Nízká hodnota TSH, doporučte endokrinologa v Praze

lalida
10. črc 2014

Na posledni kontrole SZ, mi bylo zjistena velice nizka hodnota TSH - 0,005 mlU/l , tim padem i pozastaveni planovani tehotenstvi. Chtela bych se zeptat, jestli ma s tim nekdo zkusenost a za jak dlouho byla hodnota volneho hormonu opet v norme. Mohl by mi treba někdo z vas doporucit endokrinologa ktery se zameruje na zeny, ktere planuji tehotenstvi? Nejlépe v Praze, dekuji.

werumka
10. črc 2014

@lalida Ahoj, zkus Endokrinologický ústav na Národní. Záleží, co je původem toho nízkého TSH - buď se jedná o klasickou hyperfunkci a nasadí se léky - pak se s těhotenstvím moc čekat nemusí. Nebo to může být příznak zánětů na štítné žláze a tam to skáče trochu déle. Pokud Ti už dělali ultrazvuk, tak by měli vědět, co a jak. Každopádně s léky se TSH upraví během chvilky (nejsou to ani týdny, natož měsíce).

loreley1
7. srp 2014

Ahoj, já mám moc fajn endokrinoložku MUDr. Kubrovou na Praze 4, Libuš. Je moc příjemná, empatická, vždycky mi všechno vysvětlí... Pokaždé dělá pečlivou anamnézu a ptá se na všechno, propojuje si různý informace, což je mi sympatický (často doktoři vidí jen ten svůj kousek těla, na který se specializují a nedávají si věci do souvislostí). Je to soukr. ordinace, ale neplatíš tam nic navíc, jen za ultrazvuk tuším 200, což při kontrolách po půl roce je v pohodě. http://www.medisark.cz
Připrav se na dlouhý objednací doby, ale ty jsou všude po Praze.