Ovulace - anovulace, máte zkušenost?

dinnuska
30. dub 2013

Ahojky , byla jsem u doktora na kotrole, ať mám jistotu, zda je všechno ok a nesnašíme se nadarmo. Doktor mi řekl, že děložní sliznici mám v pohodě i všechno okolo, akorát mi řekl, že se mu nezdají vyjačníky. Nějak mi vypočítal, že teď či za dva dny bych měla ovulovat, nicméně folikuly mi zůstávají ve vajčníkách, prý by měly jakoby prasknout a že to je právě ta anovulace. Prý nemám věšet hlavu, že ne každý cyklus musí být ovulační ... kdyby to bylo stále stejné a nedařilo se nám, tak by se prý udělal rozbor hormonů atd . Chci se zeptat, zda s tím má někdo zkušenosti a eventuelně nějakou radu, v tomto se moc nevyznám . Děkuju moc

styna87
11. kvě 2013

@dinnuska Zkus Gynex nebo ještě lépe Nosifol. Ty zabírají na rozjezd ovulace. Pokud nemáš jiný problém (nepravidelnost nebo úplné vymizení MS)...mohlo by to zabrat🙂 Držím pěsti.

dinnuska
autor
13. kvě 2013

@styna87 Ahojky, děkuji za odpověď. Ne ne MS mám naštěstí v pohodě, což je dost divné,protože při HA jsem ji neměla a jen co jsem vysadila, mám ji co měsíc, sice ne vždy přesně na den, ale mám. Nosifol jsem si koupila, tak snad to vyjde , děkuju

styna87
13. kvě 2013

@dinnuska Tak to se zdá, že máme víceméně stejné problémy...🙂 Já mám MS pravidelnou jako hodinky, 28 dní. O miminko se snažíme rok a půl...byla jsem na hormonálním profilu a byla mi zjištěna nízká hladina progesteronu. Ale hormonální léčbu odmítám. Takže běh na dlouhou trať☹ Chci zkusit ten Nosifol. Protože vím, že podle OVU testů...ji občas mívám...pokud úplně nelžou🙂

dinnuska
autor
15. kvě 2013

@styna87 Tak to já podle testů nezkouším, měřím si teďkonc teplotu, jo a budu měnit doktora, protože příštup Vy jste mladá přijďte na podzim a uvidíte se mi fakt nelíbí, hlavně hormony mi může nabrat kdykoliv a ani to ne . To jsem si domluvila u známé, co dělá tady na gennetu ať vím. Co se týče hormonální léčby v o tom jsem si moc nečetla, tak nevím. Ještě jsem si koupila drmek , ale v mleté formě , protože jinak ho nikde neseženu

styna87
15. kvě 2013

@dinnuska Tak ono neplodnost se opravdu řeší až tak po tom roce...já prostě pořád doufám, že přeci pro mladou a zdravou ženu to nemůže být takový problém...? Já teda zkoušela ovu testy kdysi před 3/4 rokem...od té doby už neřeším nic...ani BT neměřím...akorát bych se potom stresovala🙂 Dr. mi řekl, že jediná nejúčinější metoda, jak zjistit, jestli je ovulace, je stejně ultrazvuk. A jinak já jsem Kristýna. Ahoj🙂

dinnuska
autor
15. kvě 2013

@styna87 Ahojky Kristýnko, já jsem jsem Simča. Těší mě :o). Ano to je pravda, já to neřeším, i když už se snažíme asi přes půl rok, neřeším to, protože si zas řikám, že čím víc to člověk řeší a stresuje se, tím víc je to horší a psychika hraje hodně. Nosifol jsem si jinak koupila, sice je u nás drahej . Víc toho brát nechci, méně je někdy více . Vidíš to, to mně doktor zase nic neřekne a neřekl .... 😨 ☹

styna87
15. kvě 2013

I mě těší🙂 Pokud bys chtěla, u nás se dá Nosifol sehnat myslím za 350,-, klidně bych poslala...🙂 To mi nemusíš říkat...jak jsem psala, my se snažíme už rok a půl...a je to na palici, co si budeme povídat:-/ Ale věřím, že jednou...🙂

styna87
15. kvě 2013
dinnuska
autor
15. kvě 2013

:o) věřím tomu, a byla bych ráda kdyby to vyšlo i vám . Kolikrát si řikám, že těm, co ho nechcou se to podaří ,kdežto těm co by byli dobrými rodiči ne .... :/ tohle není správné

styna87
21. kvě 2013

@dinnuska Nějak mi uniklo, že jsi psala, promiň. Já to upřímně přeji všem, kteří si mimnko přejí a chtějí...i těm, kteří třeba nechtěli, ale zadařilo se...ale jsou dny, kdy to na mě všechno prostě padne...a mám chuť se na to vykašlat...příští týden má termín švagrová...přeju jí to. Ale je to pro mě děsný...myslela jsem si, že už jsem se s tím smířila, ale asi nee.

cloxie
21. kvě 2013

@styna87 Ahojky, musím říct, že to mám úplně stejně!!! taky všem moc přeju, že se jim zadařilo, ale na druhou stranu si říkám, co dělám/e špatně, že u nás to nějak nejde....ale věřím, že se to podaří nám všem a to co nejdřív!! 🙂 jen vydržet, holky 😉

sarriku
21. kvě 2013

Ahojky, já jsem měla hlavně po vysazení antikoncepce hdoně cyklů anovulačních, taky hodně nepravidelné cykly.:-///
Klidně 65 dní, prostě hrůza. Asi rok po vysazení se mi to konečně srovnalo a nic jsem už nebrala.
Zkus nějaké bylinky. Papa a držím palečky.

styna87
21. kvě 2013

@sarriku Děkuju, já antiko neberu asi 6 let...nějak mi to nevyhovovalo a nesedělo. Zkoušela jsem víceméně jen Gynex, ten mi nepomohl no a homeo...asi chci všechno hned a nejsem trpělivá🙂 Co by taky člověk po roce a půl čekání chtěl, že🙂

dinnuska
autor
22. kvě 2013

@styna87 V pohodě :o) Uvidíme jak to bude dál .... 6.6 jdu k novýmu doktorovi , tak snad se něco bude dít

javamabova
10. led 2016

Pokoušela jsem se otěhotnět 10 let, a když mi gynekolog nedokázal říct proč, rozhodli jsme se s manželem pro umělé oplodnění. Až tam mi doktoři řekli, že nemám ovulaci, a vzhledem k tomu, že mám nepravidelnou menstruaci, neovuluji a tudíž bych asi nikdy neotěhotněla 😢 Ale dobře to dopadlo a díky GENETU mám dvě děti 😅

nada1985
11. led 2016

@javamabova ahoj já se taky snažím 10 let jak a co to je genetu platí se něco a poradté mi

javamabova
23. led 2016

@nada1985 Ahoj, dlouho jsem tu nebyla 😅 tak odpovídám až teď. GENET je v Liberci. Dělá se tam tzv. IVF- umělé oplodnění a asistovaná reprodukce, genetika, odběr plodové vody a veškeré vyšetření, jaké uznají za vhodné, pokud zůstanete jejich pacientkou.
Platíte akorát léky a hormony, pro získání ovulace a vytvoření folikulů pro oplodnění. Tyto léky se platí, pokud nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou.
Dále si můžete připlatit Asistovaný hatching - tato asistovaná reprodukce je metodou, která napomáhá k lepšímu uhnízdění zhruba 4 denního embrya. Metoda se nepoužívá současně s metodou IUI, neboť hlavním úkolem prodloužené kultivace je narušení bílkovinného obalu, které embryo chrání a u metody IUI je tento obal již narušen. Nám to hodně pomohlo a vybraly jen ty kvalitní embria, které byly silné a přežily nejdéle, než mi je zavedly do dělohy.
Genet je na nejlepší úrovni a mají tam ten nejhezčí přístup.
Jinak první tři pokusy jsou zdarma, uchování embrií pro další těhu, pokud zbydou se platí ročně 1000,- zamražení, druhé zavedení při druhém těhu se platí 7000,- a ta kultivace embrií stála kolem 12000,-
Od těchto zákroků nás dělí 5 let, takže jejich ceník zákroků mimo zdr. pojišťovnu může být už jiný.
Tak pokud se rozhodnete podstoupit umělé oplodnění, neváhejte, vše se neplatí najednou, ale postupně a vždycky se můžete rozhodnout, co si chtít připlatit.
Doktoři vše vysvětlí do nejmenšího detailu. Je to jen náročné na čas a psychiku, takže to chce pevné nervy a neztrácet naději, pokud to nevyjde hned na poprvé.
Nám vyšlo první na 3 pokus a druhé na druhý pokus.
Hodně štěstí a sil zdravím Jana

nada1985
23. led 2016

Ahoj kolik je procento úspěchu ivf. Kolik stojí ICSI neboť jsem byla inseminace a nic a dá té mi tel jinak jsem s náchoda to me bude stát víc že vyšetření když tam nemám dr?