Nepravidelná MS + bez ovulace, co vám pomohlo?

gambrinkax
1. črc 2014

Holky prosim poradte vy co jste meli nebo mate nepravidelnou ms a nemate ovulaci ...co vam pomohlo?Premyslela jsem ze zkusim kontryhel na srovnani cyklu ale nevim co na tu ovu. Dekuji 😉

nkubountova
1. črc 2014

@gambrinkax řeším podobný problém, minulá ms se zpozdila o 14 dní, a ted mám 15 -tý den od ms a ovu nikde....možná je ještě brzy, nevím...

mm8
1. črc 2014

Ahoj, podobné téma jsem zakládala včera 🙂 jsem na tom stejně. Už jsem brala půl roku hormony, teď beru inofolic, což je doplněk stravy, jsem 16tý den cyklu a ovu stále nikde :( Od vysazení HA jsem měla MS klidně i po dvou měsících :/

nkubountova
1. črc 2014

@gambrinkax ještě jsem zapomněla, HA neberu min. půl roku, ale ms bývala zhruba pravideně

mm8
1. črc 2014

Mně doktorka doporučila ten Inofolic a co sem četla, tak to hodně holkám i pomohl. Mně teda zatím ne, ale zatím beru třetí balení..co se bylinek týče, prý je dobrý i jeřáb ptačí 🙂 ale na moji ovu zatím jaksi nezabírá 😠

kkouzlo
1. črc 2014

já měla od porodu rozházený cyklus (i 50 dní), tak na pravidelnou ms beru Duphaston, k tomu piju kontryhel, polykám listovku. Snažíme se od listopadu, teď mám 4. měsíc ten Duphaston a zkusila jsem si koupit Nosifol na radu doktory, prý s ním má lepší zkušenost než s Inofolicem (a je i dražší :( a ovu prý nemám tolik řešit, nedělat si testy, prý ten Nosifol je na tu ovulaci dobrý

gambrinkax
autor
1. črc 2014

Ja prave Ha nikdy nebrala ...Ale uz mam jednu cacorku ktere budou 3 roky a uz 1,5 se snazime ale bezvysledne :( 4 mesice jsem brala clostil a chodila na folikulometrii ale clostil mi zabral jen jednou ale jinak nemel pak uz ucinky. Dr. me posilala do centra asi. reprodukce ale tam se mi moc nechce stoji to korunky a ja preci jen chci dat sanci jeste prirode 🙂 Napadl me ten kontryhel pokud by mi aspon pomohl upravit cyklus bylo by to + ale jeste potrebuju neco s tou ovu udelat ...protoze jen z ty jediny se zblaznim. Ovu testy mam negativni a bazalni teplota anovulacni :( jeste pred tim nez sem brala clostil tak sem mela ovu ob mesic ale ted uz vubec :(

janebee
1. črc 2014

@gambrinkax Ahoj 🙂 Měla jsem hodně nepravidelnou MS a místo ovulace jsem krvácela skoro 5 dní.. Pak jsem začala brát tinkturu z Jeřábu ptačího a hned první cyklus se mi srovnal, otěhotněla jsem pak na první pokus 🙂

mm8
1. črc 2014

@janebee Ahoj a jak si ten Jeřáb brala? je jedno v jaké fázi cyklu? díky 🙂

wildy
1. črc 2014

Půl roku po vysazení HA jsem měla stále nepravidelný cyklus. Dr. mi nasadil Proveru a ta mi cyklus srovnala, ale zablokovala ovulaci a hlavně se přidaly šílené vedlejší účinky. Po půl roce jsem i přes protest Dr. ukončila užívání Provery a vydala jsem se cestou přírodní - začala jsem užívat bylinné kapky GYNEX a ovulace se dostavila po 14ti dnech a ihned jsem otěhotněla. 🙂

janebee
1. črc 2014

@mm8 Ahoj, brala jsem to celý cyklus a při MS jsem dala 14 dní pauzu. Ale můžeš to klidně dělat tak, že do půlky cyklu bereš, potom do MS přestaneš. Tak mi to alespoň poradila paní v lékárně. Zkoušela jsem obě možnosti a obě fungovaly 🙂

mm8
1. črc 2014

@janebee díky moc 🙂 zkusím i tohle, když zatím nic jiného nezabírá 🙂

janebee
1. črc 2014

@mm8 Tak snad Ti pomůže 🙂

jennie89
1. črc 2014

Za mě doporučuju Nosifol a kakost, první cyklus s kakostem, jsem otěhotněla... 🙂

evcann
2. črc 2014

Kakost? a v jaké formě? to jsem nikdy neslyšela, že bych to vyzkoušela. Já piji pravidelně Nosifol, mám PCO. Mám po něm krásnou sliznici tak alespon něco jinak mi nic krom injekcí nepomáhá. Ale hodně psaly holky, že jim pomohl a k tomu ten kontryhel nebo jeřáb 🙂

zuzajda20
2. črc 2014

@gambrinkax řeším právě podobný problém. Brala jsem rok ha depo proveru a vysadila jí loni v červenci a doteď jsem čekala na ms. Po vánocích jsem začala pít kontryhel a začalo se mi cca co 30 dní objevovat špinění, ale ms se z toho nikdy nerozjela. Před měsícem jsem začala brát inofolic na ovulaci, pořád piju kontryhel a do toho i řebříček. V pondělí jsem byla u dr. a podle posledního špinění jsem byla 29 dc, předepsal mi noretisteron a já se po přečtení ruzných diskuzí rozhodla ho nebrat a na doporučení paní z mk jsem si koupila ten jeřáb ptačí. Večer jsem si vzala první dávku za 15 min mi dorazila normální ms, takže nechápu a mám ji do teď, takže nevím, čemu za to vděčím, ale je tu, tak jsem ráda a doufám, že se mi to začíná opravdu srovnávat 🙂

jennie89
2. črc 2014

@evcann Taky mám PCO... Kakost je na podporu ovulace a mně po něm opravdu došla... Koupila jsem si sypaný čaj, ten jsem pila od MS do ovulace - 2 šálky denně... kontryhel je na sliznici, takže jestli tu máš dobrou, tak asi tak moc potřeba není a jeřáb vím, že taky hodně holkám pomohl k ovulaci.

evcann
2. črc 2014

tak to já si pro něj zaběhnu, rozhodně tím nic nezkazím 🙂 sice jsem toho vyzkoušela dost a nezbralo jak jsem již říkala krom injekcí nic, ale co když třeba tohle je to pravé

jennie89
2. črc 2014

@evcann Za zkoušku nic nedáš 🙂

veru0401
2. črc 2014

Já pila 4x denně bylinky čaj,ráno pročištění a detoxikace organismu 2 šálky a odpol čaj menstruace taky dva šálky a po 3 měsících užívání jsem otehotnela,kdybys chtěla pošlu ti stránku kde jsem čaje objednala 🙂

evcann
2. črc 2014

určitě pošli díky

oceancity
2. črc 2014

Ahoj, zkus si nechat namíchat čaj od bylinkáře. Já mám vyzkoušeného k nezaplacení:
www.wojnar.cz

85jana85
2. črc 2014

@zuzajda20 tak to vypadá nadějně a snad to opravdu pomůže
@janebee gratuluji k miminku. Holky dá se ten jeřáb ptačí koupit v lékarně ?

janebee
2. črc 2014

@85jana85 děkuju 🙂 Asi záleží na lékárně, ale měli by Ti ho objednat. Jinak se dá určitě koupit ve zdravé výživě nebo nějakých bylinkách 🙂

sammaelka
2. črc 2014

@gambrinkax pokud si nechas vlozit jen jedno vajicko, pojistovna proplaci 4 pokusy. Pokud si nechad vlozit dve nebo vic, tak jsou to tri pokusy. Platis si akorat poplatky u dr (30,-), uspavaci injekci behem punkce (1000,-) a pak priplatky za leky, ale to zalezi na tom,jaky dostanes, nektery jsou drazsi, nektery levnejsi...cca kolem 300kc.

aneetkka1
2. črc 2014

@gambrinkax doporučuji buďto kapky GYNEX nebo SARAPIS 🙂

zuzajda20
2. črc 2014

@85jana85 no snad to pomůže. Já ten jeřáb koupila jako tinkturu, přišlo mi to lepší, ale objevila jsem ho i v lékárně.

silwin
4. črc 2014

Já musím strašně vychválit Gynex a Femigard, MS nepravidelná jak sviňa, jednou 28, pak 44. 36, 27, 45, no haluz a představa nějaké "dovolené" u moře v nedohlednu, když nevím dne ani hodiny. Po měsíci femigardu a semtam gynexu zase 28 dní, navíc poprvé v životě bez nějakých extra bolestí, vždycky jsem dva dny žrala prášky na bolest skoro po hodině (chudinky játra), neschopná i tak vstát ze židle... teď jen dva prášky první den a od té doby klid. Navíc! Vždycky mi ms trvala tak tři čtyři dny, první dva dny černé sražené cucky, pak už jen špinění. A teď opět nic, klid, normální krev, takže jsem spokojena a už mám objednané další dvě lahvičky Femigardu. Ale pozor - co jsem tak četla, tak pokud má ženská ms pravidelnou +- dva tři dny, tak to cyklus akorát šíleně rozhází...

bukvickaa
4. črc 2014

Mě (nejspíš) taky pomohly kapky GYNEX, 8 měsíců po vysazení HA dlouhé cykly (36-38 dní), podle bazálky zřejmě bez OVU, pak cca měsíc a půl používání GYNEXu a zadařilo se 😉 zřejmě tam roli hrálo více faktorů, ale kdo ví 😉