Nízká děložní sliznice. Máte někdo podobný problém?

ismail
22. dub 2008

Přeju všem krásný den.
Potřebovala bych poradit. Stimuluji clostilbegytem, druhý měsic, folíky rostou, ale mám problém s nízkou děložní sliznicí, minulý měsíc byla 7 mm, teď jen 6 mm, mám strach, že se to bude zhoršovat. Máte někdo podobný problém? Nevíte, jak můžu proti tomu bojovat, jestli užívat nějaké vitamíny apod.?
Děkuji

samson
29. kvě 2009

zdravím nevíte někdo co je pojem středně vysoká sliznice - nevím kolik mm si mám představit ?6mm?

miisaa
31. kvě 2009

Samson: na www.neplodnost.cz jsem četla, že pro těhu je potřeba 8mm. Co je "středně vysoká sliznice" těžko říct...

lenkacumacek
16. říj 2009

ahoj jsem zde nova. Mam delozni slizni take nizko.Urcite zkusim ten caj o kterem hodne pisete. Jeste by me zajimalo jestli se velikost delozni sliznice da zvysit treba operaci? verim,ze u vas najdu odpoved.

hopsinka
17. led 2010

ahoj,jsem tady poprve a potrebuju poradit,od doktora jsem dostala clostibegit na ovulaci a druhy doktor mi rekl,ze mam ted sliznici 1mm,chceme moc miminko a nevim jak tomu pomoct,aby mi zase vyrostla.

vecernice
18. led 2010

ahoj hopsinko 🙂
delozni sliznice by mela byt asi tak 8-10mm, aby se melo vajicko kde uhnizdit. clostik pomaha na dozravani folikulu a mel by podporovat i rust sliznice. jinak ti poradim asi trpelivost ☹ ja se lecim s podobnym uz od cervence, ale vypada to, ze se to nejak srovnalo. tak drzim palce, at vam to brzy vyjde 🙂
jo a kdy jdes k dr na kontrolu? aby sledoval, jak tve telo reaguje.

elana
18. led 2010

Nene, Clostík sice funguje na folikul, ale coby antiestrogen má naopak nepříjemný vedlejší účinek-většinou sliznici snižuje☹ proto se to musí hlídat a na druhou fázi cyklu se většinou nasazuje progesteron (Utrogestan, Duphaston), který sliznici zas zvýší.

karol84
18. led 2010

ahoj, můžu potvrdit zvýšení sliznice po utrogestanu 🙂

jennyska
11. pro 2013

Ahoj @samson @karol84 @elana @vecernice @hopsinka @lenkacumacek @miisaa a ostatní snažilky, těhulky a maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s Děložní sliznicí do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/delozni-sliznice/ a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě prochází stejným obdobím jako Vy a řeší problémy s děložní sliznicí? Na MK hledají radu, tipy a hlavně Vaše zkušenosti. Pokud Vám v článku něco chybí, klidně ho můžete i doplnit 😉

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

verunousek
25. únor 2014

@karol84 mně Dr říkal,že utrouš tu sliznici zmenšuje

hanyas
6. lis 2015

Ahoj holky, potřebuju poradit...
S manželem se snažíme o miminko. Beru Clostilbegyt (3.-7.den MC) a Orgametril (18.-25. den MC). Dnes, tj. 11.den MC jsem šla na ultrazvuk, jak to vypadá. Folikul má 20 mm, ale výšla sliznice je s bídou 4 mm. Prý je to málo. Přesto to chceme zkusit. Kdy by v mém případě mělo dojít k ovulaci a je jisté, že folík praskne? Pregnyl mi dr. nedala. Nemáte s tím některá zkušenost? Jsou 4mm v 11. dnu MC málo?

Děkuju za odpovědi! ☹