Pomohla vám laparoskopie k otěhotnění?

katuska23
13. říj 2008

Je tu sice už téma laparoskopie ale nikdo nereagoval,tak snad admini prominou.Ráda bych si přečetla příběhy těch,které brzy po laparoskopii otěhotněly.Brzy mě čeká taky a vidím to jako určitou naději....

veria
13. říj 2008

Katusko, mně nepomohla. Ono záleží na tom, co ti na té laparce najdou. Pokud nic, tak pak třeba někdo otěhotní, protože má ty vejcovody jakoby profouklé. Ale radši se na to moc neupínej.

katuska23
autor
13. říj 2008

veri to je mi líto,já se na to neupínám,ale je to naše poslední šance před IVF....

veria
13. říj 2008

Njn, tak uvidíš. Já jsem teď otěhotněla po 2. ivf, laparku jsem měla před 2,5 roky, takže ta moje cesta byla ještě dlouhá...Přeju ti moc, ať ji máš co nejkratší 😉

vm72
13. říj 2008

katus-bohužel ani mě nepomohla a musela jsem na IVF. 😒

veria-můžu se tě prosím zeptat,jak jsi to s IVF měla? Kolik transferů jsi měla na první IVF a jak jsi otěhotněla při druhém IVFku.Jestli hned po ET,či až po KETících...
Já mám za sebou 1.IVF se čtyřmi transfery,ale bohužel vše negativní,jen poslední bylo biochemické.
Čeká mě 2.IVF (za nějaký čas) a přistihla jsem se,že si dělám naděje na ET.Což asi není zrovna nejlepší... 😕

veria
13. říj 2008

vm -1IVF jsem měla jeden transfer dvou embryí, nic se nechytlo, nic nezbylo na mražení. Teď druhý pokus opět transfer dvou embryí, dvě zamraženy. Zatím mám těhu jen potvrzené z krve, takže úplný začáteček, ale snad nadějný.

campi
13. říj 2008

Katus: bohužel nepomohla. A taky jsem si delala naděje, u nás nebyla příčina, tak jsem si říkala, že to tam laparka trochu proš'ťouchne a otěhotním. Ale od gyn. jsem byla zásobovaná příběhy, kdy laparka pomohla, tak třeba to bude i vaš připad.

vm72
13. říj 2008

Takže vlastně vypadá nadějně ETík.Tak to je pro mě povzbudivá zpráva.

MOC,MOC držím palce aby to dopadlo!!!!

Jen jestli se ještě můžu zeptat,kolik ti naměřili HCG ?

vm72
13. říj 2008

campi-takže jsi nakonec musela na IVF ?

Já jsem taky O.K. a slyšela jsem že laparka trochu pomáhá.Bohužel mě se to netýkalo... 😒

katuska23
autor
13. říj 2008

campi ale teď jsi těhu tak to gratuluju,já mám pCO tak si myslím že nám stejně nepomůže 😒

veria
13. říj 2008

čau campi, tak zas sme se sešly v novém tématku🙂
vm - naměřili mi 179 j. 12 den po ET a 492 j. 15 den po ET. Takže se to víc než zdvojnásobilo, a říkali, že to vypadá dobře. S těma čerstvýma embroušema je větší % úspěšnosti než s KETem.

rioko
13. říj 2008

tak mě laparka taky nepomohla a nakonec jsem musela na IVF - a hned první se zadařilo 🙂 ale taky jsem slyšela jak laparka hodně holkám pomohla tak nevím

veria
13. říj 2008

Tak to asi katuska slyšet nechtěla, že to nikomu nepomohlo🙂 Já si myslím, že takové případy jsou bohužel docela zřídkavé, co tak kolem slyším... Ale nic není předem vyloučené, že. U těch PCO prý nějak mohou ty vaječníky seškrábnout, tak by to pak mohlo jít.

xt1na
13. říj 2008

Ahojte,
kauska, ja som ti to už písala v tej druhej téme. Mne laparka pomohla.
Nepodarilo sa nám to doviesť do šťastného konca, ale hneď som otehotnela.
A možno to bola náhoda, neviem, ale skôr si myslím, že to bola zásluha tej
laparoskopie.
To je asi veľmi individuálne.

meganik
13. říj 2008

ahojte..tak ja sa pripájam k tým, ktorým laparoskopia pomohla..chodili sme do centra AR a keďže sme obaja zdravý, tak nám dokina navrhla laparku..teda, že sa pozrieme aj znútra, či mám všetko ok a že to v mnohých prípadoch pomôže k otehotneniu, predsa len je to tam vnútri poprefukované a porozťahované 😉 ..no a mesiac po laparke už bola zahniezdená v brušku naša Natálka 🙂 😵

katuska23
autor
13. říj 2008

Veria 🙂

aspoň pár vás je 😅 😕 no já doufám že třeba mám jen neprůchodné vejcovody nebo něco,plus to PCO-doktor říkal že nějak ty cysty seškrábnou či co 😕 myslíte že hned následující měsíc by šlo IUI?

elennka
13. říj 2008

Katusko23, já jsem na laparce byla, mám taktéž PCO, sice bohužel těhu nejsem, ale spravil se mě HP a nemám tak intenzivní bolesti bříška... / mám PCO se všemi negativy, bohužel../.. více do IP.. nebo jsem na skypu...
Jinak se v podstatě, pokud nedělají hysteroskopii, se můžete snaažit hned...

veria
13. říj 2008

Katusko, kdybys měla neprůchodný vejcovody, tak je to dost blbý, to se skoro nedá spravit.....Tou tekutinou co zkoumají jejich průchodnost se můžou jen trochu jakoby pročistit. Ale fakt neprůchodný nespraví, takže v neprůchodnost prosím tě nedoufej 😉 No nezbývá ti, než to podstoupit a pak se uvidí.....třeba to zrovna tobě pomůže. IUI myslím jde hned potom, po laparce budeš za týden fit.

katuska23
autor
13. říj 2008

veri aha.já právě myslela že mi je můžou profouknout?Tak to je naprd...proč tam vlastně jdu? 😅 😕

lauritka
13. říj 2008

katuska ja idem na laparku buduci tyzden.. je to vlastne diagnostika, zistia ako si na tom vo vnutri, to co uzv nevie odhalit. a mne urobia aj driling vajecnikov.. ci ze ich ako keby popozenu, aby pracovali co najlepsie 🙂

veria
13. říj 2008

Katus, jdeš na to právě proto, aby ti zjistili, jestli máš ty vejcovody průchodný (pokud ne, tak pak nemá smysl IUI ani přirozený snažení), jestli nemáš endometriozu a tak... Je spousta věcí, které nejsou na UTZ vůbec vidět. Ty vejcovody můžou trošku "profouknout", ale to spraví jen nějaké minimální překážky. Opravdová neprůchodnost se opravit nedá. Ale neboj, myslím, že to není tak časté.

suvik
13. říj 2008

katuska23 laparku mi dělali před 5-ti měsíci, vejcovody průchodně, vaječníky ok, nějaké srůsty v břise, ty rozrušili, prý jsem tam měla výpotek, údajně chlamydiový, přeléčen antibiotiky. S odstupen asi 3 měsíců mi řekli, dle UTZ, že mám PCO, což v CARu dle UTZ vyvrátili, tak nevím, co si o tom myslet.

Každopádně se mi po laparoskopii nepodařilo otěhotnět, tak teď docházíme do CARu,mám za sebou první IUI, dle všeho nejspíš neúspěšné ☹

Ale po laparoskopii se gynekoložka ujišťovala, že zná spoustu pacientek, které otěhotněly!

Tak třeba to budeš Ty 🙂 🙂 🙂 !

dckami
13. říj 2008

ahoj,
já jsem byla na laparce letos v březnu na doporučení lékaře v CARu. Vše průchodné, rozrušili mi srůsty po slepáku, ale odsáli mi z Douglasova prostrou nějakou tekutinu, ze které byly zjištěny chlamydie. takže jsem brala já i manžel antibiotika.
Celkem mám za sebou 4x IUI (laparka byla po p neúspěšných IUI), stimulaci v 1.IVF, která byla 25.9. zastavena z důvodu špatné reakce na stimulaci, byl tam pouze 1 folík. Teď čekám každým dnem MS, ale mé tělo si se mnou hodně pohrává, mám dojem, že mám ovulaci 😕 , což je divné, když bych měla začít krvácet. Tak jsem si volala do Pronatalu a zítra tam jedu na kontrolu.
Takže zatím mohu konstatova, že jsem 7 měsíců po laparce a nijak mi zatím k vytouženému miminku nepomohla. 😉

suvik
13. říj 2008

dckami nepopsala jsem to tak dobře jako Ty, ale mám vlastně stejný nález z laparoskpie jako Ty (nebo hoódně podobný). Zatím 1 IUI a teď šílím z pravděpodobného neúspěchu IUI (jsem 9.- tý den po IUI a šstrašně mě bolí břicho), beru Duphaston.
A mimochodem po stimulaci Clostilbegytem se mi urodil jen 1 folík a dr nás objednal na druhý den na IUI.

katuska23
autor
13. říj 2008

lauri já vím 😉 a kdy jdeš?já 23. 😉 teda pokud to dostanu zatím mrcha nikde 😝 nevím jak jí přivolat.

jinak už po jednom laparu jsem , brali mi slepák,byl akutní,měla jsem jet do lázní a nakonec jsem nejela.Blbá 😔

suvik
13. říj 2008

katuska23 laparoskopie kvůli operaci je sice podobná, ale jiná 😉
Měla sis jet do lázní odpočinout a doléčit se 😉

campi
13. říj 2008

Nakonec mi (po 5 letech snazeni) vyslo 1. IVF a snad už dotáhnu i těhotenství do zdárného konce - pořád je něco.

suvik
13. říj 2008

campi držím Ti palečky 🙂 🙂

katuska23
autor
14. říj 2008

Tak z lapara asi sejde,mrcha nedorazila,zítra jdu sice na agolutin,ale dřív jak za pět dní to nedostanu 😔

suvik
14. říj 2008

katuska23 tak laparka může být později nebo ne? 😅

katuska23
autor
14. říj 2008

to jo ale já to mám v práci složitější, musela jsem žádat na ústředí o volno, kolegyně měla plnou hubu keců....ach jo 😔