Otěhotněla jste některá bez jednoho vejcovodu?

nicolca22
27. říj 2012

Je tu nějaká maminka, co byla po operaci mimo děložního těhu " a vzaly me pavej vajcovod" a pak opět otěhotnila? Za jak dlouho po operaci? Byly nejake komplikace? Nasledky? Problémy v prubehu tehu? Me lekar po operaci zdelil, ze muzu otehotnit hnedka, bez problemu, ale taky nemusim uz nikdy... :o Asi mi opět tikají hodinky, ale bojím se po té operaci.. 😒 Moc děkuji všem!!

trckin
6. lis 2013

Chápu tvé obavy, také jsem je měla a byla z toho všeho moc smutná.....mě vejcovod kvůli mimoděložnímu těhotenství vzali letos v lednu a hned při prvním snažení v březnu jsem otěhotněla, takže rozhodně neházej flintu do žita 🙂 Předtím jsme se skoro rok snažili a nic. Celé těhotenství probíhá v pohodě a ani jizvičky po laparoskopii se nerozjely. Říká se, že pokud jeden vejcovod chybí, tak ten druhý lépe pracuje, takže se určitě neboj, a ber to jako nový začátek .

davele
7. lis 2013

ahojky mě vzaly vaječník cca 10let zpět a nedávno jsme se rozhodly pro miminko a čekaly jsme 8měsíců než jsem otěhotněla a dnes jsem 23 týden🙂

maudn
7. lis 2013

jj já a dvakrát🙂, poprvé necelý rok od odejmutí vejcovodu a podruhé ihned

milada2
7. lis 2013

@werroniika1 Tak jednak tohle jsi mela napsat spis nekam do diskuse, v otazce kazdy muze napsat jen jednou a kazdy odpovida jen na tu otazku, prvni dotaz dalsich si nikdo nevsimne. Chapu, ze se trapis a je mi to lito. Dost odpovedi najdes nad svym dotazem. Za jak dlouho se smite zacit snazit by Ti mel rict doktor. A prosim promin, ale prece Ti nikdo nemuze rict, za jak dlouho se otehotni po operaci?! To prece nikdy nikdo nevi 😉

A jinak ja i bracha jsme se mamce narodili po mimodeloznim tehotenstvi a odebrani vejcovodu (a asi i vajecniku, nejsem si jista).

venouska
7. lis 2013

Já minulý rok otěhotněla hned na podruhé (co jsme to začali zkoušet), ale bylo to bohužel mimoděložní, vzali mi pravý vejcovod. V nemocnici mi řekli, že jsem zdravá a můžeme to zkoušet po 3 měsících, moje gyndr. řekla raději po 6 měsících, tak jsme začali po 5🙂. Otěhotněla jsem po 8 měsících a teď jsem v 7.měsíci těhotenství, vše bez problému, bez jakýchkoli komplikací. Takže nevěšet hlavu a nechat to na přírodě🙂

rari
10. lis 2013

Ahoj, v pondělí jsme podstoupila operaci díky mimoděl.těhu, vzali mi pravý vejcovod, v podstatě mi nikdo neřekl, co a jak dál, navíc operace měla být laparoskopicky,ale během ní zjistili, že mám srůsty po dávné operaci slepého střeva a tak mě nakonec museli říznout, aby se tam pořádně dostali...má někdo také takovou zkušenost, jak dlouho je pak třeba čekat než se může zkoušet otěhotnět? Musím říct, že fyzicky jsem celkem rychle v pořádku,ale psychicky mě to docela dostalo 😒

ludmila77
10. lis 2013

zdravím v roce 2012 sem potstoupila zákrok na odstranění jednoho vejcovodu ,začala sem jezdit do Sanusu v Jihlavě a niní sem v 3 měsíci ,takže to jde i při jednom ale musí vám pomoc léky .

luiza25
24. lis 2013

ahoj potrebuji poradit jsem po vyjmuti obou vejcovodu,a jednoho vajecniku muzu otehotnet i BEZ UMELEHO OPLODNENI??DEKUJI ☹

sofie333
25. lis 2013

Jen IVF...

jajuse
27. bře 2014

Ahojky chci se zeptat da se otehotnet kdyz nemam vejcovody.vajecniky mam. Umely mi nevyslo. Poradte Dekuju.

luciebx
27. bře 2014

vim ze znama taky prisla o vejcovod a nakonec ma zdravou holcicku ale nejsem si jista zda vyhledala lekarskou pomoc nebo to slo samo... ale vim ze I s jednim se da normalne otehulit..

jamys
27. bře 2014

Já osobně ne, ale kamarádka ano, a má dvě zdravé krásné děti.

tarra27
27. bře 2014

jde to v pohodě, osobní zkušenost nemám, ale vím o některých, kterým se to podařilo v pohodě....

pafca4
22. dub 2014

byla jsem operována pro mimoděl. těhotenství a vzali mi pravý vejcovod. Když jsme se začali snažit znovu, otěhotněla jsem hned na podruhé. Poprvé jsem ovulovala na straně, kde mi vejcovod chyběl, to se nezadařilo. Druhý měsíc, když jsem ovulovala na zdravé straně se zadařilo. Nejprve jsem měla hrozný strach, aby to zas nebylo mimoděložní, ale nakonec to je normální těhu 🙂

cyriela
10. črc 2014

Jsem více jak rok po operaci, kdy mi vzali levý vaječník i s vejcovodem a dnes mám bricho jako balon, MS zádná, vypadá to, ze jsem znovu těhu, ale mám strach, aby to opět nebylo mimodělozně.

ludmilad
10. črc 2014

Kamarádka měla mimoděložní těhotenství, vzali jí jeden vejcovod a teď má krásnou zdravou holčičku. Takže jde to. A otěhotněla jen pár měsíců po tom mimoděložním, myslím tak do 3 měsíců.

hohe
10. črc 2014

MOje mamča měla po mimoděložním a odebráním tedy jednoho vejcovodu mě a ségru...

japona
10. črc 2014

Ségra nemá od raného dětství pravý vejcovod a vajecnik. První dítě se povedlo za cca půl roku od vysazení prášku a "nechani to na přírodě". Druhé po 2 měsících. Věk u prvního porodu 31, u druhého 34 let. Vše bez problému.

saphirka
28. črc 2014

Ahoj všem, jsem ráda, že tu existuje tolik případů, kdy prostě vše proběhlo jak má. Já mám dneska splín, protože loni samovolný potrat, v listopadu mimoděložní těhu, laparoskopie a odstranění pravého vejcovodu a dneska po té době zase ms. Vyměnila jsem doktora (kdo by čekal, že na soukromé klinice mne zandebají?) beru hormony....ale stále nic. Ani se mi nedaří odchytit ovu. Přijde mi, jak kdyby ani nebyla. Na konzultaci jdu v září a pokaždé s novým měsícem jsem vždycky bezradnější :( Tak jen věřím, že se brzy zařadíme k těm šťastným párům ....díky holky za tu podporu.

bobule333
1. srp 2014

Holky, můžu na vás mít dotaz. Tento týden jsem byla na konzultaci před operací (laparoskopie+ hysteroskopie)
a primář chce ode mě souhlas ještě před operací ( zákrok- Salpingectomie -odejmutí patologicky změněného vejcovodu dle nálezu) Mám strach, aby při operaci v případě nějaké komplikace odebrali oba vejcovody a vaječníky a už nebudu mít děti vubec. Máte některá z vás podobné zkušenosti . Máme za sebou 6 inseminaci a 2 neúspešné ivf. Děkuji vám na Vaše zkušenosti. Bobule

anezka1982
29. bře 2015

Zdravím taky jsem měla problém 6let jsem jse snažila otěhotnět .a nic zjistili mi ze mám nepruhodne vejcovody mám cysty .tak jsem šla na operace vzali mi všechno nechali jen jeden vaječník .mohla jsem otěhotnět jenom IVF tak jsem to skusila po prve to vyšlo mám krásného syna

lilie56
31. bře 2015

Ahoj holky cetla sem tady ti zpravy chci se zeptat
chcou mi vzit vejcovod a jak to tady ctu takze muzu mit jeste Mimi
Mam mimco ale casem budeme chtit mit dalsi takze to jde
Dneska sem se dovedela ze my ho chcou vzit ten vejcovod
Mam strach ztoho dost velkej prosim o rady Dekuji moc

mazdamx3
10. dub 2015

Tento týden my našli mimoděložní těhotenství a skončilo to laparoskopii a vzali my levý vejcovod jsem s toho smutná a mám strach že už nebudu mít děti ale četla jsem tady příběhy a dostala jsem novou naději ale strach mám pořád,snažíme se z manželem už pět let a byli jsme i dvakrát na IVF a neúspěšně a pak to mimoděložní tak jsem pořád nejistá.

nikolinka19
2. kvě 2016

Ahoj holki jemi 19a snazim se o mimco ale pristi týden jdu na laparoskopi vezmou mi jeden vejcovod mam nanem tekutinu ale jeden mi zůstane mislite ze otehotnim bojím se .mate negdo stym skusenosti stakovim problémem dekuji.

aguaverde
2. kvě 2016

Já mám odstraněný pravý vejcovod po mimoděložním těhotenství, a po roce sem znovu s jedním otěhotněla, bohužel sem potratila. Ale i tak to jde otěhotnět. Nám děti trvají dlouho (první dcera 23měsíců, druhá 14měsíců, to mimoděložní bylo po 10 měsících snažení, teď po roce snažení SP, ) takže to bude v něčem jiném, ale otěhotnět prostě jde 😉

myskapetra
27. kvě 2016

Ahoj holky ja jsem ted v utery po mimodeloznim odstraneni praveho vejcovodu chci se zeptat je tu nekdo komu jontrolovali pruchodnost leveho vejcovodu po sestinedeli?? Me to nejspis ceka tak at vim co to obnasi dekuji

leikkka
27. kvě 2016

O vaječník a vejcovod jsem přišla v roce 2007, po té v roce 2010 uspěšné IVF na druhy pokus, 2012 zamlkly potrat (přes IVF), vejcovod nepruchodny, a hned po 2m prirozene tehotenstvi.

mirickas
29. črc 2017

Ahoj chci se zeptat vcera jsem byla na laparoskopii kvuli mimodeloznimu tehotenstvi...byl mi odebran pravy vejcovod kdy muzu zacit s dalsim snazenim...v nemocnici rikali po3 mesicich mam strach aby to nedopadlo stejne...moc jsme se tesily...dekuji za odpoved

aguaverde
29. črc 2017

@mirickas začni, až se budeš na to cítit..... u mne snažení dr nezákazal, ale já 3ms chtěla počkat....

annca23
2. črc 2019

@trckin jsem natom stejně odebrali mi vejcovod jeden pruchodny ale tehu nejsem je mi už po styricice tak dok mi napsala dufastol ja to holky vdala