Polycystické vaječníky/ovaria. Přesto mám dítě

petragrey
1. pro 2011

Ahoj holky, jsem tu úplně nová, něco jsme tu už načetla, ale přesto se omlouvám jestli mám dotaz, co tu už jednou padl...Mám doma 2letou holčičku, otěhotněla jsme úplně přirozenou cestou, mám sníženou funkci štítné žlázy,, ale léčím to hormony, těhotenství bylo rizikové, ale naštěstí vše dobře dopadlo...když byli dcerce 2rměsíce přestala jse kojit a tak jsem začala brát antikoncepci MInervu, vysadila jsem v březnu, od té doby mi haprovalamenteuace, cyklus byl i třeba 50dní..na jaře mi moje gynekoložka řekla, že prostě mám delší cyklus a že ovulace chodí o týden déle..tak jsme byla spokojená, v říjnu jsme se začali snažit o druhé mimi, ale ouha, MS opět nikde, zašla jsme tedy zase k doktorce, jenže její případy převzal úplně jiný doktor...píchl mi injekci na vyvolání, nasadil clostibegyt..včera jsme byla 12DC na kontrole a tam mi řekl, že ovulace zatím nemám, jeden folikul, že je větší, ale nic moc a že mám i nízkou sliznici...řekla jsem mu, že mi často píchá v podbříšku, že jsme si už párkrát myslela, že mě bere slepák a on odvětil to je protože máte polycystické vaječníky a já co to je??tak mi vysvětlil, že hromada vajíček na sebe nalepených a že jestli chci být těhotná, mám podstoupit umělé oplodnění, to jsme odmítla..takže mě poslal domů, nensadil žádnou léčbu nic, neobjednal na novou kontrolu..nechápu proč mi třeba nepředepsal utrogestan nebo duphaston(te´d jsem už chytrá, když jsme si to vše načetla:((...ale včer mi to doma vrtalo hlavou a začala jsem hledat a vpodstatě jsem zjistila že jsem neplodná:(((je mi záhadou jak je možné , že už mám jedno dítě..máte někdo podobnou zkušenost?podařilo se Vám otěhotnět i přestože máte polycystické vaječníky?

lucvok
17. kvě 2013

Ahoj holky, přidávám se k vám taky. Rok se snažíme o miminko, můj gyndař to semnou neřešil, prý až to bude rok co se snažíme tak budeme řešit umělé oplodnění. No šok. V lednu jsem byla na hysteroskopii protože jsem krvácela mimo cyklus, tam naštěstí vše v pořádku. No a tento týden jsme byli poprvé v CARu, objednali jsme se sami, bez žádanky od Dr. Manžel na spermiu super, ale mě Dr zjistil PCO. Vzali mi krev na hormon.profil tak jsem na to zvědavá. Ihned mi nasadil Clostík a mám přijít na kontrolu. Ms mám, ale cykly rozházené, hrozně jsem přibrala a dle všeho vůbec nemám ovulaci. Ikdyž při kontrole viděl volnou tekutinu, která by ovu nasvědčovala, ale potvrdit to nemůže. Měsíc a půl beru Nosifol, ten mi pochválil. Ovšem na vaječníkách jsem měla asi 60 folíků. Takže mi i rovnou řekl že umělé by bylo v mém případě riziko, protože mi hrozí hyperstimulace. A nejvíc mě dorazilo, když řekl že první těhotenství (syn 3,5roku se povedl na poprvé) byla zřejmě jen velká náhoda. Nechápu, jak je možné že na to můj Dr za ty roky nepřišel :( píchnul mi injekci aby ms dorazila včas a pak hned najedu clostík a budu trnout co mi na další kontrole řekne :(

dinnuska
18. kvě 2013

@mmarch jak si dopadla?

mmarch
21. kvě 2013

@dinnuska včera jsme byli v CAR, nejdřív jsme šli na genetické testy a pak jsem si zašla na ultrazvuk, měla jsem krásný folikul,ale ještě malý, ve čtvrtek jdeme znova, to by už měl mít tu správnou velikost a zkusíme další IUI, dr. mi napsal žádanku na ten glukozovy test jestli nemám insulin. resistenci, jsem na to zvědavá, zítra se jdu objednat k dr. a taky mi napsal žádanku na laparoskopii a drilling vaječníků, pořád nejsem 100% rozhodnutá jestli na to jít.
@lucvok moje dr. na to taky za 2roky nepřišla, ultrazvuk mi dělala, ty cystičky tam vidět byly ale na to vždy jen řekla, že tam mám spoustu malých vajíček ale že mi moc nedorůstají, tak mi nasadila na 3měsíce clostík bez jakýchkoliv kontrol zda clostík zabírá. Menstruaci jsem nikdy neměla pravidelnou, když jsem za ní šla, že mám 14dnů spoždění, tak mi jen píchla vyvolávací injekci, po té jsem to do týdne dostala, tak je vše v pořádku, co bych chtěla a pořád se divila, že nejsem už těhotná vždyž jsem úplně zdravá... odpověď při dotazu ohledně nadměrné ochlupení - to nic není, hold každý jsme jiný, někdo má chloupků víc a jiný míň, s tím se nedá nic dělat... protože mi nic nebylo tak mě ani nikam neposílala, žádné testy nedělala... až jsem si vyžádala doporučení do CAR, když jsem jí nesla výsledky, tak se sestřička hrozně divila, proč mi dr. už dávno neudělala krevní testy na hormony, že z toho by to hned poznala...

romca05
21. kvě 2013

@lucvok Ahoj, já si myslím, že PCO nemusíš mít dlouho. Taky mám 3,5 letého syna, který se nám podařil na první pokus, proto pro mě před rokem byla diagnóza PCO docela šok, ale můj gynekolog říkal, že to není nic zvláštního, že jsem před tím byla v pořádku, že se to klidně mohlo objevit až teď. Přece jen je to hormonální porucha, někomu třeba po porodu PCO úplně zmizí, někomu se zase může objevit. Podle mě hlavně záleží na "závažnosti", asi neexistuje univerzální léčba pro všechny, někomu zabere zhubnout třeba jen 2 kila a upraví se hormony, někomu hormonální léčba a někomu zase drilling. Jinak přeju hodně štěstí a ať se brzo dočkáte mimča 🙂

korticka
21. kvě 2013

Ahoj holky, taky mi dnes dr.diagnostikoval PCO....před skoro dvěma měsící jsem vysadila HA Jeanine, pak přišlo krvácení z vysazení a od té doby nic. Na kontrole jsem byla před 14 dny, to mě jen zkontroloval a řekl mi at přijdu za 14 dní kdyby nic. No a to bylo dnes! Kdy mi sděli PCO na obou vaječnících 😢 Vzal mi krev a mám si zavolat ny výsledky v pátek, bud nasadíme Clostil a Utrogestan, dokonce mě postrašil i cukrovkou...máme jí v rodině. Ale já vážím 63kg 😠 tak nevím nevím...bojim bojim. Vyvolávačku mi nedal, protože říkal že mám malo sliznici...ale před těmi 14 dny jsem měla sliznici 12. Já se v tom nevyznám...bojím se to i říct doma manželovi 😔

dinnuska
22. kvě 2013

@mmarch Tak to je supr věc , takže co se týče nosifolu, pomáhá ?

mmarch
22. kvě 2013

@dinnuska no těžko říct jestli pomohl nosifol nebo clostík, protože po clostíku jsem už 2x měla vajíčko a jednou ne, ale to prý mohlo být způsobeno chřipkou a antibiotiky, které účinnost clostíku snížily, ale nadále budu nosifol brát, dneska si jdu pro druhé balení

dinnuska
22. kvě 2013

@mmarch já mmám koupené dva, a střídám to obden jednou ho beru jedenkrát další den dvakrát, protože na netu a klinických studiích je psáno denní dávka 4g inostiolu . Jinak Clostík si budu chtít taky napsat , Můj doktor mi k tomu nic neřekl, doufám, že ten nový bude vstřícnější . Jinak přeji mnoho zdraru snad se to povede

mmarch
22. kvě 2013

@dinnuska já teď musím nosifol vysadit, protože půjdu na glukozový test jestli nemám insulinovou resistenci a nosifol by to mohl ovlivnit
děkuji za podporu, pak pisni jak jsi dopadla u nového dr.

dinnuska
22. kvě 2013

@mmarch děkuji, dám vědět

korticka
24. kvě 2013

Přibraly jste po Clostilu nebo Utrogestanu??? Slyšela jsem že to zavodňuje organismus...některé holky nabraly i 12kg ☹

mennii
21. zář 2013

Ahoj, holky,

chtěla bych se s vámi podělit o svoji zkušenost. Je mi 22 let, o tom, že mám PCO vím zhruba 6 let. Bohužel jsem prodělala před 2 lety plicní embolii, takže veškeré hormony, díky kterým jsem "menstruovala" jsou pro mě přísně zakázané. Měla jsem obrovský strach, jak jednou otěhotním a byla špatná z toho, že nemám menses. Čtení různých diskuzí a hledání na netu mě nasměrovalo k "hormonální jógové terapii". Našla jsem si o tomto cvičení články a nestačila jsem se divit, jak je to zázračné. Neváhala jsem ani chvíli a přihlásila se na dvoudenní seminář, kde jsem se toto cvičení naučila a poté pravidelně 4 měsíce cvičila. A výsledek? Po měsíci cvičení se dostavila menstruace a po 4 měsících cvičení jsem těhotná. Záviděla jsem ženám, které psali svoje skvělé výsledky a přála jsem si, abych zažila totéž. Pokud opravdu chcete zabojovat proti PCO a najdete si 5x týdně čas na 30 minut cvičení, tak vyzkoušejte! Je toho už plný internet.

adrrik
11. říj 2013

holky uzvam metformin a asi jsem tehotna mam jej vysadit?

mennii
20. říj 2013

.

lumixii
21. říj 2013

@korticka Ahoj já brala Clostilbegyt a dopadla jsem stejně, jak píšeš.. 12 kg nahoře 😒

korticka
22. říj 2013

No já teď začínám 5 měsíc s Clostilem po dvou tabletách denně.....doposud mi nezabral 😒

mennii
25. lis 2014

Ahoj, holky,
já jsem měla od mala problémy s velmi nepravidelnou menstruací a v 15ti letech mně diagnostikovali syndrom polycystických vaječníků. Rok se má doktorka snažila "nastartovat" cyklus vyvolávacími injekcemi, přírodní léčbou, homeopatiky... Později přišla na řadu HA, Provera, Duphaston... Po zhruba 4 letech užívání jsem musela na operaci slepého střeva a přihodila se mi plicní embolie. Od té doby byly hormony u mě tabu. Byla jsem z toho nešťastná a po přečtení různých článků ohledně PCO jsem se bála, jak se mi jednou podaří otěhotnět...

Začala jsem cvičit hormonální jógu a po měsíci poctivého cvičení jsem dostala menstruaci a po 3 měsících se mi podařilo otěhotnět zcela přirozeně bez hormonů a lékařských zásahů. Nyní mám 7 měsíčního chlapečka, takže hormonální jógu doporučuji všem ženám s PCO 🙂!

haninka712
5. pro 2014

@lumixii
@korticka
ahojte kočky, já jsem teď ve středu u doktora taky vyfasovala Clostil... tak jsem dosti nervozní, protože jestli nezabere, a k tomu navíc ještě přiberu... mno pěkné vyhlídky! 🙂 ale tak proč hned myslet na nejhorší....

a nějaké další vedlejší účinky pociťujete?

korticka
5. pro 2014

@haninka712 ahoj Hani, já ted Clostil neberu, už jsem ho brala 5x a naposledy mi udělal cystu. Přesto mi v CARu napsali recept na další balení, z toho důvodu jsem se na všechno vykašlala a léčím se podomácku-homeopatika, srapis, nosifol...jedu tak už půl roku a čekám do Nového roku a pak se vrátím do CARu a půjdu asi zkusit tu laparku. Pokud laparka nezabere zase tak do půl roka tak na umělko.
Jinak při Clostilu mě dost bolel podbřišek, ale jinak v pohodě...

lumixii
5. pro 2014

@haninka712 Já už ho tady neberu, nepomohl mi. Příští týden si jdu pro vyplněné papíry, dr. nás posílá na IVF.

intime
16. únor 2015

Ahoj holky tak mi doktor dnes řekl že mám nastydlou dělohu a mám polycystické vaječníky. Ptala jsem se jestli budu mít ještě děti a tvrdí mi že ano. Teď mám brát antibiotika a za měsíc se dáme do léčení vaječníků. Jen mám strach že už miminko nebude. Budu muset věřit

aklin
16. únor 2015

Taky přidávám příspěvek 2,5 roku jsme se snažili o mimi, když mi byly diagnostikovány polycystické vaječníky. Dostala jsem clostík a utrogestan, bohužel tato léčba mi nepomohla. Po 8 měsících léčby mi dal doktor doporučení na kliniku asistované reprodukce, tam jsem tu naději našla, věřila jsem jim. A nějakým zázrakem i přes tuto diagnozu jsem přirozeně otěhotněla. I když máte tuto diagnozu, nevěšte hlavu, věřte že to vyjde, jen to chce čas. 🙂

etellka
27. únor 2015

Ahoj holky,

chtěla jsem se poradit, dr. mi minulý měsíc diagnostikovala PCO a chce mě posílat do caru, ale jsem z toho dost zmatená. Snažíme se o mimi skoro 3/4 roku, teď jsem měla na dva cykly nasazený clostil, folíky mi reagovaly tak, že 8. DC jsem měla velikosti obou v rozhraní 15-19 mm, ale nízkou sliznici třeba 4 mm, která se mi takhle snížila díky tomu clostilu. Dost mě překvapilo, že mi dr. řekla tuto diagnozu, přeci jen podle toho co jsem četla o této problematice tak vetšina devčat má nějaké příznaky ( ochlupení, problémy s váhou, špatná pleť, nepravidelná nebo žádná ms, což mají mít za následek zvýšené hladiny mužských hormonů a folíky nereagují na stimulaci) já naopak jsem spíš světlý typ, působím až ,,rachyticky,, 😀 a pleť mám v normě, ms pravidelnou po 28 dnech, podle BT dochází k ovulaci, vlasy mi také nepadají a folíky taky nepatří mezi ty maličké. Tak podle čeho dr. poznala, že mám PCO ?? 😨

svitluska
2. dub 2015

Ahojki v roce 2012 mjela jse sindrom mizijiceho dvojceti jedno jsem potratila v druhem simestru a pak jsem zasla k doktorovi ze mam krevaceni a on mi predepsal utrogestan a zekl ze druhe dite je v pozadku tak jsemse uklidnila ale povysetseni na genetu mi zjistili ze u druheho plodu nezustala zadna plodova voda takjsme stratili i to druhe mimco od tij doby se snazime a nic chodime k doktorovi poslal nas na ivf ale ja uz mam 40 tak vite jakto chodi zadna pojistovna to neplati tak budeme platit sami hlavne abyse povedlo poradimi negdo neco dekuji

korticka
10. lis 2015

Holky koupím Metformin...nezbyl někomu? čeká mě v Novém roce IVF a jsem zoufalá...strašně ráda bych ho předtím chtěla vyzkoušet...

dolocka
5. led 2016

Ahoj holky,chci se podělit o svou zkušenost,třeba to nekomu pomůže.V roce 2012 jsem se s manželem pokoušela o miminko,neslo nám to . Už od mladí jsem měla problémy s menstruaci,neměla jsem ji skoro vůbec,možná třikrát za rok.Kdyz nám to nešlo a trvalo to už přes půl roku,šla jsem k doktorovi ten mi rekl at jedu do IVF centra a tam mi pomůžou .Nechtělo se mi tomu věřit,bylo mi 22 let a takový problém s otěhotněním. Ale jeli jsme,vyšetřili manžela ten byl v pořádku,a pak nám řekli že mám syndrom polycistyckych ovarii a že jedina možnost je uměle oplodnění.Byla jsem z toho úplně zničena. Přijeli jsme domu a ja jsem se šla ke svému gynekologovi a ten mi řekl,že mi ještě radí udělat laparoskopicky driling ovarii a vyčištění dělohy.Pristoupila jsem na to a v lednu 2013 jsem šla na laparoskopii,a v březnu jsem se dozvěděla,že jsem tehotna.V listopadu se nám narodila krásná holčička. Vůbec jsem se po porodu nechránila,myslela jsem si,že když mám tento syndrom tak to není potřeba,menstruaci jsem mela od porodu jednou a v červenci roku 2014 jsem se dozvěděla že jsem tehotna po druhý, v březnu 2015 se nám narodil krásný chlapeček. Takže tim jsem chtěla říct že nic není ztraceno a zeptejte se doktora na tuto laparoskopii,ona už se u nás prý moc nedelá,ale mě pomohla moc.Jeste chci říct že nemocná jsem pořád,menstruaci nemám skoro vůbec . Děkuji a všem držím palce 🙂 🙂 🙂 🙂 4

sanettes
31. kvě 2016

Ahoj holky,
tak včera mi má dr. oznámila podezření na PCO. Snažila se mě uklidnit, že je možné, že mé nedostavení menstruace souvisí pouze s tím, že se mé tělo srovnává s vysazením antikoncepce, ale potom, co jsem si pročetla mám obavu, že je to opravdu tak. Neskutečným tempem mi padají vlasy, také se mi dělá bříško - vždy jsem byla relativně štíhlá a najednou se nepoznávám a to se snažím jíst zdravě i cvičit. Jako první mě napadla štítná žláza, ale to se ukázalo, že je sice hraniční, ale v pořádku. A najednou toto. Co se týče miminka pořád jsem si říkala, že máme dost času a najednou zjistím, že to možná ani nepůjde. Všude se píše, že je to spojené s psychikou. Myslím, že teď už jsem na tom dobře, ale 6 let jsem žila s člověkem, co mě psychicky týral a myslím, že se to na mě tedy takto podepsalo. Jdu si přečíst vše, co píšete. Pokud byste měla některá nějaké rady pro mě, byla bych vděčná. Jak uzpůsobit stravu? Je někdo schopný mi předepsat adekvátní jídelníček? Co s vlasy? to se vážně nedá nijak zastavit? Jaké vitamíny jíst, aby se mi můj cyklus znovu rozběhl? Děkuji moc za rady

alice07
31. kvě 2016

@sanettes ve skupině Snažilky s PCOS najdeš víc info🙂
https://www.modrykonik.cz/group/5908/
Každopádně by ti měla udělat testy nebo alespoň ultrazvuk podle kterého už by se poznalo zda, se jedná o PCO či ne...

veru861
11. čer 2016

Ahoj, tady píšu svůj příběh s PCOS: http://deerveru.pise.cz/pcos/062016/

bielanevesta
16. čer 2016

Prvú dcéru som mala prakticky na prvý šup. Takže keď prišla snaha o druhé myslela som, že to tiež hneď vyjde. Lenže nemohla som byť viac na omyle. V prvom rade som bez hirmónov vôbec nemenštruovala a ak aj áno, bol cyklus bez ovulácie. Brala som utrogestan, proveru a aj clostilbegyt, na ktorý som reagovala len veľmi vlažne. Raz som s ním síce otehotnela, ale v 6 tt som o mimčo prišla. Skrátim to... Plácala som sa v tom skoro 8 rokov a nakoniec keď som mala nový vzťah a prípadné otehotnenie úplne prestala riešiť, stal sa zázrak. Pri mojich 33-60 dňových cyklus, donedávna aj absencii ovulácie a diagnóze PCOS som si 7.3. našla //.