Polycystické vaječníky. Máte někdo stejný problém?

sanicka
4. lis 2011

Ahoj, jsem tu nová a zatím se na MK moc neorientuji. Pravděpodobně tady toto téma je jistě už několikrát rozebírané. Bohužel se mi zatím žádnou diskuzi nepodařilo najít ☹ S manželem se snažíme o mimi přes rok, ale díky pco se nám zatím bohužel nedaří. Již několik měsíců beru clostylbegit, ale bohužel nezabírá. Jediné se po těchto prášcích stalo, bylo rapidní přibrání na váze a návaly horkosti. Kdo máte zkušenost nebo víte něco o tomto problému prosím napište. Obecné články o pco mám již načtené nesčetněkrát, ale není nad rady zkušených....

berusj
4. lis 2011

jsem tady úplně nová...a budu moc ráda za nějaké rady od vás, co už máte nasbíráno více informací..než já.. a taky se snažíte o mimi..
S přítelem jsme byli před 3 měsíci poprvé v Pronatalu u Mudr. Vobořila na vyšetření, protože už rok neberu HA....a stále nic. Po kompletním vyšetření nám zjistili, že já mám polycystické vaječníky, nasadili mi Metformin.
Z krve mi zjistili, že mám vysoký testosteron. A přítel má o polovinu míň spermií, než bývá a z toho 60% pohyblivých... Mudr Vobořil nám řekl, že by nám hned doporučil IVF, že i IUI by nemělo smysl. Moc nám nevysvětlil proč. Myslíte si, že je pro nás nemožné otěhotnět při IUI?? Díky předem za odpovědi..Říkáme si, že půjdeme možná ještě k nějakému lékaři, který by nám to lépe vysvětlil.. Když jsme Mudr. Vobořilovi řekli, že chceme zkusit i určitě IUI, tak řekl fajn,ale že musím teď 3 měsíce jíst HA a pak až přijde menstruace, tak nasadit Clostylbegit a přijít na ultrazvuk..tak nevíme moc proč tohle všechno..

berusj
4. lis 2011

@sanicka Ahojky, tak vidím, že máme asi stejný problém s PCO.tak doufám, že nám někdo poradí.. 🙂

benerika
4. lis 2011

holky tak vidím, že jsme tady tak různě rozházené, nedáme se všechny do jedné diskuze??Že bych holkám do té druhé napsala ať jdou třeba tady za náma?

benerika
4. lis 2011

nebo budem všechny tam?

benerika
4. lis 2011

😀

benerika
4. lis 2011

@berusj když se podíváš na nějaké stránky centra reprodukční medicíny, třeba Zlínto tam má hezky vysvětlené proč třeba u někoho nemá senu dělat IUI a tak. Tam záleží jestli jsou růchodné vaječníky, taky záleží na spermatu atd. Ono to nejde asi udělat všem, záleží prostě na okolnostech

benerika
4. lis 2011

@benerika nemá cenu, tam mělo být napsané. No a o těch ostatních chybách ani nemluvím... 😀

benerika
4. lis 2011

@berusj to mělo být pro tebe 😀

berusj
7. lis 2011

@benerika jo jo děkuji..mrknu na ty stránky 🙂

sanicka
autor
7. lis 2011

Ahoj,
píšu až teďky, jelikož doma zatím nemáme internet z důvodu přestěhování. Takže na net se dostanu jen v práci. Určitě by bylo dobré ty skupiny nějakým způsobem sloučit. Přeci víc hlav víc ví 😉
berusj: tak koukám, že spíš budu čerpat časem info já od tebe. Asi toho zatim tady vím nejméně. Jelikož mě dr. do této doby stále jen dopoval clostikem s vírou, že mi zabere a vyroste folík, což se nestalo. Koncem měsíce bych měla podsoupit rentgen vejcovodů, zda jsou průchodné a popřípadě taky profouknutí a potom mě teprve objedná do CAR. Chce mě objednat do Sanusu Pardubice - nemáte někdo zkušenost s tímto centrem???