Opakované záněty močových cest, brání otěhotnění?

veroniquecz
16. únor 2014

Trpíte některá opakovanými záněty močových cest? Brání/bránilo vám to v otěhotnění? Popřípadě jak jste to řešily v těhotenství? Děkuji předem za odpovědi.

speedygon
16. únor 2014

Mně bylo řečeno, že nejsou- li zasaženy nebo poškozeny díky tomu ledviny, ničemu to nevadí. Samozřejmě, že v případě užívání léků v těhu je to asi horší- nevím, co z léků se může. Ale určitě Ti k tomuto řekne nejvíce dr z gyndy a urologie....

aaggyy
17. únor 2014

hlavně všude u doktora hlásit, že se snažíš otěhotnět, i když ještě těhotná nejsi. On pak vybere atb, která případnému těhu nevadí - penicilinová řada a cefalosporiny🙂 Na infekce močových cest se běžně předepisují atb, která se v těhotenství nesmí, tak proto.

may17
15. zář 2014

Koukám, že už je to starší otázka, ale přidám svou trochu do mlýna.. I když všude hlásím, že se snažíme o mimi a že jsem třeba 27. DC, píší mi ATB, která se v těhu nesmí. Jinak v otěhotnění mi to brání.. Vždycky, když se zadaří, tělo sníží imunitu, dostanu zánět a pak dostanu opožděnou mentruaci ☹

may17
15. zář 2014

Zapomněla jsem ještě dodat, že na penicilin jsem alergická, což mi taky trochu komplikuje život..