Ovulace a délka cyklu. Ovlivní ovulace den začátku MS?

ia.
7. črc 2010

Ahoj holky, mám dotaz ohledně ovulace a délky cyklu...
Minulý měsíc jsem měla ovulaci 14. den cyklu a MS přišla 28 den, tzn. v polovině cyklu ovulace a pak MS. Ale tento měsíc jsem měla ovulaci až 16. den cyklu. To znamená že MS nedostanu 28 den, ale až 32 den cyklu? Děkuji za odpovědi.

lukza
7. črc 2010

Já pokud mužu říct ze své skušenosti tak ovulace neměla vliv na délku cyklu já mívala MC cca 32DC a jeden měsíc mě ovulační test ukazoval ovulku 17 DC a další 7DC.tak sem to měla já ale každé tělo je jiné třeba to u tebe tak bude

pitrisek26
8. črc 2010

já mívám ovu 14-17 DC, ale tento měsíc už 10-14 a cyklus mám vždy stejný 29 dní 😉

adelka89
8. črc 2010

@ia. Pokud se nepletu tak folikularni faze MC muze trvat ruzne dlouhou dobu tj faze pred ovulaci a po ovulaci nastupuje fatze lutealni a ta by mela byt +- stejna v kazdem cyklu ne kratsi jak 11 dnu a nebyva vetsinou delsi nez 16 dnu. Ve tvem pripade to tedy vychazi tak, ze pokud jsi mela minuly cyklus dlouhy 28 dnu a 14 den ovulaci tak lutealni faze je 14 dnu a ted by ms mela prijit presne jak rikas 32dc 🙂

len
8. črc 2010

16+14=30

bobsove
12. srp 2010

Ahoj, ovulka se může libovolně hýbat, pokud by se výrazně posunula, posune se i menstruace - např. OVU 21.DC, může se posunout ovulka o 14 dní, čili men přijde 35.DC. Kdyby to nebylo výrazný posunutí, tak men přijde jako vždy. 🙂