Polycystická ovaria. Dá se přirozeně otěhotnět?

pipinka
28. říj 2011

Chtěla bych se zeptat, jestli má někdo stejný problém jako já? Je možné s tímto přirozeně otěhotnět? Podařilo se to některé z vás? Děkuji za odpovědi

benerika
29. říj 2011

@pipinka Ahojky, mám ten samý problém a zatím se pořád snažíme, ale podle toho co jsem četla na koníkovi je hodně holek s tímto problémem co otěhotněly 🙂

pipinka
autor
29. říj 2011

benerika: doufám, že to někdy vyjde. Já jsem to ráno opět oplakala,ale na druhou stranu si říkám, že aspoň mám pravidelnou menstruaci. Sice přišla o několik dní později,ale došla. 😉

benerika
29. říj 2011

@pipinka mě to taky trápí, ale musíme tomu věřit a nesmíme tomu podléhat, ikdyž je to těžké. Jak dlouho se snažíte? To máš dobré, že ji máš pravidelnou, to já ne☹ Mě to pokaždé musela doktorka vyvolat ☹ Antikoncepce mi to celé rozhodila a pak na mě dr přišla s diagnózou PCO, určitě za to může ta blbá antikoncepce. Nikdy předtím jsem takové problémy neměla.

lorreine
29. říj 2011

@pipinka Ahoj, myslim, ze je nas naozaj viac nez dost. Po 1,5 roku snazenia sme sli do CAR a tam to zistili, takze nasadili Clostilbegyt a Utrogestan...no a za dva mesiace som bola tehotna...ale bohuzial som potratila...Viem ale ,ze sa da otehotniet aj prirodzene, akurat je to skor nahoda

sabatko
1. lis 2011

Ahoj holky, jdu Vás podpořit, stejná diagnóza, nepravidelná, vlastně po vysazení ant. skoro žádná menstruace, už jsme s lékařem hovořili o drillingu vaječníků atd., stále jsem to odsouvala, půl roku pila bylinky (byl to tedy mazec - 4x denně, přesný čas louhovaní, nosila jsem si je všude s sebou a vařila čajíky). Manžel už byl i 2x na spermiogramu a ani tam to nebylo stoprocentní - vlastně, když nám oznamovali, že přirozeně to s naší diagnózou opravdu asi nepůjde, tak jsme doktorovi sdělili, že jsem těhu - to bych vám přála vidět ten pohled 🙂. Ve finále jsme se snažili 9 měsíců a doma mi už běhá 19.měsíční chlapeček - toto uteklo, pomalu se budeme pokoušet o ségru nebo brášku, tak uvidíme, jak to půjde tentokrát. Kdyby vás cokoliv zajímalo, třeba i k těhotenství (byla jsem tedy celé na rizikovce), tak se ptejte, když budu moct, ráda zodpovím.

benerika
1. lis 2011

@sabatko ahojky, tak to je teda super, že se to povedlo 🙂, úplně jsem si představila toho doktora 😀 😀 No a rizikové jsi měla kvůli pco?

jabluncanka
2. lis 2011

@pipinka Co Tvá štítná žláza?? tohle spolu souvisí... 😉

sabatko
2. lis 2011

@benerika Když jsem si k PCO hledala co možná nejvíc dostupných informací, tak jedna z nich byla i to, že je u této diagnozy o něco zvýšené riziko potratu v časné fázi těhotenství a poté, co jsem cca v 6. týdnu špinila, lékař nařídil nastup na nemocenskou a musela jsem polehávat. Pak ve čtvrtém měsíci už jsem dostala i vycházky, ale doma jsem už zůstala. Asi to bylo i tím, že od začátku se těhotenství jevilo jako o cca týden až dva mladší než by dle MS mělo být - i když u PCO není podle mě vůbec jasné, kdy vlastně proběhla ovulace....

benerika
3. lis 2011

@sabatko chjo to se právě bojím, toho rizika potratu, jestli někdy otěhotním, tak ty první tři měsíce nebo asi celých devět se budu nervovat ☹

merlikotka
4. lis 2011

Tak už jsem tady taky........... mno tak co o sobě říct, mám polycystická ovaria, máme špatný spermiogram a čekáme na výsledky krve.....když nemám umělé hormony, vůbec nemám měsíčky a pravděpodobně do konce roku nebo těsně po něm pujdem na umělé otěhotnění.....to že mám kvůli nevolnostem a závratím problémy v práci nekomentuju.... mno nervy na kašu atd..... tak doufám že se to povede..... 😀 Všem snažilkám držím palec.... a kdyby jste někdo chtěly pokecat no problem 🙂

sanicka
4. lis 2011

Ahoj, jsem tu nová. S manželem se snažíme o mimi přes rok, ale díky pco se nám zatím bohužel nedaří. Již několik měsíců beru clostylbegit, ale bohužel nezabírá. Jediné, co se po těchto práškách stalo, bylo rapidní přibrání na váze a návaly horkosti a jinak bez injekce nemá ms. Tento týden mi dr. říkal, že nemá smysl dál costik brát a bude mě muset poslat do centra asist. reprodukce, ale ještě předtím půjdu prý na rentgen a případně profouknutí vejcovodů. Máte stímto vyšetřením někdo zkušenost? Nevím co mě čeká? Je možné že to profouknutí pomůže a půjde otěhotnět přirozeně? Manžel má spermio naprosto v pořádku. Kdyby jste někdo chtěl pokecat ozvěte se.

🙂

benerika
4. lis 2011

@merlikotka @sanicka
ahojky no já bych bez hormonů taky neměla měsíčky ☹ My jdeme 15.11. do CARu bylo to rozhodnutí na rychlo, protože mi to doporučily holky z jiné diskuze, co mají taky PCO a zadařilo se jim až v CARu. JInak myslím, že to profouknutí vaječníků a rengen se dělá až v CARu, ne?

wenrus
4. lis 2011

Nevěšte hlavu. Taky mám PCO. Zjistili jsme to po tom, co jsem vysadila antikoncepci, já třeba neměla vůbec menstruaci což je mnohem horší,a už vůbec né ovulaci, dokt.mi menst. musela uměle vyvolávat, několik měsíců, během chvilky jsem přibrala 21 kg (z nějakých 56 na 78kg, což na mou výšku 156 cm bylo dost), byla to pro mě hrůza 😢 , už jsem něměla na to nervy a hukla na ni at semnou něco dělá, že to není normální (myslela si, že přibírám kvůli toho, že hodně jím nebo co, ale znám své tělo), tak mě poslala na endokrinologii, kde mi zjistili PCO. Dostala jsem nějaké prášky (tuším Diane 35) na urovnání hladiny hormonů (během těch nejde otěhotnět), začala jsem sama od sebe hubnout, asi po třech měsících jsme se rozhodli, že je přestanu brát a že se pokusíme o mimi a hned první měsíc užívání Clostíku (a to jen polovina tabletky) se zadařilo, na začátku ledna by se nám měl narodit chlapeček 🙂. Těhu zatím absolutně bez problémů, ani sebemenší spinění, nic, takže to jde, hlavně musíte být pozitivní. 😉

benerika
4. lis 2011

@wenrus tak to moc gratuluju 🙂 to je super, kéž by to tak vyšlo všem 🙂

wenrus
4. lis 2011

Děkuji, přála bych všem, aby to tak šlo...budu držet palce 😉

merlikotka
6. lis 2011

mno gratuluju @wenrus....
my máme šílený spermiogram a já PCO a anovulaci takže šíený no..... čekám kdy pudem na umělé otěhotnění... 18.11. se uvidí....

benerika
6. lis 2011

@merlikotka vy chodíte o CARu ve Zlíně?My se tam chystáme 15.11. poprvé 🙂 A toho 18tého si jdete pro výsledky krve jak jsi psala?

merlikotka
7. lis 2011

@benerika jj, ve zlíně na Tomášov.... 18. jdem po 3. a budem se už přímo bavit o metodě, kterou zvolíme podle výsledků.... 🙂 jsem celkem nervozní....
a neboj, jsou tam moc hodní. My chodíme k MUDr. Slovákové a je naprosto fantastická. Vše vysvětlí jak tobě, tak partnerovi 🙂 a to se mi líbí 🙂 Sestřičky jsou taky fajn, takže držim palec 🙂

merlikotka
20. lis 2011

NMo takže je to v kopru... máme zlé výsledky... takže 5.1. na genetiku...a až našetříme 20tis pujdeme na umělé otěhotnění a uvidíme jak to dopadne ☹ Držím palce všem ostatním.

merlikotka
20. lis 2011

@benerika čauky. tak jak jste toho 15.11. dopadli?? určitě dobře ne?

harley26
20. lis 2011

Ahoj holky, moc nevim co znamena PCO ... ale zhruba mam predstavu, co jsem nacetla na netu. Muj problem je takovy, ze nez jsem zacala uzivat antikoncepci, mela jsem problemy s pleti a hodne nepravidelnou menstruaci. Pak se mi oboje spolu s HA upravilo a ted po 7 letech jsem ji vysadila. Plet se mi zhorsila, ale neni to nic strasneho. Jenze jsem vubec nedostala menses. Sla jsem na vyvolavacku a dostala Proveru. Ted beru tabletky a menses mam - jestli se to tak da ale nazvat. Mam silene, ale silene slabe krvaceni, ktere trva cca 2 dny. prasky jsem vypustila v cervenci. Ve ctvrtek jdu na vysetreni na endokrinologii - je to moje aktivita - protoze gynekolozka je sice fajn, ale docela me odbyva, kdyz sem ji rikala, ze bych mohla mit nejakou hormonalni nerovnovahu (mam docela i nadmerne ochlupeni) tak tomu moc nevenovala pozornost, pry je ted dulezite dat dohromady cyklus a pak se uvidi. Ale ja sem z toho dost nestastna, delam si testy na ovulaci a myslim, ze zadnou nemam. Myslite, ze bych mohla mit stejny problem jako by? A taky co byste mi doporucili, abych se zeptala doktorky na endokrinologii?
Moc vam dekuju za rady a doufam, ze nam vsem se zadari a budeme mit zdrave prcky 🙂

P.S. na tomasov chodim na gyndu 🙂 docela haluz

benerika
21. lis 2011

@merlikotka ahojky, ty vaše výsleky mě mrzí ☹ Ale ještě, že je tady to umělé oplodnění. Já zatím nic nevím, ale první návštěva byla fajn, až na chlapa, který zpanikařil na poslední chvíli 😉

@harley26 podle toho co píšeš, to vypadá na pco, ikdyž ono je to těžko říct, každý má jiné příznaky. Já mám jen nepravidelné cykly a zvětšené vaječníky, když se jim zachce 😉 Jinak žádný jiný příznak. Asi bych změnila dr.

misacik
15. pro 2011

Ahoj holky. Už pár měsíců se s manželem pokoušíme (sice ne moc intenzivně) o miminko, ale zatím bezúspěšně. Nedávno jsem měla jednu z pravidelných kontrol u svého gynekologa, kde mi všechny výsledky vyšly výborně, ale přitom mi našli prasklé vajíčko a doktor psal zprávu pro mojí endokrinologičku, že mám polycystickou ovarii. Předepsal mi léky DUPHASTON, CLOSTYLBEGIT a ESTROFEM plus kyselinu listovou. Trošku jsem se vyděsila brát tolik prášků najednou a ani mi nebylo pořádně vysvětleno na co všechno vlastně jsou, tak jsem se rozhodla je zatím nebrat (jen tu kyselinu) a nechat to zatím ještě na přírodě. Prý do roka se pokoušet o miminko je úplně normální. Ještě kromě toho chodím na endokrinologii se štítnou žlázou a výsledky jsem měla taky dobré a endokrinologička mi řekla, že se braní těch léků, co mi napsal gynekolog nemusím vůbec bát a taky mi doporučila trochu zhubnout. Co si o tom myslíte a co by jste mi poradily? Děkuji

bosorkajarka
15. pro 2011

@misacik urcite bych jako prvni doporucila merit si bazalni telotu, aby jsi zjistila jestli vubec ovulujes, muzes mit pco a presto ovulovat. jinak ty prasky jsou na stimulaci vajecniku - clostyl, estrofem je myslim na rust delozni sliznice ale to je pekne svinstvo a duphaston je progesteron, ktery se bere po ovulaci na udrzeni, jo a jeste klidne muzes zacit prasky brat ale doktor by te mel kontrolovat ultrazvukem zda folikuly rostou a netvori se cysty a nehrozi ti ze by tech folikulu bylo vic. pokud ti jenom napsal prasky a rekl pridte az tehotna tak od nej honem pryc taky jsmke takoveho jednoho experta mela a skoncila jsem na pul roku s cystou kterou me nakonec museli pod narkozou pichat, nastesti jsem neskoncila s hyperstimulakem jak moje sestra (taky expert doktor). Zhubnout doporucujou vsichni ale ne vzdy to pomuze :/

benerika
17. pro 2011

@misacik ahojky, taky jsem užívala ty prášky, teda kromě toho estrofemu a kys.listové. Může se stát, že někomu nesednou nebo se třeba udělá cysta, ale nejsem si jistá, jestli to bez těch prášků půjde, když máš pco. Byla jsem v CARu a tam mi taky dr řekl, že budu užívat clostilbegyt, takže to asi zas tak špatné prášky nebudou a vetšina holek je užívá. Duphaston je jen na úpravu cyklu, teda měla jsem ho na to. Teď užívám glucophage a taky jsem měla strach užívat, když jsou to prášky na cukrovku. Ještě než jsem začla chodit do CARu napsala jsem dotaz na jejich internetových stránkách jednomu doktorovi, jestli je postup mojí dr správný a zeptala jsem se ho na prášky, které mám užívat.
Zkus to třeba taky, jestli chceš. Můžeš tady na stránkách, je to anonymní a dr ti odpoví na tvůj mail 😉
http://www.crmzlin.cz/page/1822.mam-dotaz/

tercina
17. pro 2011

Mám stejný problém. Můj Dr. měl toto podezření už když jsem mu říkala, že chceme mimi. Dal mi hned Proveru (na srovnání cyklu) a Clostilbegyt. Po dobrání 3 krabiček jsem byla těhu 🙂 Jinak 9 měsíců po porodu jsem byla na laparce a tam mi byly "porcelánové vaječníky", jak se tomu prý říká, diagnostikovány. Gyndař mi udělal rovnou driling vaječníků, ale bohužel není to napořád, ale asi tak na rok. Takže až se budeme snažit o druhé mimi, bude to znova to samé. Mě Dr. řekl, že normálně bych neotěhotněla - ale může se stát všechno 😵

misacik
20. pro 2011

@benerika Tak to je skvělá zpráva, že hodně holek s tímto problémem otěhotnělo. Taky mi byla nedávno zjištěna polycystická ovaria a docela jsem se vyděsila. Můj gynekolog mi předepsal CLOSTYLBEGIT, DUPHASTON a ESTROFEM, ale nevím, zda-li zatím není zbytečné užívat tyto léky, i když předpokládám, že doktor ví, proč mi je předepsal.

misacik
20. pro 2011

@benerika Moc děkuji za radu a za Tvůj názor 🙂

misacik
20. pro 2011

@bosorkajarka Děkuji moc za názor. Opravdu ale nevím, jestli se pouštět do těch prášků ☹ Nemám špatného gynekologa, ale moc toho nenamluví a já potřebuji trošku konzultaci a obsáhlejší ýklad, proč a naco brát léky atd. No fakt nevím. Zhubnout chi i kvůli sobě.

bosorkajarka
20. pro 2011

@misacik zavisi jak moc už chceš byt tehotna jestli ti nevadi ješte par mesicu počkat tak určite nejdřiv sleduj svoje telo fakt najlepsi je merit bazalni teplotu a s tim vysvetlovanim od doktoru to by si musela mit hodne stesti ja jsem za svuj zivot na takeho zatim nenarazila a to uz jsem jich vystridala fakt hodne, dr jsou obecne skoupy na slovo