Nosifol - máte zkušenost?

ssassi
5. říj 2012

ahoj všem.
chtěla bych se začít snažit o druhé mimi. ale "nefunguji" úplně správně. první dítě se podařilo až po hormonální stimulaci. tomu bych se tentokrát chtěla vyhnout. byl mi doporučen NOSIFOL. máte s tímto novým přípravkem někdo zkušenost?
díky!

blauen
21. srp 2014

@smekalice: tak to já nepochybuji, že se to nepodaří IVF už je to poslední co většinou každému vyjde. Mi jde jen o to, co člověk všechno musí podstoupit na tom IVF včetně hormonů a stimulací co to s tím tělem ženy do budoucna může udělat.....ale každý máme svůj názor ted jsem zásadně proti s manželem a za rok když nebude žádný východisko a bude větší touha než strach tak taky na tom skončíme. Jinak moc blahopřeji tetičko ! 🙂 Já jsem taky pyšná tetička a to dvou ratolestí a někdy si říkám že to je dobrá antikoncepce 😀

smekalice
21. srp 2014

@blauen tak to taky gratuluji 🙂 my "naštěstí" bydlíme od sebe docela daleko, takže jsme malýho viděli jen 3x zatím a to má 3 měsíce, roste střašně rychle 😀 ale už aby jsme chodili na vyšetření a měli svoje, kam se kouknu všude vidím jen maminy s kočárkama nebo těhulky, už je mi z toho celkem smutno, že já ještě pořád nic ☹

blauen
21. srp 2014

@smekalice: tak to úplně chápu mi bylo taky smutno do roka mi otěhotněly všechny sakum prásk kamarádky co jsem měla.....už jsme zůstali sami v okolí bez dětí a to že už máme na to věk oba dva to horší, všichni na nás tlačí...ale nějak jsme se teď srovnali a uvidíme...tajně doufáme, že to nám to vyjde 🙂 Jinak já už nosifol piju podruhé začla jsem minulý rok v září do prosince a ted jsem začla od července ho pít...i když někdy zapomenu a vynechám...

smekalice
21. srp 2014

@blauen tak občasný vynechání asi nevadí 😉 hlavně se nestresovat a to půjde samo 😉 příští rok už budete 3 🙂

pedotra
23. srp 2014

Ahoj holky koupila jsem si nosifol s užíváním začínám od pondělí.
Co myslíte muže pomoct i když bylo neúspěšné ivf.
Děkuji za názory

legifer
11. zář 2014

Ahojky všichni.. máte někdo zkušenost s otěhotněním po nuceném přerušení těhotenství tzn. zamlklý potrat.. ☹ ?? Byl mi doporučený NosiFol , který tedy již pravidelně užívám a jsem zatím v dodržení standartu sešti nedělí. Kdy by bylo vhodné další snažení se o mini a jsou k tomu známé účinky právě NosiFolu ??? děkuji snad za pozitivní názor či radu 😉

luckyinka
13. zář 2014

ahoj jsem na tom dost podobně. teď jsem prodělala zamlklé těhu a nosifol rozhodně brát chci. rok a čtvrt jsme se snažili o druhé mimčo a furt nic, pak jsem brala 40 dní nosifol a zadařilo se hned. bohužel to skončilo zamlklým těhu, ale nosifol jsem brala jen krátce. teď ho chci brát už po skončení 6nedělí a alespoň do konce prvního trimestru těhotenství. brala jsem i utrogestan na podporu těhu, a stejně jsem potratila. nosifol je dobrý právě i na nepravidelnou menstruaci (já bych bez nosifolu žádnou ms ani neměla). myslíte že je brzo zkoušet to už po 6nedělí? mě doktor řekl, že mám min.půl roku počkat, ale to se mi fakt nechce, protože už teď je mi 31, a druhé mimčo bychom chtěli.

olinaaaaa
13. zář 2014

Ahojky používáme druhy měsíc a zatím nic přítel ma patologické spermie 60% bere také vseliake vitaminky a zatím nic tak uvidíme ale slyším samou chvalu

alkuska
14. zář 2014

Moje zkušenost - mám PCO, vážím přes 100 kilo, proste paráda... HA neberu přes 3 roky, ale furt nic. Byli jsme na jaře v Unice kde mi zdiagnostikovali PCO, nicméně tvrdili že hormony mám v pořádku, akorát neovuluju 😀 (mimochodem - myslíte že stačí jeden odběr nebo by se měl dělat profil z opakovaných odběrů v průběhu celého cyklu?). Dali mi clostil který nezabral. Zkusili jsme to ještě jednou s vyšší dávkou a když zase nic, doktor mi nabídl IVF. Přišlo mi to teda dost rychle (dva cykly s clostilem a rovnou IVF?), moc se mi to nelíbilo 😠 .

Takže jsem tam přestala chodit, koupila jsem si Inofolic, nechala od znameho doktora napsat metformin a začla od května pravidelně běhat. Cyklus se mi zkrátil na +- měsíc (a předtím jsem menstruovala nepravidelně, tak za 45 - 65 dnů). Běháním se ale zhubla jen 2 kila (štve mě to, tolik dřiny a efekt zas tak moc žádný, jen že uběhnu dál a rychleji). Takže u mě zatím dobrý, i když těhotná ještě nejsem, pořád věřím, že se mi nastartuje i ovulace. Zobu teda dvakrat denne 1000mg metforminu a dvakrat denne pytlik infolicu. Obcas kdyz si vzpomenu si na obed dam i stopove prvky - zinek, selen a chrom.

Objednala jsem si ted inositol v prasku z eBay, je vyrazne levnejsi nez inofolic. Popravdě jsem nervozni jestli to prijde, jde az z kanady 😀 Platila jsem to kartou predem, tak doufam ze jo, jinak me manzel vazne nepochvali 😕 ... Ale na gramy je to 50 % ceny inofolicu a listovka se da koupit za par korun, tak uvidime...

Jo a zapomněla jsem se zmínit, že se taky zmenilo to, ze spiním pred menstruací, to jsem nikdy dřív nemela a taky me pred ní dost bolí prsa. Ale jsem za to spinení ráda, protoze bych jinak vůbec nevedela že to bude a takhle vím, že si mám dávat pozor na prádlo 😉. Dřív jsem kolikrát začla krvácet v noci a ráno to bylo na výměnu matrace 😠

soda365
16. zář 2014

ahoj, asi mám hloupý dotaz - dneska mi přišel nosifol..je na něm napsáno, že mám pít 1 - 2 sáčky za den.. Zvolila jsem jeden sáček denně (snad to stačí) není tu ale napsané jestli je lepší dávat si ho ráno nebo spíš večer (slyšela jsem, že některé ženy po něm mají střevní potíže) předpokládám, že ho stačí dát do vody, rozmíchat a vypít.. Jen ohledně času kdy ho brát mám pochyby.. Prosím o radu..

blauen
16. zář 2014

@soda365 já už nosifol piju 4 měsíc, a je jedno v kterou denní hodinu prostě jak si vzpomenu.....zatím neúspěšně.. ☹

lauriineczka
16. zář 2014

Zdravím.
Mám PCOS, vážím 90 kg(podařilo se mi za poslední 2 roky shodit 25 kg), HA jsem nikdy nebrala, neb jsem věděla, že mám PCOS dřív než jsem HA potřebovala. Jsem mladá - 20 let.

Do teď se vše řešilo jen vyvolávacími injekcemi na MS, jednou cca za 3 měsíce a snažil se mi vnutit HA, což jsem nechtěla. A teď chceme s partnerem miminko. MUDr. mi doporučil Nosifol, který užívám 4. den(2 sáčky denně - jeden ráno a jeden večer) a jsem momentálně 8. DC po MS vyvolané injekcí.
MUDr. říkal, že se mám ukázat po 3 měsíční kůře a máme se snažit, ale nemám pro to nic dělat ani ovulační testy prý nemám řešit. Co si o tom myslíte?

A hlavně otázka zní, dnes je mi druhý den tak nějak "divně" v bříše (něco mezi bolestí při MS a pocitem přežrání :D ale ani jedno není důvodem 🙂 ). Může to být způsobeno chystající se ovulací?

Mockrát děkuji za jakékoliv reakce 🙂

soda365
16. zář 2014

@blauen a jak dlouho se vlastně snažíš?? určitě se to už brzy povede, držím palečky 🙂

blauen
16. zář 2014

@soda ještě jsem zapoměla dodat, že nosifol už piju podruhé v tomto roce.....teď to bude 13 měsíc .....ale mezitím byly i zdravotní problémy tak jsme měli dva měsíce asi pauzu....děkuji, tobě taky ať se brzy zadaří! 😉

soda365
16. zář 2014

@blauen: no, já jsem na úplném začátku.. jde na mě teď MS vyvolaná ještě z poslední HA, dnes chci pít první sáček nosifolu.. Ségra se snaží o mimi už přes pět let a o mě se máme snažila 10 let než jsem se povedla.. To ve mě vyvolává trochu nervozity.. Ty sis už vyřešila zdravotní problémy a teď už to půjde jak po másle určitě 🙂

luckyinka
16. zář 2014

@lauriineczka: ohledně PCOS, taky mám PCOS a ovulační testy bych také neřešila. Důvod je ten, je bohužel většina cyklů u PCOS je anovulačních, takže byste se zbytečně stresovala. ☹ Navíc testy můžou vykázat i falešný výsledek, protože vaječníky jsou pokryty cystičkama. Ovulace to podle mně nebude, je to moc brzo, ale kdo ví. U PCOS ta ovulace nabíhá mnohem později. Mě se podařilo dvakrát přirozeně otěhotnět (jednou bohužel s neúspěšným výsledkem) a vždy to bylo až 3-4 týdny po menstruaci. Navíc většina cyklů u mě byla bohužel anovulační. Musela jsem věčně chodit na vyvolávačky, protože jsem neměla menstruaci a tím pádem ani ovulaci. Ale ten nosifol mi jednou dokázal pomoct, začala jsem mít spontální menses (bez vyvolávačky) a brzy se zadařilo. Při pravidelném užíváním by měl pomoci správně upravit cyklus a myslím, že i ovulaci 😉 Také ho budu užívat.

blauen
16. zář 2014

@soda365: já jsem někde možná se pletu zahlédla článek - dotaz, zda říct sestře, že se snažíte viď? Moje máma se snažila taky dlouho taky to bylo x let.....člověk musí pořád věřit, že se to jednou podaří.....nejsem zastánce umělého oplodnění...takže se připravujeme i na variantu, že se může stát, že budeme bez miminka...max. IUI....uvidíme.....je těžké na to všechno nemyslet....

soda365
16. zář 2014

@blauen jojo to byl můj dotaz ze včera 🙂 ségra je už smutná z toho jak dlouho tenhle závod s časem běží a já jsem teprve na začátku, natěšená a o 12 let mladší než ona.. Připadá mi normální, že se bojím aby nebyla smutná.. Ve skrytu duše ale doufám, že se mi to podaří co nejdřív 🙂

blauen
16. zář 2014

@soda: no mě už běží na 31 rok a někdy si i přiznám, že jsme se měli pokoušet dřív, jak se překulí ta 30 už to letí a člověk závodí s časem, přesně jak píšeš...já se ti nedivím, že nechceš, aby sestra byla smutná jednou z toho, že dřív otěhotníš než ona...je to těžké v tom radit jestli jí to říct nebo na chvili o tom pomlčet, aby nebyla ještě víc teď stresovaná...a nebo jí to říct, a bude z nového člena do rodiny tak nadšená a štastná, že se odpoutá od toho jejich snažení a just se jim zadaří.... 🙂 každopádně to přeji Vám oběma!!

soda365
16. zář 2014

@blauen ted si hlavně budu držet palce.. můžu se zeptat? piješ nosifol v půllitru vody nebo čtvrtlitru?? nebo je to úplně jedno??

blauen
16. zář 2014

@soda: já to piju tím stylem že nasypu sáček do sklenice a podle toho jak mám žízeŇ 🙂 někdy v půl litru vody někdy dvě deci, od oka ....

soda365
16. zář 2014

@blauen díky 🙂 moc to řeším 🙂

blauen
16. zář 2014

@soda: já to taky tak řešila ze začátku taky to není levná záležitost tak, človíček chce pochopitelně, aby to mělo ten největší účinek..ono je to doplněk stravy...jelikož už to beru v druhé sérii po x měsíců a neúspěšně tak se k tomu tak stavím.... 🙂

alkuska
19. zář 2014

@soda365 Ahoj, já piju denně dva sáčky - ráno a večer a snažím se nalačno, i když to vždycky nejde. Většinou to rozmíchám v deci vody, hrknu to do sebe a ještě deckou vypláchnu skleničku (pže na dně mi často něco zůstane nerozmíchané) a zapiju to tím 🙂 taky to asi moc řeším, ale chci aby se toho vstřebalo co nejvíc.

lauriineczka
22. zář 2014

@luckyinka omlouvám se nějak nestíhám psát a koukat sem...
Dr. mi řekl, že mám přijít na kontrolu za 3 měsíce po využívání Nosifolu a do té doby to neřešit. Ale nějak nevím co a jak vlastně bude... Myslíš si, že je to rozumné vůbec to ty 3 měsíce neřešit? 🙂
Věřím, že se upraví MS a bude chodit sama a že by mohlo dojít i k ovulaci 🙂 Jak dlouho si užívala Nosifol, než se povedlo upravit MS aby přišla sama?

masenka88
22. zář 2014

Ahojte.Nečetla jsem celou diskuzi,ale musím napsat svoji zkušenost s Nosifolem.Snažili jsme se o mimi rok a půl,manžel měl líné spermie (což zlepšil vitamíny) a já podezření na PCO (nestačilo se dovyšetřit).Na diskuzích jsem si našla info o Nosifolu a hned první měsíc jsem otěhotněla,vlastně asi po 14 dnech pití.Sice jsem pak potratila ☹ ,ale hned jsem začala pít Nosifol znovu a otěhotněla jsem měsíc po potratu a teď jsem v 17tt 🙂 I doktorka uznala,že nám zřejmě pomohl,proto ho vážně doporučuji.Asi nebude fungovat u všech hned jako u mě,ale zkuste ho.Třeba vám pomůže s trápením jako mě.Hodně štěstí všem 😉

luckyinka
24. zář 2014

@lauriineczka já jsem právě otěhotněla cca 30 dní po braní nosifolu. ani jsem nedobrala druhé balení a už jsem měla pozitivní test 🙂 takže určitě cyklus upraví. bohužel těhotenství nedopadlo, skončilo to zamlklým, ale teď už jsem po porevizní kontrole, vše je ok, takže jsem znova začala pít nosifol a snažíme se dál. jinak před nosifolem jsem měla 3 měsíční léčbu utrogestanem na srovnání ms (ms jsem právě vůbec neměla). těžko říct, jestli na to otěhotnění měl vliv i ten utrogestan, ale každopádně nosifol opravdu funguje.. ovulační testy jsem neřešila takže těžko říct. já počkám pár měsíců a kdyby se nějak nedařilo, tak až potom si koupím nějaké ovu testy 😉 zatím budu doufat, že se mi opět srovná cyklus a nebudu muset na ty vyvolávačky. o mimčo se snažíme rok a půl, takže nějaký měsíc už mě fakt nevytrhne.

lauriineczka
28. zář 2014

@luckyinka Jé, až takové super úspěchy s nosifolem, tak to je super 🙂 Tak ať se zase zadaří tak rychle a hlavně ať to dopadne dobře! Já taky většinou nemívám MS vpodstatě vůbec, ale je pravda, že před 3/4 rokem jsem ji alespoň jednou za 3 měsíce měla a občas i dřív sama od sebe. Tak jsem zvědavá co se mnou provede Nosifol, užívám ho 20 dní 🙂
Ovu testy jsem úplně vypustila, neb bych se asi musela zbláznit, kdybych ještě tohle měla mít v hlavě :D on pan Dr. určitě věděl, proč to říká, že tomu mám dát volný průběh 🙂
Tak hodně štěstí 🙂

belleelle
10. říj 2014

ke konci září jsem vysadila antikoncepci po 10 letech, poté pila nosifol se starým složením. ke konci listopadu jsem přidala kapky gynex, po novém roce jsem přidala pre-seed gel (sledovala jsem ovulaci testy), 17.-18. ledna jsem našla //, 11. září se mi narodila holčička. za mě plná důvěra. mám schované balení na další snažení.

lohartep
13. říj 2014

U mě zatím nosifol bez úspěchu a zkouším různé bylinné tinktury, jejichž efekt na těle hodně cítím. Na rozdíl od nosifolu. Mám ještě zbylé sáčky, které ráda někomu prodám. Klidně napište zprávu, domluvíme se.