Otěhotněla jste některá bez jednoho vejcovodu?

nicolca22
27. říj 2012

Je tu nějaká maminka, co byla po operaci mimo děložního těhu " a vzaly me pavej vajcovod" a pak opět otěhotnila? Za jak dlouho po operaci? Byly nejake komplikace? Nasledky? Problémy v prubehu tehu? Me lekar po operaci zdelil, ze muzu otehotnit hnedka, bez problemu, ale taky nemusim uz nikdy... :o Asi mi opět tikají hodinky, ale bojím se po té operaci.. 😒 Moc děkuji všem!!

martinakl
27. říj 2012

Ahoj, ze nemuzes otehotnet nikdy, to je pekna blbost! Ja mam po mimodeloznim tehotenstvi. Taky mi vzali jeden vejcovod. Zacali jsme se snazit po 5 mesicich, i kdyz doktor doporucil po trech. Zadarilo se hned naporpve. Sice to skoncilo potratem, ale to s mimodeloznim absolutne nesouviselo. Pak se nam opet zadarilo napoprve a mame krasneho chlapecka. Takze otehotnet muzes uplne v pohode, jsem toho dukazem 🙂
Jinak je tu uz diskuze o zkusenostech s mimodeloznim tehotenstvim, kde najdes dalsi holky, co to zazily a jejich pribehy. Poslu ti odkaz.

denousek
27. říj 2012

@martinakl zdravím 🙂)

ahojky... já jsem mela loni mimoděložní vzali mi jeden vejcovod myslela jsem si že mimi nebude,byla jsem v koncích ... snažily jsme se totiž o mimi 9 měsíců a tak to dopadlo..říkala jsem si že když jsem byla zdrava tak to tak dlouho trvalo tak co ted když mam jen jeden vejcovod... ale za 4 měsíce po laaparoskopii se zadařilo!! a už mimčo bylo na svém místě,! takže otěhotnět můžeš uplě v klidu jen se nenervuj 🙂) držím palečky pa jinak se říká že aspon 3 měsíce po zákroku může byt otěhotnět nebezpečné že se mimčo může přichytit třeba na jizvě po tom vejcovodu a to by bylo špatně!

vendullka
27. říj 2012

Kamarádka má jeden vejcovod a 2x napoprvé🙂

anushka111
27. říj 2012

Já jsem důkaz toho že to jde. A to už jsem dnes dospělá ženská. Mamce, taky jeden vzali a říkali j, to stejné jako tobě, po dvou měsích " snažení " si mě naši "uplácali" 😀

detina
27. říj 2012

jasně, že můžeš.... 😀

maybe72
27. říj 2012

Ano, dokonce dvakrát a doufám, že se zadaří i potřetí 😉 😉 😉

cuci25
27. říj 2012

já jsem otěhotněla hned na poprvé dva měsíce po odstranění jednoho vejcovodu 🙂

jellyy
28. říj 2012

Taky jsem měla mimoděložní těhu a přišla o pravý vejcovod a teď čekáme druhého prcka, takže se neboj on si k vám mimísek cestu najde 😉 držím palce ať je to co nejdřív 😉

sefova
1. lis 2012

hlásím se taky k živým důkazům, že to jde 🙂 v únoru prodělaná laparka po zjištění GEU, levý vejcovod fuč a hned v dubnu znovu // - čekáme vánoční dáreček 😉

janaste
1. lis 2012

Jsem na tom stejně, v únoru mimoděložní, odstraněn levý vejcovod, od dubna jsme se mohli začít snažit a 4 měsíc to vyšlo, nyní jsem ve 12tt. Takže ano jde to. Měla jsem šílený strach, že neotněním, co když není druhý vejcovod ok atd. A podařilo se :o)

ivca87
1. lis 2012

Já jsem sice neměla mimoděložní těhu, ale kvůli něčemu jinému jsem taky přišla o jeden vejcovod a i o jeden vaječník. Otěhotněla jsem přirozeně po 8 měsících.

suzanna123
1. lis 2012

Ahoj, neboj, můžeš. My si dali radši pauzu, ale pak se hned zadařilo. Taky jsem se bála, že to napodruhé dopadne stejně.. Doktor mi řekl, že to může souviset se zánětem slepého střeva, co jsem měla prakticky celé dětství a že se to šíří kolem, tak k tomu levému se to snad nedostalo... Samozřejmě se to zopakovat může, dokonce je větší pravděpodobnost, že se to stane podruhé než poprvé, ale myslím, že na podruhé mají doktoři snahu ten vejcovod zachránit.

forji
4. lis 2012

Ano, nemám vejcovod, rok po operaci jsem otěhotněla, pak časem nějaké cysty, laparoskopie a doktoři mi řekli, že už děti mít nebudu, že zbývající vejcovod je v dezolátním stavu. Mám děti 15, 10 a 1,5 😀 Žádný problém 😀

jaa
4. lis 2012

kamarádka má s jedním vejc.4 děti 😉

koflousek
4. lis 2012

Ano. Já dvakrát

socina
4. lis 2012

já nemám celou pravou stranu a otěhotněla jsem na 3. pokus 🙂 a zatim všechno v pohodě (26. tt)

fykyska
4. lis 2012

Ahoj, já prodělala GEU ve 3 měsící těhu dřív mi na to nepřišli🙄 ☹ bylo to letos na konci Března vzali mi také celý pravý vejcovod - ničeho se neboj i s jedním vejcovodem si tělo krásně porádí pokud je zdravý a bez komplikací tak se pro vajíčko umí natáhnout na druhou stranu a suplovat ten vejc. co chybí a při LPSK ho i profukují 😉 souhlasím s @martinakl - ahooj ženo - Takže to jde, jen bych být tebou počkala min 3 měsíce aby se ti tělo zahojilo - vevnitř je to moc bolavé 😢 🙂 jinak jsem také důkazem bylo to za 5 minut 12 a půl roku na to na první dobrou byly krásné // a budeme mít květňátko 😵 😵 😵

NEBOJ SE - DRŽÍME PĚSTIČKY 😅 😅 na novej rok máte zasazeno 😀

drahukl
4. lis 2012

Ano. tři měsíce po operaci.

alben
2. pro 2012

ahojky,
v listopadu mě byl odstraněn levý vejcovod. Teď jsem v rekonvalescenci. Za jak dlouho se můžem pokoušet o miminko? Můžu otěhotně bez umělého oplodnění? Předtím jsem ještě potratila, cca 1 rok. Pokoušíme se o mimčo 2 roky.

petula5
2. pro 2012

Ahojky, tak já jsem asi trošku jiný případ než všichni ostatní tady píšou. Taky jsem si myslela, že to nebude takový problém, ale od mimoděložního už budu za pár ní dva roky a pořád nic. Mám i po operaci průchodnosti vejicovodu druhý je v pořádku.Tento cyklus jsme byli na umělým a čekám na výsledek. Tak ti džím pěstičky, aby se brzy zadařilo 🙂

zubecek
7. pro 2012

Měsíc po operaci jsem dostala injekci na vyvolání a hned potom jsem otěhotněla, i když jsem ještě nechtěla, byla jsem dost vyřízená, bylo to také za 5 min 12, ale to tělo asi nějak chtělo být těhotné prostě, asi hormony nebo co...proběhlo to dobře, dokonce jsem byla čipernější než v prvním těhu, Dr. říkal, že na mimčo to nemá vliv...díky bohu za to...
tehdy mi doktoři v nemocnici dokonce přáli, ať jsem brzy těhotná a já se jim smála, že nedojdu ještě ani na záchod a byl to fakt fofr...ale ten strach, aby to bylo v pohodě...

pegynka
7. pro 2012

Ahojky,kamaradka taky byla mimodelozne,v listopadu 2011,a dneska uz je v 6.mesici tehotenstvi..Bez komplikaci,vsechno,jak ma byt,jen je mimisek trosku vetsi,ale to s tim nema souvislost...

anezka171982
7. črc 2013

AHOJ VŠEM ..chci jse zeptat před 2 týdny jsem byla na laparoskopi .vzali mi oba vejcovody a cysty .a řekli že už sama neotěhotnim jen přes umělé oplodněni . máte někdo taky takový problém ---moc děkuji za odpověd . 🙂

vermon
30. črc 2013

Taky by mě zajímalo, nemám pravý vaječník ani vejcovod, zda je možnost otěhotnění....Názory jsou různé, spíš by mě zajímalo, jestli má někdo zkušenost...

hojda
30. črc 2013

Kamarádka po mimoděložním a odstranění vejcovodu má mimčo.

shyanne
30. črc 2013

moje příbuzná, má funkční taky jen jeden a má dvě holčičky🙂

glembova
30. črc 2013

ano, po mimoděložním

anakolut
5. srp 2013

Měla jsem mimoděložní, přišla jsem o vejcovod a otěhotněla jsem přirozeným způsobem asi 4 - 5 měsíců po tom mimoděložním. Těhotenství bylo rizikové, krvácela jsem, ale narodila se krásná, zdravá holčička. Další těhotenství bylo bohužel zamlklé, ale taky doufám, že se to podaří znovu. Následky krom chybějícího vejcovodu mám "jen" psychické, protože jsem se s tím ještě stále na 100% nesmířila.

talina
5. srp 2013

sestřenice měla měsíc po operaci srůstů mimoděložní, tak jí jeden vejcovod odebrali. Další měsíc otěhotněla (nedávno mi prozradila že dokonce čekala dvojčátka) má holčičku a loni se jí narodil k tomu kluk 🙂

werroniika1
6. lis 2013

Dobrý večer, v neděli 3.11.2013 jsem jela do nemocnice s velkýma bolestmi v pod bříšku, všichni si myslely že to bude zánět močového měchýře, ale doktoři mi brali krev na hcg atd... Poslali mě na pokoj, a až budou výsledky tak že si pro mě přijdou. Asi hodinu na to, pro mě přišel doktor a říkal mi že má pro mě zajimavou zprávu, tak jsem si sedla a řekl mi že jsem těhotná tak mi hned vyskočil úsměv na tváři 🙂, ale hned za to mi řekl že to bude určitě mimoděložné, že je to co mě tak bolí v děloze, že tam prostě něco vadí, a byla tam i tekutina. Tak mi řekli že mi udělají lps a kouknou se jestli ta tekutina je krev, a jestli to embrio roste tam kde nema, a taky že to tak bylo :( ... Jak mě probouzeli z narkozy tak jsem slyšela že mi odstranily levý vejcovod :( ... Byla a jsem moc neštastná :(... Tak bych se vás chtěla zeptat, jestli bude problém počít další miminko, a za jak dlouho to bude nejlepší. S přítelem už máme jedno dítě, chlapečka, a moc bychom chtěli druhé, ale mám strašný strach z toho :( ...
Moc vás prosím o rady.
Jen dodávám že hcg bylo nízký 157, a že druhý vejcovod je v pořádku.
Jak dlouho trvá počít miminko s jedním vejcovodem?