Polycystické vaječníky/ovaria. Přesto mám dítě

petragrey
1. pro 2011

Ahoj holky, jsem tu úplně nová, něco jsme tu už načetla, ale přesto se omlouvám jestli mám dotaz, co tu už jednou padl...Mám doma 2letou holčičku, otěhotněla jsme úplně přirozenou cestou, mám sníženou funkci štítné žlázy,, ale léčím to hormony, těhotenství bylo rizikové, ale naštěstí vše dobře dopadlo...když byli dcerce 2rměsíce přestala jse kojit a tak jsem začala brát antikoncepci MInervu, vysadila jsem v březnu, od té doby mi haprovalamenteuace, cyklus byl i třeba 50dní..na jaře mi moje gynekoložka řekla, že prostě mám delší cyklus a že ovulace chodí o týden déle..tak jsme byla spokojená, v říjnu jsme se začali snažit o druhé mimi, ale ouha, MS opět nikde, zašla jsme tedy zase k doktorce, jenže její případy převzal úplně jiný doktor...píchl mi injekci na vyvolání, nasadil clostibegyt..včera jsme byla 12DC na kontrole a tam mi řekl, že ovulace zatím nemám, jeden folikul, že je větší, ale nic moc a že mám i nízkou sliznici...řekla jsem mu, že mi často píchá v podbříšku, že jsme si už párkrát myslela, že mě bere slepák a on odvětil to je protože máte polycystické vaječníky a já co to je??tak mi vysvětlil, že hromada vajíček na sebe nalepených a že jestli chci být těhotná, mám podstoupit umělé oplodnění, to jsme odmítla..takže mě poslal domů, nensadil žádnou léčbu nic, neobjednal na novou kontrolu..nechápu proč mi třeba nepředepsal utrogestan nebo duphaston(te´d jsem už chytrá, když jsme si to vše načetla:((...ale včer mi to doma vrtalo hlavou a začala jsem hledat a vpodstatě jsem zjistila že jsem neplodná:(((je mi záhadou jak je možné , že už mám jedno dítě..máte někdo podobnou zkušenost?podařilo se Vám otěhotnět i přestože máte polycystické vaječníky?

katttysss
23. lis 2016

@petragrey Vždy jsem měla nepravidelnou menstruaci. Zda to byli polycystické vaječníky i tehda to nevím. Každopádně doma mám 2 a pul roční holčičku, která byla počata přirozeně. Teď se snažíme od září o druhé mimčo ale nedaří se. Taktéž mě popíchává v podbřišku na pravé straně. Doktoři žádnou cystu nevidí. Doktor minule říkal, že mám polycystické vaječníky ale i že ženy s touto diagnozou otěhotní přirozeně. Jak to teda bylo stím pícháním v podbřišku na pravé straně? A co druhé mimčo už máte?

hop_ita
23. lis 2016

Já jsem měla polycystické vaječníky po vysazená HA, menstruace se vůbec nedostavovala, musela jsem na vyvolávací injekce. Po pár měsících jsem na ně přestala chodit, že by se menstruace už měla dostavovat sama a taky že jo, od té doby to mám na den přesně, rozhodila mi to jen jednou narkoza. No a otěhotněla jsem neplánovaně, takže dalo by se říct bez problému. Hned první těhu je od začátku v pořádku, včera jsem měla termín porodu, ale zatím se mu ven nechce 🙂
Tak hlavu vzhůru a hodně štěstí všem 🙂

katttysss
23. lis 2016

@hop_ita děkuji 🙂

petruska0610
25. lis 2016

Ahoj, chtela bych se podelit o to, co se stalo me. Ve 20 letech mi ma doktorka diagnostikovala PCO, vysvetlila mi, co s tim vsechno souvisi a hlavne i problem y otehotnenim, coz pro me bylo zasadni, i kdyz jsem byla mlada a na děti pro me byl cas. Ted je mi 25 a mam delsi dobu pritele, ke sve doktorce jsem chodila-nechodil, predepisovala mi dufaston a ja ho ani nebrala jak mela, pak uz jsem se na to vykaslala. Jsem na tohle hrozna... každopádně, jelikoz nedostavam menstruaci, pouze tak max. 3x do roka, delala jsem si pro jistotu tehotenske testy prumerne jedniueza mesic. A k memu prekvapeni byl pred par tydny test pozitivni a pak dalsi 4 potom. Volala jsem doktorce, jenze bohužel moje vyborna pani doktorka pred par mesici zemřela na rakovinu. Nakonec po nekolika odebrani krve a sonu mi primář potvrdil 4. tyden 😉 v utery si jdu pro prukazku a na.kontrolu a jen doufam, ze bude vse v poradku. Hlavne chci rict, ze ja to vzdala, s pritelem jsme si nedavali pozor, ale ja mela v hlave, ze neotehotnim a byla jsem s tim smirena a nakonec zazrak a taky budu mit miminko. Nikdo to nikdy nesmi vzdavat, jako pred tim ja a hlavne dulezite je, chodit k.doktorovi a vsechno resit jak to jen jde. 😉 vsem pevne nervy!😘

kaaacaaatkooo
Autor odpověď smazal
Zobraz
daasenka85
18. bře 2017

Ahoj holky, po vysazení antiko před 7 lety mi doktor diagnostikoval PCO. Jediné, co na mě hodně sedí, je mastná pleť s výsevem akné. Jinak jsem velmi štíhlá, atd. Ale metobolické poruchy asi budou, protože mám i přes výraznou štíhlost lehkou hypofunkci štítné žlázy a u dcery jsem měla v těhotenství cukrovku, Nicméně proč sem píšu - otěhotněla jsem vždy do dvou měsíců (celkem pětkrát, třikrát to skončilo nezdarem ). Měla jsem však problém obě děti donosit - dceru pod vlivem prášků do 37+1, kdy ji vyvolali, že přestala přibývat a syn se narodil o celé dva měsíce dřív. Cvičím už několik let Mojžíšovou, je možné, že bez těchto cviků bych neměla ani jedno dítě nebo ještě víc nedonošené, těžko říct. Nyní se léčím bylinkami tradiční čínské medicíny kvůli návratu silného akné (v těhotenství se synem jsem neměla ani pupínek, stejně tak půl roku po porodu), tak dám vědět, jaké jsou výsledky, protože podle mě to má mít léčba bylinkami vliv nejen na akné, ale na celý ten syndrom...

zpevanka18
26. črc 2017

Ahoj,
já jsem byla kvůli PCOS 4x na inseminaci a nic nepomohlo. Akorát jsem byla kvůli clostilbegytu (to především) a utrogestanu hrozně protivná - i sama sobě. Cyklus sice nějaký byl, ale bída na to, kolik jsem toho do sebe narvala. Nakonec jsem otěhotněla při "povinné" pauze mezi hormony, když jsem začla užívat macu (dohromady druhý měsíc, a ten první jen lajdácky občas). Nejde o žádnou moji představu, snažili jsme se téměř pět let a zkusila jsem opravdu hodně "superpřípravků". Celou dobu jsem chodila do CAR na kontroly, ultrazvuky, takže vím, jak vypadaly folikuly při "normální" léčbě (vždy i přes to hormonální násilí byl jen jeden), a jak to pak vypadalo s macou. Těhotenství bylo vysloveně wellness, přirozený porod, akorát se nezadařilo s kojením, ale to prý při PCOS není úplně ojedinělé. Teď mám zdravou téměř dvouletou holčičku. Snad se zadaří i druhé dítě. Ale než jsem otěhotněla, byla jsem dost na dně. Trvalo to opravdu dlouho a už jsme nebyli daleko od adopce s tím, že se to nedá takhle snést. Maca zvedla náladu (no a i něco jiného) a pomohla.

natysnovec
10. led 2018

Ahoj holky jate tu nejaka?