Otěhotnění po streptokokové a chlamydiové infekci

yabe
24. črc 2013

Zdravím všechny a ráda bych se zeptala, zda má někdo zkušenost s tím, že by se po prodělané streptokokové a chlamydiové infekci pokoušel otěhotnět. Brzy jdu na gynekologii, kde mi jistě moje otázky zodpoví, nicméně bych si ráda vyslechla zkušenosti někoho, koho se to přímo týkalo. Momentálně jsem braná za přeléčenou s tím, že semnou asi do dalších zdrav. problémů nikdo nic dělat nebude....chceme s přítelem miminko a já bych samozřejmně nechtěla vědomě ohrozit jeho start do života...Bojím se co se u doktorky dozvím :( Už dlouho se o prckovi bavíme a nechceme nic odkládat...za chvíli mi bude 28 a kdoví jak dlouho se můžeme pokoušet...Budu ráda když se najde někdo kdo by se podělil se svýma zkušenostma. Za každou odpověď budu vděčná 🙂))

sarkad2856
25. črc 2013

Ahoj,toho streptokoka jsem neměla ale co vím,kamarádka ho měla a zjistili jí to u porodu,tak měla atb.Jinak po přelečení chlamidií jsem se mohla hned druhý měsíc snažit.V letě je prý dost rizikové na tyhle nemoci rybníky,koupáky atd,takže mi to má doktorka moc nedoporučovala.Jinak dodržovat sprchování s intim gelem a jinak v pohodě

milada2
25. črc 2013

Opravdu nechapu ceho se bojis, to by nemohla otehotnet polovina holek, kdyby tohle mely resit 😉

ratatooy
25. črc 2013

tak to se nikdy neešila a že mám prakticky nejaky zaněty pořád permanentně

dasty79
25. črc 2013

Ahojky,tak my jsme se snažili 4 roky o prcka a pořád to nešlo - až pak jedna super dr. udělala konečně všechny testy z krve a z moči a nevím z čeho ještě a zjistila pozitivní chlamydie - ihned nasadila atb mě i příteli a zákaz snažení.Při další kontrole už bylo vše ok a povolila nám snažilkování a já hned další měsíc otěhotněla 🙂 Nevím,jeslti to byl jen ten důvod -ale vypadá to,že ano a stačilo tak málo...Přeléčit se atb 🙂 Hlavně se musí přeléčit oba partneři,stačí jeden sexíček a můžete si to předávat pořád dokola.

olasek
25. črc 2013

Ahojky, pokud máš zaléčené chlamidie tak se můžete snažit, ničeho se bát nemusíš. Pravděpodobně budeš v těhotenství GBS pozitivní (streptokok), ale jak už tady někdo psal přede mnou, zaléčí tě při porodu kapačkami s antibiotiky. Také jsem absolvovala. Hodně štěstíčka a brzké otěhotnění 😉 !

jennyska
11. lis 2013

Ahoj @olasek @dasty79 @ratatooy @sarkad2856 @yabe

mohla bych Vás poprosit, zda byste se staly součástí naší Wiki knihovničky Modrého koníka tím, že napíšete své případné zkušenosti s chlamydiemi? 🙂

Stačí svou zkušenost vložit zde: https://www.modrykonik.cz/chlamydie/ . Pomůžete tak ostatním ženám, které na MK hledají informace o tomto onemocnění a v knihovničce, kterou si tady společně tvoříme, hledají radu, tip, pomoc, zkušenosti. Čím více takových zkušeností v knihovničce bude, tím přínosnější bude tato přehledná forma informací 😉

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den! 🙂
Janča