Polycystické vaječníky/ovaria. Přesto mám dítě

petragrey
1. pro 2011

Ahoj holky, jsem tu úplně nová, něco jsme tu už načetla, ale přesto se omlouvám jestli mám dotaz, co tu už jednou padl...Mám doma 2letou holčičku, otěhotněla jsme úplně přirozenou cestou, mám sníženou funkci štítné žlázy,, ale léčím to hormony, těhotenství bylo rizikové, ale naštěstí vše dobře dopadlo...když byli dcerce 2rměsíce přestala jse kojit a tak jsem začala brát antikoncepci MInervu, vysadila jsem v březnu, od té doby mi haprovalamenteuace, cyklus byl i třeba 50dní..na jaře mi moje gynekoložka řekla, že prostě mám delší cyklus a že ovulace chodí o týden déle..tak jsme byla spokojená, v říjnu jsme se začali snažit o druhé mimi, ale ouha, MS opět nikde, zašla jsme tedy zase k doktorce, jenže její případy převzal úplně jiný doktor...píchl mi injekci na vyvolání, nasadil clostibegyt..včera jsme byla 12DC na kontrole a tam mi řekl, že ovulace zatím nemám, jeden folikul, že je větší, ale nic moc a že mám i nízkou sliznici...řekla jsem mu, že mi často píchá v podbříšku, že jsme si už párkrát myslela, že mě bere slepák a on odvětil to je protože máte polycystické vaječníky a já co to je??tak mi vysvětlil, že hromada vajíček na sebe nalepených a že jestli chci být těhotná, mám podstoupit umělé oplodnění, to jsme odmítla..takže mě poslal domů, nensadil žádnou léčbu nic, neobjednal na novou kontrolu..nechápu proč mi třeba nepředepsal utrogestan nebo duphaston(te´d jsem už chytrá, když jsme si to vše načetla:((...ale včer mi to doma vrtalo hlavou a začala jsem hledat a vpodstatě jsem zjistila že jsem neplodná:(((je mi záhadou jak je možné , že už mám jedno dítě..máte někdo podobnou zkušenost?podařilo se Vám otěhotnět i přestože máte polycystické vaječníky?

tkarlikova
26. bře 2013

@sanicka No já jsem se snažila něco vyčíst v příbalovém letáku, ale to asi nemá cenu, protože podle něj by MUDr dělal všechno blbě :D. Taky se mi ten popis inofolicu zamlouval. Jen mám obavu, když beru metformin pro upravení rezistence na inzulin a tenhle to dělá taky, abych nebyla přeupravená 🙂.

donnald
26. bře 2013

@sanicka tam jsou fakt skvely. Ted si dr.otevrel pobocku reprofitu i v olomouci😉.Hodne stesti!!!!

sanicka
27. bře 2013

@donnald Díky moc. Štěstí bude moc moc potřeba 😉 Škoda že ne v Pardubkách. Olomouc je pro nás víc z ruky než Brno....

sanicka
27. bře 2013

@tkarlikova Takže to budeš užívat? Já beru taky metformin. A až mi naskočí cyklus tak mám nasadit opět clostil.. tak uvidíme. Každopádně to čekání na tu mrchu je nekonečný. Když si to člověk nepřeje tak přijde a když jí pomalu vyhlížím tak nic ☹

tkarlikova
27. bře 2013

@sanicka Příští čtvrtek jdu k MUDr., tak se ho na to optám a pak případně budu 🙂. Jak ten clostill bereš? Já mám teď 3x denně 4.-8. DC. A je ti při tom něco? Doktor se mě ptal, jestli mi je při užívání dobře. A já jsem úplně v pohodě. Snad tam zas něco naroste. Po 14 dnech jsem opět začla cvičit Mojžíšovou poctivě a pít nějakej čajík, tak uvidíme...

sanicka
27. bře 2013

Já beru zatím 1x denně 3.-7. den. Jinak v CAru jsem brala 2x denně 5.-9. a narostl vždy jeden folík. To jsem zvědavá co ti dr. řekne 🙂 Určitě tam nějakej ten folíček naroste. Já jsem zatím na bodu mrazu, je to hrozný ☹

tkarlikova
27. bře 2013

@sanicka Nojo nějak to bude 🙂. Přemýšlím tak, co je horší. Jestli to když tam není žádný folík nebo když tam je a stejně nic... Ale musíme myslet pozitivně. Takže teď pěkně zmrzlinka a pak cvičení :D.

sanicka
29. bře 2013

Nějaké cviky od Mojžíšové taky cvičím. Teď to teda dost flákám, ale taky bych měla znovu začít. Byla jsem v Praze u jedné fyzioterapeutky, která dělá jakousi odblokaci funkční sterility, je to také podle Mojžíšové. Byla jsem z toho naprosto nadčená, paní moc příjemná, všechno popsala, vysvětlila a vypadalo to více než nadějně, že mi pomůže. Ale bohužel u mě se zázrak nekonal a naopak mi přijde, že mě to rozhodilo ms.... proto jsem šla minulý týden na vyvolávačku a zatím pořád nic ☹

tkarlikova
29. bře 2013

@sanicka A nemůžeš být těhu? Mně vyvolávačka chodí do 5 dnů.

sanicka
2. dub 2013

@tkarlikova Nemůžu ☹ v pátek MS dorazila..... No nic, už jsem objednaná na ultrazvuk, baštim clostilbegyt a metformin a uvidíme, jestli se tam něco nestane. Ale stejně už se s dr. domluvím, že se objednáme do toho Brna, už není na co čekat. Nebo možná je, ale my už čekat dál nechceme...... ach jo.

tkarlikova
2. dub 2013

@sanicka To je mi líto :(. Já jdu k MUDr ve čtvrtek, tak se ho zeptám, jak to vidí dál... Určitě s ním o tom Brně promluv, aspon se to od clostillu pohne dál 🙂!

sanicka
3. dub 2013

Jojo, to musím. Už si připadám dost přeclostilovaná 😉 a po skoro 3 letech snažení už fakt není u nás na co čekat. Nebo spíš už nechceme čekat..... ach jo... proč to spoustě lidí jde hned, kolikrát ani nechtějí a ty kteří po tom touží musí ujít zatraceně dlohou a vyčerpávající cestu, aby se zadařilo ☹
Kéž by hlavně to IVF vyšlo, to taky nikde není psaný, že to dopadne viď, ale člověk musí být pozitivní 😀
Dej vědět, to ti říkal MUDr. 🙂 Určitě to klapne přirozeně, věř tomu. Ještě bych tomu nechala čas 🙂

tkarlikova
4. dub 2013

@sanicka Tak jsem po kontrole. Folikul jen 12 mm, tak jdu příští týden znovu. Vždycky to mám o týden posunuté, tak snad se tam něco objeví 🙂. Jinak jsem se ho ptala na ten inofolic a prý že s tím přímé zkušenosti nemá. Ale že na další kontrolu donese. Ale protože upravuje tu rezistenci k inzulinu, tak ještě budem volat endokrinologovi, když beru ten metformin...

sanicka
15. dub 2013

Ahoj, dlouho jsem tu nebyla, nebyl nějak čas. Jak jsi na tom??? Co ta další kontrola? Povyrostl folíček? Já byla na ultrazvuku min. týden 13DC a nic. Sliznice prý nízká a spoustu malých folíčků, ale žádný vyrostlý ☹ Už na to nemám nervy, pořád čekat. Hned jsem se domluvila, že se objednáme do toho Brna a příští pondělí jedem na první sezení. Už se moc těšim 😉

tkarlikova
18. dub 2013

@sanicka Ahoj. Tak na druhé kontrole tam MUDr. nic neobjevil. Tak mi hned ďobli Agolutin a clostill 3.-7.DC. To už je prý poslední, co pro mě může udělat, pak už půjdem někam dál... Taky jsem začala pít ten Nosifol, tak třeba to pomůže 🙂.

sanicka
19. dub 2013

Ahoj, tak to mě mrzí, že to je takhle. Věřila jsem, že to bude dobrý. Ale ještě může být. Třeba já jsem u svýho bývalýho MUDra na clostil nereagovala vůbec a v CARu jsem na něj zareagovala hned a tři měsíce po sobě (v kombinaci s Metforminem). Tak uvidíš. Já už se v pondělí těším do toho Brna. Konečně se někam pohneme, což je super. Manža už se taky nemůže dočkat. Včera jsem potkala na procházce dvě kamarádky s kočárkama, tak ráda bych se už i já konečně chtěla s tím zázrakem procházet. Snad to už brzy klapne. A vy jste rozhodnutý někam jít? Když ten clostil nezabere nebo tomu necháte ještě čas? 😉

tkarlikova
20. dub 2013

@sanicka Už někam půjdem. Jen je otázka kam. Jestli do Pardubic, kde by mi udělal tlačenku jak můj MUDr, tak moje bývalá dětská doktorka. Nebo do Motola, kde by se zas za mě přimluvil jeden známý gyndař. Ještě to probereme a musím si o nich zjistit nějaké info. Teď mám teda clostill poprvé 3.-7. den, tak nevím, jestli mi to ještě pak zkusí takhle znovu nebo někam pošupajdíme rovnou 🙂.To je super, že jedete už v pondělí. Určitě se to pohne dál a příští jaro už snad i my pofrčíme s kočárkama 🙂!

alzbeta.hod
23. dub 2013

nevím zda se jedná o totéž, ale já jsme se pokoušela otěhotnět 15 měsíců s utrogestanem, poté mi nasadil Clostil a po něm se mi udělala cysta. Ale i přes to že mi dr řekl že neotěhotním tak jsme otěhotněla a teď je naší princezně 2,5 roku 😀. Ale momentálně se pokoušíme o druhé a ani clostil nepomohl tak nevím ☹

sanicka
23. dub 2013

@tkarlikova To rozhodování je docela těžký, kam jít. Nebo pro mě nejdřív bylo... asi je nejlepší si toho o těch klinikách co nejvíc načíst a hlavně i recenzí. My byli včera v tom Brně a jsem z toho nadčená. Přístup fakt naprosto úžasnej, to s PCE nejde vůbec srovnat. Taky doufám, že příští jarop už pofrčíme s kočárkama. Nám včera dr. nabídl asi tři možný varianty. První byla že můžem ještě počkat, manžu cpát vitamínama, protože měl docela blbý spg a čekat jestli to klapne nebo ne, druhá varianta - ta v tuhle chvíli nejrychlejší je jít na ICSI (umělý) a třetí je drilling + laparoskopie a potom na umělý. Myslím, že na drilling se dá jít kdykoliv, na to je ještě dost času. Zkusíme teda tu prostřední variantu. V půlce května bysme si měli jet pro hormony a rozjedem to.... a doufám, že na konci června budou už // 🙂)))

sanicka
23. dub 2013

@alzbeta.hod Ahoj, a také máš diagnostikované PCO?? Ono stím jde prý otěhotnět i přirozeně, ale jak u koho..... mě nejdřív gyndař taky chlácholi, že se nám to povede určitě přirozeně.... tři roky pryč a nepovedlo, takže jdem teď jinou cestou.... Kdyby jsme už jednoho mrňouska doma měli, tak to asi tak nehrotíme, ale zatím nemáme a touha je den ode dne větší a větší...... 😨 a to nás žene kupředu. Tím spíš, že kolem nás se všem daří těhotnět ani stím kolikrát nepočítají....a my pořád jen čekáme a čekáme ....

spiklenka
23. dub 2013

Ahoj holky, chtěla jsem taky přispět svou polycystickou troškou do mlýna. V roce 2010 jsem řešila divnou MS po vysazení HA. Hormonální profil ukázal minimum progesteronu a ovulační testy potvrdily, že ovulace není. Byly mi až vnucovány různé hormonální přípravky - dítě jsem v té době nechtěla (ač jsem si ho přála, ale nebyl ten čas), tak jsem si řekla, že zkusím přírodní cestu. Zkusila jsem mnohé, mnohé se taky zlěpšilo, ale ovu nikde. V létě 2012 jsme si řekli doma, že bychom to miminko už rádi přivítali.. Září 2012 změněn lékař, který diagnostikoval okmažitě PCO - nasazen nejdříve na půl roku utrogestan, že se uvidí. Kontrola březen 2013 - furt nic. Podle nálezu ovulace nebyla. Navíc jsem díky utrogestanu přibrala 10 kg. Doktor mi dal žádanky na krev kvůli novému hormonálnímu profilu a předepsal od nového cyklu clostilbegyt. Z něho jsem teda neměla moc dobrý pocit, ale celkově jsem se nějak uklidnila, že se to posune někam snad dopředu. Dva měsíce jsem měla brát clostil a sledovala by se ovulace, pak případně laparka, když by se to nepohlo. Ten měsíc, co jsem teda vysadila utrogestan a čekala na nový cyklus, v němž bych začala brát clostil, jsme si dali s mužíčkem prodlouženej víkend na Karlštějnsku a Křivoklátsku, půlka března, zima velká, ale sluníčko, tak velké výlety, čerctvý vzduch a pohoda. Ten další cyklus už nedošel. Clostilbegyt je doma stále netknutý a chystám se jej vrátit do lékarny spolu se zbytky utrogestanu..Jsem na začátku 8. týdne. Ve čtvrtek by snad mohlo být srdíčko...Tak snad bude vše ok. Pořád mi to moc hlava nebere a nechci to zakřiknout, ale zázraky se asi dějou... Asi jak jsem těm vaječníkům sebrala utrogestan, tak z toho šoku naběhly nebo co 🙂 Moc držím všem palce, aby se také brzy zadařilo! Ono se furt říká, nesmíš na to myslet - ale to nejde - i když je fakt, že mě ta vidina dalšího postupu celkem uchlácholila, že ten výletní prodloužený víkend jsem sice na to myslela, ale pozitivně a nějak beze strachu, který mě normálně pohlcoval. Hodně štěstí všem!

alzbeta.hod
23. dub 2013

@sanicka my právě máme a tak si právě říkáme že to hrotit nebudeme, kdyby jsme žádné děti neměli tak bych do toho šla ale takhle to spíš necháme osudu. Mě zatím nic nediagnostikovali.

sanicka
24. dub 2013

@alzbeta.hod Jasný, tak to chápu. My druhý už taky tolik hrotit nebudem, to je jasný. Když už jedno bude, tak se uklidníme a druhý třeba přijde přirozeně 🙂

sanicka
24. dub 2013

@spiklenka Ahoj, díky za tvůj příspěvek. Když se to takhle podaří, tak je to úžasný. Prodloužený víkend jsme měli v únoru, taky jsem do něj vkládala velké naděje, ale bohužel.... Je to těžký, někomu to vyjde a někdo se umělýmu nevyhne.... nebo v našem případě hlavně nechce už dál čekat. Tři roky čekání a zkoušení přírodní cestou stačili. Každopádně velká gratulace. A ať vše dopadne dobře 🙂

alzbeta.hod
24. dub 2013

@sanicka tak to jsme si myslela i já a první nám trvalo 15 měsíců a teď se pokoušíme o druhé 13 měsíců a nic

sanicka
24. dub 2013

Určitě Vám ten druhý mrňousek brzy vyjde 🙂 13 měsíců ještě není zas tak dlouhá doba. Mě říkal můj dr., že 2 roky se snažit je v téhle době uplně normální. A řešíte to, že hlídáš ovulaci a počítáš plodný dny???

kajovaevicka
24. dub 2013

Holky, já mám PCO a otěhotněla jsem čtvrtý cyklus od vysazení antikoncepce🙂

mardusenka30
1. kvě 2013

Ahoj holky, čtu tady vaše krásné příběhy a jsem ráda, že se vám s PCO podařilo otěhotnět. Já ho má diagnostikovaný od 23 let a 8 let jsem léčená utrogestanem, kdy mám menstruaci přesnou jako hodinky, každou chvíli cystu a bolestivou menzes. 2 roky jsme se snažili s partnerem o miminko přirozeně, dokonce jsem měla díky utrogestanu i pozitivní ovulační testy a folikuly, ač asi nezralé mohu rozdávat. Bohužel po 2 letech už se pomoci ujala gynekoložka a to tím nejlevnějším a to byl spermiogram mého muže, který vyšel naprosto tragicky jak v počtu, pohybu i kvalitě. Bylo nám řečeno, že jsme se hledali až jsme se našli a odesláni do CARU. Vyšetřováním důvodu špatného spermiogramu zjistili manželovi varikokélu, kterou má už skoro třetí měsíc úspěšně odoperovanou. Nicméně potíže v práci a další okolnosti nás stejně dovedli znovu do CARU a nyní jsem 4 den od emryotransferu jednoho bojovníka a uvidím zda se mu u mě bude chtít zůstat, nebo ne... Chci se zeptat, zda nemáte v souvislosti s PCO zkušenost i se sarapisem??Hodně jsem o něm slyšela, ale nevím, zda pomáhá i při PCO. Manželovi by se mohl do roka od operace spermiogram upravit, tak stále doufáme v přirozené otěhotnění aspoň u jednoho z dětí...

simculinek
2. kvě 2013

Ahoj holky, tak už jsem přišla do jaké skupiny se řadím.... Skupina s PCO.... Ale jak to čtu, tak doopravdy každý doktor nasazuje jinou léčbu. S přítelem jsme se snažili skoro rok a nic. U 10 měsíce mi oznámila, že mam PCO, tak mi nasadila HA Diane na 3 měsíce, ale stejně si myslím, že to nezabere....!!! Když vidím ve zprávách, jak se idiotky matky snaží zabít své dítě, tak jsem akorát nasraná.... 🙂 Hezký den...

mmarch
14. kvě 2013

Ahoj snažilky, s dovolením se k vám také přidám. Mám PCOS, třetí měsíc beru clostík a duphaston, byli jsme 2x na IUI a zatím nic, při posledním ultrazvuku jsem neměla jediné zralé vajíčko, tak se třetí IUI nekonalo. Koupila jsem si teď Nosifol, který je doporučován právě na PCOS, mám v sobě 10sáčků a za 10dnů jdeme na ultrazvuk, tak jsem zvědavá jestli bude patrná nějaká změna. Doporučili nám už IVF ale to se snažím odkládat co nejvíc to půjde a tak zkouším vše možné, koupila jsem si i zelený ječmen na pročištění, taky si ho hodně chválí a snažím se vynechat vše sladké - cukry, sacharidy - u PCOS je zvýšená rezistence k inzulinu
tady je krásný článek http://www.ordinace.cz/clanek/syndrom-polycysti...