Nízká sliznice, nebudu moct donosit dítě?

karlovac
25. lis 2013

Prosím o radu.Mám dnes menstruaci a byla jsem u doktorky na ultrazvuku-mám nízkou slinzici.Znamená to,že když budu mít nízkou sliznici nebudu moct donosit díte?Poslala mě na hormonální profil.Asi mi chybí progesteron v druhé fázi cyklu?Měli jste to taky nekdo a jak se to řešilo?Zkratka d.c. JE DEN CYKLU?DÍKY VŠEM

dadushe
25. lis 2013

@karlovac Spíš asi může být problém s uhnízděním vajíčka (nemá dost velkou "peřinku)...otázkou je, jestli je to u tebe běžný stav nebo jde o výjimečný případ.. Na sliznici je prý dobré pít kontryhelový čaj. Jinak výška děložní sliznice podle mě spíš souvisí s estrogenem...určitě se to bude dát nějak pořešit a nakopnout hormonálně🙂

karlovac
autor
25. lis 2013

Zítra jdu na krevní testy snad reknou víc.Tohle špinění během ovulace a ted až menstruace je vyjímečný stav.Ale to že mám cykly delší kolem 40 dnů je tak stále.

lenja17
25. lis 2013

taky jsem měla neustále nízkou sliznici, dokonce jsem menstruovala tak jednou za půl roku, pak jsem začala pít kontryhelový čaj a do tří měsíců jsem otěhotněla..takže já ho fakt doporučuji! rozhodně ho zkus dřív než ti nacpou nějaké hormony, já byla na hnusných hormonech půl roku - sice jsem menstruovala ale otěhotnět mi stejnak nešlo, až pak jsem přestala brát hormony a začala pít čaj a teď jsem už skoro v půlce těhotenství 😉

karlovac
autor
25. lis 2013

@lenja17 a jak jsi pila ten kontryhelový čaj?Po menstruaci nebo po ovulaci?Víte já nevím jak mám říct doktorce ze hormony nechci?Mám pocit ze mi udelala vyšetření jen vuli tomu aby mohla do mě cpát hormony.Zkusím to tak ze pockám na vysledky a podle toho uvidím co bude chtít nasadit.

lenja17
25. lis 2013

no moje dr. mi taky cpala hormony a když jsem jí řekla, že je nechci tak nezájem..tak jsem po nějaké době změnila doktorku .. čaj jsem pokaždé pila od prvního dne menstruace deset dní a k tomu jsme oba s přítelem pili čaj z kakostu smrdutého - ten jsme pili každý den bez pauzy

janicka85
25. lis 2013

karlovac Ahoj ,moje doktorka na to radí Sarapis, pokud se jí chceš zeptat, tak jí můžeš napsat do poradny na cenap@cenap.cz

karlovac
autor
25. lis 2013

@janicka85 Ahoj 1 rok jsem pouívala sarapis mensis, je pravda ze spinení jsem nemela. A možná ze se k němi vrátím.A není lepší ten obyčejný sarapis?

klouzek
25. lis 2013

néé že nedonosíš,ale problém už by byl v uhnízdění vajíčka,mělo by problém se tam udržet

21288
25. lis 2013

Ahojki a důvod nízké sliznice je v tvém případě jaký?
Já ji měla hodně nízkou po vysazení antikoncepce,kdy se mi nemohl srovnat cyklus,krvácela jsem hodně,hlavně kolem ovulace,což bylo pro otěhotnění špatné,protože oplodněné vajíčko by se nemělo kam zahnízdit..vždycky jsem dostala injekci a pak zase chvíli bylo vše dobrý..ale další měsíc znovu to samé..tudíž těhu moc nehrozilo..nicméně jsem si nechala namíchat homeopatika,pila čaje,různé kapky pro ženy,ale nejvíc pomohlo když jsem nasadila kyselinu listovou v obyčejných tabletách z lékárny,kde balení koupíš kolem stovky🙂..za chvíli jsem měla sliznici tak vysokou,že si ani pan doktor několik týdnů nebyl úplně jistý jestli je to těhotenství nebo ne.Nakonec to krevní testy potvrdily a dneska mám bříško jako balón,termín porodu v lednu a čekáme kluka🙂..takže hlavu vzhůru a budu držet palce!!!

karlovac
autor
26. lis 2013

@21288 Spís si myslím, že bude problém jednonárazový-hormonální porucha.Nikdy jsem nespinila behem ovulace a nikdy jsem nemela to ze první den menstruace jsem nemela bez bolestí.Proste správne to mam tak ze cely cyklus cisty bez spinení a pak klasická menstruace a 1 dnem bolestí která trvá 5 dní.Takže si nemyslím ze obvykle mam nizkou sliznici.

21288
26. lis 2013

Jak říkám,pokud v tom není nic víc,tak jen samotný nárůst sliznice není problém.

janicka85
26. lis 2013

karlovac Sarapis menzis raději ne, ale ten obyčejný, je na něm žena s kaštenovýma vlasama, hlavně si nedávej hned nasadit hormony, ten Sarapis užívej dlouhodobě

jennyska
11. pro 2013

Ahoj @karlovac @janicka85 @21288 @klouzek @lenja17 @dadushe a ostatní snažilky, těhulky a maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s Děložní sliznicí do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/delozni-sliznice/ a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě prochází stejným obdobím jako Vy a řeší problémy s děložní sliznicí? Na MK hledají radu, tipy a hlavně Vaše zkušenosti. Pokud Vám v článku něco chybí, klidně ho můžete i doplnit 😉

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

gotics
28. pro 2013

Ahoj moje známá nemůže otěhotnět zkoušeli i umělé oplodnění (mnohokrát) ale pořád nic. Chci se zeptat zda je možné že bych jí odnosila dítě já?

sarkad2856
28. pro 2013

@gotics Ano možné to je.Něco podobného ted řeší kamarádka,ale ta to má ohledně zdravotního stavu
Prodiskutovala bych to asi s mudr 😉

engele
28. pro 2013

@gotics samozřejmě legálně to bohužel u nás možné NENÍ !!

engele
28. pro 2013

@karlovac také jsem měla nízkou sliznici a v té se vajíčko nemůže uhnízdit.

2 cykly jsem zkoušela kontryhel - bez výsledku
1 cyklus lék Estrofem 1mg a okamžitá reakce, takže za sebe radím nechat to na lékařích pokud na to nějak spěcháš.

Estrofem jsem brala do 6 týdne těhotenství, pak mi jej vysadili.

gotics
30. pro 2013

@engele
@sarkad2856 děkuju za odpověď poradím se s lékařem a uvidíme

sarkad2856
30. pro 2013

@gotics nz Kamarádka to taky řeší právě s doktorkou