Neovuluji a beru Utrogestan, máte podobný problém?

ladus88
14. srp 2012

Dobry den damy a slecny.V nadeji ze bych mohla byt uz tehotna,me dnes doktorka zarazila s tim ze mam folikuly na vajecnikach a vubec neovoluji.Dala mo utrogestan a s tim aby se mi urovnali Ms a za tri mesice kontrola.Nejak tim padem uplne ztracim nadeji ze by mimco mohlo byt.Neco mi rika ze to nedopadne dobre a nebo to bude beh na hoooooodne dlouhou trat.Mate nekdo podobny problem s tim ze neovolujete,popripadne jak dlouho jste se snazili nez se zadarilo?

saurer
16. srp 2012

@ladus88 ahojky ladus, já jsem na tom také dost podobně. Prášky jsem vysadila v březnu a od té doby menstruovala jen jednou asi po měsíci a půl a pak už nic. Byla jsem za dr. asi v červnu, to se mi vysmál, co bych po svém těle hned všechno nechtěla a dneska jsem byla na vyvolávačce. Jaksi ani čekání totiž nepomohlo. Co jsem na sobě vypozorovala, tak ovulaci jsem měla za celou dobu jen jednou a to hned po prášcích, pak už nic. Rozhodně ale nevěš hlavu, protože já jsem plně přesvědčená, že se miminka dočkáme. Moje mamina na tom byla kdysi úplně stejně, 4 roky ji všichni přesvědčovali, ať se rozloučí s tím, že by mohla někdy otěhotnět. Pak narazila na doktora, řekla že taky skoro MS nemá a on, že tohle je pro něj hračka. jen srovná hormony. Že daleko horší je léčit někoho s pravidelným cyklem, než s někým bez ovu. A taky že se zadařilo a jsme tři 🙂 takže hlavu něvěsím. A ty se taky neboj!

ladus88
autor
26. srp 2012

@saurer Tak v prekvapeni jsem dostala Ms za dva dny,a to doktorka rikala ze za 5dnu.Uz jsem se rozhodla merit bazalni teplotu abych to vysledovala.Jsem v tomhle uplny novacek tak doufam ze mi aspon trosku pujde... 😅

kalipso
26. srp 2012

@ladus88 já jsem měla stejný problém, vysadila jsem antikoncepci, příšla mi MS po měsíci a pak už NIC. Prostě tělo stávkovalo, neměla jsem ovulaci. Taky jsem dostala utrogestan, ten jsem brala 3 měsíce, sice jsem měla s utrogestanem menstruaci, ale bez ovulace. Tak mi nasadila doktorka Clostilbegyt, s ním jsem ovulaci měla, ale zase se zjistil problém u manžela. ☹ Nicméně cyklus se mi srovnal cca po roce a měla jsem konečně první ovulaci sama od sebe, bez léků a zrovna se nám zadařilo IUI. Takže dej tělu čas se srovnat, šance že to bude v pořádku je velká, jen to může trvat déle než by se ti líbilo. 😉

saurer
31. srp 2012

@ladus88 vidíš to, tak to je na dobré cestě! já na neovulaci jsem dostala minulý týden clostilbegyt, tak taky čekám, jestli ji budu mít nebo ne...ale msíto teploty zatím zkouším ovu testy....v těch grafech teplot se totiž ale vůbec nevyznám

ladus88
autor
31. srp 2012

@saurer Tak to jsme dve,zatim jen pisu do denicku,akorat rsim problem jak mam merit kdyz delam nocni...☹

saurer
31. srp 2012

@ladus88 aha, no tak to je blbý teda...někde jsem četla, že se má měřit alespoň po třech neo čtyřech hodinách spánku

ladus88
autor
31. srp 2012

prave,prave...Po nocni vstavam nejdriv ve 13h a rano normal mezi 4-8h,coz uz jsou velke skoky...☹

saurer
31. srp 2012

@ladus88 tak uvidíš, třeba to bude mít nějakou výpovědní hodnotu..testy taky zkoušíš?

ladus88
autor
31. srp 2012

@saurer Zatim ne e

saurer
31. srp 2012

@ladus88 mně ty testy přijdou takový pohodplnější, můžeš je dělat kdykoli během dne, ale ne vždycky u každého fungují

katyxq
31. srp 2012

Teda mi to přijde jako nesmysl - pokud není ovulace, tak vám je Utrogestan (progesteron) úplně na nic, ten vám ovulaci nepřivolá a cyklus nesrovná, protože když není ovulace, tak není cyklus - když ho přestanete brát, tak přijde MS, ale je to uměle vyvolané krvácení poklesem progesteronh (stejně jako když doberete plato HA).

ladus88
autor
31. srp 2012

@katyxq A tak jak to je?Ja mam treba problem aji v tom ze hormony nesmim,jelikoz uz jsem jednou mela plicni embolku a jinak mi doktorka nemuze vyvolat ms.

katyxq
31. srp 2012

@ladus88 Na spravení cyklu se doporučuje nemít nadváhu (tuková tkáň produkuje estrogeny, jejichž nadbytek rozhazuje cyklus), jíst kyselinu listovou listovou a vitamíny B - hlavně B6 (pyridoxin, až 100mg denně). Základem je mít ovulaci, bez ní to prostě nejde, když je ovulace, tak MS prostě přijde (nebo dojde k otěhotnění).

katyxq
31. srp 2012

Taky je dobré si nechat překontrolovat funkci štítné žlázy, sledovat bazální teplotu a čípek a jeho hlen, tím se dá odhalit, jde může být problém - http://www.rodina.cz/clanek4015.htm

ladybugie
31. srp 2012

jo naprosto stejný problém jsem měla já. Dr se se mnou ani nebavila a psala žádanku do CARu. A ejhle, na kontrole za měsíc jsem po Utrouši byla těhule. A dneska už mám ty mimina tři 😀

Držím palečky!

ladus88
autor
31. srp 2012

@ladybugie CAr je co?

ladybugie
31. srp 2012

@ladus88 Centrum Asistované Reprodukce

ladus88
autor
31. srp 2012

@ladybugie Aha,tak mi se snazime teprve 3mesice.A jak to probiha?nemuzu totiz hormony,jen vse na prirodni bazi

ladybugie
31. srp 2012

@ladus88 já nevím 🙂 nám to vyšlo během druhého cyklu přirozeně

jentyne
5. zář 2012

Ahoj holky, s problémem otěhotnět se snažíme s pomocí lékaře už od ledna. Cyklus stimulace jsme zčali napodruhé (minule 3 měsíce, teď začínáme znova). Na začátku jsem dostala clostyl + divinu, narostly nám dokonce asi 4-5 folikulků, 3-4 z nich úspěšně praskly po aplikaci Pregnylu. Od včerejška zavádím Utrogestan 3x2 tablety denně, jelikož sliznice nebyla moc vysoká. Neztrácím naději, ale následující týden do měsíčků bude neuvěřitelný. Lékař mi řekl, že jelikož nemenstruuji, nemohu ani ovulovat. 22.9. máme svatbu, doufám, že jsem přípravami odehnala částečně myšlenky na početí a že nám to pomůže k miminku. Jak se dočtete na některých diskuzích, že se nemáte stresovat, nemáte na to tak myslet - ano máte být v psychické pohodě, ale mě sám doktor řekl, že pokud budeme muset počítat každou tabletku, tak se to jen tak vypustit nedá. Přeji nám všem hodně štěstí, aby nám výsledky léčby přinesly co nejdříve miminko 🙂

katynais
11. čer 2014

mam stejny problem, beru utrogestan, delam ovu testy a nic, bohuzel muj gyn to nijak neresi. Vsadila jsem tedy na svoji homeopaticku, ktera mi uz jednou pomohla. Nasadila mi homeopaticke kapky zvlast progesteron a B estradiol, tak uvidime. Jinak jsem uz na zari objednana do Genetu:(

evcann
26. čer 2014

Ahoj, mám stejný problém, můžu vás utěšit, že miminka se dočkáte, ale bude to běh na dlouhou trat. Já neovuluji vůbec a jak tady už bylo řečeno Utrogenstan je v tomto případě na nic. Já mám za sebou 2 IVF, 2 IUI, 1 KET a syna jsem se dočkala, je to už témět 8 let. Nyní jsem se rozhodla, že chci druhé dítko a ovulaci jsem za celou dobu těch 8 let neměla ani jednou, takže nyní opět navštěvuji Car, protože moje doktorka už si nevěděla rady. Na ovulaci a zraní je lepší Clostyl..., ale mě nezabral takže ja si musím píchat injekce přímo do břicha, aby moje vaječníky začali vůbec něco dělat. Ted mi přijdou výsledky buněčné imunity a příští týden hura na IUI a uvidim zda se zadaří 🙂. Takže nebojte miminka se určitě dočkáte, já jsem toho příkladem, není to zase tak velký problém, věřte jsou holčiny co mají podstatně hůř řešitelný problémy, chybějící ovulace se dá vyvolat, ale jsou věci, které nezměníte 😒