Od doby, co jsme se začali snažit, problémy s menstruací

snazilek89
12. kvě 2014

Ahoj holky,už jsem vážně zoufalá. Ve středu jdu na gyn jsou to tři měsíce co paní doktorka slíbila pomoc. Tak jsem zvědavá co vymyslí. Od doby co se snažíme mám pořád opožděnou ms tudíž nemůžu trefit na ovulaci. Testy nepomáhají.Už sem dostala i hormony. jeden měsíc ms v pořádku další opět o týden zpoždění. Měl někdo? Jak vám pomohli lékaři? Děkuji za každou radu

dezyre
12. kvě 2014

Ahoj, přesně toto mám po druhém porodu. Jednou přijde MS 26 DC, podruhé zase 34 DC, už jsem si zvykla. Popravdě ani nevím kdy mám ovulaci a jestli jí vůbec mám. Nějak to poslední dobou nejsem schopná vypozorovat. Ale jelikož dvě děti mám a celkem "komplikované", tak třetímu miminku necháváme naprosto volný průběh, zda si k nám cestu najde, takže v nejbližší době to zatím neřeším. Jen teda beru samozřejmě vitamíny pro plánování a teď jsem začala pít zelený ječmen a kontryhel 🙂

wildy
12. kvě 2014

Ahoj, mě dr. na nepravidelnou MS po vysazení HA dal nejdřív vyvolávačku a pak nasadil prášky (Provera - hormony). Po půl roce, kdy se nic nedělo a měla jsem snad všechny ty ošklivé vedlejší účinky z těch hormonů jsem doktorovi řekla, že to odmítám dál brát. (protože jsem hlavně měřením BT zjistila, že s těmi hormony OVU vůbec nemám - ty prášky ji blokovali!). A už nikdy žádné hormony nechci. Začala jsem užívat bylinky a zadařilo se hned první měsíc. Konkrétně Gynex (firma Energy) - mrkni na net. Dost to pomáhá. Na srovnání cyklu určitě. A je to přírodní. Kdybys chtěla vědět víc, klidně napiš do zpráv.

dezyre
12. kvě 2014

@wildy jak dlouho si ten gynex prosimtě brala? Já jsem ho měla minulý cyklus a nesrovnalo se to... Tento cyklus jsem si ho ještě nenasadila..

wildy
12. kvě 2014

@dezyre On se nebere ani tak v ohledu na cyklus. (není to jako HA - že týdenní pauzu musíš udělat když máš MS). Vůbec to na sobě nezávisí. Hlavně jsou to bylinky, takže by se měl brát minimálně 3 měsíce, a potom by se měli dostavit výsledky. Já ho brala od 10.12. a po 14ti dnech jsem měla ukázkovou OVU a taky se hned zadařilo. 🙂
U každého to bude trvat jinak dlouho. Můžeš třeba i špinit, nebo to mít víc. Ale to je jen známka toho, že tělo na to nějak reaguje a chvilku potrvá, než se to ustálí.
Uvidíš, co ti řekne tvoje doktorka, třeba v tom bude jiný problém, který se bude dát odstranit, ale myslím, že bylinkami člověk nic nezkazí.

dezyre
12. kvě 2014

@wildy já jsem o tom gynexu četla a právě jsem se dočetla, že se má užívat od začátku cyklu do ovulace, potom ne,když se snažíš, asi tak jak kontryhel.

dezyre
12. kvě 2014

@wildy jinak my se snažíme teprve dva měsíce, takže žádná dlouhá doba 😀

wildy
13. kvě 2014

@dezyre Tak to jsem neslyšela. Zkus se kouknout na oficiální stránky firmy Energy a je tam i poradna, tak můžeš napsat dotaz a uvidíš, co ti poradí. http://www.energy.sk/cz/menu_x329x.asp
Ale vzhledem k tomu, že to může cyklus zprvu rozhodit, tak se stejně netrefíš a hlavně každý má cyklus jinak dlouhý, takže to nemusí být 3 týdny nic a týden menzes. Mě se třeba ovu dostavila 14tý den po užívání.

domca89
13. kvě 2014

Já tohle měla taky po vysazení HA, nasadila mi proveru a hned druhý měsíc se mimčo zadařilo. 😉

anetka1701
13. kvě 2014

měla jsem po prvním porodu něco podobného (brala jsem HA), trvalo to 9 měsíců, než se cyklus ustálil, postupně jsme s lékařem hledali správnou kombinaci hormonů, když se našla, hned první cyklus se zadařilo. Brala jsem tuším Proveru a Duphaston, jestli se nepletu, měla jsem přesně vypsáno, který den co brát a postupně se to měnilo. Moc držím palce...

dezyre
13. kvě 2014

@wildy díky moc, určitě se poradím. Já většinou na sobě ovulaci normálně poznám, ale co jsme se začali snažit, tak jí nějak nemůžu vypozorovat, ale to si myslím je normální jev, člověk se moc sleduje 😀

jija
13. kvě 2014

@wildy
@dezyre ja jsem gynex brala mesic na radu kamaradky a musim rict, ze des, ms jsem mela pravidelnou, ale porad jsem nemohla otehotnet tak jsem to zkusila a ms jsem mela asi 2 dny, pak 3 dny nic a znova se to rozjelo na dalsich 5 dni ☹ pak jsem mela brat cyklobegit, ktery bylo nutne nasadit presne od zacatku ms a ja jsem nevedla, ktery den mam pocitat, ale treba kamaradka si ho chvalila, ze ji zkratil'cyklus z 36 dni na 30 🙂 asi jak u koho

dezyre
13. kvě 2014

@jija právěže ten první měsíc se to stát může, byla to známka toho, že tělo na to začíná reagovat. Já uvidím jestli ho budu brát, anebo ne. Teď jsem začala pít mladý zelený ječmen, není to cíleně na gynekologické problémy, ale je to plné minerálů, vitamínů a hlavně odkyseluje organismus. Zatím ho piju od neděle, tak uvidím.

wildy
13. kvě 2014

@jija Je to individuální. Každá jsme jiná a máme i jiné problémy, takže na každého to působí jinak. Mě pomohl. Hlavně se mi zlepšila i psychická stránka a začala jsem být víc v pohodě. A to při braní hormonů fakt nebylo. Měla jsem šílené stavy hysterie, úzkosti, lítosti, vzteku. Úplně nezvladatelné. Až jsem se kolikrát sama nad sebou pozastavila. Ale v danou chvíli s tím nešlo nic dělat.
Já už umělé hormony nikdy nechci ani vidět, stejně tak antikoncepci. Když o vidím, co to dělá, už bych to v životě nezačala brát!

jija
13. kvě 2014

@dezyre
@wildy presne tak jsem to myslela, ze nekomu to pomuze a ja mam na to treba spatne vzpominky. Stejne jako antikoncepce pro kojici, kamaradka spokojena rok a pul to nedostala, ja jsem vzala 5 tabletek a zacala jsem silene krvacet,horsi jak ocistky, nikam jsem nemohla musela jsem menit vlozku casteji nez detem plenky a trvalo to 10 dni ☹ takze jseto vysadila od te doby mam klid🙂
My jsme prave po prvnim diteti HA nechteli, protoze jsme chteli druhe dite co nejdriv a ted uz manzel dalsi deti nechce tak to musime nejak resit, chtela jsem 3 deti a pak si nechat podvazat vajecniky, ale po dvou detech se mi jeste nechce

dezyre
13. kvě 2014

@jija podvázání vaječníků je strašně radikální.. A co nějaké nehormonální tělísko? To jsem si chtěla dát po druhém dítěti, ale osud si s námi zahrál trochu jinak. Zezačátku teda nebyli myšlenky na další miminko, ale jednoduše nebyl absolutně čas řešit antikoncepci, dokonce i na kontrole po šestinedělí jsem byla až měl malý skoro rok, no a až jsem měla čas jít na gyndu, tak jsme se s manželem utvrdili v tom, že chceme ještě jedno miminko, takže jsem neřešila antikoncepci, ale rozhodnutí, zda jít do IVF, nebo zkusit otěhotnět přirozenou cestou. Můj manžel teda dřív taky říkal, že dvě a dost, byl kategoricky proti třetímu. Teď, když mu opatrně nadhodím, že jsem vždy chtěla 4 děti, tak už to "ne" není tak rozhodný 😀

dezyre
13. kvě 2014

@wildy mám na antikoncepci stejný názor, brala jsem ji od 17ti do cca 22 let a byla jsem šťastná, když jsem se od toho všeho očistila. Zjistila jsem najednou, že se cítím úplně jinak, tak nějak štastněji, v pohodě.

jija
13. kvě 2014

@dezyre o telisku jsm premyslela, ale moc pozitivniho jsem o nem neslysela, uvidime stejn nechci mit dite po 35 a to budu mit za 3 roky takze kdyz tak radikalni rez bude pak🙂

dezyre
13. kvě 2014

@jija i když další děti neplánuješ, tak mě to přijde radikální, ale já jsem posera, bála bych se každé operace 😝

jija
13. kvě 2014

@dezyre me to zase prijde jako rozumne reseni, nebudu muset brat hormony. Mozna mam na to kladny pohled, protozr mame v rodine jednu pribuznou co to podstoupila asi v 25 po dvou cisarskych rezech a v pohode🙂

dezyre
13. kvě 2014

@jija Tak to potom ano, když máš "zkušenost" .. já jsem se s tím u nikoho nesetkala, proto mě to přijde takové pro mě nemyslitelné.

dezyre
13. kvě 2014

I když s mým a manželovým genofondem bychom se měli nechat asi sterilizovat oba dva 😀

snazilek89
autor
15. kvě 2014

Jůů,tady se to rozjelo 😀 Včera jsem byla u dr tak mi řekla at si koupím Femibion. Tak jsem koupila. A v pondělí jdu na sledování ovulace.Ale pořád mi nejde do hlavy jak to jako bude dělat 😀