Nízký AMH - jaká je šance, že se IVF povede?

maybay
14. únor 2012

ahojky, vcera jsem se dozvedela, ze mam AMH 0,67 a tedy skoro nulovou sanci na otehotneni. Doktor me vsak poslal k Apolinari, tam jsme objednani az na 4. dubna byl a je to pro me sok, jsem moc smutna a bojim se jestli vubec nekdy nejake mimi mit budeme.... Je tu nejaka holcina, ktera na tom byla stejne a otehotnet se podarilo?

majcam
14. únor 2012

@maybay Ahoj,mě před druhým IVF zjistili FSH-14,9 a AMH-0,64...,úplně jsem se z toho skoro sesypala,v Gennetu jsme ale do toho šli a čekáme holčinku 😉 ...,jinak žádné jiné problémy jsme neměli 😉 .Píchala jsem denně 4ampulky menopuru a k tomu ještě decapeptyl,12DC byl odběr,ze 6 foliků byly zralé 3 vajíčka a ET jsem měla už 14DC,takže jsem si dávala totálně nulové šance,a ono prd ho!!! Držím pěsti,ale ještě to neni ztracený,jen to chce větší dávky hormonů 😉

evulatko
14. únor 2012

@maybay, ahojky🙂 pokud mas i vyssi FSH, doporucuji jiny CAR nez zrovna Apolinare, ja od nich tedy jedno vlastni ditko mam, ale takovy pripady jako jsme my, spis smeruji na darovana vajicka☹ Ale jinak jsou tam moc mili...🙂

maybay
autor
15. únor 2012

@majcam ahojky, dekuju za odpoved. To FSH nevim co je ☹ Taky jsem se z toho sesypala, uz jsem na tom trosku lip, upnula jsem se na termin 4. dubna a doufam, ze se dozvim vice a ze tu nadeje je. Tvoje odpoved me jeste vic uklidnia. Ani nevim co je ET. Takze se vam to povedlo napoprve to je bezva.

maybay
autor
15. únor 2012

@evulatko ja prave nevim co je FSH o tom dr vubec nemluvil. Proc spise chteji darovane vajicka? Ja jse prave dostala doporuceni do Apolinare a nevim jestli by me vzali i jinde nebo jestli mam rozhodit site do vice CAR.

evulatko
15. únor 2012

@maybay, jit muzes kamkoliv, nikdo Te nemuze nutit, kam jit... FSH je hormon, ktery mluvi o zasobe vajicek ve vajecniku, AMH taky, ale ten by mel byt jeste presnejsi, kdyz je pod 1, tak to neni uplne idealni, ale precetla jsem si tu o spouste holek, co i tak otehotnely a treba i prirozene, takze neboj, urcite se to povede i Tobe🙂 Jinak Apolinar je fajn, ale ja ted uz chodim jinam, ale nemuzu na ne rict nic spatneho, jedno dite diky nim mame... Tak drzim moc palce, urcite to dobre dopadne🙂

maybay
autor
15. únor 2012

@evulatko Takze myslis, ze mam treba zkusit konzultaci ve vice CAR? Muj gyn. rikal, ze me posle tam, ze me nechce posilat do nejakeho soukromeho zarizeni, kde by ze me tahali penize. O tom FSH doktor vubec nemluvil ☹ A jak se vam prvni mimi podarilo?

evulatko
15. únor 2012

@maybay, klidne bych zkusila vic center a rozhodla bych se podle toho, kde se Ti bude vic libit... Doporucuji i Gennet v Praze. Ale vlastne na druhou stranu zase nevim, ted v Gennetu pracuje i jedna lekarka, co pracuje i u Apolinare, asi v kazdem na pul uvazku... Tak aby ses nedostala do nejake trapne situace🙂 Ale klidne bych zkusila obe dve centra, uvidis, jak se Ti bude libit🙂 Ale Tvuj doktor ma pravdu, ze u Apoli rozhodne z cloveka penize netahaji🙂 Jina centra v Praze osobne neznam.. My mame prvni ditko po trech letech v centru, takze u nas to bylo docela na dlouho...

favofrenki
15. únor 2012

@maybay Ahoj loni na začátku roku mi v Gestu zjistili hodnotu AMH tuším 0,4, doktor říkal něco o tom že takové hodnoty mají ženy v přechodu ale víc že to zatím řešit nebudeme. Když jsem si o tom zjistila víc taky jsem se sesypala ☹ Můj gynekolog mi pak doporučil jiný CAR Iscare v Praze a tam mě překvapilo že mi doktor řekl že test na tento hormon by ho ani nenapadlo mi dělat. Nakonec se nám po 16měsících povedlo otěhotnět přirozeně. Asi bych počkala na konzultaci v CAR a pokud by se ti něco nezdálo zkus zajít do jiného CARU. Držím palce ať se zadaří. 😉

maybay
autor
15. únor 2012

@evulatko ja jsem objednana k doktoru Mašatovi. Po 3 letech, to je dlouha doba, ale dulezite je, ze jste se dockali. Takze ted se pokousite o druhe v Gennetu? a ten je soukromy, ze jo?

maybay
autor
15. únor 2012

@favofrenki Dekuju za odpoved. Taky mi rekl gynekolog, ze to resit se mnou nebude, ze on mi s tim nepomuze. O tom prechodu to taky tak rikal. Prirozene 🙂 , tak to moc gratuluju. Koukam, ze si mladsi nez ja tak to pro tebe byl stejny sok.... Takze ti ani IVF nedelali? Rekli ti, ze to mate zkouset prirozene?

evulatko
15. únor 2012

@maybay, jo toho jsem taky nekdy mela, je fajn🙂 Ta doktorka, co je tam i tam, se jmenuje Jarosova. Klidne se objednejte do obou caru a uvidis, kde se Ti bude libit🙂Ne, my ted jezdime do Brna do Reprofitu. Je to trochu z ruky, ale zatim se da, jeste jsem doma s malou, horsi to bude, az budu v praci...🙂 A je zajimave, ze i kdyz jsou taky soukromi, penize z lidi rozhodne netahaji...🙂 A nezrazuji me z toho, ze to uz v mem pripade nema canu, jezdim tam proste rada...

favofrenki
15. únor 2012

Mě tohle řekl doktor v CARU. v tom Gestu jsem spokojená nebyla pořád jsem tam musela chodit ale jen mě prohlíželi a žádný návrh léčby ani žádná diagnóza. Takže jsem po dvou měsících Car změnila a v ISCARU mi hned předepsali Clostík a celkově jsem měla pocit že se to někam hýbe, ale už na vstupní pohovor jsme přišli víceméně tři 🙂 Můj gynekolog mi pořád říkal že to je v hlavě čemuž jsem nevěřila, ale asi měl pravdu. Neříkám že je to tak u každýho... ale u mě asi jo, byla jsem na miminko upnutá a měla pocit že nemůžu čekat jinak budu na dítě stará. S manželem jsme se bavili o možnosti IVF a domluvili jsme se že pokud bychom ho museli podstoupit tak s tím počkáme kvůli financím, tenkráát jsem si poprvé uvědomila že nejsem stará a to asi zafungovalo 🙂 ale je fakt že po 16měsících jsem byla už dost zoufalá. A když mi řekli o AMH tak jsem si říkala že každej tvrdí jak jsem mladá a moje tělo je jak v přechodu 😠 Jak dlouho se snažíte vy?? Já se ještě léčím se štítnou žlázou, jinak spermio jsme měli v pořádku

maybay
autor
15. únor 2012

@favofrenki My se snazime pul roku. Neni to moc, ale doktorovi se na ultrazvuku uz neco nezdalo, proto mi udelal vysetreni a AMH. Jak jsi to myslela kvuli financim? Je to hrazene pojistovnou ne? I gynekolog mi to rikal. Ja mam stitnou zlazu v poradku, spermio bylo taky ok.

maybay
autor
15. únor 2012

@evulatko Nejak se v tom ztracim, u Apolinare se vam podarilo prvni mimi, kdy jste byli teda v Genetu? A ted se pokousite o druhe v Brne? Nevis jak to je cenove v tom Genetu?

evulatko
15. únor 2012

@maybay, jo, prvni u Apolinare a pak jsme se byli mrknout v Gennetu i v Brne a rozhodli jsme se pro Brno🙂 V Gennetu jsem byla jen asi dvakrat a za tu dobu jsme neplatili nic, rekla bych, ze tam zase az tak moc z lidi penize netahaji, ale presne to nevim... A taky mi prijde, ze jsou tam hodne dukladni, coz je super🙂 Kdyz tak se zeptej holek, co tam primo chodi, maji tu taky svoji vlastni diskuzi🙂

majcam
15. únor 2012

@evulatko tak s Jarošovou v Gennetu po mém trapném AMH jsem otěhotněla 😉
@maybay a já doporučuju Gennet,zase moc nevěřim státním CARům 😉

evulatko
15. únor 2012

@majcam, ja proti ni nic nemam🙂 jen me docela zamrzelo, kdyz mi rikala, jestli bych nechtela zkusit darovana embrya (i kdyz manzel ma spermio ok)... To uz bylo ale pred par lety... Pak kdyz jsem ji potkala v porodnici po porodu, tak byla zlata a pak kdyz jsme si sli domluvit k Apolinari sourozence, tak se vazne snazila🙂

majcam
15. únor 2012

@evulatko aha,tak to já k ní šla na konzultaci,rozbrečela jsem se a ptala se,co to darování obnáší a ona mi řekla,že by to zkusila ještě s mýma vajuchama...no a za chvilku,tu budeme mít princeznu 😲

evulatko
15. únor 2012

@majcam, to je super, moooc gratuluji🙂 Ja si myslim, ze ona tam u Apolinare zacinala, ted se uz asi i vypracovala a je empatictejsi...🙂

majcam
15. únor 2012

@evulatko 😉 ,jj nějak to střídá s Gennetem,já právě chodila do Gennetu,ale když jsem se začala vrhat na IVF, tak mi má dr.odešla na mateřskou a já se teda objednala k ní, viděla jsem se s ní párkrát,takže nevim jaká je 😕
držím pěsti ať se v Reprofitu zadaří,prý jsou tam taky machři 😉

favofrenki
15. únor 2012

@maybay Půl roku pro někoho je to krátká doba ale pro snažilku je to sakra dlouho to chápu a je super že se ti tvůj dr. věnuje řeší to a nedodržuje striktně rok snažení. IVF je hrazené pojišťovnou ale pokud je potřeba nějaké doplňující úkony pro zvýšení šance tak ty už si hradíte sami. Teda pokud od nového roku nejsou nějaké změny. V Iscaru právě vybírají asi 16tis zálohu a pak buď doplácíš nebo ti vrací.
Třeba u vás bude stačit jen clostík nebo IUI...

evulatko
15. únor 2012

@majcam, mockrat dekuji🙂 jo, jsou tam moc fajn🙂 jen jsem zvedava, jak to za chvili budu delat s praci a vyletama do Brna🙂 Abych nakonec v Gennetu preci jen taky neskoncila🙂 Preji Ti krasne zdrave miminko a hodne radosti s nim🙂

maybay
autor
15. únor 2012

@favofrenki Treba jo, je to hrozny ta nejistota.... Kdybych uz aspon vedela co a jak tak bych byla klidnejsi ☹

maybay
autor
15. únor 2012

@majcam A muzes mi rict, jak to tam je cenove? abychom tam na to vubec meli i kdyz pro mimi udelam cokoliv

maybay
autor
20. únor 2012

@evulatko ahojky, zjisila jsem, ze mam FSH 6,1 je to dobry nebo ne?
@majcam

jmisa
20. únor 2012

TO AMH je celkem nízké, v průběhu cyklu a mezi cykly se moc nemění. Většinou dělají lehkou stimulaci,nepočítá se s velkým množstvím vajíček.

Pokud má muž spermio normální, tak ty doplatky zase nebudou tak velké, v Apolináři asi minimální, pouze pokud budeš chtít lepší léky (aplikace v perech, něco jako mají cukrovkáři) a apk už toho myslím moc neúčtují.

V soukromém CAR se většinou platí za prodlouženou kultivaci, případné mražení nepoužitých zárodků a jejich rozmražení a pokud by získali malý počet vajíček, tak nejspíš doporučí ICSI (vstříknutí konkrétní spermie do vajíčka), aby byla "jistota" oplodnění nebo spíš větší možnost.
My volili soukromé zařízení kvůli komfortu.

Ten FSH - záleží, kdy Ti dělal hormonální profil, v jaké fázi cyklu, je to v normě, ale měl by před ovulací stoupat.

evulatko
20. únor 2012

@maybay, jo, to je v pohode🙂 Klidne bych k Apolinari sla, ostatne mne k diteti pomohli, takze na nic nemuzu rict nic spatneho🙂

maybay
autor
20. únor 2012

@jmisa ahojky, diky za odpoved, test na AMH a FSH mi delali ve stejny den tedy 3DC.
@evulatko jdeme do Gennetu 8.3. a jeste jsem si nechala toho Apolinare 4.4., uvidime, jak se nam v Gennetu bude libit a jak to tam bude...

evulatko
20. únor 2012

@maybay, tak to mate za chvili🙂 a ke komu jdete?

maybay
autor
20. únor 2012

@evulatko Apolinar - dr. Mašata a v Gennetu dr. Jarošová