Otěhotnění po konizaci (operaci děložního čípku)

beandy
26. lis 2012

Ahojky, před dvěma lety jsem byla na operaci (konizaci), protože mi zjistili rakovinu děložního čípku. Se snoubencem se snažíme půl roku o miminko a pořád nic. ☹ Myslíte že je to brzo na nějaké vyšetření jestli vůbec otěhotnět můžu nebo ne? Doktor který mě operoval ví, že se chceme pokoušet o miminko v březnu, ale my začali radši už teď kdyby to nešlo a řekl mi že s otěhotněním po operaci by neměl být problém. Jenže poslední dobou mám strach že v mým případě bude těžší otěhotnět. ☹ Je tu někdo takový kdo je taky po konizaci a má o tom nějaké info? Děkuji moc.

bibi_du
9. led 2014

Já byla na konizaci v dubnu 2011 s CIN 3. Otěhotnět se nám podařilo takřka hned jak jsme se začali snažit (červenec 2012 a duben 2013).

neominka
7. únor 2014

@prisscilla
@maladama
Tak holky, jak jsem jiz psala dr. rikala ze staci dodrzet jen 3 tydny po konizaci sex. pust , protoze jsem nebyla v nemocnici a nerezali me pod narkozou, kde se musi dodrzet 6 tydnu ale u teto metody kde se cipek jen opichne se dodrzuje jen 3 tydny...
a ja jsem 5 TYDNU po zakroku a cekam miminko 🙂 vubec se neboji, ze by se neco mohlo stat i kdyz se doporucuje pockat... No tak jsem otehotnela ... Ja jsem stastna jak blecha, protoze pred 6 mesici se me narodila 1tt holcicka s Downem...
3 tydny bez sexu jsme dodrzeli a ono se okamzite povedlo...
po vikendu frcim k mudr...🙂))

chanellka
7. únor 2014

Ahojky Holky jsem taky po konizaci v dubnu 2011 a v červnu jsem už byla těhotná 🙂 Jen se malej narodil o 6 týdnů dřív, moje gynekoložka říká že to s tím nesouvisí v porodnici zase že ano, tak nevím ale vše dobře dopadlo a malej byl v klidu takže pohodička 🙂 😎

bjoucik.15
12. únor 2014

ahoj holky, já mám po konizaci,ale nejspíš mě čeká další... Je tu někdo takový kdo otěhotněl po 2 konizacích??

maladama
13. únor 2014

@bjoucik.15 já měla jen jednu, ale švagrová dvě - prvně v těhotenství a pak asi rok po porodu, děti má 2,5 roku od sebe. Těhotní zásadně na první dobrou a mrcha, rodí do tří hodin od první kontrakce (v termínu).

bjoucik.15
13. únor 2014

@maladama tak to má dobrý.... Já rodila od kontrakce za 40hodin.... No tak nic, uvidime co mi rekne dr a jak mi dopadnou vysledky....

kacora4
25. bře 2014

Ahojte,

můžu Vás poprosit o radu? Jsem dva měsíce po konizaci, vše bez komplikací. Snažíme se o miminko, myslíte že je to reálné? Popřípadě nevíte jak dlouho to může trvat, než se početí povede?

Pěkný den,

Katka

jitunkyn
17. čer 2014

Holky prosím.. Já jsem skoro pět měsíců po sepci-císaři(musela jsem, protože nám ve 32 týdnu zjistili hypotrofii,takže v nemocnici jsme leželi na kardiu až do 38.tt,vyvolávaly porod, ale když jsem měla stahy, tak malýmu prestával jít kyslik, takže mi ho brali nakonec tím císařem)... teď jsem podstoupila konizaci děložního čípku a chtěla bych vědět, jestli nějaká z Vás náhodou nemá zkušenost s tímto problémem, chtěla bych poradit jak to šlo s dalším otěhotněním... My totiž s mužským chceme velkou rodinu(3-6 dětí).. Už takhle jsem byla zklamaná že jdu císařem, protože mám menší možnosti... No a doktorka moje říkala rok a půl až dva roky... a doktorka na fakultce,co mi prováděla seříznutí, řikala že nejlépe tak po půl roce...

kashki
17. čer 2014

@jitunkyn Já byla na konizaci 2 krát. Otěhotněla jsem asi po roce od operace, z toho jsme se snažili 3 měsíce. Během těhotenství jsem normálně chodila do práce, na mateřskou jsem šla 6 týdnu před termínem a rodila jsem normálně, přirozeně. Jen mi tu jizvu na děložním čípku museli před porodem povolit. Jinak to bylo a je OK 🙂 A to mi chtěli vzít i dělohu... 😨

leg
17. čer 2014

@jitunkyn já byla na konizaci také 2x, ale před těhotenstvím a to mě strašily, že pokud otěhotním, tak to bude zázrak, a pokud to dítě donosím, tak také a když budu těhotná, tak budu 90 % v nemocnici a bla bla bla. Tak jsme si s manželem řekli, že to řešit nebudeme, že až to těhotenství příjde, tak příjde. Nakonec jsem otěhotněla dalo by se říct "ihned". Takže si myslím, že nějaký interval po konizaci je nesmysl. Jak píšeš ten rok a půl až dva roky, tak to se týká císaře. První dítě šlo také císařem, protože se šprajclo v porodních cestách a přesně vím, že mi můj gynekolog říkal, že kvůli úplnému zhojení jizvy na děloze mi další dítě dříve jak po roce (nejlépe po 2) nedoporučuje. Co se týče samotné konizace, tak spíš pak je problém ke konci těhotenství, že zkrácený čípek může (ale nemusí být) příčinnou předčasného porodu. Já nakonec gynekologa ukecala, že na rizikovku jsem šla až v 6 měsíci a to je proto, že jsem jezdila do práce hodinu tam a hodinu zpět nacpaným vlakem a nakonec jsem přenášela skoro 14 dní.

milada2
17. čer 2014

@jitunkyn Ja otehotnela pul roku po konizaci, po mesici snazeni 😉

jitunkyn
23. čer 2014

Děkuji... potřebovala jsem jen trochu uklidnit... 🙂 Hlavně si nedovedu představit že bych na konci ležela v nemocnici ... :( a bez muzskýho a bez naseho prcka...

milada2
23. čer 2014

@jitunkyn Zadny problem s cipkem jsem nemela, rodila jsem v terminu 😉

kass86
14. črc 2014

Ahoj holky,
přidám také vlastní zkušenost. Po konizaci jsem dva roky. S otěhotněním žádný problém nebyl. Zadařilo se na druhý pokus 🙂. Co se týče těhotenství, od 24. tt se mi čípek zkrátil ze 4 cm na 2 cm ☹. Od té doby ležím a věřím, že vydržíme do termínu porodu. Zda to je konizací, netuším, ale dle doktorů je to možné. Každopádně nechci vás zbytečně strašit. Pokud je zákrok třeba, určitě bych se mu nevyhýbala. Všem držím palce.

petulinka29
12. lis 2014

Ahoj všem 🙂 I já jsem podstoupila kónizaci čípku, letos na konci května, měla jsem 2. - 3. stupeň dysplazie. Pak mi po operaci moje gynekoložka doporučila očkování Silgard. Takže jsme se pak s přítelem nemohli snažit o miminko hned po šestinedělí po operaci, protože dr. říkala, že je lepší se zatím chránit kondomem až do aplikace 2. dávky Silgardu, pak že by mělo mít očkování lepší účinek. Od srpna se teda zase snažíme, ale zatím bohužel nic 😒 Jenže já mám navíc problém s tím, že hned po kónizaci jsem začala mít problém se špiněním před menstruací. Vždycky třeba 7, 8 dní před už mám slabé špinění, prostě je to teď nějaké jiné než před tou operací, dřív jsem s tím nikdy problémy neměla 😕 Dr. říkala, že to s tím nesouvisí, že jde o náhodu, ale kdo ví....každopádně mám asi rozhozené hormony a proto se nám s přítelem nedaří. Ted poslední cyklus trval jen 19 dní. Navíc mám i zvýšený prolaktin v krvi. Takže mám Dostinex na snížení + Duphaston na srvovnání cyklu a snad už se to všechno konečně srovná a půjde to 😉 Jo jinak jsem zapomněla zmínit, že už to snažení trvá 2 roky. Pak do toho přišly ty problémy s čípkem, následnou kónizací, a ted snaha pokračuje, tak snad už o konečně brzo bude...

freedom753
18. led 2015

@kashki Muzu se zeptat jak to dopadlo? Jestli jste rodila predcasne? Mam stejny problem. 2m po prvnim porodu mi delali konizaci. Nyni skoro po 2letech jsem tehotna a ted ve 20t mi zistili, ze mam cipek 2cm. Nyni zijeme v Asii a prvni porod i konizace probehli v CR. Doktorka co me nyni osetruje mi nerekla o klidovem rezimu (ja bych ho ani nemohla dodrzovat s 2letym ditetem, leda ze by sem prijeli rodice). Beru Utrogestan. Rekla mi ze zkraceni je zpusobeno konizaci a ze by se to snad jiz nemelo zkracovat. Vim, ze je to individualni a jak tady myslim nekdo zminoval, ze konizace prakticky nema vliv na predcasny porod, ze statisticky by to vyslo na stejno, ze i zeny bez konizace maji predcasne porody. Moje sestra i kamaradky po konizaci spise prenasely. Mam, ale z toho strach, kdyby to aspon takto vydrzelo do 36t. (jeste mi hrozi preeklampsie, coz jsem mela ke konci minuleho tehotenstvi). Takze i kdyz jsem pozitivni clovek, tak nyni se hodne nervuji. Vim, ze bych nemela. Dekuji za odpovedi.

kashki
18. led 2015

@freedom753 Zbytečně se nenervujte 😉 Oni mi tu jizvu museli povolit, jinak bych asi neporodila 🙂) Tři týdny před porodem mi říkali, že to vypadá na porod, ale díky té jizvě na čípku se to nechtělo rozjet. Na další kontrole - zbývaly mi dva týdny do porodu, mi doktor jizvu povolil a večer jsem porodila 😀 Během těhotenství jsem žádný klidový režim neměla. Taky mě doktor strašil rizikovým těhotenstvím, ale naštěstí bylo všechno v pohodě 😉 Držím palce, ať vše dobře dopadne 😉

kashki
18. led 2015

@freedom753 a nepatřila ta otázka @kass86? 😉

abigail09
21. led 2015

@prisscilla
Ahoj, podle mě automaticky rizikové není. Otěhotněla jsem rok po konizaci čípku, plánovaně a přirozeně. Je mi 40 let rodit už budu v 41 letech a pracuji. Nemám kancelářskou ( sedací práci ). Je pravda, že by mě gynekoložka doma určitě nechala okamžitě, ale určitě ne protože jsem byla na operaci děložního čípku.
Myslím, že mám kvalitní gynekoložku, rodí děti v Podolí a kdyby rizikové těhotenství souviselo s konizací předpokládám, že by mě informovala 🙂

freedom753
22. led 2015

@kashki Omlouvam, se ano mela patrit @kass86.

monikahe
29. led 2015

Ahoj, mám jít v únoru na konizaci v Ostravě. Pan doktor mi dal na výběr, že si mám vybrat , zda mi zákrok udělají v celkové anestezii nebo jen lokálně . Vůbec nevím pro co se rozhodnout. Prosím, můžete mi poradit? Děkuji.

monaaceek
14. únor 2018

@beandy ja jsem po konizaci a i rekonizaci!Poprve jsem doma byla mesic a jak pisou vsechny holky/zeny!Nesmis zvedat nic tezkeho,jen odpocivat.Zadne sporty,bazeny,tampony..Nic..po rekonizaci uz me doma nechal dr.3mesice..A cekal dokud nebudou dobre vysledky a taky az se mi menstruace vrati do normalu.Mela jsem to trosku rozharasene👍🏼