Operace páteře. Za jak dlouho jste mohly otěhotnět?

martankas
22. srp 2010

ahoj,
chci se zeptat,není tady některá z vás (nebo neznáte někoho ze svého okolí) po operaci ploténky (v bederní části páteře)? za jak dlouho od zákroku vám doktor doporučil otěhotnět?

kiara81
19. led 2011

@martankas ahoj já otěhotněla krátce po úrazu páteře zloměnina bederního obratle a byl to problém..rodila jsem SC a celkem to byl záhul po porodu kluka jsem ani neudržela a nedala ani na váhu...chce se dát dokupy posílit záda...a pak těhu

martankas
autor
19. led 2011

@kiara81 ahoj,ja otehotnela rok po operaci,mam za sebou lazne,rehabilitce..samozrejme jsem to konzultovala s lekari a nic nenamitali...a ty jsi otehotnela jak dlouho po operaci?

kiara81
20. led 2011

@martankas já jsem nemusela mít naštěstí operaci měla jsem 3 měsíce korzet...a po úrazu jsem otěhotněla za 3/4 roku taky jsem měla zasebou lázně ale myslím že mi to vše podělalo to že jsem měla 3 měs .korzet ...svaly v háji...

martankas
autor
20. led 2011

@kiara81 no to asi jo...myslím,že každý případ je jiný.někdo nemá žádné komplikace,někomu se to může zhoršit ještě víc...a teď už se cítíš lépe? a problémy už jsi měla v těhotenství nebo až pak po porodu? mě zatím záda vůbec nebolí,ale je mi jasný,že to přijde.. ☹

kiara81
20. led 2011

@martankas měla jsem až po porodu takhle to asi se moc neprojeví nebo spíš málo..jelikož se ti páteř prohlubuje postupně ale porodíš a je to naráz......no tak ti přeji at je vše ok ale jestli máš svalovou strukturu dobrou tak si myslím že to vše budeš mít dobrý...uvidíš

martankas
autor
20. led 2011

@kiara81 jo tak to nevím,jak jsem na tom se svaly...měla bych každý den cvičit,jenže sama doma se prostě nepřinutím,teď aspoň chodím na cvičení pro těhotné,kde posilujeme hlavně záda a pánevní dno. snad to bude v pohodě 🙂

kiara81
20. led 2011

@martankas tak to věřím že to bude ok já nědělala nic ..a termín máš tedy v květnu jo?

martankas
autor
20. led 2011

@kiara81 jj,v květnu...nejhorší měsíce,co se týče zad,mám před sebou...dívala jsem se na tvůj profil a koukám,že se snažíte o druhé mimi..tak snad vám to brzy vyjde a záda budou v pohodě 🙂

kiara81
20. led 2011

@martankas jj snažíme ale už jsem z toho asi magor...tedy ted už mě to přestává bavit dávám tomu ještě příští měsíc jsem po IUI a dnes jsem 28 dc a ms nikde a TT negativní...furt do sebe cpeš jen hormony a prd vrd..se zádama jsem zvědavá jak kdybych rodila podruhé...ted už záleží i na tom jak bude silná děloha v době před porodem...aby mi při kontrakcích nerupla...jinak počítám s druhým císařem ale chtěla bych rodit normálně ...
neboj určitě to bude v pořádku já teda se z toh srovnávala asi dva roky v krámě jsem si lehala na zem nevydržela jsem ani stát...no hrůza ale ted záda celkem dobrý...
a tak co čekáte?holčičku či kluka?

martankas
autor
20. led 2011

@kiara81 a císařem jsi rodila kvůli zádům nebo z jiného důvodu? a jak dlouho už se teď snažíte o druhé mimi? nám to kupodivu vyšlo hned na poprvé,ale je mi jasný,že pokud budeme chtít někdy druhé,už to tak lehce asi nepůjde...snad se brzy dočkáte!!
u nás to vypadá na holčičku,už mi to řekli 3 doktoři..začala jsem nakupovat růžové oblečky,ale poslední dny si říkám,co když se doktoři pletou..za 14 dní jdu na ko,tak snad se neukáže něco navíc 🙂

giannag
29. dub 2011

@martankas Ahojky, moc děkuji za odpověď, bohužel sem na ní přišla až teď. U mě je zatím vše v cajku. Od porodu - teď už víc jak 9 měsíců, jsem se dala dohromady. Chodila jsem na rehabilitaci a pak mi hodně pomohlo cvičení pilates, ale hlavně na tu nohu, na kterou jsem po porodu kulhala už ne proto, že by bolela, ale proto, že za tu dobu bolesti a jak jsem jí ulevovala,tak prostě ochabla a opravdu 9 měsíců trvalo, než se mi vrátila do původní formy, dokonce už můžu i běhat!!!, což předtím prostě nešlo. Záda bolí v rámci možností spíš od toho, jak tahám prcka, je to kus chlapa,takže se pronese,ale na to jak mám výřez velkej, opravdu dobrý, musím to teda zaklepat!!!!!!!Jediné, co mi to ještě připomíná, je trochu necitlivější kůže na straně lýtka......Koukám, že už máš porod v dohlednu, tak ti přeji ať je vše v pohodě a máš krásné zdravé mimísko, ze kterého budeš mít jen radost!!! 🙂 Když se ti bude chtít, klidně mi písni na mailíka giannag@seznam.cz, nebo kdybys něco potřebovala, radu na oplátku 😉 ,tak jsem tady a ráda napíšu. Zatím pa pa a měj se moc krásně!!!!

tyninka10
24. dub 2014

Ahoj holky,
je mi 29let, jsem v šestém měsíci svého druhého těhotenství a po celou dobu bojuju s výhřezem plotýnky, což se bohužel projevilo až v těhotenství akutně cca měsíc po otěhotnění,¨, kdy sem najednou nemohla na nohu a měla děsné bolesti od kyčle po prsty na nohách s brněním a špatnou citlivosti.
Tedy se dlouho nic nedělo, protože přece v prvním trimestru nic nejde. Dostala jsem obstřik, který byl absolutně bez efektu a v krutých bolestech bez analgetik 3 měsíce ležela a cekala, kdy se to teda "samo" díky klidovému režimu spraví. Mezitím se mi stav postupně zhoršovat a já pak nezvládla ani nakup rohlíků a moje 6ti letá dcerka mě věčně podpírala a nebo stála u lavičky a čekala, kdy se budu moct zvednout a popojít aspon pár metrů. Nakonec mě tedy poslali na NMR, kde se další měsíc čekalo na volny termín a provedli mi taky EMG, kde se zjistilo, že mám nerv poškozeny. NMR pak prokazala opravdu veliký nález výhřezu v oblastu L5/S1. Byla jsem odeslana ke konzultaci na neurochirurgii, kde jsem včera byla a pan doktor okamžitě řekl,že operace a pokud možno hned jinak bych mohla brzy ochrnout. Takze za týden nastupuju k operaci plotýnky v 6.měsíci těhotenství. Nečetla jsem nikde žádnou zkušenost s operací páteře přímo v těhu. Všude jen o otěhotnění po. Takže možné je dnes asi všechno. Ale je pravda, že se bojím strašně. ☹ Tak se mějte kráásně a přeji zdravé záda i dětičky