Nemůžu otěhotnět kvůli nadváze. Je tu někdo takový?

prdecek
6. říj 2008

ahojky,
možná už tu nějáký podobný témata jsou, ale přesto jsem chtěla založit nové, protože v těch jiných tématech už to mají rozjeté a já teprve začínám.
Mám fakt velkou nadváhu a je to asi jediný problém, který mi brání v otěhotnění, proto s tím chci něco už vážně udělat!

Je tu ještě některá další co by chtěla vyměnit břicho za bříško??? 🙂

krpatucka
24. lis 2008

Ahojte velmi dlho som tu nebola. Mozem sa k vam znovu pridat?

titkovamiriam
24. lis 2008

po skonceni kojenia som za dva m pribrala 8 kg,hoci som sa snazila davat si bacha nepodarilo sa 😅

jerryjanka
24. lis 2008

krpatucka jasne pridaj sa a hned povedz ako sa ti darí
miriam - to je asi normalne nie? že po skončeni kojenia priberieš

krpatucka
24. lis 2008

No zacala som to brat vazne tak pred tyzdnom, lebo mi kardiologicka zistila zmeny na srdci sposobene nadvahou a za tyzden som zhodila 3 kila na co som hrda a pokracujem v tom. Uz mam znovu doma vahu, tak sa aj vazit mozem. 😀

titkovamiriam
24. lis 2008

neviem,aj gabka ma ten problem.je pravda ze som mala problem dodrziavat to pitie - bol december.no bolo to akokeby ma nafukovali-zlakla som sa ci mi nelieta tlak no ten bol ok.,lekar mi len povedal menej jest a viac sa hybat 😅 -klasika.inak mne dokaze vaha rapidne ist hore aj dole.neviem ci tu ale uz som pisala ze po porode ked musel byt marek v nemocke som za 3t.schudla zo 104 den pred porodom,na 83kg-z nervov 😲 -jasne ze ked som sa ukludnila som vahu neudrzala 😠

jerryjanka
24. lis 2008

no tak to ti fakt dobre skače
krpatucka 3 kila tyždenne to je teda dosť
ale ono to asi tak rychlo nepojde radšej len kilo to stači 😉

krpatucka
24. lis 2008

dodrziavam pokyny lekarky a ide to nejak samo 😀

jerryjanka
24. lis 2008

a ake ti dal?

korenka
24. lis 2008

ahojte,tak toto aj mňa zaujíma,aké pokyny ti dala dr. ?ja si stále udržiavam 4 kg dole,ale dnes ráno som si obliekla taký koš.kabátik zpred 2 rokov dozadu a ...................fu,som v ňom ako v ............katastrofa!!! 😠
takže ja si myslím,že by som nemala jesť po 6-tej a veeeeeeeeeeeľa cvičiť!!!nielen ráno mojžišové,to je málo,len aerobick nemôžem,že sa nemá skákať,keď sa snažíme o bábo,teraz mám po pl.dňoch,tak duplovane,ale skôr fit lopty alebo pilates,aj keď ja sa najradšej spotím ako v sprche a vymakám,pri tých cvičeniach kludných ja zaspávam,ale asi to vyskúšam.......... 😕

krpatucka
24. lis 2008

Tak mam jest iba 3x denne a to pravidelne, ak som hladna mam si dat uhorku. Obmedzit ovocie, lebo je sladke a pribera sa z neho. Dala mi aj Reductil, ktory navodzuje pocit sytosti. K tomu som si kupila chrom a rozmyslam aj o vlaknine. Snazim sa vyberat si potraviny s nizkym glykemickym indexom a drzat zasady delenej stravy. Pohyb zatial nemam ziadny, lebo bohuzial mi na neho nevychadza cas ☹

titkovamiriam
24. lis 2008

kazdemu vyhovuje nieco ine-ja by som 3krat denne umrela uz na druhy den 😀 a bez ovocia tiez 😲 -delenu stravu poznam len z rozpravania no tiez by som ju asi nevedela dodrzat 🙂

korenka
24. lis 2008

ja s tou delenou stravou nemám pevnú vôľu,to mám skôr nejakú inú,pestrejšiu diétu,ako toto,mne zatiaľ najviac vyhovovala 90-dňová diéta,držala som ju na jar a zhodila som 9 kg!!!......za 3 mesiace aj pol. 🙂

bublinka11
24. lis 2008

Korenka to fakt pocas snazenia by mal byt vynechany aerobic? Lebo ja ho teda mozem a nikdy ma to nenapadlo, ze nemozem skakat...

krpatucka
24. lis 2008

to je o zmene zivotneho stylu. Skor si povedat to nechcem a nie ze nemozem, lebo to bude tazsie. Nie je tazke si povedat ze k masu si das zeleninovy salat, alebo ze si das rizoto s hribami. Ako ja nedodrzujem tu delenu uplne na 100%. Iba sa vyhybam priloham a ked jem prilohy tak iba so zeleninou. To predsa nie je tazke. Mne to vyhovuje, lebo si dam jedlo na ktore mam chut a kedze jem iba 3x denne tak mi stihne vytravit predchadzajuce jedlo a s kludnym svedomim si mozem dat dalsie.
Titka keby si jedla prevazne jedlo s nizkym glykemickym indexom, tak by si to vydrzala, pretoze sa vtedy vylucuje do tela inzulin postupne a nenastava situacia - vlci hlad. Vtedy nie je problem vydrzat od ranajok do obeda a od obeda do vecere. Dnes som si dopriala pecene kuracie stehno bez koze s dusenou kapustou. Podla delenej je to ok lebo je to maso so zeleninou a aj podla glykemickeho indexu maju obidve potraviny nizky GI. Dokonca si dam kazdy den bud jeden bonbon alebo kocku min.70% cokolady, ktora je prospesna pre kardiovaskularny system. A je to hlavne kvoli tomu, ze si myslim ze nie je vhodne tak naraz skoncovat so sladkostami ked som bola na ne kazdodenne navyknuta. Ako si napisala kazdemu vyhovuje nieco ine. Mne toto 😀

jerryjanka
24. lis 2008

tak to su teda prísne podmienky
otázkou je či chce človek len schudnuť alebo už navždy zostať na vahe aka mu vyhovuje
na schudnutie je to dobré ale celý život by som nevydržala na takomto systéme 🙄

krpatucka
24. lis 2008

Jerry ja si myslim ze si na to zvyknem a potom to bude pohoda. Musim si len osvojit spravne navyky. Inak neschudnem a viem ze ked raz povolim tak to je koniec. Poznam sa az prilis. Takymto sposobom som schudla aj pred dvoma rokmi, ale potom som sa na to vykaslala a za par tyzdnov som mala vsetko spat a dokonca dvojnasobne. Musim sa s tym zmierit, ze nemam take telo ako niektori ze s prepacenim zozeru pol sveta a su ako komare tenki. Podla mna to nie je take prisne. Teraz si napriklad nemusim odopierat pukance ktore velmi lubim. Sice su ako nahrada vecere, ale 100g plne staci 😀

petrahy
25. lis 2008

Dobre ranko tak ja neviem co zo sebou zase ziadny ubytok ☹ uz som aj nastvana snazim sa dodrziavat urcite zasady a mam pocit ze efekt nulovy 😖 veru do vianoc neschudnem tak ako som chcela. Ale dufam ze aspon ostatny tu robia pokroky

bihan
25. lis 2008

Bré ránko! Petra, možno by sa hodila nejaká konzultácia s diétológom (oni to robia aj cez net, takže nikam nemusíš chodiť), lebo ak držíš diétu, cvičíš a nechudneš, niekde bude problém.

Držať sa glykemického indexu potravím mi príde ako hrozne fajn celoživotné riešenie nadváhy... stačí sa naučiť pravidlá, ktoré nie sú až také zložité http://www.chudnutie-ako.sk/zdrava-vyziva-racio...

Myslím, že jesť 3x denne je málo, pretože žalúdok sa vyprázdňuje po 4h, takže nech počítam ako počítam, na 3x denne to nevychádza ani náhodou. V tom má zase jasno Sipeky - raňajky o ôsmej, obed o dvanástej, prvá večera (či ako to volá) o štvrtej, druhá večera (u mňa je to už 2t zeleninová polievka) o ôsmej. Pri menšom počte jedál sa spomaľuje metabolizmus.

Tak aby som len nekacela, tak tento týždeň som trošku poľavila, tak išlo len pol kila dole, ale za 6t mi to robí dokopy 6kg.. juj.. to je úžasný pocit 😵

krpatucka
25. lis 2008

Dobre ranko, no ten glykemicky index je fajn a moze vyriesit kopec problemov v tele. Nepriklad mastenie pokozky, rychlejsie uzdravovanie pri chorobe atd atd...

Bihan mne to naozaj 3x staci. Aj ked som si myslela ze mi to nebude lebo som bola zvyknuta jest ranajky, desiatu, obed, olovrant aj veceru. Teraz jem rano medzi 07.00-08.00, obed mam medzi 13.30-14.00 a veceru okolo 18.00. Rano skoro vstavam a vecer chodim skoro spat, tak mi to takto staci. Od vcera mam 800g zase dole. Viem, ze je to rychlo, ale viem aj to, ze sa to zastavi a potom to pojde tazsie.

korenka
25. lis 2008

bublinka,mne to bolo zakázané už od potratu,čiže rok aj pol,ale na jar,pri diétovaní som chodila na aerobick s činkami,kde bolo menej skákania.............a uvažujem,že aj tak asi začnem chodiť,ak sa teraz nepodarilo,tak idem na to,lebo len tie ranné cvičenia mojžišové mi je málo.Síce si dám aj zo 30 brušákov,ale to je málo na celé telo,ja potrebujem hýbať celá a potiť...........to je zdravé,ide z teba všetko zlé preč potom!!! 😝

prdecek
autor
25. lis 2008

ahojky tabulku udelam behem zitra a vecir tu bude 🙂

petrahy
26. lis 2008

janka a ako si to v pondelok vydrzala? Ja chcem vydrzat dnes len neviem na akej strave 😀 , alebo mam len skusit pit? 😖 Fakt neviem co by som zjedla alebo nezjedla? 😅

jerryjanka
26. lis 2008

petrahy - tak mi bolo večer blbo že som si dala chlieb obložený
takže vlastne nevydržala
ale zato včera mi boloešte horšie takže som len ranajkovala - som chorá a vôbec sa mi nežiadalo jesť 😖
ani nviem vahu dnes ju nahlasim 😠

jerryjanka
26. lis 2008

no a k pôstu
ak si mysliš že vydržíš na tekutinách skús to
ovocné šťavy riedené vodou sú fajn alebo si vystísaj citron a daj do vody aj ten je super prečistujúci 😉

ale ak sa bojiš skus ešte parkrat taku jednoduchu stravu
napriklad cestoviny, ryža, chlieb s acidkom...

jerryjanka
26. lis 2008

prdecek mne tam daj 86,5 - mam kusok menej ale to nie je realne kvoli nedobrovolnej hladovke včerajšej
uvidime čo další týžden 😉

petrahy
26. lis 2008

mozem pit hocico? nevadi ze dzus je sladky? nemusi to byt len mineralka a neochuteny caj,

jerryjanka
26. lis 2008

petrahy no ked nebudeš piť kofolu 😀
džus je ok - budeš len na tekutinách
aspon trocha energie ti to dodá
ale skôr asi 100% 😉

korenka
26. lis 2008

čo sa týka tekutín,je lepšie piť nesladené čaje,menej bublinkavé minerálky,alebo doma odšťavený džús s vodou,čistá voda pitná,zeleninové džúsy sú super,aj voda s citrónom je fajn,najmä v lete,alebo po cvičení.
Ja napr.viem,že priberám práve zo všetkého,kde je múka,čiže cestoviny,chlieb,ryža,pečivo ostat.,,ako náhle toto vyradím,tak kg ide dole,so všetkým nemám problém,ale cestoviny milujem,aj ryžu,no a po nejakých 2 týždňoch sa mi cnie za dobrým rožkom,alebo buchtičkou........... 😒

jerryjanka
26. lis 2008

korenka - lenže my nedržime dietu
len sa stravujeme pravidelne - petrahy asi aj cvičí ja som sa nedokopala
no a teraz hovorime o pôstnom dni ktory nema znižiť vahu ale prečistiť organizmus
nič ine v ten den človek neje - napriklad len ryžu, alebo len chlieb, jednoduchu stravu skratka 😉

jerryjanka
26. lis 2008

petrahy sranda ako človek zisťuje na čo ma chuť
ja som teraz akurat doniesla ranajky
až teraz som bola hladna
a mam doma pečený chlebík s podielom celozrnnej múky a k tomu acidko 😀
som zvedava kedy ma chytí zasa hlad.
ale dnes nie som na pôste len som na to skratka dostala chuť 😀