Obrácená děloha. Jak to ovlivní početí?

boobli
21. čer 2007

Ahoj holky,
omlouvám se, jestli už tu podobné nebo stejné téma je, já ho nějak nenašla. Chtěla bych se zeptat, jestli některá z Vás máte tzv. obrácenou dělohu a jak moc to ovlivňuje (ne)početí přirozenou cestou, případně jestli máte nějaké "speciální" doporučení...?
My se s přítelem pokoušíme půl roku, zatím bez lékařského přispění, jediné co mi doktorka řekla už dříve při běžné prohlídce, že by (snad) mohl být problém s otěhotněním díky mé obrácené děloze. Protože se tím nijak zvlášť nezabývala, říkala jsem si, že to asi až tak vážný zádrhel není, čím déle se ale nedaří, tím více nad tím začínám uvažovat. ☹

zelvik
21. čer 2007

Ahoj BOOBLI - já mám taky obrácneou dělohu (a asi to není žádná vzácnost, čtu to všude možně). Moje Dr. říkala, že by mohla být delší cesta za miminkem, ale rozhodně ne vyloučená. A lepší poloha pro početí je prý zezadu, jak my říkáme doma "na pejska" 😵 - kvůli tomu sklonudělohy a tím i děložního čípku. My se snažíme od ledna a nic...ale už jsem vyfasovala příslušné léky, protože to vypadá že nemám ovulaci a taky mi vyšly vyšší hodnoty testosteronu...

janisa
21. čer 2007

Ahoj holky, já mám taky obrácenou dělohu a problém by to, podle mého doktora, být neměl. Máma jí má taky amá dvě děti a bez problémů...

pikusa
21. čer 2007

Ahojky,taky jsem ta obrácená 🙂 ,poloha zezadu mi byla doporučena dr.ale asi bude háček jinde,2 roky se nám nedaří ☹ Ale pokud je vše ostatní v pořádku,neměl by to být duvod k neotěhotnění.

boobli
autor
22. čer 2007

Díky holky, trochu jste mne uklidnily 🙂

zelviku, snažíme se zhruba stejnou dobu, jen to zatím necháváme na přírodě, vše "vypadá" normálně, tak tomu necháme ještě pár měsíců než bychom případně začli s doktorama.

jj, poloha zezadu mi byla taky doporučená 😉 a taky zůstat pak v klidu asi 30 minut na břiše 😀

No, podle počtu příspěvků bych neřekla, že je to moc častý jev, i když to má prý cca 20% žen.

zelvik
22. čer 2007

Ahoj, boobli, já to taky neměla v úmyslu řešit přes doktory, jenže mi zrovna vyšla pravidelná roční prohlídka na polovinu cyklu, z čehož Dr. zajásala a že toho hned využije a vyšetří mě a udělá UTZ. Tam zjistila, že folikul 16mm je pro ni málo a už mě hnala na krev a hormonální testy. Jak jednou vlezeš k doktorům, už se to veze.... 😒

navia
22. čer 2007

boobli: já mám taky obrácenou dělohu, ale zjistila jsem to až když jsem byla u gynekologa s podezřením, že jsem těhotná. Byla jsem 😉 Podruhé jsem otěhotněla poměrně rychle (cca 4 měsíce) - teď se nám nedaří už rok, ale asi to bude mít jinou příčinu. Taky mi byla doporučena poloha "zezadu", ale obě moje děti byly stopro počaty při jiné poloze, neb polohu zezadu nevyhledávám 😉

dckami
22. čer 2007

ahoj holky,
i já se hlásím k těm obráceným. O druhé mimčo se snažíme rok a zatím marně, k doktorce půjdu až po prázdninách. I na prví holčinu jsem rok čekala, než jsemm otěhotněla... Dokrotka mi řekla, že rok je normální doba, pokud je nám nad 30let. Jinak i mě doporučila polohu zezadu a potom 20 minut ležet na břiše. Žádné prášky zatím neberu, pouze vitamíny Calibrum baby plan. V květnu k nám chodil léčitel zabývající se REIKI, tak uvidíme, kdy se nám zadaří... 😉

boobli
autor
22. čer 2007

To věřím zelviku, ale zas se musí uznat, že Tvoje Dr. tu svou profesi bere vážně a když na něco přijde, tak to rovnou řeší - a určitě i úspěšně vyřeší 🙂

navio taky díky za odpověď 🙂

Zatím si říkám, že je lepší zatím raději nevědět nic dalšího, stačí, že vím o své děloze a už se stresuju, že to je tím 🙂
Vidím, že polohu tedy doporučují obecně všem 😀 Taky nepatří zrovna mezi mé vyhledávané 😉
(by mně zajímalo, jestli si to nějaký muž jen nevymyslel pro své vlastní potěšení 😀 😀 )

boobli
autor
22. čer 2007

dckami, četla jsem, že se často po porodu děloha vrátí do normálu, Tobě se tedy asi nevrátila?
Mně ještě není třicet, ale už se mi to pomalu blíží (28), tak nezbývá než se ještě obrnit trpělivostí.
Přeji brzké zadaření 😉 (nám všem 😀 )

boobli
autor
22. čer 2007

yenn díky moc za odkaz 🙂

dckami
22. čer 2007

Boobli,
o své obrácené děloze vím už dlouho, ale nikdy jsem neslyšela, že by se to po porodu upravilo nebo mělo upravit. S porodem jsem neměla žádné problémy, jako prvorodička jsem se trošku bála, ale holka byla venku asi za 2 hodiny.
Tak jen doufám, že z plánované dovolené si přivezeme i plánované miminko. 🙂

jity.d
22. čer 2007

Ahoj holky,
obrácenou dělohu mám také, doktor říkal, že to má každá pátá žena. Také říkal, že otěhotnění může kvůli tomu být složitější. My se snažíme od února, doktor má podezření ještě na srůsty, jsem po operaci slepého střeva. Dal mi rok, když se nám nepodaří, tak půjdu na laparoskopii.

barca28
22. čer 2007

Ahoj holky,já šla k doktorovi s tím,že mám bolesti při sexu,nejvíc v období ovulace.Jelikož se snažíme o mimčo,tak jsem to řešila návštěvou u doktora.Začala jsem chodit na cvičení podle Mojžíšové a řeknu vám,že od té doby s manželem můžem řádit a vůbec mě to nebolí.Tak jestli můžu poradit,tak to zkuste.Je to i na tu zakloněnou dělohu.

kristynaw
22. čer 2007

ahoj holky,ja mam zdvojenou delohu a naklonenou,pokud teda je to to stejny jako retroverze, nakloneni dozadu, a jsem diky Bohu v 20tydnu+4 dny

barca28
22. čer 2007

Jo zapoměla jsem říct,že mám taky zakloněnou dělohu 😀

zelvik
22. čer 2007

To cvičení může být dobré, jinak jsem četla, že v průběhu těhu, jak se děloha zvětšuje, tak se narovnává a jakékoli zaklonění vymizí.Tak nevim. A taky je dovoleno, dokonce doporučováno v prvním trimestru spát na břiše, což mi jednou bude vyhovovat, já jinak neusnu 😀

pajinkaa
22. čer 2007

Ahoj holky,

taky se přidávám do klubu se zakloněnou dělohu... nemohla jsem otěhotnět 12 měs., pak mi dr. řekla, ať to zkusíme zezadu a pak jsem ležela vždycky tak půl hodiny na břiše nebo i tak usnula a otěhotněla jsem hned další měsíc... bohužel to nedopadlo a od té doby to praktikujeme při snažení vždycky takto, byla jsem pak těhotná ještě dvakrát, ale bohužel to vždy ve 3 měs. skončí, takže problém možná bude jinde... ☹

... jen chci říct, že k otěhotnění nám ta poloha pomohla, bohužel nevíme, z jakého důvodu se nedaří donosit. Jinak dr. říkala, že během těhotenství se pak tak děloha sama upraví, ale jak je to pak po porodu už nevím.

melissa
22. čer 2007

Ahoj holky,
já jsem se o své zakloněné děloze dozvěděla až v době kdy jsem byla těhotná. Dr. taky říkala, že snažení může trvat dýl, ale otěhotněla jsem ani nevím jak 😉 Teda vím, ale bez problémů. Dál mě informovala, že váhou miminka se děloha většinou upraví do normální polohy. V případě, že by tomu tak nebylo, že budu mít bolesti při čůrání a pak by mi dělohu museli upravovat ručně 😖 Naštěstí vše bylo v pohodě. I porod. Po porodu se děloha vrací do "své" polohy, tzn. v mém případě do zakloněné.

barca28
22. čer 2007

meliso ještě abys nevěděla jak jsi do toho přišla 😀 😀 😀

boobli
autor
23. čer 2007

Ahoj holky, no, podle toho, co píšete a co tak různě čtu na netu, to vypadá, že sama o sobě obrácená děloha fakt není problém, problém asi vzniká až když se k tomu přidruží něco dalšího...
přikládám odkaz na stručný článek: http://www.miminka.cz/disp_art2.php?artID=529

zelvik
24. čer 2007

Ahoj,
taky si myslím, že obrácená děloha je ta nejmenší překážka. U mně je to asi neexistující ovu, a to si myslím, že je v současné době hodně častý jev. Spousta těch, co braly dlouho HA, mají tento problém.

janisa
26. čer 2007

Nestrašte mě. Já brala HA od 15ti let a vysadila jsem ji až tento měsíc, protože chceme mimi, tak doufám, že ovu bude

zelvik
26. čer 2007

Ahoj Janiso - já brala HA od 19, vysazeno mám od listopadu 2006 a jaksi ovu není. Jak jsi měla MS před HA? Já všelijak, takže ani nevím, jestli jsem byla dřív v pořádku. Ale o to se tehdy člověk nestaral. Nejdřív nám jde hlavně o to neotěhotnět a pak zase o pravý opak...
ale neboj - anovulací "trpí" každá druhá a řešení je dost rychlé.
Moc ti přeju, abys neměla důvod psát do problematických diskuzí a vše se povedlo a dopadlo bez problémů.

r123
26. čer 2007

ahoooj!taky sem obrácená(teda moje děloha)a zjistila jsem to až při nedávné revizi dělohy a musím říct že první dítě i druhé ač nezdařené těhotenství byli dosti rychlé .Kryšpínka jsme počaly ani nevím jak 😀 a to druhé nám jen potvrdilo přísloví stačí kapka a už to ťapká 😀 !takže žádnej strach!!!!!!chce to klid a nohy v teple 😎 !!!!!žádný stresy ono to pude!!!!!taky si myslím že obrácená děloha nebude žádná tragédie a že vím o čem mluvímtenhle měsíc nám to párkrát ujelo a nic,ale příští na to vlítnem a budem skoušet tak sem zvědavá za jak dlouho se to povede tentokrát!!!držív vám pěsti holky!!!!! 😉

xlucka
26. pro 2007

Obrácená "zakloněná" děloha podle mého gynekologa neovlivňuje otěhotnění!!!
Zkus polohu zezadu a pak po styku odpočívat na bříšku.

andy84
27. únor 2009

Ahojky holky, mám dotaz, mám zakloněnou dělohu a jsem bohužel po MA 9tt, teď se už 4 měsíce snažíme o mimi a stále nic... 😔. Poradíte mi, je lepší po sexíku ležet na bříšku, já vždy ležím na zádech, to je asi špatně 😀!
Děkuji moc a všem brzy //!!!! 😵

renny7
3. dub 2010

Ahojky, chtěla bych prosím poradit, včera jsem byla na gyndě a doktor mě vystrašil, že mám opět obrácenou dělohu, obrácel mi jí do správné polohy a ona se hned zase obrátila špatně ☹ mám prý polehávat na břiše atd...ale bojím se co když se mi neobrátí, co se může stát, nebo to nebude problém a mimčo bude v pořádku??? Jsem ve 12 týdnu a je to moje první mimčo a mám strach... Na gyndu jdu zase za čtyři dny a bude mě prý zase trochu trápit ☹ mockrát děkuju za odpověď.

misa.ottovka
3. dub 2010

Ahoj🙂
Já měla taky obrácenou dělohu a v těhotenství jsem problémy neměla žádné, tedy měla, ale ty s tím nesouvisely, tak se nebuj. 😉

zeelvicka
30. srp 2011

ahojky, ja mam taky obracenou delohu, o dite se s pritelem jeste nesnazime, ale chtela jsem se zeptat, jestli vas obcas po sexu taky boli podbrisek....driv to bylo uplne v pohode, ale posledni rok se toho nemuzu zbavit a moje doktorka mi rekla, zeje to tou delohou a ze pokud bych pribrala tak 20 kg, tak by se deloha mela obratit zpatky a melo by bejt vse v pohode, ale kdo by dobrovolne pribiral??...nevite, jak se zbavit ty bolestli??..diky 🙂.