Pomohla domácí konopná mast na akné/jiný kožní problém?

nikolav
3. říj 2012

Ahojky, chtěla bych se s vámi podělit o vaše názory na domácí konopnou mast a akné. Mám silné akné. Po t co jsem vysadila HA a léčím se na anovulační cykly atd. tak mám šílené akné. Nikdy jsem takové neměla. Nejde jen o pár pupínků, ale akné mám na celých tvářích, čele, spáncích, nose, bradě, vlasech, na krku a v dekoltu a celá záda. Je to šílené. Chodím ke kosmetičce pravidelně, ale má to jen minimální efekt. Náhodou jsem u ní narazila na letáček od paní, která vyrábí doma konopnou mast. Jen konopí a lékařská vazelína. Tak jsem si jednu objednala. Už ji mám doma. Ten puch trávy nesnáším, ale jestli aspoň trochu zabere budu vděčná. Tak jsem se chtěla zeptat zda také měl někdo stejný a nebo podobný problém a zda mu domácí konopná mast pomohla? A za jak dlouho? A jak moc? Děkuju za vaše zkušenosti.

naomi6
3. říj 2012

@nikolav Ahoj, také jsem měla po vysazení HA problémy s akné, vyzkoušela jsem vše možné, ale stejně nic nepomohlo až těhotenství, během kterého jsem měla nádhernou pleť, vlasy i nehty, takže přeju, ať se co nejdříve podaří otěhotnět a budeš spokojená 🙂

nikolav
autor
3. říj 2012

@naomi6 No to mi taky řeklo už víc lidí. Že až otěhotním tak se to zpraví. Akorát to může být ještě horší 😀

veruska007
3. říj 2012

@nikolav Ja mela skoro od narozeni brutalni ekzem, bez kortikoidu jsem nevydrzela ani den. V tehotenstvi a pri kojeni se kortikoidy nesmi... kamaradka mi dala konopnou mast. Napred se ekzem chvili zhorsil a brutalne svedil... ale asi po 3 tydnech jsem byla temer bez ekzemu (par pidi flicku zustalo, ale kdo to nevi, nepozna to), mam to tak uz 4 roky, takze za mne je konopi zazrak 😉

nikolav
autor
3. říj 2012

@veruska007 Doufám, že mi pomůže. Vedlejší účinky by doufám mít neměla ne?

veruska007
3. říj 2012

@nikolav Muze, nekdo miva alergie. Vetsinou se stav zpocatku zhorsi, ale potom se zlepsi. Ale za zkousku to opravdu stoji...

nikolav
autor
3. říj 2012

@veruska007 doufám, že to pomůže

skotskaa
3. říj 2012

@nikolav Já používám konopný krém z lékárny a pomáhá hodně. Jen bacha, hodně vysušuje pleť, tak nejlíp dávkovat jen lokálně, což jak píšeš u Tebe asi vzhledem k množství pupínků bude problém, ale pak to je dilema buď akné nebo vrásky 🙂

nikolav
autor
3. říj 2012

@skotskaa Radši vrásky. Já mám domácí a je mastná tudíž mě přijde, že mi to pleť nevysuší.

skotskaa
3. říj 2012

@nikolav Tak do toho, ke konopí mám důvěru 🙂

nikolav
autor
3. říj 2012

@skotskaa Snad také budu mít

simonaa
3. říj 2012

@nikolav ahoj, nemohla by jsi mi dát kontakt na tu paní, také bych si tu mastičku chtěla objednat (asi do IP), dík

nikolav
autor
3. říj 2012

@simonaa No kontakt nemám. Protože jsem byla u své kosmetičky a kadeřnice vedle tu mas používá no a tak jsem se jí šla zeptat co a jak a ona, že mi jí na druhý den donese ke kosmetičce tak jsem si ji tam vyzvedla. Ale až tam půjdu tak se jí na kontakt můžu zeptat.

simonaa
3. říj 2012

@nikolavok, tak jestli si na mě vzpomeneš, budu ráda 🙂

monca82
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kacaba85
23. pro 2012

Konopnou mast používám a je skvělá. I na suchou kůži v zimě a podobně

carnation
25. kvě 2013

Prosím, kdyby to bylo možné, taky bych byla ráda za jakýkoliv kontakt na kohokoliv kdo vyrábí doma tule zázračnou mastičku. V těch prodejnách tam je většinou přidané hodně chemie a už to není domácí. Děkuji 🙂

di_
29. kvě 2013

Ještě lepší (účinnější) je přidat konopí do bambuckého másla nebo kokosového tuku - vazelína je totiž ropný produkt (takže taky žádná příroda...) a nevstřebává se moc hluboko.

Ideální pro vaření masti je mít listy čerstvé (= ještě neprosušené), protože taková rostlinná hmota obsahuje více enzymatických látek, které pomáhají akné, ekzémy, záněty, ... řešit.

Dle typu problému je vhodné přidat i další bylinky/ doplňky - třeba měsíček, heřmánek, kafr (na klouby)...

Nejlevnější a nejspolehlivější ( víte, co a kolik tam toho máte) je vypěstovat si tuto rostlinu doma - ale ne technické konopí a ani žádné geneticky upravené pro huliče se zvýšeným obsahem THC, ale konopí seté, které je jedlé (z toho se získávají konopná semínka) a má THC minimální množství.

Semínka se dají sehnat ve zdravých výživách - stačí koupit pytlíček nějakých neloupaných a nepražených a vysadit si je.

domaci_masti
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
paja602
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
laurital
8. lis 2013

Používám ji na jakékoliv oděrky, spáleniny, odřený nos při rýmě a třeba i na zatrhlou nehtovou kůžičku.
Výrazně urychluje hojení všech drobných poranění, je to skvělý pomocník.

paja602
8. lis 2013

nemá někdo zájem o konopné mastě?Pište na Pafal26@seznam.cz.díky.

akcenile
21. lis 2013

@nikolav Ahoj, mohla bych prosím poprosit do IP kontakt na paní, která vyrábí domácí konopnou mast? Sháním a nemůžu nikoho najít ☹ Moc moc děkuju. 😉

mikulilinka
2. dub 2014

Taky se mažu konopnou mastí a používám biodermu pletovou vodu AKN , po měsíci vysazení pohoda, ted po měsíci a pul při MS a po, hrůza!To ještě užívám zinek.Přijde mi ,že ta konopná to akné trošku zmírní a podsychá, ale žádný zázrak nepociťuji :-/ jsem pročetla kde co a asi na to nic neexistuje a to jsem to nikdy dřív neměla. ☹

pemala
2. kvě 2014

JJ taky používám konopnou mast v kombinaci s konopným semínkem, je to lepší, ale chce to mazat nejméně 2x za den a ještě se cpát semínkem 😉 recenzi jsem našla tutaj http://www.konopnamast-info.cz/konopna-mast-carun

141961
30. kvě 2014

Devcata,nejdrive musite vycistit sve telo od vseho svinstva,co jste za svuj zivot spolykaly-myslim tim vse chemicke-prasky,jidlo,ktere je osetrene,aby se nekazilo atd.Takze si vycistit vnitrni organismus nejlepe koprivou.Ne kupovane caje,ale treba domacim sirupem z koprivy atd.Kopriva je velice ucinna na ocistu tela.Svym zakaznicim ji davam a jsou velice spokojeni.Mely akne,ruzne jine kozni problemy a pak teprve masticku a velice dobre to funguje. 🙂 Zkuste to.Pokud budete mit nejaky dotaz,napiste na meilik.

reninek
4. dub 2017

Chtěla jsem se zeptat, jestli jste někdy nepoužívaly bylinný balzám Dermorevital? Je vhodný na poškozenou pokožku (lupénku,akné,suchou pleť).
Je mi doporučován,že je účinný.

pajushak
4. dub 2017

@di_ Souhlasím, taky jsem chtěla napsat, že vazelína mi nepřijde úplně vhodná. Navíc se vůbec nevsakuje do kůže, tvoří na ní ochrannou vrstvu, tak si moc nedovedu představit dávat si to na obličej, z toho bych se zbláznila.

mku
4. dub 2017

Ja mam masticku od mamky, ktera ji doma vyrabi a musim rict ze co se tyce koznich problemu tak perfektne funguje na vsechno. Vylecila jsem tim i plisen na rukach.

mku
4. dub 2017

Pokud by nekdo mel zajem o mast, muzeme jich par prodat 🙂

onail
21. pro 2018

@nikolav ahoj, jojo není nad tuto kosmetiku. Já mám oblíbené tělové konopné mléko. Ale používám ho delší dobu a pomohlo mi to na plíseň u nohou. Jinak já pravidelně nakupuju přes eshop http://www.zelenazeme.cz a můžu jen doporučit, mají široké spektrum produktů. Hezký večer 🙂