Otěhotnění s atopickým ekzémem. Máte zkušenost?

petul.a
16. led 2007

Ahoj, holky, je tu některá, která má zkušenost s atopickým ekzémem při snaze otěhotnět? Já jsem ekzematik asi od 2 let věku. Teď už se více než rok snažíme o mimi, já beru Clostilbegyt, zatím druhý cyklus. Snažím se dopátrat, zda hormonální masti mohou mít vliv na plodnost (někde jsem četla, že kortikosteroidy ano) a jak je to s užíváním mastí v průběhu těhotenství, zda to třeba neublíží miminku. Nehormonální mast mi totiž nezabrala.

herminka
23. led 2007

Ahoj, taky se připojuji 😉 Nejsem sice těhu a ani to v blízké budoucnosti neplánuji, ale mám výbornou zkušenost s masťovým základem, který se jmenuje AMBIDERMAN. Je takový lehounký, zpočátku mi připadal "vodový" a ekzém trochu vysušoval, ale časem mi začal vyhovovat víc a víc a asi už nebudu používat nic jiného. Jeho velké plus je, že není parfemovaný - parfemace v krémech totiž často ekzém dráždí. Vcelku dobré zkušenosti mám taky s homeopatickou mastičkou HALICAR, ta by snad měla být pro těhotné neškodná.

jenniffer
24. led 2007

Herminko, dá se ten Halicar koupit v lékárně nebo je na předpis?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte.
Já jsem taky atopik ( a to hlavně na tváři , což je děs 😒 Sice jen dva roky, ale stojí to za to. Pořád jsem měla problémy a pořád dokola jsem brala kortikoidy. A mooc doporučuju bádat po stravě. Ne držet všechny ty diety zaráz. A opravdu stojí za to hledat v tom stravu.
Jedna maminka radila aby se jeden týden jedly jen nealergické věci (což stačí na zlepšení ekzému) a pak postupně přidávat jendotlivé potraviny, co která udělá... Já jelikož jsem hubená jsem to zkusila naopak. Vysadila jsem vždyky na týden podezřelou potravinu a sledovala jsem co to udělá s exémem. Zjistila jsem že jsem děsně alergická na jabka - a jejich vysazení mi děsně pomohlo - mám stále suchou pokožku, ale už není červená a nesvědí. Super. (nebo např. na mléko alergická nejsem)

Jinak říká se že když tu alergenní potravinu na rok vysadíte a pak ji začnete zase pomaly konzumovat - už na ni nemusíte být alergičtí ( tělo se mezitím trochu vzpamatovalo)
🙂

deenakee
2. pro 2008

Jo a mimochodem. Nejde tu jen o dědičnost ,ale je zjištěné že maminka alergička by se měla vyhnout tomu , na co je alergická - během těhu a hlavně během kojení - protože ty alergeny přenáší na dítě a i plně kojené dítě pak může mít atopický ekzém ( ale jde zde především o alergie na jídlo- hlavně na mléko)

Jinak u dětí se doporučuje začít s příkrmy až v půl roce a to od nejméně alergenních potravin až po nejalergičtější ( jsou na to i nějaké tabulky) a novou potravinu dát vždy až po 3 dnech ( aby se zjistilo jestli na tu předchozí není dítě alergické) , jinak se ta alergenní potravina potom blbě hledá....

dasa24
2. pro 2008

ahoj holky,

trpím ekzémem od dětství

jsem 7tt, ekzém se mi zhoršuje, někdy je to zase lepší.
Od Dr. mám napsanou dětskou mast na ekzém bez kortokoidů( docela pomáhá)

Jinak co mi docela pomáhá je ovesná koupel koupená v lékárně, dělám si i masku na obličej,koupu ruce.... druhý den se mi to zhorší ale pak je to lepší.

Jinak si nemyslím že ekzém je ovlivněn plodností.

V těh. se mi vždy zhorší ekzém ale musím říct po porodu( bohužel mtrvého kluka v 6 měsíci) mi ekzém úplně zmizel. a díky stimluace na 2 IVF a ted těhotenství se mi zase zhoršil

rimelka
4. pro 2009

Ahoj potřebuju se zeptat zda je možné že může být ekzém příznakem toho že jsem těhotná? Na ekzémy,ani vyrážky netrpím,možná jako mimčo kdysi dávno,ale teď nikdy, Před cca týdnem se mi na tělě udělala jako by krupička,malých červených flíčku,které svědí Mám poseté břicho,vrch stehen,trošku pod koleny a v ohybu ruky. Alergickou reakci jsme vyloučila,nejedla jsme nic jiného jako jindy,prací prášek i aviváž používáme stejnou, povlečení stále převlíkám už nějakou dobu každý týden,kosmetiku taky stejnou atd. tak nevím kde hledat. JSem ztoho nervozní,myslela jsme že jen třeba něco ze ziym nebo tak,ale už je to dýl a nic nepomáhá,mažu se excipialem, 2x koupel v heřmánku a nic. Na kožní chci jít příští týden,zda to nevymizí. A teď sem pročítala na netu příznaky tohoto emzému ajediný naco se shoduje je že je to způsobené změnou hormonů v 1.trimestru, jako flíčky červené barvy,malé... O mimčo se snažíme už nějakou dobu,tak by tohle jako příznak bylo super,ale nevím no. Právě je mi to podezřeleé že jiank na to netrpím a teď taková blbá změna najednou. Přítel je zcela ok, tak je to asi něco ve mě? Pokud máte někdo tip nebo jste to měli na začátku těhu tak napiště,budu ráda 😉