Nepravidelná menstruace, pomohl Vám Duphaston?

tess007
2. zář 2013

prosím o radu. Snažíme se o miminko, zatím bezvýsledně. Mám dlouhý MS cyklus a dost a nepravidelný, proto mi ho doktor srovnává duphastonem. Duphaston beru 1-0-1 od 17. dne MS.
Četla jsem ale, že potlačuje ovulaci. Předpokládám tedy, že pokud do 17 dne ovulace neproběhla, nemůžu otěhotnět.
CCA 3-4 dny mě pobolívá v podbříšku, cítím tam divný tlak. Dneska jsem začala prášky užívat...
Pomohl Vám některé duphaston?
Jak to je?

lindafr
2. zář 2013

Ahoj, pravděpodobně se ti gynekolog v prvé řadě snaží srovnat cykly než nastartovat ovulaci. Až budeš mít cykly normálně a nedostaví se ovulace sama, dostaneš třeba clostík, záleží, jak to s tebou uvidí Dr. V tomhle je to trochu běh na dlouhou tra´t, takže přeju, ať to máš co nejdřív za sebou 🙂

tess007
autor
2. zář 2013

Asi ano....
Netušíš, jestli se dá otěhotnět i přes duphaston?

lindafr
2. zář 2013

@tess007 Možný je všechno, ale pokud nemáš ovulaci a dlouhý cykly, tak doktor začíná řešit dříve srovnání cyklů, je tedy možný, že ovulace ani není, takže otěhotnění možný není, to stejný je ta možnost, že se srovnají hormonálně cykly a ovule naskočí sama, takže otěhotnět možný bude... To ti takhle ale asi nikdo bohužel neřekne 🙂 Věř svýmu doktorovi, snad ví, co dělá 🙂

helen_8
2. zář 2013

Ja mela naopak dost kratke cykly, rok se mi nedarilo otehotnet, pak jsem zacala chodit k homeopaticce a do mesice jsem otehotnela. Brala jsem kapky Guna Fen ke srovnani hormonalni hladiny. Kdybys chtela, ozvi se, rada poradim. Hormony jsem odmitla, neverim jim a je opravdu hodne moznosti, jak to zkusit bez nich a spise prirodni merodou.

catlea
2. zář 2013

@tess007 Já brala utrogestan, což je to samé, taky od 17 DC, měla jsem cykly dlouhé i přes 40 dní a po druhém měsíci braní se zadařilo a je z toho náš 4 měsíční Matýsek 🙂 , já četla taky to samé o ovulaci a vzdala jsem možnost, že bych
při braní prášků otěhotněla a ejhle 😀

helen_8
2. zář 2013

Guna Fem, promin.

tess007
autor
2. zář 2013

@catlea Takže nemám házet flintu do žita a i přes braní prášků se normálně otěhotnět může? To by byla dobrá zpráva. Všechny kamarádky rodí už druhého potomka a my pořád nic...Víc než rok snažení.

tess007
autor
2. zář 2013

@lindafr Díky za radu. Dr. věřím..🙂
Jak je ale možné, že bych neměla ovulaci. Tu musí mít snad každá holka, ne?

catlea
2. zář 2013

@tess007 Určitě můžeš, pokud není jiný problém než v dlouhých cyklech, držím palce 😉

lindafr
2. zář 2013

@tess007 Ale klidně se může stát, že není folikul dost velký na to, aby praskl..... Nebo se vůbec neuvolní, špatně fungují vaječníky atd.atd... Ono jeden by řekl, že ovulace musí být u každýho, ale není to tak 🙂 Uvidíš, doktor určitě pomůže pokud to nepůjde samo 🙂

aklin
2. zář 2013

Skoro 2 roky se snažíme o mimčo, ze začátku jsem brala problémy s dlouhotrvající a nepravidelnou menstruaci, myslela jsem že za to může antina. Jenže mě bylo divné po 9 měsících, že se mi to ještě nespravilo. Vyměnila jsem doktora a ten mi zjistil hormonální nerovnováhu, předepsal mi Norethisteron, dobré prášky, upravilo mi to mencky. Jenže poté co mi došly, měla jsem menstruaci, která mi trvala téměř 14 dni. Jsem se naštvala objednala jsem se k doktorovi a ten mi zjistil pomoci ultrazvuku, že mám s největší pravděpodobnosti endometriozu. Takže teď budu lítat na různé testy. Ta endometrioza způsobuje bolestivost mimo menstruaci, dlouhotrvající menstruaci, nepravidelnou menstruaci a neplodnost. Nechci vás tim strašit. 🙂

tess007
autor
2. zář 2013

@lindafr A to se asi pozná jedině z ultrazvuku, viď?

tess007
autor
2. zář 2013

@aklin ..ach jo...Nechci čekat tak dlouho☹
Tobě držím palce!

lindafr
2. zář 2013

@tess007 Ne/přítomnost ovulace? Ano,je to nejpřesnější. Doma můžeš měřit BT, testovat,kontrolovat hled aj., ale nic ti neřekne tolik, co UTZ Přece jen ti i změří folikul, řekne, kdy asi praskne atd.

gable
2. zář 2013

@tess007 duphaston jsem brala,potom i clostylbegit. Nemela jsem v cyklu ovulaci, mela jsem je nepravidelne. Byl to beh na dlouhou trat,ale stalo to za to. Otehotnela jsem po 2,5 letech, z toho prvni rok bez jakehokoliv reseni. Hned prvni mesic po vysazeni vsech prasku, bez mereni bazalky. Mela jsem trimesicni pauzu,behem ktere jsem si mela od toho vseho odpocinout a pak me cekala navsteva CAR. Drzim palce,at se brzy zadari 😉

tess007
autor
3. zář 2013

@gable Tak doufám, že budu mít ovulaci v pořádku... Nikdy jsem neměla žádné zdravotní problémy 😨
Pořád doufám, že duphastonem se mi všechno srovná a za 14 dní nebo příští měsíc se ukážou na testu // 😉

tess007
autor
3. zář 2013

@lindafr jenže na ultrazvuk mě musí poslat doktor....
V polovině cyklu si dělám ovulační testy a nic. Hlen je taky furt stejnej. Aby v tom nebyl zakopanej pes☹

jennyska
6. lis 2013

@tess007 @gable @lindafr @aklin @catlea @helen_8
Ahoj snažilky, těhulky a maminky,

mohly byste vložit svou zkušenost s duphastonem do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama, snažilkama a těhulkama tvoříme? 🙂

Vložením své zkušenosti, příběhu, rady, tipu na https://www.modrykonik.cz/duphaston/ pomůžete ostatním maminkám a těhulkám, které si právě prochází stejným obdobím a právě v naší koníkovské knihovničce mohou najít jak základní informace o dané věci, tak také cenné zkušenosti 🙂

Děkuji Vám, že se zapojíte a že svou zkušeností, příběhem, pomůžete.
Mějte krásný den!
Janča

helen_8
6. lis 2013

Holky, pomáhá ještě kontryhel, cvičení Mojžíšové a hormonální jóga. 😉 Jít z hormonů do hormonů není nejlepší řešení.

snazilka00
6. lis 2013

Ahoj,mám hodně nepravidelný cyklus. vysadila jsem HA před rokem po 8 letech. Nyní mám cyklus 27, 45, 30,25, 38, 27, 42,35 dní. Myslíte, že mi gynekoložka předepíše nějaké léky? Za ten rok by se to přeci mělo srovnat a já to mám dost "rozlítané". Děkuji za radu. Příští týden jdu k nové gyn., ale přesto děkuji za rady. Už jsem z toho zoufalá ☹

tess007
autor
7. lis 2013

@snazilka00 Jasně, předepíše a těhotná budš jedna dvě🙂 Já s duphastonem otěhotněla hned druhý měsíc🙂

snazilka00
7. lis 2013

To je krásný, já už z toho začínám blaznit. Furt koukat do kočárků, sledovat BT, dělat ovu testy, mám Gynex, předtím kontryhel a čaj na oplodnění. Tak doufám, že už se mnou nová paní doktorka bude něco delat, s tou předchozí byla těžká domluva na všem. A nepribira se moc z těchto léků? Chci ještě jít na vyšetření AMH.

123698745
18. lis 2013

Ahojte děvčata 🙂 🙂 dneska jsem byla během půl roku o 8. na gyn.. 😒 - kvůli nepravidelné resp. žádné MS.. prodělala jsem potrat ☹ ☹ ☹ a od té doby mi MS nefunguje tajak má.... DR mi napsat duphaston. Dostala jsem ještě i vyvolávačku a sestřička mi brala krev.... DPHST mám brát 17.-26 den cykl. tk jsem zvědavá 🙂 🙂 pak písnu co to se mnou provedlo...

xjulinkax
30. črc 2014

Ahojky, obnovuji diskuzi. Chtěla bych vás poprosit o radu. S manželem se snažíme půl roku o mimi, MS mi trvá až 40 dní, ale ovulace zatím proběhla vždy, i když třeba až 29. DC. Poznám to jedině podle BT, jiné příznaky nemám. No, ale celkově ty teploty mám dost nízké, někdy i 35,6 st.! Dr. mi teď předepsala Duphaston na spravení MS, mám ji brát asi jako většina od 17. DC 1-0-1. Všude ale čtu, že to není moc dobré, jsou to hormony, ovulace neproběhne. Tak já teď nevím - ovulace mi probíhá, i když pozdě, a teď kvůli Duphastonu by proběhnout neměla? Mívám ji pozdě, takže když se má brát od 17. DC, tak to asi vážně neklapne. Ale na druhou stranu, ty léky obsahují nějakou napodobeninu progesteronu, kterej má prý vliv na to, aby BT byla vyšší a aby mimi mělo vůbec možnost správně se zavrtat a vyvíjet se dál. Jsem z toho fakt jelen ☹. Dr. věřím, asi ví, co dělá, ale mám z toho smíšený pocity. Co myslíte?

xjulinkax
1. srp 2014

Nikdo mi neporadí? ☹

werumka
1. srp 2014

@xjulinkax Ahoj, pokud máš potvrzené z bazální teploty, že ovuluješ takto pozdě, tak pokud budeš brát Duphaston od 17. dne, ovulaci skutečně s největší pravděpodobností mít nebudeš. Tam je problém v jiných hormonech - chtělo by to zkontrolovat estrogeny, fsh... tímhle si sice napravíš cyklus co do délky, ale zase můžeš ztratit ovulaci, což při snaze o těhotenství není úplně super.

werumka
1. srp 2014

@xjulinkax Jinak každý máme tu hranici BT trochu jinde, někdo jí má nižší, někdo spíš vyšší. Není důvod si myslet, že když máš celkově nižší BT, tak že nemůžeš otěhotnět. Tam je důležitá ta křivka.

brouzdalka
1. srp 2014

@xjulinkax Je hezký, že doktorce věříš, ale tohle je jedna z největších kravin rovnat cyklus progesteronem. Cyklus se dá srovnat jedině tím, že se posune ovulace, ale léky na podporu dřívější ovulace (např. clostilbegyt) se většinou píšou až po delší době a na základě hormonálního profilu. Taky jsem si touhle mašinérií prošla, jen jsem brala utrogestan. Vůbec v ničem mi to nepomohlo, naopak mi to cykly ještě víc rozhasilo. Tu nízkou teplotu neřeš - není důležitá hladina teplot, ale celkový graf, tzn. jestli je tam poovulační zvýšení teploty. Ta výše teploty po ovulaci nevypovídá nic o schopnosti počít apod. Navíc i s dlouhými cykly se dá otěhotnět, jen je to trochu náročnější tu ovulaci vychytat. Ale přes duphaston cesta fakt nevede, samotný ti v ničem nepomůže. Nezkoušela jsi rovnat přírodně? Na doktorku bych se vyprdla a obrátila se na ní, až se budete případně snažit rok a dýl...

lennus
1. srp 2014

Co kontryhel a cvičení - Hormonální jóga, Mojžíšová?

xjulinkax
2. srp 2014

@werumka
@brouzdalka
@lennus
Děkuji za rady 🙂. Po dlouhým přemýšlení jsem se rozhodla, že Duphaston ještě brát nezačnu a že to ještě necháme na přírodě. Za týden se chystáme na dovču a pokud ovulka proběhne tak pozdě jako vždy, tak to vyjde na tu dovolenou a pokud bych teď brala Duphaston, tak po jeho dobrání by mi MS vyšla zrovna na tu dovču. Tak to nechám být. Po dovolené jdu na gyndu na preventivku, tak se uvidí, co dál. Vždycky jsem si říkala, že se mi do hormonů nechce a pořád mi to leželo v hlavě, tak jsem si teď aspoň objednala kapky Gynex. Doufám, že neuškodí. Přeju pěkný večer 🙂