Nízká děložní sliznice. Máte někdo podobný problém?

ismail
22. dub 2008

Přeju všem krásný den.
Potřebovala bych poradit. Stimuluji clostilbegytem, druhý měsic, folíky rostou, ale mám problém s nízkou děložní sliznicí, minulý měsíc byla 7 mm, teď jen 6 mm, mám strach, že se to bude zhoršovat. Máte někdo podobný problém? Nevíte, jak můžu proti tomu bojovat, jestli užívat nějaké vitamíny apod.?
Děkuji

uci
22. dub 2008

ahojky, mne na to pomohol duphaston, brala som ho 15-25 den cyklu

slunickooo
22. dub 2008

Výborný je kontryhelový čaj 😉

fidorka81
22. dub 2008

ismail, mě doktor v CARu říkal, že jí mám při ovulce taky nízko, ale že to dělají právě ty stimulační léky jako je Clostilbegyt a Clomhexal. Právě proto dávají v CARu (aspoň u nás) po ovulaci Duphaston, ten je na to dobrej. Je ale jenom na předpis 😒

ismail
autor
22. dub 2008

Kontrhyelový čaj piju a zatím nic, ale piju ho teprve první měsíc. Piju jeden denně, jeto dostačujícc? Mě už podruhý doktor píchnul po kontrolním ultrazvuku pregnyl a říkal, že utrogestan (ten jsem brala dříve na srovnání cyklu) nemám brát, že menstruace přijde po tom pregnylu, což se taky tak stalo.
Asi by mi bez pregnylu vůbec folík nepraskl ☹

kapunka
22. dub 2008

ahoj is - toho čaje vypij aspon pul litru denně - já jsem měla po revizi a do měsíce a pul sliznice 9mm!!!!!!! a nejlepší je sypanej a pít tak 10 minut po vylouhování...na www.hemann.cz si objednej Femigard - to je na celkovou harmonizaci..mě to obojí pomohlo moc!!!! 😀

ismail
autor
22. dub 2008

ahoj kapunko: děkuju ti, femigard už mám, beru ho týden 😉 čaje budu pít tedy vác, mám ho sypaný.
Můžu vědět, jestli si taky užívala clostil?

kapunka
22. dub 2008

is - to ne, ale každý den Calibrum baby plan, mateří kašičku/koupíš v lékárně/ a vitamín E - ten je na hojení

ismail
autor
22. dub 2008

kapunko: díky, calibrum beru taky, jen si říkám, abych to všechno moc nemíchala 😕
Můžu vědět, jaký je problém u tebe?

kapunka
22. dub 2008

já měla mimoděložní a drsnou revizi...měla jsem už hodně narostlou sliznici a všechno muselo pryč..a měsíc a pul po operaci/brali mi vejcovod/ sliznice 9mm 😀

ismail
autor
22. dub 2008

kap.:tak to je dobře, že uz ses z toho vzpamatovala. Přeju ti brzké //. Ten čajík mam pít každý den nebo jen na začátku cyklu?

kapunka
22. dub 2008

ten první mesíc po revizi jsme ho pila kždý deni behem MS, ted do ovu a do snažilkování - a ted čekám... 😅

lidně ho pij i víc, mě docela chutnal a pila jsme pul lirtu ráno a pul večer...

ismail
autor
22. dub 2008

Kapu: díky, mě teda doktor říkal, že se mám snažit i tak, ale podle me se sliznicí 6 mm nemám šanci. 😢

len
22. dub 2008

šance je vždycky 😉 Já měla před ovulací někdy 6, někdy 7 a někdy jenom 5 mm a žádný z mnoha doktorů, co mě viděl, z toho nedělal vědu... jinak teda opravdu clostil sliznici snižuje a utrogestan či duphaston by ji měly podporovat v růstu (brát je ale až po ovulaci!)

kapunka
22. dub 2008

is - myslím, že 6mm může být v pohodě ..každá jsme jiná...uvidíš po kontiku, co to udělá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

baroko
22. dub 2008

Ahoj holky.
Já mám sliznici taky nízkou beru Estrofem 2 x 1 a od 16DC beru duphaston taky 2 x 1. Ještě beru clostilbegyt na ovulaci a ten mi sliznici zas o něco snižuje.
Sliznici jsem vždycky měla nízkou někdy i 4mm. Většinou tak 8mm, víc jsem asi nikdy neměla. Jedno dítě mám a dokonce přirozeně. Teď jsem po 2.IUI a v červnu jdem na IVF

Tak to holky nevzdávejte. Můj 5ti letý syn je důkazem

baroko
22. dub 2008

Ismail taky zkus brát kyselinu listovou nebo nějaký vitamíny pro plánované těhotenství (calibrum baby plan). To taky pomáhá sliznici

ismail
autor
22. dub 2008

kap: sama jsem zvědavá, doufám, že kontíík zabere, budu ho tedy pít v první polovině cyklu.
baroko: aha, takže jsou na sliznici i hormony, to jsem se právě nikde nedočetla. Ja jím několik měsíců calibrum baby plan a ted mám nově koupený femigard.
Všem moc přeju, aby se dočkaly vytoužených //

kacenka25
22. dub 2008

holky, pila jsem kontryhelový čaj na úpravu MS cyklu, ale prý je vynikající na růst sliznice, zkuste ho! je levný, mě stál 30 Kč, sypaný je lepší a je sladký. sáčkový má mnohem menší účinky a je nahořklý. držím palce ke // 🙂

baroko
22. dub 2008

kačenko a jak se ten sypaný čaj jmenuje??
já piju sáčkový. Dá se to, ale zase žádná sláva

ismail. Jestli nechodíš do nějakýho CARu tak ti to může předepsat tvůj gyndař. Mě to taky předepsal. Brala jsem ale dvou miligramový Estrofem 1xdenně a to nezabíralo teď beru dva a k tomu ten duphaston a sliznice roste. Neni to sice úplně žádná sláva, ale doktor už je spokojený.

terezita
22. dub 2008

nazdarek, taky na to mam utrogestan a piju kontryhelovy caj.

baroko
22. dub 2008

Holky a snažíte se přirozeně a nebo už v někde v centru asistované reprodukce??

terezita
22. dub 2008

my jdeme v kvetnu do caru.. 🙂 ale protoze se snazime uz pres rok a pul. co ty?

baroko
22. dub 2008

snažíme se 2roky. Od prosince 07 jezíme do caru do Budějic. Zatim máme za sebou 2IUI a teď nás v květnu čeká IVF.

terezita
22. dub 2008

tak drzim palce, at to tentokrat klapne!! my uz se na ten kolotoc tesime. snad zjisti, kde je problem a konecne se zadari..

baroko
22. dub 2008

děkuju, taky budu držet palečky. 😉
V caru vám určitě pomůžou. Jak udělaj vyšetření, začnou s léčbou a pak už je to celkem fofr. Jestli si ale nebyla na laparoskopii tak tě tam asi pošlou, aby zjistili průchodnost vejcovodů. Ale to neni nic hroznýho. Mě to dělali u Apolináře a druhý den po zákroku jsem mazala domu

terezita
22. dub 2008

nene, jeste nebyla. uz jsem o tom slysela, a doufam, ze to bude v poho.. akorat nesnasim nemocnice, takze si asi docela uziju.. 😅

baroko
22. dub 2008

tak to já taky nesnášim nemocnice. Byla jsem vyklepaná jak ratlík. Musela jsem před laparoskopií vypít nějaký sajrajty aby se vyprázdnily střeva. No to byl zážitek 😀 . Našli mi endiometriózu kterou odstranili, ale mrcha se furt vrací. Taky bude muset tvá drahá polovička na spermiogram

terkytka
22. dub 2008

Mně na sliznici při Clostilbegytu pomohl taky kontryhelový čaj a mateří kašička v tabletách, Femigard mi sice sliznici asi taky zvýšil, ale zabránil mi ovulaci, v kombinaci s Clostilbegytem se nemá brát. Já jsem teda bez Femigardu s Clostilbegytem ovulaci měla, ale s Femigardem a CLostilem ne, tak jsem ho přestala pít.

kapunka
22. dub 2008

sypaný čaj se jmenuje kontryhelová nať 😎

baroko
22. dub 2008

děkuji kapunko 🙂