Nemůžu otěhotnět kvůli nadváze. Je tu někdo takový?

prdecek
6. říj 2008

ahojky,
možná už tu nějáký podobný témata jsou, ale přesto jsem chtěla založit nové, protože v těch jiných tématech už to mají rozjeté a já teprve začínám.
Mám fakt velkou nadváhu a je to asi jediný problém, který mi brání v otěhotnění, proto s tím chci něco už vážně udělat!

Je tu ještě některá další co by chtěla vyměnit břicho za bříško??? 🙂

elennka
13. lis 2008

ahojky.. tak jsem si na zítra vzala dovolenou, jsem nějaká přešlá ☹. jinak pěkný den.

susik77
13. lis 2008

petrahy: ahoj, dodrz. som presne delenu stravu ale prisnu, ziadne sladkosti ani tucne jedla-vacsinou zelenina, ovocie, maso, ryza a pod. nezdraveveci som uplne vylucila. ked som zhodila asi 10 kg, pridala som plavanie 2x tyzdne a 1x tyzdne fitko-len aerobne cvicenia v kardiozone-beziaci pas, stepper, veslovanie.

shaarka
13. lis 2008

delena stavaaaaaa!!! ja som to vedela! je to super, len skoda, ze sa mi nedari to dodrziavat.
spokojnost s papanicou a pohodlie änevymyslat, nekombinovat, netyrat sa) mi robi krajsi zivot ako kilecko dole... 😀 😀 😀 😀 😀

susik77
13. lis 2008

baby, ja som si zvykla na obed jedavat len velky salat cez tyzden+mozarella, al. krabie tycinky, potom ked si dam cez den aj kusok cokolady al. neco podobne, tak nepriberiem a teraz chudnem 2 kg za mesiac. prve dva mes. som chudla 4 kg za mesiac. uz som na normal. vahe, takze mi to staci. A cez vikend ked je manzel doma varim normalne. Takze nemam pocit ze sa dlhodobo obmedzujem 😉

bublinka11
13. lis 2008

Kocky ja som tiez fanusik delenej stravy a tiez sa mi nedari, hlavne, ked sa mam stravovat po restauraciach cez obedy...tam, kde sa to da nakombinovat, tak uz ma to nebavi, lebo mam dokola to iste. A ja zase masko moc nemusim...tak skusam taku formu, ze obed ak uz sa nedari delena strava, tak aspon nieco zdrave, ziadne vyprazane ani masne...a veceru teda uz delim. Vcera som zahajila cvicenie...tak si drzim palce, nech mi to vydrzi!!!

shaarka
13. lis 2008

bubli, ja to iste.
ak nemozem podelit, tak aspon zdravo. ale to zdravo mi vobec nepomaha, akurat ze na vahe nestupam. ale zas nejdem ani dole...
sladke mi nejak v poslednej dobe zachutilo, tak sa nebranim, lebo doteraz som velmi nemusela, tak si vychutnavam kazdy cukrik! ja a cukriky? .))
a lentilky... aaaaaaach!
no a inak papam polystyrenove chlebiky, to mi chuti, s natierkou alfabio a so zeleninou... na obed mam cestoviny alebo ryzu, kapustove leco, obcas ale aj vifonku. to sice nie je zdrave, ale aspon toho nie je vela. milujem polievky, zeleninovu, kuraciu, brokolicovu, karfiolovu...
moj problem je asi ten, ze ked mam taketo chutne (a zdrave jedlo), tak si ho dovolim spapat vela. polievky som schopna vypit (z pohara) hadam aj liter.

a cvicenie? nemam cas, nevladzem. ked pridem z prace, staram sa o domacnost, najem sa, navarim, nieco upratujem, venujem sa psovi... ked si predstavim, ze po praci mam ist niekam cvicit a dostavit sa domov o osmej vecer, ani sa mi nechce... chape to niekto? 🙂

bublinka11
13. lis 2008

Shaari, ja ta chapem... 🙂 preto to riesim tak, ze cvicit chodim rovno z prace...nikto by ma uz z domu nedonutil...
len ja nemam hafana, o ktoreho sa treba starat..ale zase mam manzelika, takze varim po cviceni a to uz je potom vykon!
Inak mame asi spolocny problem, ja som tiez taka aka som nie preto, ze by som jedavala rezne, mastne masa alebo hranolky, to vobec, sladke si dam, ale nie moc vela. Len mne ked nieco chuti, tak ja toho sprasim straaasne vela. Ked idem k nasim, tak vyjedanim z hrncov si dam este aspon 2 porcie naviac 😀
Shaari a co cvicenie doma? Hm?

shaarka
13. lis 2008

bubli, tak mame jednoizbak, nie je kde. a so psom uz vobec nie 😀 😀 a to si nevymyslam. fakt. kupila som si sice rotanu, ta zaberie max. priemer 60 cm (aj so mnou), ale ZABUDNEM na to, ze by som sa nanu mohla aj postavit.
asi si budem davat pripomienku .)

prdecek
autor
13. lis 2008

sharko, já to chápu 😀 pač když jsem v práci tak tam jsem od 7 do 19 a domů dorazím kolem půl 20 někdy později a pak ještě cvičit, to bych asi nedala.... ale když jsem doma tak aspoň ten rotoped, ale ne pokaždé 😀 No ale kupodivu váha jde fakt dolů, už mám dole 5kg, takže jsem spokojená. a to si občas dám i čokoládku, kterou miluju a jsem na ni závislá!!! hlavně teda na lentilkách jako ty, to máme doma 1kg balení 😀 a taky gumoví medvídci to máme doma taky 1kg balení od Haribo, takže občas fakt neodolám 😉

bublinka11
13. lis 2008

Shaari 😀
A pokial ti je takto dobre, a citis sa fajn...tak o co ide? Hlavne, ze sme zdrave, nie???

jerryjanka
13. lis 2008

baby viete kde je problem?
nerelaxujete
neoddychnete si
stači 20 minut natiahnuť sa - myslieť na niečo pekne - a budete menej hladne
vyčerpane telo pýta viac jesť
vyskušajte to par dni - žiadne dlhe spanie - len po praci sa natiahnuť na 15-20 minut zavrieť oči - a v absolutnom tichu myslieť na svoj cieľ alebo tak.
uvidite čo to urobí

petrahy
13. lis 2008

jerryjanka
ja mam tri deti 😀 a vzdy mam predsa maleho doma 24hod denne a uz skoro 10mesiacov tak ako mam relaxovat? 😝 a teraz nam idu este zuby a vyzerame skoro stale takto 😖

shaarka
13. lis 2008

jerry, tak u nas klud nehrozi... fakt nie 🙂 ten nas pes, to je ako decko, je to stredne velka rasa, takze ziadny mazlicek... trepe sa mi na ruky aj ked telefonujem 🙂
a este jedna vec: mne sa staci natiahnut a do 2 minut spim! takze ja kym fakt neodpadavam, radsej ani nesadam, lebo by som zaspala ako medved... drahy to uz pozna - sadmene na gauc, trosku sa zosuniem, hned mi je zima, tak ma prikryje a potom uz len s vypatim poslednych sil dopozeram titulky a spim.............. 😀 😀 😀

jerryjanka
13. lis 2008

shaarka - no vidiš sama vieš že si unavena
unavene telo potrebuje energiu - takže bud sa zvališ na chvilu alebo naješ - relaxacia denne 20 minut vyda za 4hodinovy spanok a teda o 4 hodiny potrebuješ menej jesť 😉 oplati sa skusiť - ak zaspiš - odporučam budik
peti - u teba je to viacmenej jasne - ale nehovor že ti malý nespí celych 24 hodin - cez den si skus najsť aspon tych 15 minut kym spí

jerryjanka
13. lis 2008

a ešte niečo
mate manželov - určite tiež niekedy odfukuju na gauči - prečo oni môžu a my nie - lebo sa to nehodi?
domacnosť nepadne za tych 20 minut - môžu sa o niečo postarať - či už vziať psa na prechadzku alebo dieťa na prechadzku
učili nas mamy o všetko sa postarať - ale prečo by muži mali byť tí unavení - po práci a my musime zvladať okrem prace, deti, domacnosť, domace zvierata, varenie, žehlenie upratovanie.
prečo muži vyzeraju obyčajne na svoj vek mlado - lebo relaxuju a odpočivaju - kdežto ženy su strhané 🙄

shaarka
13. lis 2008

jerry, tak moj muzik neodfukuje na gauci, vynimocne tak raz za mesiac si lahne skor... on je taky 🙂
unavena som, ale mozno skor leniva... lubim sa vyvalovak v perinkach, vonat obliecky, citat si v posteli a spat... ked mi pesik chrapka do uska 🙂
ale jasne, relax ano, ale ja takto asi neviem. jednak mi je luto si lahnut, ked je den a veci sa deju a dvak mi je jasne, ze keby som zaspala, tak budik rozbijem a budem nasrata alebo skratka nevstanem... poviem si, ze to vsetko moze pockat...
take sa mi stava (nam) dost casto - ked si okolo siedmej, osmej lahneme na chvilku - sa porozpravat, prebrat veci... a o chvilku spime. zobudime sa okolo polnoci, umyjeme sa, MM ide dat psa vycurat a spime do rana.
tak tak. 😅

susik77
13. lis 2008

jani-inak aj ja premyslam nad tym istym 😎 manzel je stale unaveny, v noci uplne neschopny reagovat, ked je nieco malej a ja som v pohotovosti 24 hodin denne 😔

susik77
13. lis 2008

Ja uz som na tie jeho staznosti alergicka 😠 spim celkove 5 hodin denne a som stale na vsetko pripravena 😎
a on spi 8 hodin a stale je unaveny a ja za to mozem 😝

shaarka
13. lis 2008

susik, to zas chapem - ja ked som nevladala, tak som aj tak vselico musela... lebo som vedela, ze UPLNE sa spolahnut nemozem alebo nechcem... a ked moj drahy nevladal, lebo toto a hento, tak vsetko islo bokom... ale to su klasickerozdiely medzi muzmi a zenami.
musim ale na jeho obhajobu povedat, ze je velmi obetavy a ked som leniva, tak vie potiahnut... napriklad s tym polnocnym vencenim psa... ja som schopna sa len dotrepat do kupelky a suchnut si zuby, ale on sa oblecie a ide s dzeckom curat. a potom taky prebraty a osviezeny chudak nevie zaspat. 😵

jerryjanka
13. lis 2008

susik - ale tak to je - skratka stale vychovavame aj my deti odlišne - ja teda deti nemam ale tak v globale
žena sa ma starať tak nech sa stará - ale od muža sa fakt nič neočakava
a potom kde ma zobrať to telo nejaku energiu ked už si vyžmykana - no pošle ťa aby si sa najedla ked si neodpočinieš 😉
no taky relax hentak večer - to je jasne že zaspiš - lebo si unavena
skus si ten relax hodiť v praci počas prestavky - nemusiš ležať - sadni si - niekde kde bude klud ak sa da a skratka len mysli na niečo pekne. alebo po ceste busom, alebo hned ked prideš z prace

petrahy
13. lis 2008

jerryjanka maly toho cez den moc nenaspi a spi skorej vonku ako doma, aj ked uz konecne zacina spavat aj doma. moj najväcsi relax je asi chodenie raz do tyzdna na aerobic. Vtedy vypnem od rodiny a venujem sa sama sebe 🙂 . Akonahle chcem nieco doma robit alebo mam v plane vzdy do toho nieco .............. Ved dieta je uz raz take a potom sa na to dobre neskor spomina. Takze momentalne to povazujem za normalne a ked je muz doma najprv s nim chcu byt deti a mne ostava az navecer ked vsetci zaspia. A to sa uz niekedy aj ja chystam spat. Nemozem podotknut, ze moj muz vie sa postarat o deticky ci uz od prebalovania, kupania a krmenia. Takze on mi pomaha ak je doma a nedonesie si z roboty este aj robotu na doma. A este jeden relax mam KONIKA 😀

jerryjanka
13. lis 2008

odporúčam baby
stojí to za tych 180 korun
ked sme pri tom - šminky stoja viac 🙂

petrahy
13. lis 2008

Jerryjanka co stoji 180korun? Asi mi usla pointa 😝

jerryjanka
13. lis 2008

petrahy kukni link

a ešte troška čítania ako na manžela vyzrela jedna kočka 🙂

Malý návod na zvládnutie nezvládnuteľného chlapa.
Vyžratá na 95 kg živej váhy som sa dogúľala na seminár aj s priateľkou. Keď som Edit prvý krát uvidela, povedala som si - čo mi táto vychrdlina bude rozprávať o ľahkom chudnutí...:o)

Najskôr bol seminár
Po 1501 absolvovaných diétach a chudnúcich programoch, ktoré mi zabezpečili akurát to, že som síce schudla, ale po vrátení sa do starých koľají som pomaličky pribrala všetko späť a to ešte aj s DPH. Povedala som si, že toto je posledná šanca a posledná investícia do chudnutia, inak končím...

Ak toto nefunguje, už nebudem hľadať nič.
Ktorá ste nezažili seminár E. SIPEKY, neuveríte. Kto zažil vie, že táto žena vo mne opätovne prebudila ženu, človeka a naliala toľko pozitívnej energie a viery, že chudnúť je naozaj hračka.
Po seminári som plná entuziazmu, eufórie a neviem čoho všetkého, prišla domov a oznámila rodine - vtedy dospelé deti ešte bývali s nami - že idem chudnúť a odteraz budem definitívne a nenávratne štíhla, krásna a sexi. Všetci doma krútili hlavou.

Na začiatku to bolo veľmi ťažké pravidelne jesť Neraňajkovalasom 30 rokov a jedenie každé 4 hodiny som si naprogramovala - to si nevymýšľam - s hodinkami!!
Nebola som hladná asi 3 týždne, ale pokračovala som. Úspech hladného žalúdka sa dostavil, to čo som nepočula dlhé roky som najprv nevedela rozpoznať, či je to trávenie, alebo skutočný hlad. Pokúšala som sa stravovaním nastaviť celú rodinu na môj SIPEKY TIME, občas sa mi darilo, dnes sa tým netrápim, najem sa a ostatní nech sa najedia kedy chcú.

Mojim predsavzatím nebol nadšený manžel.
Videl, že to myslím smrteľne vážne, a začal sa náš vnútorný boj. Nastavená na 4 h. režim, snažila som sa aj muža prepnúť, nedal sa. Bojovali sme spolu veľmi dlho, vlastne sa to dá počítať až na roky. Frflal, keď som išla cvičiť, vykrikoval, že miesto plieskania sa o zem, by som mohla robiť niečo užitočnejšie, napríklad upratať........ frflala frflal, kričal, a riešil si to po svojom, nebudem ho tu na verejných stránkach hanobiť, ale zaslúžil by si :o))))))))) hádky bola čoraz prudšie hlasnejšie, vyúsťovali skoro do pästných súbojov ( žartujem), ale bolo to fakt vážne. Boli obdobia krátkeho pokoja a dlhého obdobia tichej domácnosti. Naučila som si vychutnávať tie nádherné hoc krátke odbdobia pokoja, a pretrpieť po svojom tie druhé. Chlapovi som aj tak po malých dávkach, po kvapkách, dávkovala čo som mala v pláne, nepopustiť zo svojich cieľov a odhodlaní, budem štíhla nech sa postaví aj na uši, a dávala som mu najavo, že v tejto domácnosti nie je do počtu, že aj ja chodím do práce, on pracuje manuálne, ja duševne, ale mnohokrát je tá duševná práca s ľuďmi omnoho ťažšia ako tá jeho, on buchne robotou, ale ja.....nie, jednoducho sa nedá . Videl, že sa mi začína dariť, mne sa neodlupovali kg asi 4 mesiace, ale viditeľne mi išli preč centimetre, z pása, brucha, ,,podbrušiny“... začali mi byť veľké veci....veľké som vyhadzovala a kupovala som si nové, menšie, nikdy som to s handrami nepreháňala, tak ako teraz, mám málo vecí, s tým, že veď chudnem načo mi je plná skriňa. A vtedy som zbadala, že chlap sa začína cítiť ohrozený, ale inak, začal žiarliť, a to bolo horšie ako všetky výčitky, že doma je bordel (čo samozrejme, nie je pravda), začal ma sledovať všade kde sme chodili spolu, lebo pomaly aj kamaráti slintali a flirtovali, s úbytkom hmotnosti sa zvyšoval počet slintajúcich chlapov, ktorí sa po mne aj obzreli:o)))) dobre že nepracuje u nás v robote, lebo by zinfarktoval... xixixixixi.
Ale chlapec si pomaly zvykal, že sa nemusí obávať, že to čo som si zaumienila to aj docielim aj keď bude stavať berlínsky múr. Ešte občas ho chytí taký rapel, ale on vie, že už ma nena....... štve, ja s kľudom Angličana odpovedám, že áno miláčik, ak si si nevšimol, aj ja som prišla z práce....... áno láska, veď to urobím, aj tak to na mňa počká, kto iný by to tu urobil, a tie jeho zaťaté škrane sú pre mňa ako symbol môjho víťazstva, nie že by som sa v tom bahnila, baby ale ja som vyhrala !!!

Boj so slaninou som ešte nedohrala

shaarka
13. lis 2008

sipeky je pre mna ... (nic), lebo robi reklamu tym vyrobkom "skvelym" - v topshope a inych osvedcenych predajniach. kde ti predaju aj teply prd len za 1299 a k tomu smrad zdrama.
fuj.
ona konkretne robi reklamu na vibracny pas, tusim 🙄

shaarka
13. lis 2008

ale nechcela som nikoho urazit ani odradit, prepacte... som sa rozhohnila.
pardon. 😒

jerryjanka
13. lis 2008

shaarka - každy si nejako zarabame že?
sranda že v knihe odporuča nekupovať tieto stroje 🙂
robi to skratka pre peniaze - ale ona ich nepouživala - a ani neodporuča 😀

jerryjanka
13. lis 2008

nechcem ju vôbec obhajovať - ale keby mne niekto ponukol take peniaze len za to že sa dam odfotiť na stroji - tak by som povedala ano - a myslim že každa z nas 🙂

bihan
13. lis 2008

Ahoj bambule! 😀 Tak ja mám dnes presne mesiac od kedy som začala chudnúť a dnes bolo na váhe -5kg 😵

Sipeky ma tiež serie, že robí reklamu na tie šmejdy, ale ten jej prístup a návod na chudnutie mám hrozne rada.. žiadne diéty, žiadne hladovanie.. žiadne toto musíš, toto nesmieš... len stačí znovu začať počítať svoje telo.
A má pravdu, mrchška jedna 😀 Ja som začala jesť pravidelne po 4h spolu s mojou dcérou.