Nízká děložní sliznice. Máte někdo podobný problém?

ismail
22. dub 2008

Přeju všem krásný den.
Potřebovala bych poradit. Stimuluji clostilbegytem, druhý měsic, folíky rostou, ale mám problém s nízkou děložní sliznicí, minulý měsíc byla 7 mm, teď jen 6 mm, mám strach, že se to bude zhoršovat. Máte někdo podobný problém? Nevíte, jak můžu proti tomu bojovat, jestli užívat nějaké vitamíny apod.?
Děkuji

baroko
28. dub 2008

ahojky
ismail: po estrofemu mi nic neni, jen jsem trochu unavenější. Mě je zle po clostilbegytu. To se mi motá hlava a mám rozmazaný vidění. Ale zas to je jen na 5dní v měsíci, tak to musim vydržet, panč nic jinýho mi nezabírá 😒
Jinak holky co znám, co berou estrofem, tak problém nemaji, tak se neni čeho bát

ismail
autor
29. dub 2008

Přeju pěkný den
baroko: a jak dlouho bereš closťák? Ja dva měsíce a sliznice se snižuje.Po jaky době braní closťáku ti dali estrofen?Lépe řečeno, za jak dlouho po braní cloťáku jsi měla sliznici 4 mm? A jakou ji máš teď? Mě bylo po closťáku špatně první měsíc, asi jak se tělo probouzelo, druhý už to bylo OK, až na návaly horka, ale to nebylo tak zlý.

vlasta23
29. dub 2008

holky myslite, ze se musi ke clomidu (clostaku) brat nejaka ta podpora pro progesteron? Nestaci jen treba kontryhel?

baroko
29. dub 2008

Krásný den všem 🙂
ismail: já brala nejdřív estrofen na sliznici. Doktor řikal, že když mám špatnou sliznici, tak nemá cenu brát clostík. To samé mi řekli i v caru. Nejdřív jsme léčili sliznici (skoro 2roky) a ovulku jsme začali řešit před 3měsíci.

ismail
autor
29. dub 2008

baroko: aha, tak ja bez clostilu měla sliznici dobrou 9mm, ale byla jsem bez ovulace. Tak to jsem zvědavá, jak to bude přístě. Asi si koupím Estrozin, jsou to kapky, bylinky, tak snad sliznici pomůžou.
vlasra23: to zaleží jak reaguje clostil na tvoji sliznici, u mě špatně.Kontryhelem se podlě mě nic nezkazí.

teksas
30. dub 2008

holky ja ted beru clostak 3 cyklus a mela jsem sliznici 7DC 4mm a pak 10DC 6mm a doktor rikal ze je to v pohode ..tak doufam ze jeste do ovulky vyroste.....ale zase po ovulce mam utrous a ten ji taky pomuze

baroko
30. dub 2008

Já beru ještě od 16DC Duphaston a ten sliznici taky pomáhá 🙂

ismail
autor
30. dub 2008

nojo, utrouš jsem brala před clostilem na úpravu cyklu. Teď mi doktor píchl 12. den pregnyl a řekl, že utrouš už nemám brát, myslím, že pregnyl je na to, aby folíky praskly, ale nejsem si tím jistá.Taky si říkám, proč hned pregnyl, proč nepočká, jestli to nepraskne samo.....

baroko
30. dub 2008

ismail, pregnyl je na prasknutí folíků. Ale nevim, proč ti ho dává. Já ho beru až teď, co jsem v caru a to jen před IUI.

ismail
autor
30. dub 2008

Baroko: Aha, díky, no tak to se budu muset příště zeptat. Kdyby folíky nepraskly, tak může být z nich cysta?

baroko
30. dub 2008

ismail, tak to nevim. Já mám malou cystu každý měsíc, ale s MS vždycky zmizí. Doktor řikal, že to je častý jev. Takže bych se toho nebála.

ismail
autor
30. dub 2008

baroko: aha, tak v tom případě nechápu, proč mi ho píchá....

baroko
30. dub 2008

Já nevim, třeba je to normální postup, ale mě to příde divný. Když to vezmu, jak léčili mě, tak nejdřív se snažili zlepšit sliznici a udržet jí a pak teprv řešili ovulku. Když je ovulka bez sliznice tak je to celkem na nic. To se pak nemůže embrouš nikde zahnízdit.Taky co doktor, jiný názor. Asi bejt tebou,tak bych se na to tvýho gyndaře zeptala, proč ten pregnyl

ismail
autor
30. dub 2008

baroko: já před clostilem jsem měla sliznici dobrou, 9mm, ale ovulka nebyla. Ted je ovulka,ale sliznice se snižuje. Prý tohle může clostil způsobovat, existují místo něho injekce, dávají se také při stimulaci na IVF, tak nevím, jestli je "normlání" gyndař má k dispozici. Na ten pregnyl se určitě zeptám. Ty už se léčíš v CARU? Kvůli té sliznici?

baroko
30. dub 2008

ismail, tak to vypadá, že tu budem vést dialogy 😀 😀

Já se léčím už 2,5 roku. Pořád nic nezabíralo, byla jsem bez sliznice a i bez ovulace, která probíhala tak 4x za rok. Podstoupila jsem laparku a hysteroskopii.
Teď už od prosince jezdím do caru, kde se jim podařilo navodit sliznici a i ovulaci. Což u mě znamená brát prášky celý měsíc, ale i tak jsem ráda, že se to tak zlepšilo. 2x jsme byla na IUI a teď mě čeká snad v červnu IVF. I když manža má spermiogram úplně v pořádku a mohli bychom se snažit přirozeně, tak ale bez léků nefunguju a brát je další měsíce, pro mě taky neni dobrý. Beru celou dobu asi tak ty 2,5 roku pořád nějaký hormóny. K tomu,mám menší nález endiometriózy, která se mi vrátila, tak pro nás je teď IVF asi nejvhodnější. Doufám, že i tobě se brzo zadaří a budou na testíku //

ismail
autor
30. dub 2008

Baroko: no, koukám, že jsme tady nějak osiřely 😉
Teda, máš toho za sebou hodně ale vidím, že uř jendo dítko máš, tak se určitě zadaří i znova. Nojo, ono spát se pořád hormonama není dobré. Nemělas tu anovulaci po braní HA? Já brala v kuse 11 let a pak tyhle problémy. Jinak děkuji a taky ti přeji brzké //

baroko
30. dub 2008

Doktor taky řikal, že když jsem už jednim úspěšným těhotenstvím prošla, tak by neměl být důvod proč by to nemělo vyjít ani teď. Tak doufám 😵
Já brala HA od 15let. Měla jsem hrozný problémy s MS. Pokud HA beru všechno šlape jako hodinky, ale jakmile vysadim, tak nefunguje nic. Poprvý jsem taky otěhotněla hned 1.měsíc po vysazení HA a to mi doktor řekl, že kdybych neotěhotněla hned, tak další měsíc už bych na tom byla asi stejně jako teď. Takže to byla fakt klika. To, že mám už dítě mi hrozně pomáhá v tom, tohle všechno překonat líp. Ale to čekání začíná být už hrozně dlouhý 😒
Ismail odkud jsi?

ismail
autor
30. dub 2008

baroko: to jo, ja myslím, že když se ti to podařilo jednou, zadaří se i znova. Ja si už ani nemapatuju, jak jsem to měla s cyklem před braním HA, tedď jsem vysadila před necelým rokem a od té doby dlouhý cykly bez ovulace, teda teď po clostilu ovulka je, ale sliznice se ničí. Není u vás zbytečný už jít na IVF? Je to přeci jen velky zásah do organismu ženy.Tím tě samozřejmě nechci od toho zrazovat.
Já jsem z Prahy, ty od Tábora, viď?

lenkab.
30. dub 2008

ahoj holky, prolétla jsem vaší diskuzi a tuším ismail se ptala na zkušenost s estrozinem,já ho brala jeden cyklus od 1dne 20kapek ráno a 20kapek večer, k tomu jsem brala clostilbegyt na ovulaci a povedlo se othotnět hned na poprvé,vřele doporučuji Estrozin,je horší chuti ale učinek tam je. 🙂

ismail
autor
30. dub 2008

lenkab: tyjo, to jsou super zprávy, gratuluju 🙂 Mohla bych se tě ještě zeptat kolik dní si ho brala? Píše se na něm, že se nemá brát v těhotenství, takže bych taky začala 1. den cyklu, když už by bylo jasný, že těhotná nejsem, ale nevím, když mívám ovulku okolo 13. dne, jestli ho můžu užívat celé tři týdny?

baroko
1. kvě 2008

Ahojky
ismail, taky se mi na IVF moc nechce. Ale neni zas moc velká šance, že by se mi to to přirizeně kůli endiometrióze povedlo. A taky už se mi chce co nejdřív zbavit těch prášků.... Dlouho jsme to doma zvažovali a probírali to ze všech stran. Brali pro a proti....ale nakonec jdem do toho
Jo, jo ismail , já jsem přímo z Tábora. V Praze mám kousek rodinky a hodně kamarádů, kteří tam zůstali po vejšce.

ywushka
1. kvě 2008

Me taky nasadili kvuli tomuto duphaston,uzvala jsem ho vzdycky 18-25 den ciklu,ale moje telo bylo jeste vic rozhozene,ted mi ho vysadili,ale mam uz paty den zpozdeni-.....tak fakt nevim!!!

baroko
1. kvě 2008

ywushko a zkoušela jsi těhotenský test? Pátý den po vynechání MS by to už test poznal

ywushka
1. kvě 2008

Vcera jsem ho zkousela,ale ukazala se je / a zdalo se mi ze ta druha je mozna jen slaboulilinecka,ale mozna to bylo jen moje zdaaani!!!

baroko
1. kvě 2008

jestli se ti zdálo, že by tam mohla být slabounká //, tak to zkus zítra znova. Nejlepší jsou na to ty šetrnější testy, který to poznaj i ještě před vynecháním menstruace. Zkus třeba DEY 7. Taky jsem ho zkoušela a kamarádky ho taky chválý. Držim palečky 😉

ywushka
1. kvě 2008

dekuji🙂

baroko
2. kvě 2008

ywushko vůbec neni za co. Dej určo vědět, jak jsi dopadla. Držim moooooc palečky 😉

ismail
autor
2. kvě 2008

Pěkný den všem 🙂
baroko: aha, já mám z IVF strach, snad tam nebudu muset. Chápu, cpát o sebe pořáád prášky s nejistým vysledkem je nic moc: Ja začínám u sebe pozorovat, že mi dost padají vlasy, těžko říst, jestli to je po clostilu.
ywushko: taky držím palečky, aby testík dopadl dobře

baroko
2. kvě 2008

Ahojky ismail. Nějaký větší padání vlasů nepozoruju, tak nevim, může to být ale možný, že je to potom. Taky doufám, že na ivf nebudeš muset, je to asi jedna z nejkrajněších možností. Ještě jsem ho nepodstoupila, ale strach mám...i z toho, že i když o tom hodně vim, tak úplně přesně nevim do čeho jdu...takže strach i z neznáma. 13.5. jedem do caru, tak by mi měli dát ivf plán, tak budu zas o něco moudřejší.
Jak dlouho se snažíte o mimi?

baroko
2. kvě 2008

ywushko tak co jak jsi dopadla?