Plané neštovice u dospělého, jak probíhají?

maximka33
23. zář 2012

Maminky, v dětství jsem plané neštovice neměla. můj syn je právě má. jelikož se snažíme o miminko, jsem trochu nešťastná. vím, že to může být velká komplikace pro plod. můžete mi prosím říct, za jak dlouho jste to dostaly, jak to probíhalo? já mám už třetí den průjem,může to být průvodní znak? Syn je infekční teprve od pondělí (dva dny před výsevem pupínků). takže průjem mám teprve od 5. dne inkubační doby. prosím o vaše zkušenosti, díky.

sabatko
24. zář 2012

Ahoj, já prodělala neštovice ve 21 letech a nakazila jsem se když jsem hlídala kamarádčina chlapečka, inkubační doba po kontaktu s infekční osobou je prý 14-21 dní a můžu říct, že zatímco malý byl docela v pohodě i když ho to svědilo já byla na umření. Měla jsem horečky nad 40 st., nemohla jsem jíst, pít, nakonec mě museli hospitalizovat na infekčním a dostávala jsem kapačky. Nechci Tě teda strašit. Koukám, že jsi měla jít na IUI, to musí mrzet, chápu, s manželem už se snažíme o druhátko bezmála rok a pořád nic. Ale počkat s tím bude určo lepší, protože všude se mě ptali hlavně na to, abych nebyla těhotná v prvním trimestru, protože je největší riziko ohrožení plodu, může dojít k potratu a taky k deformitám končetin, poškození mozku, oka a tak. Průjem jsem měla až potom, ale řekla bych, že spíš asi od horečky. Kdyby Tě něco zajímalo, co jsem nenapsala, klidně se ptej a držte se oba!

maximka33
autor
25. zář 2012

@sabatko díky moc za odpověď. vidím,, že je to fakt docela nepříjemný průběh. tak jsem zvědavá, jak se to vyvine. jak ti to začalo? rovnou pupínky?

sabatko
26. zář 2012

@maximka33 objevily se rovnou pupínky, ale nejdřív jsem měla cca 4 dny pouze dva, takže to vypadalo, že se tomu docela dobře vyhnu, no a pak začaly horečky a druhý den jsem se komplet osypala i ve vlasech, prostě všude. A horečky tedy trvaly ještě přes týden, nebyla jsem schopná ani stát, aby mi někdo mohl pupínky namazat tekutým pudrem, na infekčním mě patlali rovnou celou, ani nemělo smysl se soustřeďovat na jednotlivá místa. Nicméně je docela dobře možné, že jsi neštovice v dětství prodělala s velmi lehkým průběhem, třeba jsi měla jen pár pupínků, které jsi ani nezaznamenala, tak už je ani chytit nemusíš 😉 . Co malý, jak to zvládá?

maximka33
autor
26. zář 2012

@sabatko jo a vzpomínáš si, po jak dlouhé době se objevily pupínky? tedy pokud víš, kdy jsi to asi mohla chytnout. my dostali radu koupat malého v hypermanganu a asi to funguje, po týdnu se mu už žádné nové pupínky nedělají. dva dny měl zvýšenou teplotu, ale jinak byl stejně akční jako vždycky. jako by byl jen nachlazený. naštěstí máme zahradu, tak chodíme ven tam, jinak bychom doma zblbli 🙂 jo po inkubační době si určitě zajdu na test protilátek.

sabatko
26. zář 2012

@maximka33 už je to dlouho, ale chytla jsem to až na dovolené a to už jsem tam přes týden byli, takže tak 12-14 dní od hlídání.... Musela jsem kvůli tomu prodlužovat dovolenou, protože jsem z Ostravy a hospitalizovali mě nakonec na Bulovce. Ale zase jsem to léto tady našla budoucího manžela, dokonce mě navštívil v nemocnici a nevadila jsem mu hned ze startu i s puntíkama 😀

maximka33
autor
26. zář 2012

@sabatko tak to jsou zajímavé souhry náhod. to ti to propuklo celkem rychle. no budu ve střehu. už jsem objednaná na protilátky 17.10., takže do té doby se to rozsekne. a manžel byl statečnej 🙂

z.keclikvoa
4. kvě 2013

Holky chci se zeptat kolik stojí odběr krve na ty protilátky??

kaczka1
7. srp 2014

Dobrý den, chci se optat, jsem už z toho internetu zblblá ☹ všude se dočítám, že teploty by při neštovicích měly být ještě před pupínkama. Můj první pupínek se objevil v neděli a včera sem teprve začala mít teploty 😖 je to děs, vše mne bolí, nemůžu skoro ani vstát a když je to nezbytně nutné, tak chodím jak tělo bez duše, je mi strašná zima a slabo, dokonce když se podívám jen očima do stran bolí mě hlava, je to normální? Prosím o radu je mi 26. mažu imazolem a užívám kapičky fenistil. Snad zítra bude líp 😒 Nikomu bych takový průběh opravdu nepřála..hezký den!

andilek85
13. kvě 2016

Ahoj už je to tu sice starší debata,ale tento problém mám možna teď já i moje dcera 2roky neštovice jsme nemeli(podle karty u dr.) na proti látkách jsem nebyla ,ale pokud to nechytnu mazu tam ani jedna teď jsme byli ve styku se synovcem kterému druhy den naskakali pupínky a večer už byli i vodové mi byli s ním v tu dobu kdyz to nevěděli měl jen jeden červený☹ nejhorší je ,že já mám 35dni do svatby☹ viděli jsme se 10.května myslíte ze jsme to chytli?nevím co bude mám strach z průběhu a jestli to stihneme☹😢

mila89
Odpověď byla odstraněná
Zobraz