Nízký AMH - jaká je šance, že se IVF povede?

maybay
14. únor 2012

ahojky, vcera jsem se dozvedela, ze mam AMH 0,67 a tedy skoro nulovou sanci na otehotneni. Doktor me vsak poslal k Apolinari, tam jsme objednani az na 4. dubna byl a je to pro me sok, jsem moc smutna a bojim se jestli vubec nekdy nejake mimi mit budeme.... Je tu nejaka holcina, ktera na tom byla stejne a otehotnet se podarilo?

evulatko
20. únor 2012

@maybay, tak drzim moc palce a uvidis, jak se Ti tam bude libit🙂

maybay
autor
20. únor 2012

@evulatko diky moc, budem to potrebovat

majcam
20. únor 2012

@maybay ahoj,jj FSH máš dobrý,i když jsem někde četla,že občas trochu skáče,podle toho,v jakym dni cyklu se nabírá...Dr. Jarošová to se mnou riskla a vyšlo nám to 😉 ,držím moc pěsti!!!!!! A s tou finanční stránkou,myslím,že je to ve všech CARech hodně podobné,nás teď stálo IVF 8 500(7 000-ICSI. 1 500 doplatek za menopur)

jmisa
20. únor 2012

Já teda pokaždé doplácela 4000 za léky, protože jsem chtěla pera, bylo to pro nás jednodušší, on stačil ten pregnyl namíchat a pak ještě jedna látka, co musel muž míchat, takže jsem byla ráda, že ta pera aspoň trochu ulevila 😀

maybay
autor
20. únor 2012

@jmisa tak to by slo ty 4 tis. ja myslela, ze to bude tak dvacet jak nekdo rikal. A jak jsi snasela ty hormony?

jmisa
20. únor 2012

@maybay no jen léky 4000, pak ICSI 7000, prodloužená kultivace taky něco (myslím 2500), mražení a pak rozmražení to taky něco stálo. V průměru stojí ten cyklus tak 14000-25000, záleží na počtu embrií, jestli se mrazí (pokud je co) a jestli je nutno rozmrazovat, protože transfer nevyjde Apod.

Hormony no celkem jo, teda byla jsem podrážděná jak při menses, ale to taky byla psychika.

maybay
autor
21. únor 2012

@jmisa ty jo tak to je celkem palka. Co nam ale jineho zbyva. Pribrala jsi po tech hormonech?

jmisa
21. únor 2012

@maybay ani ne, možná tak kilo jako v běžném cyklu při menstruaci.

jmisa
21. únor 2012

Jinak ve státním CAR typu Apolinář, Podolí, Motol, to vyjde levněji, ale třeba v Pronatalu jedou 7 dní v týdnu, takže zákrok se plánuje podle těla a ne podle toho, že budou mít volný den. neměla jsem problém s neschopenkou, navíc to prostředí je prostě o něčem jiném. Otvíračka od rána do večera apod.

maybay
autor
21. únor 2012

@jmisa gynekolog me nejdriv poslal k Apolinari a tam nas objednali az na 4. dubna. Tady jsem se docetla, ze je mozna lepsi jit do soukrome kliniky kvuli pristupu a tomu, ze mas porad jednoho doktrora, ktery se o tebe stara, tak jsem zavolala do Gennetu a tam jdeme 8.3., tak to muzeme okouknout. HOlky tu rikaly, ze i u Apol. se plati napr. to ICSI atd, ale je to asi levnejsi....

jmisa
21. únor 2012

ICSI se tam platí, ale míň, ICSI totiž pojišťovna vůbec nehradí.

maybay
autor
21. únor 2012

@jmisa myslela jsem, ze kdyz hlasaji, ze 3 IVF hradi pojistovna, tak ze se plati jen neco malo, ale takhle si budem muset hodne nasetrit, protoze nevime kolik presne budem potrebovat pokusu ☹

jmisa
21. únor 2012

Pojišťovna uhradí pouze základní léky a pouze základní úkony - tj. vložit spermie k vajíčkům do misky a nechat to tak a zavést dva dny po odběru a zbytky vyhodit.
Ale jsou úkony, který zvyšují šance na úspěch a taky lepší léky jsou prostě lepší léky 😒
Mám dojem, že teď došlo i k nějakým malým změnám v úhradách, ale to se všechno dozvíš při první konzultaci.

maybay
autor
21. únor 2012

@jmisa urcite dozvim, jen jsem se na to chtela pripravit 🙂 jasne, kdyz to ma zvysit sanci tak do toho pujdem.

tere_
18. led 2015

Ahoj holky, obnovuji tuto diskuzi. Je mi 33 let, ahm mám 0,3. Do dvou měsíců jdeme na IVF. Každopádně já jsem i otěhotněla ale vždy v 6tt potratila sama biochemická těhu. Manžel má skvělé spermio... Prosím otěhotněl tu někdo s tak nízkým AHM? Všechna vyšetření ostatní máme zatím v počádku na genetiku jdeme tento týden. Děkuji za reakce.

belina01
10. čer 2015

@tere_ Koukám že jsi už mezitím těhotná. Já po 2 potratech v roce 2014 (spontánní 5 tt a zamlklý 10 tt) a ve věku 37 let jsem začala plašit, vyžádala jsem si genetiku a imuno, vše v pořádku. Pak první konzultace v CAR, odběr krve na hormonální profil, 7 dnů po odběru jsem přirozeně otěhotněla. Jsem teď v 8 tt, taky mi vychází termín v lednu 2016. No dodatečně jsem si v CAR vyžádala výsledky, a moje AMH je 0,4. Jsem velice překvapená. Ještě vím že není vyhráno, dokud za sebou nemám 1.primestr. Každopádně jsem i s tak nízkým AMH normálně otěhotněla.

tere_
10. čer 2015

Tak to je prima! Gratuluji!! Ted uz nam to obema musi dopadnout!🙂

belina01
11. čer 2015

No ještě dodám, že jsem od ledna do dubna užívala Gynex, mateří kašičku a jedno balení Sarapis, a Maca. No a samozřejmě kyselinu listovou, tu beru s malými přestávkami už asi 8 měsíců, teď když jsem těhotná, tak tu lepší, jmenuje se Chytré miminko. Možná že to pomohlo.

silvi34
Autor odpověď smazal
Zobraz
katka8177
10. říj 2016

Ahojte. Viete mi niekto poradiť či je šanca otehotnieť umelým oplodnením AMH mám 0,03 ☹

katka8177
10. říj 2016

Ahojte. Volám sa Katka a som zo Slovenska. Do Modrého koníka som sa zaregistrovala, lebo hľadám veľa informácií o umelom oplodnení. Mám 39 rokov a za posledné 2 roky som absolvovala 4 IVF neúspešne. Problém je, že AMH mám strašne nízke 0,03. Tak neviem či je ešte vôbec nejaká šanca. Ak prosím niekto viete o nejakom vývhodisku, dajte mi vedieť. veľmi túžim mať dieťatko...ale to asi každá čo tu píše...držím Vám palce