Obrácená děloha. Jak to ovlivní početí?

boobli
21. čer 2007

Ahoj holky,
omlouvám se, jestli už tu podobné nebo stejné téma je, já ho nějak nenašla. Chtěla bych se zeptat, jestli některá z Vás máte tzv. obrácenou dělohu a jak moc to ovlivňuje (ne)početí přirozenou cestou, případně jestli máte nějaké "speciální" doporučení...?
My se s přítelem pokoušíme půl roku, zatím bez lékařského přispění, jediné co mi doktorka řekla už dříve při běžné prohlídce, že by (snad) mohl být problém s otěhotněním díky mé obrácené děloze. Protože se tím nijak zvlášť nezabývala, říkala jsem si, že to asi až tak vážný zádrhel není, čím déle se ale nedaří, tím více nad tím začínám uvažovat. ☹

ckei
30. srp 2011

@zeelvicka tak s tím přibráním se mi to zdá jako kravina, já před pár lety vážila o téměř 25 kg víc než nyní a obrácenou ji mám stále a neustále, ke všemu často se po porodu vrátí zpět do "obráceného" stavu, takže tato informace od tvé Dr. se mi moc nezdá. Já takové problémy nikdy neměla a to mám sklon opačně hodně veliký.

zuzkabez
8. zář 2011

taky mám obrácenou dělohu, a mám dvě děti, ale na druhé jsme taky chvíli čekali, až mi pan doktor poradil, že konec musí být zezadu jinak se tam spermie nedostanou a potom zůstat ležet na břiše, nám to pomohlo.

levata
21. říj 2011

@zeelvicka ahojky, taky mám obrácenou a v některých polohách to dost bolí, zatím jsem bohužel nepřišla na to, jak to řešit ☹ doktor mi to potvrdil, že je to tou dělohou zapeklitou .-)

zuzka84
21. kvě 2013

už je to tu stará diskuse , ale musím napsat, že mám taky zakloněnou dělohy a všechny děti se povedli určitě zezadu a s následným ležením na břiše - došlo mi to tedy až po třetím neplánovaném 😀 , který se nám povedl takhle při jednom jediném nechráněném styku , i když na kluky jsme čekali pokaždé skoro 2roky. takže já jinak prostě neotěhotním 😀

mracte
19. čer 2013

ahojky holky potřeboala bych poradit minulí rok jsem byla po opraci ginegolgie bolelo mě břicho a strašne moc a pan dochtor z ginegolgie mi zistil že mám na klonenou delohu k pateři ale řek mi že teško otěhotním mám strach jak když mi řek že neudu mít vube děti mě to tak řek že mám na klonenou že bude problem je tu nekdo kdo mám skušenost kdo má takovej roblem jako jáá prášky neberu vubec už ☹ ☹

pavla595
9. srp 2013

@zeelvicka ahojky ty bolesti jsou ze mas zaklonenou delohu i ja to tak mam pri milovani a urcite poloze me to boli.Jsem se ptala doktorky a ta me rekla ze to je od toho ze mam zaklonenou delohu. 🙂

evovi
31. říj 2013

Ahoj devcata, ja mam take obracenou delohu a presto uz mam 4 deti. Je dulezite co jite, nektere potraviny zavinuji potraty, aniz by jste o tom vedeli. Plati to zejmena u zen, ktere dostanou mesicky o neco drive. Ve skutecnosti jde o potrat. Pokud pouzivate casto potraviny, ktere obsahuji antioxidanty, tak to jsou hlavni duvody , ze nemuzete otehotnet. Prectete si, ktere jsou vhodne potraviny pro zeny, ktere chteji pocit miminko....

themurfii
17. srp 2015

@zeelvicka Zkus polohu zezadu /na pejska/ 😉

zimkovamonika
13. lis 2015

Ahojky taky mam obrácenou dělohu a otěhotněla jsem hned na prvni pokus 🙂

sies
19. led 2016

@evovi to znamená, že když používám antioxidanty v podobě zinku,selenu,vitamínu C,E, a beta karotenu tak je to špatně?

anitramov75
18. říj 2016

Stejný problém a 2 děti máme doma - ovšem polohu, která za ně může už si fakt nepamatuji 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 HODNĚ ŠTĚSTÍ VŠEM SNAŽILKÁM!