybu von a tak..........a teraz som zase bez pohybu,čo ma štve strašne,ja bez cvičenia neviem mať disciplínu pri jedle,akonáhle začnem cvičiť,tak sa kontrolujem!!!
Aj sa vás chcem opýtať,môžem cvičiť aerobne,keď sa snažíme o bábo,chceli by sme veľmi čím skôr 😵
A ešte blbnú mi MS,môže to byť z toho,že som bez pohybu?
Veľmi vám ďakujem a prajem inneske pevné nervy a nájsť v sebe potešenie v živote,si silná žena veľmi,obdivujem ťa................ani nemám slov......... 😢

inneska
12. říj 2008

ahoj korenka...veľa ľudí píše, že ma obdivuje, ale ja si myslím, že by to zvládla svojím spôsom asi každá...ťažko si niečo predstaviť, čo človek nezažil...niekto si môže myslieť, že ked to tak dobre zvládam, že mi na Paťkovi toľko nezáležalo..ale ja som ho milovala nadovšetko a dala by som mu aj posledné...ale máme super rodinu a skvelých priatelov, ktorý nám podržali...

ja si myslím, že cvičenie pri snažilkovaní nie je na škodu, ked sa môže cvičiť aj v tehotenstve...a blbnutie MS? či má na to vplyv, to neviem...snád ti poradia ostatné dievčatá...ale prajem ti , aby si nabrala odvahu na to cvičenie a aby ti to potom dlho vydržalo a dosiahla to, že kilá pojdu dolu 😎

pazhitka
12. říj 2008

ahoj holky, mohla bych se taky pridat? mam skoro ctyrmesicniho chlapecka a co nejdriv bychom se zase chteli snazit,ale musim se dat po porodu dohromady, ztratit ty kila navic a tak...

innesko- jsi silna holka, preju ti,abyste se co nejdriv mohli opet radovat z miminka!!!

prdecek
autor
13. říj 2008

jéé jsem ráda že se to tu tak rozjelo 🙂 jak kdo pokračujete? nebo kdy jste teda která začali s hubnutím???
já od 1.10.2008 a mám 1kg dole 🙂

petrahy
13. říj 2008

Ahojte velmi dobra tema. Ja som na tom s vahou podobne. Sice ja uz babo mat nebudem a prave preto by som uz s tym mala nieco spravit. Asi nemam pevnu volu, mam tiez rada vykusovanie samych sprostoati co doma najdem. A ta nepravidelnost v jedeni a stresy. Je toho az az. Zacala som sa snazit nieco robit chodim na aerobic raz do tyzdna. V jedeni je to vselijak. Totiz staviame domcek a musim tam dost makat a este aj skakat okolo chlapov mat navarene napecene a robim aj sofera aby aspon manzel si s nimi obcas dal. A aj tak chodim pre jedlo autom domov. Okrem toho chodim pre decka do skolky, alebo skoly podla toho ako manzel stiha. Pisete ze mate nadvahu a co mam vravet ja? 163cm a 88kg. A je to vonku. Budem sa snazit, ked som to uz zverejnila 😀

krpatucka
13. říj 2008

Petrahy no ked sa chvalis tak sa pochvalim aj ja 160/97 😅

Snazim sa jest striedmejsie ale sladkosti si neviem odpustit, tak ich aspon nejem vecer. Vahu uz doma nemame, lebo ma vyvadzala z miery a kazde rano som mala zlu naladu ked som sa na nu postavila. Takze....uvidim to jedine na oblecku. Snad pojde nieco dole

jerryjanka
13. říj 2008

krpatucka to sme na tom dosť podobne s mierami ☹ 😒

ja som začala dnes
teda idem sa nastaviť zatial nejake velke obmedzovanie nehrozí ale nejako začať musim

raz sa mi podarilo baby fakt bez diety schudnuť 12 kil za 3 mesiace
a to som si teda dala aj čokoladu a tak

chcela by som sa nastaviť na ten režim čo som mala vtedy 😔

inneska
13. říj 2008

tak ked ste začali s tými mierami...ja mám 180/85...nie je to síce také hrozné, ale kde je tých krásnych 70 pre tehotenstvom...dúfam, že to pôjde dole..alebo ak bude snažilkovanie úspešné, tak opäť smerom nahor 😀 takéto priberanie by som brala... 😉

jerryjanka
13. říj 2008

jejda ja ich tu radšej ani nedam ☹

inneska
13. říj 2008

jani, neboj...mi sa ti nebudeme smiať...každá sme aká sme ... 😉

miriamka
13. říj 2008

Baby,podla mna je to naozaj ze ked zena zmei zivotospravu moze ostat tehu.U mna to platilo a verim,ze u kopca dalsim mamiciek 😉

korenka
13. říj 2008

ták,babyvidím ,že sú tu priznania,tak aj ja sa pridám.....173 / 96......fúúúúúúúúúúúúú,to je čooooooooo???????, ☹ 😖
no,ja som zase začala chodiť na tie obedy podľa 90-dňovej a pomáha mi to,lebo je to varené na vode a zdravo s kopu zeleniny,takže niesom do 5-6 vôbec hladná a večer si dám na malý tanierik len niečo malé.
Ale stále nemám odpoveď ,či môžem cvičiť aerobick s činkami ( môj obľúbený ),keď sa práve snažíme o bábo?
jerryjanka,netráp sa,na tejto téme sme asu všetky na jednej lodi!!! 😉
ja si myslím,že v prvom rade by sme mali byť v absolútnej pohode,v klude!!!ja osobne neviem chudnúť,ani cvičiť,keď mám v práci stres,to nehrozí 😲

krpatucka
13. říj 2008

Korenka cvicit mozes ale iba dovtedy kym neotehotnies. Ja som tiez chodila na aerobic ale ako nahle som otehu tak mi to dr zakazal. A vravi sa, ze ked si zvyknuta cvicit aj pred tehu, tak mozes aj v tehu cvicit ale ked nie tak nie.

anneta
13. říj 2008

inneska: vím, že tady nepatří, ale obdivuji tě, jak jsi to mohla přežít? Musíš být strašně silná!!!

Tak já jím taky málo, ale taky vyloženě nezdravě. Zdravé jídlo mi nejede ☹

korenka
13. říj 2008

ano,ja duplovane len dovtedy,kým neotehotniem,však mám za sebou 2 potraty,takže ja budem od prvého dňa na rizikovom určite,len teraz mám obavy,lebo mi meškajú už 4.deň,ale test ukázal len jednu /,takže budem znovu testovať až niekedy v piatok,tak asi by som radšej nemala ísť cvičiť,či áno?

anneta
13. říj 2008

Inesska, tak to jsi hodně vysoká!!!! Ty jo. No já mám 166 a po porodu 72kilo, před ním 59. A ty bych chtěla zpátky 🙂 ☹