Operace páteře. Za jak dlouho jste mohly otěhotnět?

martankas
22. srp 2010

ahoj,
chci se zeptat,není tady některá z vás (nebo neznáte někoho ze svého okolí) po operaci ploténky (v bederní části páteře)? za jak dlouho od zákroku vám doktor doporučil otěhotnět?

vendy2
22. srp 2010

Ahoj,co se týká operace ploténky,tak nevím,ale já jsem po operaci celé páteře,ale otěhotněla jsem 6let po té operaci,protože mi byla dělána v dětství.Bylo by dobré se na to zeptat doktora jak dlouho bys musela čekat.Mě bylo tenkrát řečeno,že budu mít problémy,ale žádné problémy jsem neměla a vše bylo v pořádku.Asi jsem Ti moc nepomohla,snad se tu někdo najde,kdo s tím měl nebo má zkušenost a poradí Ti 😉

martankas
autor
22. srp 2010

Ahoj,mě na neurochirurgii řekli,že klidně můžu otěhotnět už 3 měsíce od operace,to mě ale přišlo hodně brzo,byla jsem ráda,že jsem vůbec chodila 🙂 teď už to bude rok, tak si říkám,že to by mohlo být tak akorát. Jen mám strach, co se zády těhotenství a hlavně pak porod udělá ☹ (mám tam totiž ještě jeden neoperovaný výhřez). Bohužel nikdo z doktorů mi není schopen nic říct, tak proto se ptám tady, abych věděla, jak na tom byli ostatní s podobnými problémy. 🙂 aTy jsi rodila normálně nebo císařem?

vendy2
22. srp 2010

@martankas tak to jo,myslím si,že když už si rok po operaci,že by to mělo být v pohodě 🙂 To úplně chápu,že máš strach,ale myslím,že by to mělo být dobré i po těhotenství i porodu.Já jsem začala rodit normálně,ale byli komplikace (ale ne kvůli zádům),tak mi pak udělali akutního císaře.Ale když jsem byla těhotná,tak jsem volala doktorovi jak budu moct rodit a přišel mi pak papír,že nevidí důvod proč bych kvůli té operaci zad nemohla rodit normálně 🙂 V těhotenství jsem občas záda cítila,ale jinak mě vůbec nebolela.

martankas
autor
22. srp 2010

@vendy2 to mi právě taky řekli,že až budu těhotná,dají mi papír,že můžu rodit normálně..to si ale dost dobře nedovedu představit,protože teď když ležím na zádech a trošku zatlačím jakoby do podložky,ta jizva docela bolí ☹ stejně mě přijde,že ti chlapi (doktoři)jsou se vším hned hotoví - znám několik holek,kterým se při porodu záda hnula a to žádný problémy předtím neměly ☹ no uvidíme... teď ještě,aby se zadařilo otěhotnění 😉

vendy2
22. srp 2010

@martankas To chápu.Mě doktor tenkrát strašil,že budu mít velké bolesti,když otěhotním atd...druhý zase říkal,že bude vše v pořádku,jen je občas budu cítit,no a já se bála a nakonec mě vůbec neboleli a vše bylo v pořádku 🙂 Držím palce,aby se podařilo brzy otěhotnět a nebyli žádné problémy 😉
My se pokoušíme o druhé,tak snad bude zas vše v pořádku,když to výjde 🙂

martankas
autor
22. srp 2010

@vendy2 ono je to asi hodně individuální...a jak jsi zvládala starání o mimčo? myslím to ohýbání se k němu,zvedání,chování....promiň,jestli jsem moc zvědavá,ale zatím jsem nikoho s podobným problémem nepotkala (ani se vzhledem k našemu věku nedivím 😎 ) taky ti přeji,aby to vyšlo i na podruhý!! 🙂

vendy2
22. srp 2010

@martankas no řekla bych,že jsem to zvládala dobře 🙂 Sice koupání bylo horší,ale to jsem vyřešila tím,že jsem si vaničku dala na stůl,abych nemusela být ohnutá a bylo to v pohodě.Přebalování na posteli,že jsem u toho seděla.Jinak vše ostatní bylo v pohodě,chovala jsem ho chvíli ve stoje,pak jsem si sedla,zvedání bylo taky bez problémů 😉
Děkuju 🙂

martankas
autor
22. srp 2010

@vendy2 právě,že já jsem docela i vysoká (184),takže budu muset mít všechno vysoký...i kočárek 🙂 ale zas si říkám,že i kdyby mě něco mělo bolet,tak za to to mimčo stojí... 😉 aspoň jedno 🙂 no a taky se bude muset zapojit i tatínek 😀 můžu vědět,jak už máš staré dítě? a jak dlouho už se snažíte o druhé? my se před měsícem vzali,takže jsme začali hned po svatbě 🙂 při mém "štěstí" si na mimčo ještě nějaký čas počkám...

vendy2
22. srp 2010

@martankas no tak to jsi opravdu vysoká,já mám 169cm.Určitě to za to mimčo stojí a snad to nebude bolet tolik,kdyby to náhodou občas zabolelo.Já taky zapojila i tatínka 😀 a hlavně teď když už je malej větší 😉 Malému jsou 2roky a 7měsíců 🙂 No,o druhé už se začínáme snažit 9.měsíc ☹ Malej se nám povedl skoro hned a druhé stále nic.
Tak to gratuluju ke svatbě 😉 Moc Ti přeju,abys dlouho čekat nemusela a mimčo k Vám přišlo co nejdříve 🙂

martankas
autor
23. srp 2010

@vendy2 tobě také přeji,aby to druhé už konečně přišlo 😉 když tady pročítám některé příspěvky,kdy se o mimčo snaží i několik let, fakt ty holky obdivuju...mě už by z toho asi hráblo ☹ říkala jsem si,že to necháme náhodě,že na to vůbec nebudu myslet a buď to vyjde hned nebo s tím za nějakou dobu začneme něco dělat...jenže to nejde na to nemyslet 😨
a jak to zvládáš ty, to čekání?

vendy2
23. srp 2010

@martankas Děkuju,snad už brzy se taky dočkáme 😉 Jak to zvládám?Ze začátku to bylo hrozné,to jsem i brečela.Teď mi z toho taky není nejlíp,ale pořád věřím,že se to povede.Nikdy by mě nenapadlo,že budu takhle čekat,a právě když tu čtu,že někdo čeká xlet,obdivuju je taky!Teď jsem ve fázi,že bych to zas vzdala,ale to neudělám,takže teď to zas nechávám náhodě 🙂
nejde na to nemyslet,to opravdu nejde,ale jde se nějak aspoň na chvíli zabavit a to taky pomáhá 😉 Ale jen někdy,teď se snažím to brát v pohodě,nic jiného nezbývá

martankas
autor
23. srp 2010

@vendy2 no,musí to být strašný ☹ zas ale už máš aspoň jednoho prcka 😉 😉 ale určitě to nevzdávej 😉
ještě jsem se chtěla zeptat,cvičíš?myslím kvůli té páteři...mě dali v lázních plno cviků-především takových těch dýchacích-něco jako Mojžíšová,ale jsem líná cvičit ☹ tak nevím,jestli by teď nebylo dobré začít....a ještě jednu otázku mám-ty máš po té operaci v páteři nějakou výstuž nebo šrouby? já nemám nic a gynekolog se docela divil... 😨

vendy2
23. srp 2010

@martankas to jo,to je pro mě útěchou,že už jednoho prcka mám a jsem za to moc ráda 😉 Takže to nevzdávám,když šlo první,půjde i druhé 🙂
Cvičila jsem v lázních a pak ještě i doma,ale už necvičím a to je dobrých pár let,co už necvičím.Záda mě nebolí,tak nějak jsem líná,abych ještě cvičila.V zádech mám dvě tyče a 11šroubků.Tak zřejmě u Tebe nebyl důvod tam něco dávat,ale nevím.
Ale jestli ty máš cviky podobné jako Mojžíšová,tak bych asi cvičila,třeba půjde i líp otěhotnět 😉

martankas
autor
23. srp 2010

@vendy2 oni nejdřív chtěli operovat obě ploténky a to už by tam nějaké umělé destičky dávat museli,ale prý by to byl velký zásah a problémy mi zatím způsobovala jen ta jedna,takže nakonec udělalijen jednu a nic umělého mi tam nedávali ☹ takže bych cvičit měla,abych to zpevnila aspoň svalama. ale to bych taky nesměla být líná 😎 to je právě to,že mě nic nebolí nebo aspoň ne tolik jako před operací...teď už má být hnusný počasí,tak asi začnu 😉
ty jo, to jsi si tedy se zádama užila...to ta moje operace je oproti tvé úplné nic. to jsi měla nějaký úraz? (nemusíš mi na to odpovídat,jestli nechceš 🙂 ) a máš nebo měla jsi ID?

vendy2
23. srp 2010

@martankas Tak to jo.No to věřím,komu by se taky chtělo cvičit 😎 Ale třeba by se Ti to opravdu zpevnilo,ale mě se to kecá 😀 já cvičila poctivě jen v lázních.Ve 13letech mi řekli,že mám skřivenou páteř,rok jsem nosila korzet na srovnání a poprvé byla v lázních,to vůbec nepomohlo,tak následovala operace,jinak bych měla páteř v pr...a ještě hrb,což se mi teda nelíbilo.Po operaci jsem jela znovu do lázní a fajn.Akorát mě pořád strašili,že mi to můžou vyndat,že by to už po těch letech mělo být v pořádku,ale já s tím klidně umřu 🙂 Mě to nijak nevadí a mám jistotu,že je to v pohodě.
Myslíš invalidní důchod?Jelikož jsem ještě nepracovala,hned po škole jsem otěhotněla,tak nevím jak to bude.Vím,že bych pak měla nahlásit co a jak,ale zrovna dvakrát se mi nechce,abych kvůli tomu bylo v ID.Jediný co mi vadí je být dlouho v předklonu a nebo sedět dýl,musím to střídat,tak nevím jak to pak bude s prací

martankas
autor
23. srp 2010

@vendy2 to já měla taky křivou páteř-skolioza,lordoza....pak mě začala bolet noha,jenže mě nenapadlo,že by to mohlo být od zad 😨 jak jsem si několik let ulevovala od bolesti,vychýlil se mi i bok...lázně byli super,byla jsemtam teď v březnu a hned bych si je zopakovala,akorát už nemám nárok ☹ mě důchod dali,jelikož pořád oddalovali operaci a já byla na neschopence,vypršel mi na ní 3 měsíce po operaci nárok ☹ slibovali,žem i ho dají na rok,jenže teď mi přišel dopis,že mám jít v září před komisi,takže mi ho asi vezmou ☹ vůbec netuším,co budu dělat-má to samé co ty-dlouho nevydržím sedět,ani stát,ohýbat se a tahat něco těžkého taky nepřichází v úvahu....připadám si hůř než normální důchodci 😒

vendy2
23. srp 2010

@martankas taky si někdy příjdu hůř jak nějaký důchodce 😒 Aha,tak to jo.Ono je hlavně těžké najít nějakou dobrou práci,aby se u ní mohlo chodit,chvíli si sednout atd.. ☹ Jsem na sebe vážně zvědavá co za práci si najdu.Já taky mohla jet víckrát do lázní,ale nějak se mi pak už nechtělo a pak přišel prcek a te´d si neumím představit,že bych tam jela a jeho nechala doma,to bych nedala.Já si myslím,pokud to prostě nepůjde,tak by Ti asi ten důchod měli prodloužit,co bys jinýho dělala??Přece by si někde netrpěla bolestma při nějaké práci.I když jim je to zřejmě jedno ☹
No asi by bylo príma,kdyby si to vzala jedním tahem a přišlo teď i mimčo 😉

martankas
autor
23. srp 2010

@vendy2 no,tak jsem to měla "naplánovaný",že po svatbě se začnem snažit a v únoru(kdy jsem měla jít na tu komisi) už budu těhotná....jenže jsem nepočítala s tím,že si mě předvolají už v září ☹ nejhorší je,že teď ani nebudu mít nárok na mateřskou a pochybuju,že by mě někdo zaměstnal třeba jen na půl roku ☹
Nejhorší je,že ty naše problémy se zády nejsou kromě jizvy vidět. Dnes si na záda "stěžuje" každý druhý, takže možná i proto jsou ti doktoři teď tak přísní....

vendy2
23. srp 2010

@martankas no to jo,taky jsem celé těhotenství nebrala žádné peníze a až teprve když jsem nastoupila před porodem na mateřskou,tak mi posílala sociálka peníze.To je pravda,jenže je to zásah do těla a je to páteř a tu člověk potřebuje,takže si myslím,že pokud to ještě není ono a ono přece jenom rok není tolik,tak by ten důchod mohli prodloužit.Co se týká té práce,to je taky na dvě věci ☹ Achjo,fakt to není jednoduché 😒

martankas
autor
7. zář 2010

@vendy2 Ahoj,jak se máš? už jsou nějaké novinky? 😉 já byla včera na prohlídce u neurologa (kvůli tomu důchodu) a dali mi další rehabilitace a s miminkem mám prý počkat do Vánoc ☹ to jsou další 3 skoro 4 měsíce...vidím to tak,že skončím rehabilitace (doufá,že budou trvat max.2 měsíce) a začnem znova se snažením.... doufám,že ty máš lepší zprávy 😉

vendy2
7. zář 2010

@martankas Ahojky 🙂 já bohužel už přes měsíc marně čekám na MS ☹ už jsem dostala vyvolávačku,ale bohužel ještě nezabrala,tak půjdu znovu k doktorce.TTak to mě mrzí ☹ Ale přeju Ti,aby to rychle uteklo a mohli jste se začít snažit 😉

martankas
autor
7. zář 2010

@vendy2 to je mi líto, že k tomu všemu máš ještě takovéhle problémy ☹ to je ale divný, že ani ta vyvolávačka nezabrala..já tedy na ní nikdy nebyla,ale myslela jsem si, že ti píchnou injekci a do pár dnů to dosstaneš 😨 uvidíš,že to bude taky dobrý!! musí!!!!

vendy2
7. zář 2010

@martankas děkuju,jsi hodná 🙂 No,měla by zabrat do 14dnů,bohužel se stává,že to nezabere,jako u mě a dostanu koňskou dávku,jak já říkám a ta snad už zabere.Pak bych měla jít na hormonální profil a uvidí se,kde je problém.Tak je to snad na dobré cestě 😉

brusinka.pusinka
7. zář 2010

@martankas já sice něměla operaci ploténky ale mám vložené dva 5 cm šrouby s podpěrou po obou stranách na středu 12 obratle. a otěhotněla jsem 2 roky po zákroku a můžu říct že bolesti jsem měla ale ty mám i teď hodně my pomáhal i v těhu bazén a cviční na míči. no moc přeji bezproblémové těhu pokud se rozhodneš mít mimi 😉 Podle mě se dá vše zvládnout pod dobrým dozorem lékařů 😉

martankas
autor
7. zář 2010

@brusinka.pusinka ahoj, nejhorší je,že každý doktor říká něco jiného....njedřív mi řekli,že mohu už 3 měsíce po operaci otěhotnět (což si moc nedovedu představit) a teď mám nakonec ještě počkat do Vánoc... jestli si to dobře představuju, 12. obratel je někdě uprostřed páteře? já to mám právě v bederní (dolní) části,což v těhotenství asi bolí i zdravé maminky...a ty jsi mohla rodit normálně? nebo císařem?

brusinka.pusinka
7. zář 2010

@martankas já rodila císařem obě děti a ono se to zdá ale když bolí záda je jedno kde je to bolest neskutečná, a mě nebolely kupodivu kříže ale bolelo mě spíš nahoře a mezi lopatkami , no já bych tomu nechala delší čas 😉

martankas
autor
7. zář 2010

@brusinka.pusinka už je mi 26, takže to nechci moc odkládat ☹ teď budu díky rehabilitacím pořádně cvičit a o vánocích se snad zadaří 😉 miminko strašně moc chci a myslím si,že když někdo něco chce,dá se vydržet všechno 😉

brusinka.pusinka
7. zář 2010

@martankas moc ti fandím a jsi maldá nemusíš až tak spěchat já měla malou v 35 letech a krásně si užívám 😵 😵 😵 a pokud bych měla mít jěště jedno nebránila bych se ale 2 císaře a záda jsou dost na to aby jsem riskovala 😉 Moc ti miminko přeji a neboj zvládneš to 😉

martankas
autor
7. zář 2010

@brusinka.pusinka díky moc 🙂 relativně mladá sice jsem,ale v dnešní době je čím dál tím težší otěhotnět,takže se chci začít snažit co nejdříve 😉 a ještě se chci zeptat, císaře jsi měla kvůli zádům?

brusinka.pusinka
7. zář 2010

@martankas první né to jsem měla když jsem měla úzkou pánev a mladej seděl na zadečku teda koncem pánevním a měl skoro 4 kg a 56 cm 😀 a u dcerky to bylo plánované kvůli zádům i kvůli tomu že jsem měla 1 císaře a dlouhou pauzu mezi porody 😉